فروش و بازاریابی دیجیتال چگونه دست به دست هم می دهند؟ (۲۰۲۲)

12

فروش و بازاریابی دیجیتال چگونه دست به دست هم می دهند؟ (۲۰۲۲)

فروش و بازاریابی دیجیتال چگونه دست به دست هم می دهند؟ (۲۰۲۲) 700 500 علی ناصرحجتی

همانطور که می دانید ، دنیای ما توسط فناوری دیجیتال هدایت می شود. همه صاحب یک گوشی هوشمند هستند که تمام روز به آن چسبیده اند. فناوری دیجیتال به ما کمک کرده‌ است تا با افراد نزدیکمان که در عین حال کیلومترها دورتر از ما زندگی می ‌کنند در ارتباط باشیم. در ابتدا مردم تلاش می کردند تا از خانه بیرون رفته و مایحتاج مورد نیاز خود را خریداری کنند. بیایید ببینیم فروش و بازاریابی دیجیتال چگونه دست به دست هم می دهند تا یک تجارت به یک برند مشهور تبدیل شود.

اکنون افراد فقط وارد سایت های مورد نیاز شده و موارد ضروری را سفارش می دهند. فناوری حباب امنی را برای ما ایجاد کرده است که در آن همان طور که در خانه هایمان راحت نشسته ایم ، خواسته هایمان برآورده می شود.

در این مرحله ، بازاریابی دیجیتال به بخشی جدایی ناپذیر از معنای تجارت برای مشتری تبدیل شده است. این قدرتمندترین راه برای افزایش ترافیک در وب سایت ها است.

بازاریابی سنتی می‌ تواند تنها به تعداد محدودی از مخاطبان دسترسی پیدا کند ، اما بازاریابی دیجیتال دسترسی نامحدودی به کل دنیای بیرون می ‌دهد.

بازاریابی دیجیتال راهی برای به دست آوردن مشتریان بالقوه است به این صورت که افراد را متمایل می کند تا سایر خدمات و محصولات مربوط به کسب و کار، که از آن ها بی اطلاع هستند را ، امتحان کنند.

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از طریق بازاریابی دیجیتال فروش را افزایش دهید ؟ برای یادگیری دوره ی بازاریابی دیجیتال ثبت نام کنید.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که کسب و کارها آنلاین شوند و تصویر برندی با شهرت برای خود بسازند.

تاثیر بازاریابی دیجیتال

• بزرگ ترین مزیتی که هر بازاریابی دیجیتال می تواند ارائه دهد ، ایجاد ترافیک بالا است. این امر به شما این امکان را می‌ دهد تا فعالیت ‌های مشتریان ، مانند این که حداکثر ترافیک از کجا می‌ آید را ، به صورت آنلاین بسنجید. تجزیه و تحلیل این موارد به شما این امکان را می دهد تا نگرانی هایی را که مشتریان آنلاین در وب سایت خود با آن مواجه هستند را شناسایی کنید.

• برندسازی یکی از قدرتمند ترین ابزارها در بازاریابی محسوب می شود. از طریق آن ، می توانید ذهن مشتری را کنترل کنید زیرا آن ها به طور خودکار جذب خدمات یا محصولات شما می شوند. این واقعیت را در نظر داشته باشید که کیفیت خدمات یا محصول خود را کاهش نمی دهید.

• ایجاد شهرت در این دنیای رقابتی کمی جامع است. رسانه های اجتماعی می توانند برای کسب و کار شما شهرت خوبی ایجاد کنند. اطمینان حاصل کنید که شکایات مشتریان خود را به شیوه ای منظم و سریع حل می کنید. یک غفلت کوچک می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد. لحظه ای که کسب و کار شما شروع به دریافت نظرات منفی کند ، می تواند شهرت شما را از بین ببرد. با برندهایی که تصویر منفی آنلاین دارند همکاری نکنید. استراتژی های خود را به خوبی برنامه ریزی کنید تا شهرت شما خراب نشود.

