طراحی کمپین های تبلیغاتی

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید.

در چشم‌انداز به شدت رقابتی بازاریابی ایمیلی، شما باید برای فهمیدن اینکه چه چیزی دریافت‌کنندگان ایمیل را به باز کردن، خواندن و کلیک کردن روی آن‌ها ترغیب می‌کند تست‌های مختلفی انجام دهید.
درحالی‌که محتوای مناسب و طراحی زیبا از جمله اجزای ضروری برای موفقیت ایمیل‌ها هستند، انجام تست‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه خود را در اینباکس مخاطب متمایز کنید. همچنین برای شناسایی کردن مواردی که به تست نیاز دارند باید استراتژی ایمیل مارکتینگ فعلی خود را بازبینی کنید و بدانید که کدام عادت‌ها نیاز به ترکیب شدن یا حذف شدن دارند.

محدودیت ها و معایب تحلیل SWOT

محدودیت ها و معایب تحلیل SWOT

تحلیل SWOT ، با اینکه در بر انگیختن تفکر و گفتگو درباره شرکت ها و محیط های خارجی آن ها مفید است ، ولی از معایب قابل ملاحظه ای نیز به عنوان ابزاری برای تحلیل صنعت برخوردار است. شاید جدی ترین محدودیت SWOT ذهنی بودن آن است. ارزیابی جایگاه یک شرکت در طول دو بعد SWOT کاملاً ذهنی خواهد بود ، و مدیرانی که سعی در استفاده از SWOT دارند ، احتمال دارد که با عدم توافقاتی در میان افراد یک شرکت درباره جایگاه شرکت در طول این ابعاد مواجه شوند.


اهداف و استراتژی های محصولات

اهداف و استراتژی های محصولات

اهداف و استراتژی های محصولات در بازاریابی به دو دسته عمده تقسیم می شوند.

10 راهکار برای گسترش برنامه‌ی بازاریابی

10 راهکار برای گسترش برنامه‌ی بازاریابی

پیشتر درباره‌ی برنامه‌ی بازاریابی صحبت کرده بودیم. در این جا قصد داریم تا 10 راهکار برای گسترش برنامه‌‌ی بازاریابی شما ارائه دهیم که شامل برخی از نکاتی‌ست که معمولا به چشم نمی‌آیند، اما تاثیرشان در روند کلی فرایند بازاریابی استارت‌آپ یا کسب و کار شما قابل توجه است.

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بر روی بازاریابی اینترنتی برندها، تاثیر بسزایی دارد. می خواهید برنده شبکه های اجتماعیباشید؟ در این مقاله می توانید علایق و خواسته های دنبال کننده های خود را پیدا کنید. مردم احساسات متفاوتی درباره شبکه های اجتماعی دارند. دوستش دارند. از آن متنفر هستند. از آن برای کسب و کارشان استفاده می کنند. بر روی آن برند سازی می کنند. از آن خارج می شوند. مجدد به آن باز می گردند.
با همه پیام هایی که برای کاربران می آید، بازاریابان چطور می توانند در راس شبکه های اجتماعی کاربران قرار بگیرند؟ علاوه بر آن، کاربران واقعا چه انتظاری از شبکه های اجتماعی دارند؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله دنبال کنید.

10 نکته موفقیت در کمپین روابط عمومی

10 نکته موفقیت در کمپین روابط عمومی

کمپین روابط عمومی چیست؟ کمپین روابط عمومی (Public Relation)، مجموعه ای از فعالیت هایی است که به صورت پیشرفته برنامه ریزی شده اند و مرتبط با هدف خاصی هستند. این مسئله با دیگر بخش های PR مثل تاکتیک های تبلیغاتی حال حاضر، تبلیغات پولی و واکنش به رویدادها در تضاد است.
امروزه نیز، با رشد سریع بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی شبکه های اجتماعی، سرعت PR نیز بسیار بیشتر شده است. به جای آنکه یک متخصص روابط عمومی سنتی استخدام کنید، بهتر است با یک کمپانی بازاریابی اینترنتی همکاری کنید و با هم یک کمپین بهینه سازی شبکه های اجتماعی راه اندازی نمایید.

