چرا باید در مورد فناوری بیکُن (BEACON) بدانیم ؟

چرا باید در مورد فناوری بیکُن BEACON بدانیم
بیکُن (Beacon) دستگاه های بی سیم کوچکی هستند که سیگنالهای بلوتوث را انتقال می دهند. آنها به طرز باورنکردی ، توسط اپل در سال 2013 استفاده شدند. بر خلاف بسیاری از فناوری ها ، بیکُن ها نسبتاً ارزان بوده و برای شرکت های بزرگ و کوچک جذاب است.

بازاریابی خرده فروشی و تکنولوژی بیکن

دستگاه به عنوان ابزار بازاریابی موثر ظاهر می شوند ، در صورتیکه به خوبی استفاده شوند. بیکُن ها خرده فروشان را قادر می سازند تا اطلاعیه های سفارشی را برای رضایت مصرف کنندگان فراهم آورند زمانی که گوشی ها هوشمند به فروشگاه شان نزدیک هستند. این اطلاعیه ها می توانند شامل تخفیف ها ، پیشنهادات فروش ، طرح های وفاداری و یا محتوای شخصی باشند.
کرفور (CARREFOUR) غول خرده فروشی مشاهده کرده که کاربران اپلیکیشن در مدت هفت ماه رشدی 600% داشته اند.
به عنوان مثال ، کرفور (CARREFOUR) دارای شبکه های iBeacon در تمام 28 هایپرمارکت در کشور رومانی است. هنگامی که خریداران، برنامه کرفور را دانلود کرده و در فروشگاه قرار دارند ، این برنامه اطلاعیه های مربوط به پیشنهادات ویژه فعلی را در هر بخش مخصوص به آن ارائه می دهد. مثلاً اگر یک خریدار در هایپر مارکت قرار داشته باشد اطلاع رسانی در مورد فروش فلش با 25% تخفیف برای وی صورت می پذیرد و در واقع این برند پیشنهادات ویژه خود را از این طریق اعلام می کند.

حقیقت اصلی در مورد بیکن ها

بیکُن ها بر خلاف فناوریهای مجاورت مانند geo-fencing ، GPS ، NFC ، و WiFi قادرند با دقت تقریبی بسیار بالا عمل کنند.

بازاریابی مجاورت محرکی برای به روز رسانی بیکُن

یافته های Juniper Research در می 2016 پیش بینی می کنند که تا سال 2020 تقریباً 6/1 میلیارد کوپن فروش از طریق تکنولوژی بیکُن به مصرف کنندگان تحویل می شود. این در حالی است که این عدد در سال 2016 به میزان 11 میلیون بوده است.
لورن فوی (Lauren Foye) ، پژوهشگر نویسنده ، می گوید :
بیکُن ها برای افزایش فروش خرده فروشان تنظیم شده اند و برندهای بزرگ پیشنهادات خود را از طریق موبایل ارائه می دهند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.