• وایرال شدن محتوای شما یک اتفاق بزرگ جدید در رسانه های اجتماعی و رویایی برای بسیاری از کارآفرینان تجاری است. زمانی که یک محتوا لایک و کامنت های زیادی دریافت می کند ، به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته می شود و جمعیت شبکه به سطوح جدیدی افزایش می یابد. دریافت لایک و کامنت اتفاق مثبتی است و باعث می شود تا افراد جدیدی با کسب و کارتان آشنا شوند.

• چه یک کسب و کار کوچک یا بزرگ داشته باشید ، مشکل بودجه داشته باشید یا نداشته باشید ، هرگز بر حضور آنلاین شما تأثیری نخواهد گذاشت. چون ابزارها و امکانات یکسانی برای همه موجود است ، هیچ تفاوتی وجود ندارد. یک کسب و کار کوچک و یک تجارت بزرگ شانس یکسانی برای گسترش و رشد کسب و کار خود به سطوح جدید دارند.

• شرکت ‌ها می ‌توانند خدمات یا محصولات خود را با تعامل با مشتریان خود از طریق ارسال فرم‌ های بازخورد ، گذاشتن کامنت و ایمیل بهبود بخشند.

• شفافیت بین کسب و کار و مشتریان ایجاد می شود. مشتریان به خوبی با کسب و کار آشنا می شوند و این باعث ایجاد حس وفاداری در بین آن ها می شود.

• به ارمغان آوردن چیزی منحصر به فرد با نام تجاری شما برای جذب مشتریان ، بازاریابان را وادار می کند که همیشه نوآور باشند. رقابت سخت زیادی وجود دارد که همین مسئله باعث می شود همیشه هوشیار باشید.

• معمولاً بازاریابان نمی توانند تعداد افرادی که تبلیغات آن ها را در تلویزیون می بینند اندازه گیری کنند. اما با کمک آمار می توانند تعداد افرادی که از سایتشان بازدید می کنند را اندازه گیری کنند.

• بازاریابان می‌ توانند متوجه این امر شوند که مشتری فقط یک محصول یا خدمات را در سبد خرید خود قرار می ‌دهد اما گزینه خرید یا پرداخت را پیش نمی ‌برد. آن ها متوجه می شوند که آیا سرعت پایین است یا بارگذاری صفحه زمان زیادی می برد. پس از برطرف کردن این مسائل ، ممکن است شاهد افزایش فروش باشند.

• اطمینان حاصل کنید که استراتژی های خود را مطابق با الزامات بازار و تغییرات در آن ها تغییر می دهید. این مسئله کسب و کار شما را در دنیای بازاریابی زنده نگه می دارد.

استراتژی ها و انواع مختلفی از بازاریابی دیجیتال وجود دارد که می توانید برای جذب ترافیک و افزایش فروش خود از آن ها استفاده کنید. برخی از آن ها به شرح زیر است : –

نکته اول فروش و بازاریابی دیجیتال

الف. بازاریابی محتوا

محتوا یکی از مهم ترین سلاح ها در بازاریابی است. این به معنای ایجاد محتوای ارزشمند برای مشتریان بالقوه شما است تا آن ها را به مشتریان دائمی تبدیل کنید. بازاریابی سنتی برای جلب توجه مشتریان بالقوه تلاش می کند.

اما با استفاده از یک استراتژی بازاریابی محتوا می توانید به صورت رایگان محتوا تولید کنید ، کار خود را منتشر کنید و همچنین یک رابطه ی قابل اعتماد با مشتریان خود برقرار کنید. استراتژی‌ های زیادی وجود دارد که می ‌توانید برای ارائه ی محتوای خود از آن ها استفاده کنید. یکی از راه هایی که می توانید از آن برای دستیابی به اهداف فروش مورد نیاز خود استفاده کنید ، این است که در محتوا ، جستجوی کلمات کلیدی خود را به خوبی انجام دهید ، از کلمات کلیدی مرتبط و ترجیحاً از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید تا وب سایت خود را به سمت مخاطبان بیشتری سوق دهید.