فاکتورهای اعتبارسنجی وب سایت

فاکتورهای اعتبارسنجی وب سایت

اعتبار سنجی وب سایت به مسیری گفته می شود که در آن وب سایت خود را به وبسایتی شناخته شده و قابل اعتماد تبدیل می کنید. یک وب سایت معتبر می تواند مزایای زیادی برای شما و کسب و کار تان به دنبال داشته باشد. در این مقاله فاکتورهایی که بر روی اعتبار وب سایت شما تاثیرگذار هستند را بررسی می کنیم.

9 سؤالی که برای برنامه‌ریزی محتوای شبکه‌های اجتماعی باید از خود بپرسید

9 سؤالی که برای برنامه‌ریزی محتوای شبکه‌های اجتماعی باید از خود بپرسید.

شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی، صرف‌نظر از صنعت، اندازه شرکت، محصول و سرویس، جزئی لاینفک از استراتژی بازاریابی هستند. بر اساس آمار، حدود 69 درصد از بازاریابان در حال حاضر از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. اما اکنون‌که اکثر قریب به‌اتفاق بازاریابان به این نتیجه رسیده‌اند که شبکه‌های اجتماعی یک ابزار استراتژیک و الزام‌آور هستند، چگونه می‌توانیم این رویکرد را مدیریت‌پذیرتر کنیم؟ همانند بسیاری دیگر از موارد در زندگی و کسب‌وکار، برنامه‌ریزی آینده راهی است که پیش روی شما قرار دارد.

روش‌های پیشنهادی 4 ستاره اینستاگرام برای کسب فالوور بیشتر

روش‌های پیشنهادی 4 ستاره اینستاگرام برای کسب فالوور بیشتر

اگر نگاهی به اینستاگرام داشته باشید می‌بینید که صفحات محبوب زیادی در این شبکه اجتماعی وجود دارد که تعداد فالورهای آن‌ها از چند صد هزار نفر تا چند میلیون نفر متغیر است. اما آیا کسب فالور بیشتر در اینستاگرام راه و رمز خاصی دارد؟ کاربران اینستاگرام بیشتر چه نوع محتواهایی را می‌پسندند؟ ستاره‌های این شبکه اجتماعی چگونه توانسته‌اند این حجم از دنبال کننده را به دست آورند؟ این‌ها همه سوالاتی هستند که قصد داریم پاسخ آن‌ها را از زبان چهار ستاره اینستاگرام بشنویم.

7 روش برای ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین

7 روش برای ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین

بازاریابی ایمیلی یکی از سودمندترین استراتژی‌هایی است که شرکت‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. چرا؟ زیرا این رویکرد از بازاریابی می‌تواند در مقایسه با سایر روش‌ها، بازگشت سرمایه قابل توجهی را در پی داشته باشد. هزینه‌ای که روی بازاریابی ایمیلی صرف می‌شود نیز معمولا در مقایسه با هزینه‌ استراتژی‌هایی مانند تبلیغاتی کلیکی و امثالهم پایین‌تر است و دو عنصر بازگشت سرمایه بالا و مقدار کم سرمایه مورد نیاز بازاریابی ایمیلی را به یک استراتژی پرطرفدار در بین بازاریابان تبدیل کرده است.
خبرنامه‌های ایمیلی یکی از روش‌های ارتباط شرکت‌ها با مشتریان است و تقریبا هر شرکتی در هر صنعتی می‌تواند از این روش استفاده کند.

چرا اکنون بازاریابی محتوایی معتبر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد

چرا اکنون بازاریابی محتوایی معتبر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد؟

شاید بعد از خواندن عنوان از خود پرسیده باشید که بازاریابی محتوایی معتبر به چه معنا است؟ در اینجا منظور ما از معتبر بودن صداقت است. میزان درک و آگاهی مخاطبان این روزها به دلیل گسترش رسانه‌های اجتماعی بیش هر زمان دیگری است و آن‌ها می‌توانند از چند فرسخی تبلیغات گول زننده و نادرست را تشخیص دهند. هنگامی‌که محتوا صادق و شفاف است، انعکاس عمیق و گفتگو را جرقه می‌زند. صداقت در بازاریابی محتوایی یکی از عناصر واضح در برندینگ است، اما روش‌های خوب و بد زیادی برای پرداختن به آن وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید اعتبار خود و ارتباط با مشتری را از طریق محتوا بهبود ببخشید.

