گامهای مهم در طراحی تبلیغات جذاب

گامهای مهم در طراحی تبلیغات جذاب
آگهی های تبلیغاتی ، علاوه بر اینکه باید ویژگیهای کالا را با دقت و به درستی معرفی کنند باید بتوانند مخاطبان و مشتریان بیشتری را نیز جذب کنند.
برای جذب مشتریان بیشتر ، علاوه بر اینکه نیازهای مشتریان یکی از عوامل اصلی در جذب آنها به سمت کالای معرفی شده است بلکه جذابیت های تبلیغاتی نیز اثر چشم گیر و مهمی دارند. به همین دلیل در این مقاله سعی شده است به نکات مهم و اساسی برای طراحی یک آگهی تبلیغاتی جذاب پرداخته شود. در ادامه به ویژگیهای یک پیام تبلیغاتی جذاب اشاره می شود.

بیان مزیت های اصلی محصولات

بیان ویژگیهای اصلی یک کالا و مزیتهایی که نسبت به محصولات مشابه و رقیب دارد از جمله نکات اصلی در تهیه و طراحی یک آگهی تبلیغاتی جذاب می باشد.

 استفاده از پیامهای هشدار دهنده

در صورتی که آگهی تبلیغاتی خود را به گونه ای طراحی کنید که یک هشدار تقریباً مهمی را به مردم می دهد می تواند مخاطبان بیشتری را جلب کند. برای برخی از شرکتها که کالاهای بهداشتی و یا ایمنی تولید می کنند استفاده از این پیامها بسیار مناسب است ولی متن پیام و آگهی نباید به گونه ای باشد که ترس شدید و یا نامناسبی را ایجاد کند ؛ بلکه باید یک پیام آگاه دهنده که در عین حال هشدار نیز می دهد باشد تا مخاطبان را به اندیشیدن درباره کالای شما وادار کند. البته لازم به ذکر است که رعایت اصول اخلاقی و انسانی و رعایت صداقت و درستی در اولویت است و اهمیت ویژه ای دارد.

 استفاده از پیامهایی با محتوای شوخی

اگر بتوانید پیام تبلیغاتی خود را به شکل یک شوخی مناسب مطرح کنید بسیار مؤثر خواهد بود. چرا که شوخیها بیشتر از پیامهای جدی در ذهن مردم باقی می مانند و بیشتر از آگهی های جدی می توانند مخاطبان را جذب کنند.

 انتخاب روش مناسب عملی کردن پیام تبلیغاتی

در نهایت باید تلاش کنید مناسب ترین و بهترین روشی که می تواند پیام تبلیغاتی که تهیه و طراحی کرده اید را به مخاطبان ارائه دهد انتخاب کنید. روشی که برای عملی کردن و ارائه پیام تبلیغاتی خود انتخاب می کنید جذابیت پیام شما را می تواند عینیت بخشیده و تصویر عمیقی در اذهان مشتریان شما ایجاد کند. 

در زیر به برخی از این روشهای ارائه جذاب تبلیغات اشاره شده است.

 ارائه شواهد موثق و قابل اطمینان
در برخی از پیامهای تبلیغاتی از ارائه شواهدی استفاده می کنند که مزیتهای کالا یا خدمات معرفی شده توسط آنها را نسبت به کالا یا خدمات رقبا به شکل موثق و با دلایل و شواهد قابل اطمینانی نشان می دهد. این گونه پیامهای تبلیغاتی نیز علاوه بر اینکه می توانند اعتماد بیشتری را به سوی خود جلب کنند بلکه از جذابیت بالایی نیز برخوردارند. بنابراین ، استفاده از این روش نیز می تواند بسیار مفید و پر جاذبه باشد. تنها نکته ای که باید در این زمینه به آن اشاره کرد رعایت اصل صداقت است.

پیامهای تبلیغاتی که همراه با شعر و آهنگ هستند.
 پیامهای تبلیغاتی که به شکل شعر و آهنگ تهیه می شوند از جذابیت بالایی برخوردار هستند و بیشتر از پیامهای دیگر بر سر زبانهای مردم می افتند و توجه آنها را جلب می کنند. بنابراین ، در صورتی که بتوانید از پیامهای این چنینی استفاده کنید می توانید به جلب مشتریان بیشتری دست پیدا کنید.

بیان توانمندیهای تکنیکی شرکت تولید کننده
بیان توانمندیهای و سابقه درخشان یک شرکت تولید کننده می تواند میزان اعتماد مردم را افزایش داده و جذابیت پیام را افزایش دهد.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.