نکته دوم فروش و بازاریابی دیجیتال

B2B

بازاریابی کسب و کار به تجارت به عنوان همکاری برند شناخته می شود. شما با برندها یا آژانس های مختلف ارتباط برقرار می کنید و لینک های محتوای خود را برای انتشار در آنجا دریافت می کنید. به این ترتیب می توانید با مخاطبان آن ها ارتباط برقرار کرده و همچنین مشتریان جدیدی را برای وب سایت خود به دست آورید. این شبکه سازی تجاری ، اخبار مربوط به محصولات یا خدمات شما را منتشر می کند و مخاطبان بیشتری را به آن سوق داده و همچنین سقف فروش شما را افزایش می دهد.

برای ارتباط با مشتریان می توانید از بلاگ ها ، کتاب های الکترونیکی و ولاگ ها استفاده کنید. وبلاگ ها نمایش های مکتوب محتوای شما هستند ، کتاب های الکترونیکی بینش مخاطب را در مورد تجارت ، تاریخچه و برنامه های شما ارائه می دهند. نگاهی اجمالی به پروژه های آینده شما می تواند راه خوبی برای جذب مشتری باشد. ولاگ ها در فهرست پرطرفدارترین ها قرار دارند ، به این صورت که یک ویدیو به روشی شخصی ایجاد می شود و همچنین برای مخاطب جذاب تر است.

نکته سوم فروش و بازاریابی دیجیتال

ب. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

یک حرکت تایید شده برای گسترش کسب و کار شما در جهان ، ترکیب سئو و محتوا است. تحقیق کلمات کلیدی یکی از حیاتی ترین مراحل است زیرا موقعیت محتوای شما را در لیست جستجو تعیین می کند.

این یک راه ارگانیک برای هدایت ترافیک به سمت وب سایت شما است. سعی نکنید به سراغ کلمات سخت یا طولانی بروید. به اصطلاحات ساده ای فکر کنید که یک فرد معمولاً آن ها را جستجو می کند. به عنوان مثال ، صفحه ای در مورد علائم پلاسمودیوم ممکن است برای موتور جستجو بسیار فنی باشد.

اگر مردم در جستجوی علائم مالاریا هستند ، گوگل از توصیه ی شما صرف نظر می کند و شما در صفحه اول رتبه بندی نمی شوید. محتوای شما باید با زبان و کلمات کلیدی مناسب نوشته شود.

انواع مختلفی از سئو را می توان استفاده کرد که به شرح زیر است :

۱. سئوی فنی

سئوی فنی خوانایی سایت را بهبود می بخشد که در نتیجه کراول کردن برای موتورهای جستجو جهت درک بهتر سایت را بسیار آسان می کند.

موتور جستجو خواهد دید که سایت شما دارای محتوای باکیفیت است که تجربه فوق العاده ای را برای خوانندگان ایجاد کرده و به همین ترتیب ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت شما جذب می کند. جنبه های زیر به سایت اجازه می دهند تا از نظر فنی بهینه شود :

• سرعت وب سایت را افزایش دهید. مردم امروزه کاملا بی حوصله شده اند ، اگر وب سایت در عرض ۳ ثانیه بارگذاری نشود ، مجبور به ترک سایت می شوند. از دست دادن این حجم از ترافیک می تواند به کسب و کار شما پایان دهد.

• یک ساختار لینک قوی ، ربات ها را برای کراول کردن در وب سایت شما راهنمایی می کند. ربات هایی که موتورهای جستجو از آن ها استفاده می کنند لینک هایی را که شما ارائه کرده اید را دنبال می کنند.

• بهینه سازی Robots.txt اطمینان حاصل می کند که وب سایت شما به درستی قابل دسترسی است. این مسئله باید به درستی مدیریت شود زیرا یک اشتباه کوچک می تواند مانع از دسترسی ربات ها به وب سایت شما شود.

• ساختار سایت و URL را نیز بهینه کنید تا دسترسی به آن آسان تر شود.

• به یاد داشته باشید که وب سایت های خود را به گونه ای ایجاد کنید که در هر دو پلت فرم تلفن همراه و دسکتاپ سریع بارگذاری شوند.

