شکل ظاهری یک بروشور تبلیغاتی چگونه باید طراحی شود؟

شکل ظاهری یک بروشور تبلیغاتی چگونه باید طراحی شود
بروشورها مانند خلاصه هایی هستند که در جریان بازاریابی شما به دست مشتریان و مخاطبان خود می دهید و به صورت خلاصه به معرفی خود می پردازید. بنابراین معرفی کردن خودتان و محصولاتتان توسط هر ابزاری ، پیچیدگیهای خاص خود را دارد که باید مد نظر قرار گیرند.

نکاتی که باید در طراحی شکل ظاهری یک بروشور از نگاه مشاوره بازاریابی باید به آن توجه کنید موارد زیر می باشند:

 در نظر گرفتن نوع نگاه و نظر مخاطبان

اول اینکه در صورتی که می خواهید یک کاتالوگ مناسبی را طراحی کنید خودتان را جای مشتریان و مخاطبانتان تصور کنید و فکر کنید که چه نوع کاتالوگی بیشتر می تواند شما را جذب کند و انتظار دارید که چه ویژگیهایی در یک کاتالوگ وجود داشته باشد. اگر به این مورد توجه داشته باشید یک مسیر روشن و مشخصی برای طراحی بروشورهای خود پیش رو خواهید داشت.

 رعایت اهمیت مطالب


سعی کنید در طراحی کاتالوگ ، اطلاعات را به ترتیب اهمیتشان قرار دهید. این کار موجب می شود که مطالب مهمی که تمایل دارید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند به بهترین نحو نمایش داده شوند و بیش از سایر مطالب بتوانند توجه مشتریان و مخاطبان را خود جلب کنند.

سادگی مطالب

از نظر مشاوره بازاریابی این خیلی مهم است که سعی کنید مطالب خود را با یک ادبیات ساده و قابل فهم بیان کنید. در عین حال که سعی می کنید مطالب را واضح و مستقیم بیان کنید ، سعی کنید مطالب را به شکل صحیح و دقیق به اطلاع آنها برسانید. جملات کوتاه موجب می شود تا مخاطبان بهتر بتوانند مطلب را درک کنند و رغبت بیشتری برای مطالعه ادامه مطالب خواهند داشت.

صفحه اول و اخر کاتالوگ

کاتالوگ یا بروشوری که شما تهیه می کنید دارای یک جلد رویی و یک جلد انتهایی که بعد از آخرین صفحه کاتالوگ قرار می گیرد می باشد. اگر می خواهید هر دو جلد شما یکسان نباشد ، باید سعی کنید که با هم همخوانی داشته باشند و هدف و زمینه ای که در هر دو به تصویر کشیده شده است یکسان و هماهنگ باشد.

صفحات متعادل

صفحات بروشورها ، مطالب ، طراحی لوگو و تصاویری که در آنها درج می شود باید حالت قرینه ای و متعادلی داشته باشند.

دقت در انتخاب عکسها

به همان میزان که عکسها می توانند یک کاتالوگ را جذاب کنند و خواننده را ترغیب به مطالعه مطالب آن نمایند به همان اندازه انتخاب تصاویر باید با وسواس و دقت بسیاری انجام شود. تصاویری که انتخاب می کنید باید با متنی که درج می شود همخوانی داشته باشند و متعلق به یک زمینه و موضوع باشند. از آنجا که عکسها نیز می توانند گویای مطالب مورد نظر در ذهن شما باشند بنابراین دقت در انتخاب عکسها بسیار مهم است.

 دقت در انتخاب نوع کاغذ

کاغذی که برای کاتالوگ خود انتخاب می کنید باید مناسب با موضوع کاتالوگ شما باشد. به عنوان مثال کاتالوگهایی که به معرفی محصولات گران قیمت و یا زینتی می پردازند حتماً باید از کاغذهای مرغوب تر و بهتری تهیه شوند. نکته مهم دیگر اینکه ، هر نوع کاغذی که متناسب با نوع محصولات معرفی شده انتخاب می کنید باید قابلیت تا خوردن را داشته باشند.

جزئیاتی که در ابزارهای بازاریابی بخصوص در کاتالوگ و بروشور وجود دارند، بسته به نوع صنعت و بازار بسیار متفاوت می باشند.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.