راهنمای خلق پست های جذاب اینستاگرامی

راهنمای خلق پست های جذاب اینستاگرامی
امروزه بسیاری از برندها و افراد موفق توانسته اند از طریق اینستاگرام محصولات و خدمات خودشان را به واسطه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی در معرض دید مخاطبین هدف قرار می دهند و به کسب درآمدهای میلیونی برسند. اما باید روش‏ های افزایش فروش از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی را کشف کرد. خلق پست های جذاب اینستاگرامی یکی از شیوه های کسب درآمد میلیونی در اینستاگرام است. در این مطلب به بررسی اسرار و استراتژی های طراحی حرفه ای یک پست اینستاگرامی مبتنی بر ابزارهای تعاملی تولید محتوا خواهیم پرداخت. 

محتوای انرژی زا به سبک ردبول

ردبول به عنوان یک برند بسیار مطرح نوشابه های انرژی زا با استفاده از استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی و تلفیق آن با بازاریابی محتوایی توانسته در سال 2016 بیش از 8 میلیارد دلار درآمد کسب کند. یکی از مهمترین عوامل موفق این برند برگزاری کمپین های خلاقانه در شبکه های اجتماعی در زمینه سفر و گردشگری، رویدادهای ورزشی، موسیقی و مد می باشد که مبتنی بر استراتژی بازاریابی محتوای تولید شده کاربر در شبکه های اجتماعی به شیوه داستان سرایی به جای تبلیغ مستقیم محصولات و خدمات خوب برای مخاطبین هدف جوان بوده و یک شیوه مقرون به صرفه برای خلق پست های جذاب اینستاگرامی است. شیوه داستان سرایی و خلق تجربه منحصر به فرد تجربه کاربری پوشش دهی لایو رویدادها و رقابت های ورزشی، مصاحبه با افراد موفق ورزشی، دعوت از اینفلوئنسرهای بزرگ و دی جی های موسیقی برای ایجاد یک داستان هیجان انگیز راز موفقیت این نوشابه انرژی زا می‌باشد.

در مثالی دیگر، برند استیچ فیکس از فالوورهای علاقه مند به مد و پوشاک خواست بهترین استایل شان را با هشتگ مخصوص به خود به اشتراک بگذارند که این کمپین هشتگی با یک برنامه بازاریابی شبکه های اجتماعی هوشمندانه و راهبردی توانست سبب افزایش شهرت و اعتبار بیشتر این برند شود. استراتژی برندهای موفق مانند این دو مثال بالا، به بسیاری از کسب و کارهای متوسط و کوچک کمک کند در بازار هدف از فرش به عرش صعود کنند.

استیج فوتوگرافی برای معرفی خدمات و محصولات

مستر دیزی یکی از برندهای موفق صنعت غذای سنتی در کشور است که با استفاده از خلق پست های جذاب اینستاگرامی توانسته هواداران زیادی را در شبکه های اجتماعی داشته و مانند یک رهبر چریکی بخش غذای سنتی را با تلفیق راه کارهای بازاریابی سنتی و بازاریابی شبکه های اجتماعی دگرگون سازد. مجموعه پست های مستر دیزی با طراحی های منحصر به فرد توانسته اند به سرعت ویرووسی شده و با بهره گیری از تصویرسازی های با کیفیت و خلاقانه سبب افزایش فالوورهای اینستاگرامی این برند شوند. از دیگر نقاط قوت کمپین مستر دیزیبر مبنای شاخص های ارزیابی عملکرد بهره گیری از از کاراکترهای نوستالژیک و محبوب و داستان سرایی دنباله دار (اپیزودیک) جهت افزایش تعامل با مخاطبین و تولید لید در شبکه های اجتماعی می باشد.

پا به خیابان واقعی بگذارید.

یکی از نکات مهم موفقیت برند و جایابی مناسب در شبکه های اجتماعی افزایش تعامل مخاطبین دنیای واقعی و به وجد آوردن آنها برای ملحق شدن به هواداران برند شما در شبکه های اجتماعی است. کاری که برند موفق نایکی برای کسب درآمد میلیون دلاری و افزایش تعامل مخاطبین خود انجام می دهد. برند نایکی در یکی از کمپین های خود با هدف افزایش اهمیت ورزش برای زنان با رویکردی عمومی تر به جامعه، به خیابان های مسکو آمده و محتوای تولید شده کاربر در خیابان را دوباره به سمت شبکه های اجتماعی سوق داده است.
این برند با برگزاری کمپین Nike Instaposters در خیابان های مسکو به سراغ پروفایل زنانی در اینستاگرام رفت که از خودشان در حین ورزش کردن عکس به اشتراک گذاشته بودند. سپس همان عکس و کپشن را با لوگو نایکی بازنشر کرد و با این روش علاوه بر تقویت روحیه ورزشی زنان سبب ویروسی شدن پیغام این کمپین موفق اینستاگرامی در بین بیش از 25 هزار کاربر فعال گردید.

