طراحی کمپین های تبلیغاتی

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بر روی بازاریابی اینترنتی برندها، تاثیر بسزایی دارد. می خواهید برنده شبکه های اجتماعی باشید؟ در این مقاله می توانید علایق و خواسته های دنبال کننده های خود را پیدا کنید.

4 اشتباه بزرگی که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی در مورد سئو مرتکب می‌شوند

4 اشتباه بزرگی که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی در مورد سئو مرتکب می‌شوند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو احتمالا یکی از حوزه‌های بازاریابی آنلاین است که سوءتفاهم‌های زیادی در مورد آن وجود دارد.
از کلمات کلیدی گرفته تا الگوریتم‌ها، فهم سئو می‌تواند یک کار زمان‌بر و البته پیچیده برای بازاریابان باشد. کدام کلمه کلیدی عملکرد بهتری دارد؟ از چه تعداد لینک باید استفاده کرد؟ اگر میانه‌ای با سئو ندارید و به‌عنوان یک بازاریاب فعالیت می‌کنید، ممکن است سوالات بسیار زیادی در این زمینه در ذهنتان شکل گرفته باشد. 

چرا کسب و کار شما به یک آژانس بازاریابی احتیاج دارد

چرا کسب و کار شما به یک آژانس بازاریابی احتیاج دارد؟

حتما تا به حال برای شما این دغدغه به وجود آمده است که فعالیت‌های بازاریابی شرکت را برون‌سپاری کنم یا افرادی را برایش استخدام کنم؟ 
ما در این مقاله 3 دلیل برای شما می‌آوریم که فعالیت‌های بازاریابی خود را حتی‌الامکان به یک آژانس بازاریابی یا آژانس بازاریابی آنلاین بسپارید؛ تا متوجه شوید که چرا کسب و کار شما به یک آژانس بازاریابی احتیاج دارد؟

چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم

چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم؟

بسیاری از کسب‌وکارها وقتی به بازاریابی آنلاین فکر می‌کنند، شبکه‌های اجتماعی اولین چیزی است که در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. شبکه‌های اجتماعی امروزه به دلیل تاثیرگذاری روی تصمیم به خرید مشتریان و به خصوص مشتریان نسل هزاره، به‌عنوان یک شیوه اثبات شده برای دسترسی به مشتریان در نظر گرفته می‌شود.
فروشگاه‌های اینترنتی نیز از جمله کسب‌وکارهایی هستند که دائما در کشاکش هدایت کردن ترافیک به سایت خود هستند. سایت برای فروشگاه‌های اینترنتی همان جایی است که بازدیدکننده به مشتری تبدیل می‌شود.اما روش‌هایی وجود دارد که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش فروش خود استفاده کنند. در ادامه نکات لازم برای این کار ذکر شده است.

چگونه مشتری های خود را راضی نگه داریم

چگونه مشتری های خود را راضی نگه داریم؟

 کسب و کار شما فقط زمانی موفق است و پایدار می ماند که بتوانید نظر مشتریان را به محصولات و سرویس های خود جلب کنید. تا زمانی که به بخش خدمات مشتریان اهمیت کافی داده نشود، سرمایه گذاری شما بازگشت نخواهد داشت. در بسیاری از فروشگاه های هند، جمله معروفی از ماهاتما گاندی به چشم می خورد که تاکید می کند مشتری مهمترین شخصی است که با او سر و کار دارید و مشتریان لطف کرده و به شما فرصت می دهند که به آنها خدمت کنید.


نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی یا ROI چیست

نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی یا ROI چیست؟

یک گفته بسیار معروف در جهان تجارت وجود دارد که "شما نصف پول بازاریابی خود را حرام می‌کنید، اما متاسفانه، هیچوقت نمی‌فهمید کدام نصفه را." طبیعی است که شرکت‌های بزرگی همچون پارس‌آنلاین، بامیلو و ... مشکل چندانی با این موضوع نداشته باشند. آنها به راحتی میلیون‌ها تومان خرج تبلیغات خود می‌کنند تا به تدریج بهترین رسانه‌ها را بشناسند و بازگشت سرمایه شرکت خود را در طولانی‌مدت میسنجند.

آموزش اصلاح و رفع خطاهای نقشه سایت

آموزش اصلاح و رفع خطاهای نقشه سایت

نقشه سایت یا Sitemap یکی از قسمت‌های حیاتی برای ایندکس صفحات وب‌سایت می‌باشد. شما می‌توانید با کمک نقشه سایت، صفحات وب‌سایت خود را به منظور اطلاع رسانی به گوگل و دیگر موتورهای جستجو، فهرست کنید تا ربات‌های گوگل وب‌سایت شما را با دقت بیشتری بررسی کنند.

