چرا محصولات جدید شکست مى خورند یا موفق مى شوند؟

چرا محصولات جدید شکست مى خورند یا موفق مى شوند
چرا محصولات جدید شکست مى خورند یا موفق مى شوند ، مهارت هاى بازاریابى ، پیدا کردن ایده هاى محصول جدید دو موضوع اصلی این مقاله بازاریابی و فروش در مدیریت محصول است.
نرخ شکست محصولات جدید نگران کننده است . مطالعات اخیر نشان مى دهند که این نرخ در ایالات متحده ٩5٪‏ و در اروپا ٩٠٪‏ است  .

محصولات جدید به دلایل زیادى شکست مى خورند :

 • عدم توجه به تحقیقات بازار یا تفسیر نادرست آن 
 • تخمین بیش از حد اندازه بازار 
 • هزینه هاى بالاى توسعه [ محصول ] 
 • طراحى ضعیف ، جایگاه یابى غلط 
 • تبلیغات نامؤثر 
 • قیمت گذارى اشتباه 
 • پشتیبانى توزیع ناکافى 
 • رقبایى که به سختى مقابله به مثل مى کنند .
از سوى دیگر ، کوپر و کلین اشمین فهمیدند که محصولات منحصر به فرد و برتر در مقایسه با محصولاتى با مزیت متوسط ( با نرخ موفقیت 5٨٪‏) و محصولاتى با حداقل مزیت ( با نرخ موفقیت ١٨٪‏) ، در ٩٨٪‏ مواقع موفق هستند . شرکت قبل از اقدام به توسعه محصول جدید ، باید بازار هدف ، نیازمندى هاى محصول و منافع آن را به دقت تعریف و ارزیابى کند .

عوامل موفقیت محصولات جدید عبارتند از :

 • هم افزایى تکنولوژیکى و بازاریابى 
 • کیفیت اجرا
 • جذابیت بازار

بازاریاب ها چگونه ایده هاى آینده دار محصولات جدید را پیدا مى کنند ؟

بازاریاب هاى شرکت هاى نوآور هیچ وقت جستجوى ایده هاى خوب را متوقف نمى کنند ؛ در حقیقت ، آنها به طور مداوم و سیستماتیک در جستجوى محصولات ممکن قابل ارائه هستند .
اولین گام این است که هر تماس با مشتریان و مشتریان بالقوه را به عنوان فرصتى براى شناختن نیازهاى ارضاء نشده یا متغیر آنها در نظر گرفت ، و به دنبال فکرهاى جدید براى حل مشکلات قدیمى یا تغییر دادن ایده ها به منظور استفاده از تکنولوژى و تکنیک هاى قدیمى براى حل مشکلات جدید بود . علاوه بر تحقیق رسمى ، بازاریاب ها براى فهمیدن آنچه که مشتریان دوست دارند یا دوست ندارند ، چه ویژگى ها و منافعى براى آنها ارزشمند است و چرا ، اقدام به برگزارى جلسه هاى غیررسمى مى کنند . همچنین ، بررسى شکایت ها و درخواست هاى مشتریان ، بازدید از نمایشگاه هاى تجارى ، بررسى انتشارات تجارى و جستجو در وب نیز لازم است .

ارتباطات داخلی برای جمع آوری ایده های محصول جدید

به علاوه ، بازاریاب ها باید ارتباطات خود را در داخل شرکت تقویت کنند . آنها باید به بازخورهاى جمع آورى شده از کارکنانى که به طور منظم با مشتریان در تماس و گفتگو هستند مثل فروشندگان و تکنسین ها توجه کنند . تشویق کارکنان و مدیران در هر بخش و سطح سازمانى که باشند به ثبت ایده ها و پاسخگویى به آنها ، اهمیت دارد . همچنین بازاریابى ها با مطالعه تغییرات بازار که توسط همکاران آنها در دیگر بخش ها مشاهده شده است به دید بهترى دست مى یابند . آنها باید این ایده ها را مستند کنند و آنها را در یک 
” بانک ایده ” که دسترسى به آن راحت است ، نگهدارى کنند ، چرا که ایده اى که امروز غیرممکن به نظر مى رسد ممکن است به ایده جدید جذاب فردا تبدیل شود .

ایده های محصول جدید در فیلیپس

بازاریاب هاى شرکت هلندى چندملیتى فیلیپس تور گسترده اى را براى پیدا کردن ایده هاى محصول جدید پهن کرده اند . ایده محصول هارت استارت این شرکت که یک تنظیم کننده خانگى ضربان قلب است ، از خانم مارى لین گریزل گرفته شد ، یک مادر در ایالت واشنگتن که بچه هایش از نظر قلبى در شرایط خطرناکى قرار داشتند . او از شرکت فیلیپس درخواست کرد تا یک تنظیم کننده ضربان قلب به اندازه یک کیف پول بسازد تا اگر یکى از بچه هایش در خانه دچار حمله قلبى شد بتواند به سرعت واکنش نشان دهد . شرکت مشغول به کار شد و امروزه محصول ” هارت استارت ” که تاییدیه اداره غذا و داروى آمریکا را نیز دارد ، در خانه هاى هزاران آمریکایى و اروپایى وجود دارد و در صورت لزوم آماده ارائه خدمت است .
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.