8 کاری که کسب و کارها هرگز نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهند

8 کاری که کسب و کارها هرگز نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهند.

مدیریت کردن حساب تجاری کسب و کار با مدیریت یک حساب شخصی قطعا متفاوت است. یک حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی آینه تمام نمای یک کسب و کار است و می‌تواند هم به یک کسب و کار شخصیت ببخشد و هم شخصیت و وجهه آن را تخریب کند. در این  مطلب ،8 کاری که کسب و کارها هرگز نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهند را برای شما ذکر کرده‌ایم. اگر می‌خواهیم که حضور موفقی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید، هرگز این هشت کار را انجام ندهید.

آیا اندازه شرکت روی استراتژی سئو تاثیری دارد

آیا اندازه شرکت روی استراتژی سئو تاثیری دارد؟

وقتی‌که شروع به مطالعه در زمینه سئو می‌کنید و با دیدگاه‌های مختلف در این حوزه آشنا می‌شوید، در ابتدا ممکن است کمی گیج و سردرگم شوید و حتی تصمیم بگیرید که به مطالعه در این حوزه ادامه ندهید. سخت است که بگوییم شرکت شما دقیقا باید چه مقدار از منابع خود را روی سئو سرمایه‌گذاری کند. شما دوست دارید که یک کمپین بزرگ سئو را به راه بیاندازید، ولی نگران هستید که وقت کافی برای مدیریت آن نداشته باشید یا نتوانید منابع لازم را به آن تخصیص دهید.
در واقع می‌توان این‌گونه گفت که هیچ راه حل تک سایزی برای استراتژی بهینه‌سازی موتورهای جستجو وجود ندارد. هر شرکت، چه بزرگ و چه کوچک، باید در ابتدا یکسری اهداف را برای خود مشخص کند. از اینجا به بعد، پیدا کردن فرصت‌های بازاریابی و تعیین کردن یک استراتژی که با اندازه شرکت و اهداف شما برای رشد متناسب باشد ممکن می‌شود.

راهنمای قدم به قدم راه‌اندازی کمپین هشتگ

راهنمای قدم به قدم راه‌اندازی کمپین هشتگ

امروزه تقریبا همه شبکه‌های اجتماعی از هشتگ پشتیبانی می‌کنند و بیشتر سازمان‌ها نیز کمپین‌هایی را بر اساس همین ویژگی‌ شبکه‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده‌اند. حتما تاکنون دیده‌اید که بیشتر برندها در پایان تبلیغات خود از هشتگ‌ها استفاده می‌کنند.
یکی از بهترین جنبه‌های کمپین‌های هشتگی این است که اجرای چنین کمپین‌هایی کاملا رایگان است و شما نیاز به هزینه کرد هیچ مبلغی ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید خرده هوشی است و سر سوزن ذوقی.

تبلیغات یا بازاریابی محتوایی؛ کدام یک موثرتر است

تبلیغات یا بازاریابی محتوایی؛ کدام یک موثرتر است؟

دنیای بازاریابی آنلاین یک دنیای غنی و متنوع است و در آن کسب‌وکارها می‌توانند از ده‌ها روش و استراتژی برای جذب افراد و افزایش نرخ تبدیل استفاده کنند. البته با وجود این تنوع، بیشترین استراتژی‌ها را می‌توان در دو نوع اصلی دسته‌بندی کرد: بازاریابی ربایشی و برونگرا.

بازاریابی برونگرا شیوه سنتی‌تر تبلیغات است که در آن از تبلیغات خارجی برای جلب‌توجه کاربران جهت خرید یک محصول استفاده می‌شود. برای مثال، تبلیغات در نتایج جستجو می‌تواند یک کاربر را تشویق کند تا کتابی را مستقیما از صفحه نتایج موتورهای جستجو خریداری کند. اما بازاریابی ربایشی به معنای این است که کاربران را به صورت طبیعی به سایت هدایت کنید. منظور از این روش‌های طبیعی استفاده از روش‌هایی مانند بازاریابی محتوایی و سئو است.