نکات بازاریابی در شبکه های اجتماعی

نکات بازاریابی در شبکه های اجتماعی

این نکته را در ذهن داشته باشید شبکه های اجتماعی و به طور کلی بازاریابی شبکه های اجتماعی بحث کوتاهی نیستند شبکه های اجتماعی بحث کاملا پیچیده ای هستند و نمیشود با تکیه بر اصول حتما درآن ها موفق شد.
امروزه شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی دربازاریابی و به طورکل در کسب و کار اینترنتی دارند به طوریکه با اشتراک گذاری مطالب خود می توانیم لایک و کامنت دریافت کنیم.

برترین تکنیک های بازاریابی برای حفظ مشتری

برترین تکنیک های بازاریابی برای حفظ مشتری

در دنیای امروز که مصرف‌کنندگان بسیار باهوش و خوره‌ی فناوری هستند، مشتریان انتظار توجه ویژه دارند، نه چیزی که به انبوه مشتریان عرضه شود. به همین دلیل روش‌های بازاریابی گذشته، حتی آنها که عمرشان کمتر از 5 سال است، دیگر پاسخگو نیستند. کلید بازاریابی موفق، درگیر کردن مشتری با کسب‌وکار، محصول یا خدمات‌ است و این با فروختن محصول به آنها متفاوت است.


4 گام برای نوشتن محتوایی که موجب بهبود نرخ تبدیل می شود

4 گام برای نوشتن محتوایی که موجب بهبود نرخ تبدیل می شود.

آیا محتوای شما به اندازه کافی ترغیب کننده است که مخاطب را به یک مخاطب وفادار و یا یک خریدار تبدیل کند؟ راه های مناسبی برای بالا بردن نرخ تبدیل و بهره وری سایت وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

چگونه شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم

چگونه شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم؟

هر بار که یک شبکه اجتماعی جدید وارد بازار می‌شود و به محبوبیت می‌رسد، بسیاری از کارشناسان و فعالین بازاریابی این حس را دارند که اگر به سراغ استفاده از این پلتفرم جدید نروند، فرصت ارزشمندی را از دست می‌دهند. اما در واقعیت این چنین نیست. به‌عنوان یک مالک کسب‌وکار یا کارشناس بازاریابی باید بدانید که تنها فعالیت در پلتفرم‌هایی که کاربرانتان در آن فعال هستند می‌تواند برایتان نتیجه‌بخش باشد و اساسا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی که جامعه کاربران شما حضوری در آن ندارد فقط هدر دادن وقت و سرمایه است.
باید تلاش‌های خود را روی پلتفرم‌هایی متمرکز کنید که می‌دانید کاربرانتان در آن فعال هستند و همچنین این پلتفرم باید با نیازهای کسب‌وکار شما هم‌سو باشد. سوالی که اکنون مطرح می‌شود این است که چگونه باید شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم؟

هدف شما از تبلیغات در اینستاگرام چیست

هدف شما از تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

رشد کاربران اینستاگرام در بازار جهانی و همچین ایران، نشان دهنده میزان محبوبیت این رسانه نیز هست. یکی از پیشنهادهای مناسب به عنوان یکی از کانال های ارتباطی کمپین، اینستاگرام است. تولید محتوای مناسب، یکی از مهم ترین المان هایی است که می تواند مخاطب هدف را جذب نموده و منجر به آشنایی و تعامل بیشتر وی با کسب و کار شود.

محاسبه اثربخشی تبلیغات CPC

محاسبه اثربخشی تبلیغات CPC

در سامانه های موسوم به CPC به معنای "پرداخت هزینه تنها به شرط ورود و کلیک و نه صرفا دیدن شدن"، تنها بابت نتایج واقعی هزینه پرداخت می کنید و بر خلاف سایر روش های تبلیغاتی، هزینه چندانی بایت نتایج کاملا موثر پرداخت نمی کنید. با توچه به محدودیت بودجه های تبلیغاتی استفاده از این شیوه تبلیغاتی در کمپین ها می تواند موثر باشد.

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

نسل هزاره به افرادی گفته می‌شود که بین سال‌های 1977 تا 2000 میلادی متولد شده‌اند و به‌نوعی با تکنولوژی و فناوری‌های روز عجین هستند. ایران کشوری جوان است و درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را نسل هزاره تشکیل می‌دهد. علاوه بر اینکه این نسل معمولا قدرت خرید بالایی دارد، آن‌ها می‌توانند روی تصمیم‌گیری به خرید نسل‌های پیش از خود، به خصوص والدین، تاثیر بگذارد. افرادی که در دسته‌بندی نسل هزاره قرار می‌گیرند معمولا وفاداری بیشتری نسبت به برندها دارند و برندی که بتواند این طیف را جذب کند می‌تواند مطمئن باشد که مشتریانی وفادار را جذب کرده است.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: