عملیات مدیریت فروش

عملیات مدیریت فروش
ممکن است این جمله از نظرتان عجیب باشد، اما تیم فروش ستون فقرات هر شرکت است؛ آنها رابط مستقیم بین محصول و مشتری هستند. به عبارت دیگر، آنها اهمیت زیادی دارند.
در کل، تیم فروش باید احساس کند که آنها بخشی از شرکت هستند و با ابزاری که برای پیشرفت فرآیند فروش مجهز شده اند خود را به عنوان یک عضو موثر از سازمان بدانند.

استخدام نیروی فروش

هنگام انتخاب و استخدام نیروی با استعدادهای جدید، وقت خود را صرف آموزش کامل آنها کنید و مهارت های خود را بدون در نظر گرفتن تجربه آنها توسعه دهید.چرا؟
فروشندگان نباید فقط به فروشندگان بزرگ تبدیل شوند، اما باید در فروش محصولات خود بزرگ باشند و تبدیل به نماینده سازمان شما شوند که مشتریان می خواهند با آن کار کنند.
هنگامی که چند تیم فروش دیگر دارید، همگی باید با یک هدف حرکت کنند. به عنوان افراد یک تیم فروش حرفه ای به صورت یکپارچه عمل کنند. رویکرد سیستماتیک  باعث اشتباهات کمتر و دستاوردهای بیشتر برای کل شرکت خواهد شد.
و این جایی است که کار حرفه ای مدیریت فروش واقعا شروع می شود.
شما می توانید تیم فروش خود را برای موفقیت با اهداف بالقوه و واقع بینانه شکل دهید که می توانید برای اندازه گیری موفقیت های آینده این تیم را ارزیابی نمایید. برای انجام این کار باید به موارد زیر عمل کنید:
  • تنظیم اهداف
  • تخصیص مناطق ها
  • ایجاد اهداف و قواعد
اما مدیر فروش این کار را به تنهایی انجام نمی دهد. این وظیفه در بین تمام افراد تیم بایستی به صورت مشورت های تیمی و فردی تقسیم گردد. مطمئن شوید که هم اعضای تیم  هنوز در مسیر درست  هستند و در صورت لزوم انگیزه لازم را به آنها دهید.
فکر کنید در مورد تجربیاتی که در طول حرفه ای شما ایجاد شده است، از آن تجربیات برای ایجاد انگیزه برای تیم خود استفاده کنید. در تلنگر به اعضای تیم فروش را فراموش نکنید . ناامیدی و شکست هایتان را با تیم فروش تان به اشتراک بگذارید، و اینکه چگونه آنها را برطرف کردید و در دوره های دشوار آنها را مدیریت نمودید.

استراتژی فروش: تعریف فرآیند فروش

هنگامی که شما یک تیم دارید و اهداف خود را می شناسید، ممکن است تعجب کنید: چگونه در واقعیت فروش را انجام می دهید؟
هر کسب و کاری دارای چرخه فروش است، که یک سری از وظایف مشخص است که از معرفی تا ارائه محصول به مشتری صورت می پذیرد. بنابراین، داشتن یک کانال اطلاعاتی فروش یا یک قیف فروش، انجام این فرآیند را بسیار ساده تر می سازد.

کانال اطلاعاتی فروش چیست؟

کانال اطلاعاتی فروش یک توالی بصری از فعالیت ها برای دستیابی به چشم انداز های مورد نظر فروش از ابتدا تا انتهای معاملات فروش است.
به عبارت ساده، یک کانال اطلاعاتی ، ابزاری است که در دستیابی به اهداف درست فروش بسیار کارساز است.
این جایی است که فعالیت های مدیریتی ایفای نقش می کنند. اگر یک فروشنده می تواند پیشرفت خود و یا فعالیت های خود را ببیند، آنگاه انگیزه بیشتری برای انجام کار  و تسخیر چالش های بیشتر خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل فروش: گزارش

گزارش دادن چیزی است که به شما امکان می دهد تا بدانید که چطور تلاش های فعلی شما بر موفقیت شرکت تأثیر می گذارد و به شما نشان می دهد که چه کاری می توانید انجام دهید تا تلاش های خود را افزایش دهید یا این که آیا فروشندگان بیشتری را استخدام می کنید و یا وظایف مجدد را تفویض کنید.
گزارش موفقیت آمیز شامل استفاده از معیارهای فروش یا شاخص های قابل سنجش است که به شما می گوید که هر جنبه ای از عملیات فروش تان به چه صورت است و آیا شما به اهداف خود دست می یابید.
با قیف فروش استاندارد، باید بتوانید چهار معیار زیر را اندازه گیری کنید:
  • تعداد معاملات در قیف فروش
  • میانگین اندازه یک قرارداد در قیف فروش
  • نسبت بستن یا میانگین درصد معاملات صورت پذیرفته
  • سرعت فروش، یا میانگین عمر قرارداد قبل از انجام
جمع آوری داده ها به شما این امکان را می دهد که مشتری ایده آل خود را سریع تر پیدا کنید و در نتیجه سریع تر به آنها خدمات ارائه دهید. یک ابزار مدیریت روابط مشتری  CRM حرفه ای، به شما در بهبود فرایند مدیریت فروش کمک می کند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.