البته استراتژی‌های زیادی وجود دارد که زیرمجموعه هرکدام از دو مورد گفته شده در بالا قرار می‌گیرند. اما بازاریابی محتوایی و تبلیغات دو مورد از جدی‌ترین استراتژی‌هایی هستند که توسط کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال سوال این است که کدام یک از این دو موثرتر است؟ در این مطلب مشخص خواهیم کرد.

آیا هنوز سمپلینگ در ایران کاربرد دارد

آیا هنوز سمپلینگ در ایران کاربرد دارد؟

بازاریابی به کمک سمپلینگ نه تنها در ایران بلکه در یک دهه گذشته در اکثر کشورهای توسعه یافته، یکی از کارامدترین ابزار ارائه محصول و خدمت بوده است. سمپلینگ به عنوان یک ابزار بازاریابی بسیار پویا بوده و هم اکنون یک پیش نیاز جهت ارتباط میان تولید کننده و مصرف کننده می باشد. این فعالیت بازاریابی از یک تیم کاری سمپلینگ که متشکل از نیروهای جوان و آموزش دیده است، سعی در برقراری ارتباط با مصرف کنندگان و مشتریان بالقوه در بازار هدف دارد. از سوی دیگر علاوه بر ارائه محصولات رایگان، توضیحات ارائه شده توسط نیروهای کانتر و یا میز تست، نقش به سزایی در شفاف نمودن نوع خدمات و یا محصول ایفا می نماید. این شرایط بخصوص در مورد محصول و یا خدمت با خلاقیت زیاد بسیار موثر خواهد بود.
در سال های اخیر سمپلینگ یا میز تست در ایران به جزئی از موثرترین ابزار تبلیغاتی تبدیل گردیده است و حال سوال اینجاست که آیا هم اکنون سمپلینگ در ایران کاربرد روزهای نخست را دارد یا خیر؟

محاسبه و بودجه بندی امور بازاریابی

محاسبه و بودجه بندی امور بازاریابی

بودجه بازاریابی ؛ وجود برنامه مشخص در بازاریابی شرکت شما هدف ایجاد می نماید، بودجه بازاریابی به شما کمک می نماید تا قدم های عملی برای دستیابی به این اهداف بردارید. حال چقدر باید برای بازاریابی هزینه کنید؟ و در کجا باید هزینه ها صورت پذیرد؟
چه مواردی در بودجه بندی بازاریابی وجود دارد؟


6 ترفند بازاریابی ایمیلی برای بهبود CTR

6 ترفند بازاریابی ایمیلی برای بهبود CTR

بازاریابی ایمیلی به زبان ساده یعنی ارسال ایمیل به کسانی که می‌خواهند در مورد کسب‌وکار شما بیشتر بدانند و مصرف‌کننده محتواهایتان باشند. در یک حالت کاملا ایده‌آل، کاربران ایمیل‌های شما را باز خواهند کرد و تمام ایمیل‌های ارسالی شما توسط گیرندگان خوانده می‌شود که این خود می‌تواند به افزایش تعامل در سایت منجر شود.

چرا برندتان به رپورتاژ آگهی نیاز دارد

چرا برندتان به رپورتاژ آگهی نیاز دارد؟

با رشد و توسعه شبکه‌های اجتماعی و فروش دیجیتالی، بسیاری از افراد رویای کسب رتبه‌های برتر در صفحه نتایج گوگل و رشد ویروسی محتواهای خود را در ذهن می‌پرورانند. در حالی که دست‌یابی به چنین رویایی دور از دسترس نیست، اما چیزی بیشتر از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را می‌طلبد. به نظر می‌رسد که استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی روی موضوعات داغ بازاریابی تاثیر می‌گذارند و توجه کمی به استراتژی‌های بازاریابی امتحان پس داده اعطا می‌شود. در نتیجه، بسیاری از طرح‌های جدید بازاریابی با شکست روبرو می‌شوند.

10 ترفند برای رشد ویروسی در شبکه‌های اجتماعی

10 ترفند برای رشد ویروسی در شبکه‌های اجتماعی

مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر حدود 2.5 میلیارد نفر در سراسر جهان از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.
اگر در این عصر دیجیتال شما یک کارآفرین هستید، باید و به‌ناچار در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید. ایجاد کمپین ویروسی یکی از بهترین روش‌ها برای ایجاد آگاهی از برند و استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی است.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: