با 4 افسانه منسوخ شده در سئو آشنا شوید.

با 4 افسانه منسوخ شده در سئو آشنا شوید
سئو ازجمله قالب‌هایی از صنعت بازاریابی است که تقریبا هرساله تغییراتی را به خود می‌بیند. هرساله برخی موارد جدید به آن اضافه می‌شود و برخی موارد نیز ارزش خود را از دست می‌دهند. در این مطلب قصد داریم 4 افسانه منسوخ شده در سئو را به شما معرفی کنیم. افسانه‌هایی که هنوز هم بسیاری از افراد به منسوخ شدن آن‌ها اعتقاد ندارند و با عظمی راسخ در راستایشان تلاش می‌کنند.

آیا باید به خاطر سئو لینک بسازید؟

افسانه:
گوگل به لینک بیلدینگ‌هایی که برای اهداف سئو انجام می‌شود توجهی نمی‌کند. درواقع موتورهای جستجو فقط به لینک‌های غیرطبیعی حساس هستند. پروفایل لینکی شما باید در طول زمان و به تبع محتواهای درون سایت توسعه پیدا کند. بنابراین یک آژانس سئو که به‌صورت حرفه‌ای اقدام به ساخت لینک می‌کند، نمی‌تواند به سایت شما کمک کند.
حقیقت:
هرچند که گوگل ممکن است بگوید که ارزش لینک‌ها در دنیای بازاریابی آنلاین کاهش یافته است، اما لینک هنوز هم یکی از قوی‌ترین سیگنال‌های رتبه‌بندی سایت‌ها است. برای مثال، سایت‌ها می‌توانند از طریق لینک‌های وابسته در فوتر ترافیک بسیار زیادی را جذب کنند.
چه گوگل به آن اعتراف کند یا نه، اما لینک بیلدینگ باید هنوز هم یکی از مهم‌ترین بخش‌های استراتژی سئو شما باقی بماند. بدون ساخت لینک شما قطعا یک گام از رقبای خود عقب خواهید ماند. اما در اینجا باید توجه داشته باشید که لینک بیلدینگ وقتی ارزش دارد که لینک‌های شما باکیفیت باشند و از منابع معتبر دریافت شوند. منابعی که شهرت آن‌ها در صنعت شما زبان‌زد خاص و عام است.

کلیک‌ها روی رتبه تاثیری ندارد.

افسانه:
موتور جستجوی گوگل تاکنون در مورد تاثیرات CTR های صفحه نتایج جستجو روی رتبه‌بندی سایت‌ها بسیار متزلزل و نامطمئن عمل کرده است و این باعث می‌شود که فعالین حوزه بازاریابی آنلاین فکر کنند کلیک‌های انجام شده در صفحه نتایج روی رتبه آن‌ها تاثیری ندارد.
حقیقت:
گوگل همواره اعلام کرده است که با سایت‌هایی که بخواهند از طریق کلاه‌برداری و فریب دادن اقدام به جذب ترافیک و رتبه کنند برخورد خواهد کرد. برخی سایت‌ها نیز با استفاده از روش‌هایی سعی در افزایش کلیک‌خوری سایت خود در صفحه نتایج جستجوی گوگل داشته‌اند و همین موضوع گوگل را بر آن داشت تا با طراحی الگوهایی از این موضوع جلوگیری کند. اما این به این معنی نیست که کلیک‌ها هیچ تاثیری روی رتبه سایت ندارند.
رندفیشکین و سایر همکاران او در سایت MOZ با انجام تست‌هایی دریافته‌اند که کلیک‌ها روی رتبه‌ یک سایت تأثیرگذار هستند. البته بهبود رتبه از این طریق موقتی است و نمی‌توانید برای بلندمدت از آن استفاده کنید.

کلمات کلیدی ارزش خود را از دست داده‌اند.

افسانه:
در سال 2013 گوگل آپدیت الگوریتم مرغ مگس‌خوار را عرضه کرد که به نظر می‌رسید این الگوریتم قرار است جایگزین کلمات کلیدی شود. مرغ مگس‌خوار به‌تنهایی کار نمی‌کرد و رنک‌برین و Knowledge Graph نیز به همراه آن در تلاش بودند تا تفسیر بهتری از عبارات جستجو شده توسط کاربران داشته باشند.
بعد از عرضه Knowledge Graph، یکی از مدیران بخش جستجوی گوگل اعلام کرد که به واسطه این آپدیت کاربران نتایج جستجوی مرتبط‌تری را دریافت خواهند کرد؛ زیرا ما این ورودی‌ها را درک می‌کنیم و آن‌ها را به‌صورت پویایی می‌بینیم. بعدازاین بود که برخی از بازاریابان روی حذف کلمات کلیدی از استراتژی سئو پافشاری می‌کردند. بنابراین استفاده از کلمات کلیدی باید به‌صورت کامل کنار گذاشته شود.
حقیقت:
حقیقت این است که هرچند الگوریتم مرغ مگس‌خوار باعث شد که موتور جستجوی گوگل بتواند تفسیر بهتر و جامع‌تری از جستجوهای کاربران داشته باشد و نتایج مرتبط‌تری را نیز به آن‌ها ارائه دهد، اما این الگوریتم هرگز باعث کاهش ارزش کلمات کلیدی نشده است.

سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی هیچ ارزشی در سئو ندارند.

افسانه:
لایک‌ها، توییت‌ها، پین‌ها و سایر سیگنال‌های شبکه اجتماعی همیشه مواردی بحث‌برانگیز در استراتژی‌های سئو بوده است. مت کاتز، مدیر بخش اسپم گوگل، در سال 2014 اعلام کرد که در حال حاضر ما چنین سیگنال‌هایی در الگوریتم رتبه‌بندی جستجوی خود نداریم.
حقیقت:
برخی موارد در طول زمان تغییر می‌کنند و این صحبت مت کاتز نیز ممکن است در زمان خود درست بوده باشد. اما اکنون گوگل تاثیر شبکه‌های اجتماعی روی رتبه‌بندی سایت را انکار نمی‌کند و درواقع همگان می‌توانند تایید کنند که سیگنال‌های اجتماعی یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل هستند. فیس‌بوک، توییتر، پینترست، گوگل پلاس و… روی رتبه سایت شما تاثیر دارند و باید بخشی از استراتژی سئو خود را به آن‌ها اختصاص دهید.

چرا باید در مورد سئو بدانید.

فناوری که در حال حاضر برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ناقص است و گوگل نیز هرگز ادعا نکرده که فناوری‌های بی‌نقصی را در اختیار دارد. به همین دلیل این موتور جستجو دائما آپدیت‌های جدیدی را برای الگوریتم‌های خود معرفی می‌کند. موفقیت در دنیای بازاریابی آنلاین به این معنی است که باید همیشه مایل به یادگیری چیزهای جدید و سوار شدن بر امواجی باشید که شما را به ساحل امن سئو می‌رسانند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.