• وب سایت را به گونه ای ایمن کنید که هیچ کس نتواند یک لینک تکراری به وب سایت شما ایجاد کند. همچنین از داده هایی که بین سایت و مرورگر شما رهگیری می شود محافظت می کند.

۲. سئوی داخلی

سئوی داخلی محتوای وب سایت شما را بهینه می کند و آن را کاربرپسند می کند. تگ H1 خود را به گونه ای بهینه کنید که عنوان شما از ۳ عنوان اصلی (H2، H3) تشکیل شده است. سپس بسته به محتوای خود می توانید زیر عنوان هایی را به آن اضافه کنید که به کاربران شما کمک می کند مطالب را به راحتی بخوانند.

بر روی کلمات کلیدی هدف تمرکز کنید . سپس می توانید محتوای باکیفیت را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید. توضیحات متا شما باید شامل کلمات کلیدی هدف مرتبط با وب سایت شما باشد. برای اینکه موتورهای جستجو شما را پیدا کنند باید بین ۱۶۰ تا ۳۰۰ کاراکتر متفاوت باشد.

۳. سئوی خارجی

سئوی خارجی برای ارتقای وب سایت شما استفاده می شود. بک لینک های سئو راه خوبی برای هدایت ترافیک به سمت سایت شما هستند. اطمینان حاصل کنید که لینک ویژگی Nofollow را به آن متصل کرده اید. تبلیغات برند و بحث های تشویقی در مورد آن در رسانه های اجتماعی می تواند بک لینک های زیادی را به وب سایت شما جذب کند.

۴. سئوی محلی

سئوی محلی اساساً فقط برای اهداف تجاری محلی است ، اگر می خواهید مشتریان محلی شما به کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند ، باید وب سایت خود را بر این اساس بهینه کنید. کسب و کار خود را با پلتفرم های محلی قابل اعتماد مانند Yelp، Yahoo، Google و بسیاری دیگر ثبت کنید.

همچنین می توانید از راهنماهای محلی ، روزنامه ها و وب سایت های محلی برای تبلیغ کسب و کار استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که نام کسب و کار، آدرس ، پین کد و اطلاعات تماس خود را به صورت صحیح در وب سایت خود قرار داده اید.

۵. سئو موبایل

در عصر حاضر، همه ی افراد از تلفن همراه استفاده می کنند. تلفن همراه بخش مهمی از هر کسب و کار در حال رشد را تشکیل می دهد. وب سایت شما باید مناسب برای موبایل و به اندازه کافی سریع باشد تا مخاطبان بالقوه شما به دنبال چیز دیگری نباشند. وب سایت باید به اندازه کافی برای کاربران تلفن همراه آسان باشد تا بتوانند هر نوع عملی را انجام دهند.

از استفاده تهاجمی از تبلیغات پاپ آپ خودداری کنید زیرا ممکن است باعث عصبانیت مشتری شود. این عدم استفاده، می تواند باعث ایجاد تعامل بیشتر با مشتری ، نرخ تبدیل بالاتر ، ترافیک بیشتر، افزایش زمان صرف شده در وب سایت شما و مزایای فروش بیشتر برای شما شود.

نکته چهارم فروش و بازاریابی دیجیتال

پ. بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC)

پرداخت به ازای کلیک نوعی تبلیغات است که در آن یک بازاریاب هر بار که شخصی روی تبلیغات آن ها کلیک می کند، هزینه هایی را پرداخت می کند. بازاریابان روی اسلات های تبلیغاتی گوگل شرط بندی می کنند و آن‌ هایی که بیشترین تلاش را می‌ کنند، در فهرست موتور جستجو موقعیت مورد نظر خود را به دست می آورند.همچنین می توانید یک تبلیغ در حساب های رسانه های اجتماعی خود اجرا کنید تا ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید.

شما باید کلمات کلیدی دقیق ، مرتبط و کوتاه را هدف قرار دهید تا به محتوای خود دسترسی وسیع تری بدهید. این امر می تواند برای مشاغل کوچک کمی گران باشد.