موشکافی و ارزیابی پست های جذاب اینستاگرامی

استفاده از یک برنامه ریزی مدون و استراتژی هوشمندانه بازاریابی شبکه های اجتماعی بر روی طراحی پست های جذاب اینستاگرامی و انتشار منظم آنها مبتنی بر یک تقویم محتوایی مورد تایید سبب افزایش محبوبیت و رشد برند در شبکه های اجتماعی می شود. ارزیابی میزان موفقیت هر پست اینستاگرامی و استفاده از ابزارهای مدیریت پیج در اینستاگرام سبب ایجاد نظم و ارتباط برد – برد و موفق برند و اینستاگرام می شود.

بهره گیری از موشن گرافیک

موشن گرافیک به عنوان یک سوخت تبلیغاتی جذاب و محبوب در واقع به عنوان یک رویکرد نوین بازاریابی محتوای ویدیویی با پتانسیل بالایی وایرال شدن امروزه در بازاریابی شبکه های اجتماعی به عنوان یک محتوای خلاقانه و همسو با استراتژی برند بسیار مرسوم شده است و یک سرمایه گذاری جدی برای خلق پست های جذاب اینستاگرامی در راستای معرفی خدمات /محصولات یا اطلاع رسانی برشمرده می شود. بهره گیری از موشن گرافیک یکی از شیوه های عالی خلق پست های جذاب اینستاگرامی است.

برند طنزپردازی باشید.

در دنیای تجارت الکترونیک رقابت بسیار شدید است و هر برندی از هر روشی از جمله ایجاد پست های جذاب اینستاگرامی برای افزایش آگاهی برند و توسعه کسب و کار خود استفاده کند. نت برگ جزو یکی از برندهای مطرح تجارت الکترونیک است که با همکاری سوریلند توجه بسیاری از کاربران را در شبکه های اجتماعی برای خلق پست های جذاب اینستاگرامی به خود جلب کرده است. سوریلند با توجه ویژه به ویدئو مارکتینگ و صدای سروش رضایی و همچنین بهره گیری از المان های طنز به مسائل روز اجتماعی می پردازد به طوریکه هر یک از این  ویدئوها در اینستاگرام بیش از 300 هزار بازدید کسب می کنند. از این رو نت برگ با اسپانسرینگ ویدئوهای سوریلند سعی کرد توجه مخاطبین هدف را به برندش جلب نماید. کمپین لبخند مهربانی نت برگ (با هدف گذاری مخاطبین هدف در جست و جوی تخفیف و پیشنهادهای ویژه) با همکاری بین سوریلند و دیرین دیرین توانست با بهره گیری از محتواهای مورد علاقه کاربران، تعامل مناسبی با مخاطبین هدف کسب کند.

مثالی دیگر برند معروف بیسکویت گرجی است که با تدوین استراتژی بازاریابی شبکه اجتماعی جدید خود توانست با انتشار خلاقانه محصولات و خدمات خود مانند برندهای موفق و مشابه خارجی Oreo و گوگل در فضای شبکه مجازی از طریق خلق کاراکترهای جذاب و با نمک و ایجاد پست های جذاب اینستاگرامی تعامل مناسبی بین برند و مخاطب هدف ایجاد کند. این برند با تلفیق طنز، المان های معماگونه، جذابیت های گرافیکی برای پست های با طعم گرجی و تلفیق آن با هویت نوستالژیک توانسته است به آفرینش پست های جذاب اینستاگرامی دست بزند.

شراکت با پیج های مشهور و تاثیرگذار

اینستاگرام محل ظهور افراد مشهور و اینفلوئنسرها با هدف افزایش فالوور و کسب درآمد می باشد. شما با ایجاد بازاریابی محتوایی و استراتژی موفق بازاریابی شبکه های اجتماعی و مشارکت با پیج های موفق و برگزاری کمپین های موفق تعاملی می توانید به مشتریان خود انگیزه تعامل با برند را بدهید. هشتگ اختصاصی برند فراموش تان نشود. در شراکت با برندها نیز برند اختصاصی خودتان را در زمان خلق پست های جذاب اینستاگرامی حفظ کنید. به طور مثال برند Tiffany & Co از هشتگ TiffanyLeather اختصاصی خودش حتی در مشارکت با برندهای دیگر استفاده می کند.


رفرنس:daartagency.com
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.