نکته پنجم فروش و بازاریابی دیجیتال

ت. بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته به معنای استخدام یک فروشنده یا آژانس برای فروش محصول یا خدمات شماست. شرکت وابسته کمیسیون دریافت می کند و در بیشتر موارد ، شما هستید که نرخ مشارکت را تعیین می کنید. شما فقط موظف به پرداخت هزینه تبدیل هایی هستید که انجام می شود. شرکت وابسته قرار است برند شما را نمایندگی کند ، بنابراین قبل از انجام هرگونه معامله ، در مورد مسائل مورد نیاز با آن ها صحبت کنید.

آن‌ ها پیام برند شما را به عموم مردم منتقل می ‌کنند که این مسئولیت بزرگی است ، بنابراین مطمئن شوید که این موضوع را با دقت در دستان یک فرد مسئول قرار می‌ دهید.

نکته ششم فروش و بازاریابی دیجیتال

ث. بازاریابی اجتماعی

نیمی از مردم جهان بیش از ۵۰ درصد از وقت خود را صرف مرور موارد آنلاین می کنند. رسانه های اجتماعی به نوعی ، بستر بزرگی را برای خدمات و محصولات شما ایجاد می کنند. پلتفرم هایی که می توانید برای مشاوره از آن ها استفاده کنید عبارتند از:

• فیس بوک

• توییتر

• اینستاگرام

• لینکدین

• پینترست

این موارد به شما این امکان را می دهند که با مشتریان خود تعامل داشته باشید ، درباره محصولات و خدمات خود بازخورد کسب کنید و شکایات آن ها را به آرامی حل کنید. بر روی آن چه مخاطبان هدف شما در این پلتفرم صحبت می کنند تمرکز کنید و سعی کنید آن ها را با محصولات یا خدمات مربوطه ی خود آشنا کنید.

رسانه‌ های اجتماعی مسیری را برای شما هموار می ‌کنند تا با دیدن لایک ‌ها ، نظرات و اشتراک ‌گذاری ‌هایی که دریافت می ‌کنید ، نوع محتوایی را که به صورت آنلاین قرار می ‌دهید بسنجید. با این نوع تبلیغات می توانید با مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.

نکته هفتم فروش و بازاریابی دیجیتال

ج. اینفلوئنسر مارکتینگ

ستاره های رسانه های اجتماعی اتفاق بزرگ جدیدی در دنیای ما هستند. به آن‌ ها اینفلوئنسر نیز گفته می‌ شود که در YouTube، Instagram، TikTok و غیره محتوا تولید می ‌کنند. وقتی با آن ها شریک می شوید ، آن ها محصول یا خدمات شما را از طریق ویدیوهای خود تبلیغ می کنند.

به نوعی مخاطبان فعلی خود را برای خرید یا اجاره محصولات یا خدمات شما ترغیب می کنند. شما مقدار مشخصی کارمزد به اینفلوئنسرها پرداخت می کنید و مشتریان جدیدی در سایت خود به دست می آورید.

این امر کسب و کار شما را گسترش می دهد ، نام تجاری برای شما ایجاد می کند و فالوورهای جدید شما را در اکانت های شما جذب می کند. اطمینان حاصل کنید که اکانت های اینفلوئنسر را قبل از امضای هر گونه معامله با آن ها تأیید کنید.

نکته هشتم فروش و بازاریابی دیجیتال

چ. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از محبوب ترین راه ها برای تبلیغ کسب و کار شماست. این بازاریابی فرصتی را برای شما فراهم می کند تا یک رابطه ی قابل اعتماد با مشتریان خود ایجاد کنید. می ‌توانید کوپن ‌های تخفیف برای آن ها ارسال کنید ، آن ها را از پیشنهادات جدید ، خدمات جدید یا محصولات راه‌ اندازی شده مطلع کنید ، بازخورد و نظرات را دریافت کنید و به آن ها در رفع مشکلاتی که با آن روبرو هستند کمک کنید.

با تعامل، اعتماد و وفاداری به برند ایجاد می کنید. افرادی که اشتراک ایمیل شما را انتخاب می کنند احتمالاً مشتریان فعال و وفادار شما خواهند شد. بهترین بخش در مورد این بازاریابی این است که بدون هزینه است و همچنین در یک زمان به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا می کند.

در طی سال های اخیر ، بازاریابی دیجیتال هر روز در حال پیشرفت است که همین مسئله درها را به روی بسیاری از متخصصان باز کرده است که اکنون می توانند تجارت خود را به صورت آنلاین اداره کنند. به آرامی ممکن است برای بسیاری از صنایع به آینده تبدیل شود . بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال رشد است و روشی را که مردم قبل از استفاده از بازاریابی سنتی برای تبلیغات استفاده می کردند، تغییر می دهد.

آیا بازاریابی دیجیتال انتخاب شغلی خوبی است ؟

• بازاریابی دیجیتال یکی از انتخاب های شغلی است که به خوداشتغالی ختم می شود.

• می توانید برای یک آژانس تبلیغاتی کار کنید ، یک نام تجاری را تبلیغ کنید یا کسب و کار خود را راه اندازی کنید و به عنوان یک کارآفرین کار کنید.

• بازاریابی دیجیتال به شما این فرصت را می دهد تا از گزینه های زیادی مانند مدیر رسانه های اجتماعی ، مدیر محتوای آنلاین ، همکار بازاریابی دیجیتال ، متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو ، تحلیلگر CRM ، مدیریت برند ، بلاگر حرفه ای، بازاریاب ایمیل و هر چیزی را که می خواهید انتخاب کنید.

• بازاریاب بودن شما را به یک همه کاره تبدیل می کند زیرا تقریباً با همه افراد در این صنعت کار خواهید کرد. از فروش گرفته تا امور مالی تا بخش فناوری اطلاعات ، می توانید با همه تعامل کنید.

• بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا شبکه خود را افزایش دهید و با بسیاری از افراد مشهور و برند های معروف در صنعت همکاری کنید.

• با مهارت و دانش کافی می توانید به راحتی برای دریافت حقوق بالاتر مذاکره کنید و حتی اگر در کار خود به روز باشید ، امتیاز دریافت کنید.

• قدرت رسانه های اجتماعی می تواند برای شما حضوری قوی در فضای آنلاین ایجاد کند ، مانند راه اندازی وبلاگ خود و به دست آوردن فالوور در اکانت های رسانه های اجتماعی خود. این کار در واقع در یک چشم به هم زدن ضربه ی محرک آغاز فعالیت شما خواهد شد .

• آیا می خواهید هر روز چیزهای جدیدی خلق کنید و چیز جدیدی یاد بگیرید ؟ این حرفه دقیقا همین را به شما ارائه می دهد. روزانه محتوای جدید ایجاد کنید و آزمایش کنید که چگونه کسب و کار می تواند برتری بیشتری داشته باشد.

• این نوع محیط پویا می تواند شما را کمی تحت فشار قرار دهد اما بهترین ها را برای شما به ارمغان می آورد.

• بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که برند خود را در ذهن مخاطبان و سایر مشاغل اطراف خود ماندگار کنید.

• با توجه به اینکه سخت کار می کنید و مکان و نامی برای خود ایجاد می کنید ، ممکن است فرصت سفر به خارج از کشور، تعامل و کار با مشتریان خارجی را نیز داشته باشید.

مهارت هایی که برای بازاریاب دیجیتال بودن به آن نیاز دارید.

• خلاق و منحصر به فرد بودن ویژگی هایی است که شما را از بقیه افراد متمایز می کند.

• باید توانایی اشتیاق به خلق چیزهای جدید و نوآور بودن را داشته باشید ، برای هر پروژه به ایده های خارج از چارچوب فکر کنید.

• شما باید مهارت تعامل دیپلماتیک با مشتریان را داشته باشید.

• مردم آنقدر در ایجاد و ترویج کسب و کار خود دخالت می کنند که فراموش می کنند با مشتریان خود رابطه وفاداری برقرار کنند. داشتن مهارت های شنیداری و درک نیازها و خواسته های مشتریان بسیار مهم است. در نهایت ، قدرت در دست آنهایی است که کسب و کار شما را بسازند یا شکست دهند.

• مقدار داده ای که جمع آوری می کنید و سپس تجزیه و تحلیل می کنید به شما کمک می کند تا بفهمید مخاطب هدف شما در وب سایت شما به دنبال چه چیزی است.

• بازاریابی ایمیلی قدیمی ترین و در عین حال موثرترین راه برای تعامل با مشتریان است. اصول اولیه را بیاموزید ، نرخ کلیک را تجزیه و تحلیل کنید ، استراتژی های مناسب بسازید ، از ابزارهای خوب استفاده کنید و یک کمپین ایمیلی اجرا کنید.

• مهارت های رسانه های اجتماعی برای هر بازاریاب بسیار مهم است. با مردم در تعامل باشید ، کسب و کارتان ، تبلیغات ، وبلاگ ها ، پست ها ، هشتگ ها ، گروه ها و موارد دیگر را تبلیغ کنید.

• بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) کلید بازاریابی دیجیتال است که بهتر است اصول اولیه آن را بدانید . سئو به محتوا کمک می کند و بازاریابی موتور جستجو شما را از طریق داده ها راهنمایی می کند. دانش اولیه آن ها را حفظ کنید سپس بقیه را به تیم فنی بسپارید.

• اهداف خود را ، کوتاه مدت و بلند مدت ، هر دو تعیین کنید. سپس با پشتکار کار کنید ، با تمرکز و مراقبت ، به تدریج در کسب و کار خود رشد خواهید کرد.

• تغییرات را به سرعت تطبیق دهید ، یاد بگیرید در یک محیط سریع کار کنید.

بازاریابی دیجیتال خطی است که در آینده بیشتر تکامل خواهد یافت. مهارت ها را می توان در هر زمان و هر مکان آموخت. با امکان کلاس های آنلاین ، اکنون می توانید تمام سوالات خود را یاد بگیرید و حل کنید. این به شما این امکان را می دهد که مستقل باشید و کسب و کار خود را اداره کنید و یک کارآفرین شوید.

هنگامی که بازاریابی دیجیتال به درستی انجام شود ، بر بخش فروش تأثیر می گذارد و آن ها را به سطوح جدیدی ارتقا می دهد. بیایید در هنگام انجام هر کسب و کاری که بیشتر به فاکتور پول نگاه می کنیم ، واقعی باشیم. بازاریابان هر بار که پروژه جدیدی ارائه می دهند ، سعی می کنند راه های جدیدی برای افزایش فروش خود بیابند.

به غیر از این ، آنها سعی می کنند فروش را ثابت نگه دارند تا متحمل ضرر نشوند. شما قادر خواهید بود نیازها و خواسته های خریدار خود را درک کنید. شما خواهید آموخت که مشتریان شما به دنبال چه نوع خدمات و محصولات جدیدی در سایت شما هستند.

فروش و بازاریابی دیجیتال چگونه دست به دست هم می دهند؟

• شرکت هایی که هر دو بخش فروش و بازاریابی دیجیتال را ترکیب می کنند ، درآمد بسیار بیشتری کسب می کنند.

• خریداران خود را درک کنید ، رفتارهای آن ها را بشناسید و بدانید که در محصول یا خدمات شما به دنبال چه چیزی هستند. بر این اساس محصول یا خدمات خود را اصلاح کنید.

• روند فروش را نقشه برداری کنید ، محتوا را در زمان مناسب تحویل دهید ، از خود بپرسید خریداران به دنبال چه چیزی هستند ، چه نوع محصولی را می خواهند بخرند ، از آن ها در شبکه های اجتماعی سوال بپرسید تا ارتباط بهتری با آن ها برقرار کنید.

• مخاطبین هدف خود ، سن ، جنسیت ، موقعیت مکانی ، تحصیلات و غیره آن ها را شناسایی کنید. فهرست خود را بر اساس اطلاعات شناخته شده سازماندهی کنید. سپس می توانید کمپین های ایمیل خود را تقسیم کنید. برای آن ها ایمیل های سفارشی و جذاب با توجه به نیازشان ارسال کنید. به این صورت نرخ کلیک شما افزایش می یابد و مشتریان جدید را به مشتریان فعال بالقوه تبدیل می کنید. به خریداران خود کوپن های تخفیف ارائه دهید ، آن ها را با آخرین پیشنهادات به روز کنید ، یک دکمه تماس برای اقدام قوی به آن ها بدهید که این امر به شما کمک می کند فروش را افزایش دهید.

• مراقب رقبای خود باشید ، اکانت های رسانه های اجتماعی آن ها را بررسی کنید و ببینید از چه نوع روش هایی استفاده می کنند. شما می توانید روش های آن ها را اصلاح کنید ، روش های منحصر به فرد خود را بسازید و همه توجه ها را به خود جلب کنید.

• برای برند خود ارزش ایجاد کنید ، خریداران به دنبال چیزی که بتوانند به آن اعتماد کنند ، به اندازه کافی معتبر باشد می گردند ، یک محصول یا خدمات مقرون به صرفه. برای فروش ، باید یک مشاور قابل اعتماد باشید.

• ویدئوها و وبلاگ ها را در صفحه خود پست کنید تا به خریداران اجازه دهید اطلاعاتی در مورد محصولات و خدمات شما داشته باشند. در این فرآیند با افرادی که ملاقات می کنید شروع به شبکه سازی کنید ، این گونه می توانید خریداران بالقوه ای را به دست آورید.

• اگر قصد دارید تبلیغات پولی انجام دهید ، حتما از بهترین سایت های موجود استفاده کنید. گوگل ادوردز ثابت کرده است که یک پلتفرم عالی برای افزایش فروش است.

• کمپین‌ های پرداخت به ازای کلیک نیز روشی مؤثر برای دسترسی به خریداران در موتور جستجوی گوگل هستند. به همین دلیل مطمئن شوید که در مورد سئوی مرتبطی که برای آن پیشنهاد داده اید به خوبی تحقیق کرده اید.

• همه گزینه‌ های پرداخت موجود مانند کارت‌ های نقدی / اعتباری ، بانکداری اینترنتی ، پول نقد هنگام تحویل ، Google Pay و غیره را ارائه دهید.

• اگر یک برند مبتدی هستید که می ‌خواهید با خریداران بالقوه بیشتری ارتباط برقرار کنید ، می ‌توانید نمونه‌ های رایگان را در مناطق محلی خود ارائه دهید یا طرح‌ هایی مانند “یکی بخرید و یکی رایگان ببرید” اجرا کنید. مردم تقریباً هر چیزی را که به صورت رایگان دریافت می کنند یا در صورت پس انداز پول می گیرند ، می خرند.

• برای قیمت گذاری محصولات یا خدمات خود ، می توانید از تکنیکی به نام قیمت گذاری فریبنده استفاده کنید. این تکنیک از نظر روانی بر ذهن خریداران تاثیر می گذارد. آن ها را به خرید محصولات میان رده سوق می دهد که محصولات ارزان و گران را از بین می برد. در این رده می توانید محصولاتی را که می خواهید مشتریانتان بخرند نگه دارید.

• مطمئن شوید که سایت شما برای انواع پلتفرم ها از موبایل گرفته تا تبلت ، لپ تاپ و رایانه شخصی بهینه شده است.

• بازاریابی مجدد نیز راهی برای جذب مشتریان بیشتر و افزایش فروش آنلاین شماست. هنگامی که آن ها محصولی را به سبد خرید خود اضافه کرده و سپس آن را فراموش می کنند ، می توانید یک تبلیغ در صفحات رسانه های اجتماعی آن ها اجرا کنید که این کار می تواند آن ها را به سایت شما هدایت کرده و به خرید محصول سوق دهد.

این ها راه هایی هستند که می توانید با کمک آن ها از بازاریابی دیجیتال برای فروش بهتر استفاده کنید. انتظارات خریدار را برآورده کنید، این امر فروش شما را در کمترین زمان افزایش خواهد داد. امیدوارم این اطلاعات جامع بتواند به شما و پیشرفت کسب و کارتان کمک کند.