4 روش کاربردی شناسایی مخاطب هدف برای کسب و کارتان

4 روش کاربردی شناسایی مخاطب هدف برای کسب و کارتان
مخاطب هدف یعنی کسانی که ممکن است به سرویس یا محصول شما علاقه داشته باشند، اما از کجا بفهمیم که افراد به محصولات یا خدمات ما علاقه دارند یا خیر؟!
در ادامه با چهار روش شناسایی مخاطب هدف آشنا خواهید شد.

در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید.

از آن جا که کاربران ایرانی زیادی در شبکه های اجتماعی حضور دارند، به احتمال قوی می توانید بسیاری از مخاطبان هدفتان را در این شبکه ها پیدا کنید. در ضمن، این تنها مزیت حضور شما در شبکه های اجتماعی نیست.
در قدم اول افرادی که به کسب و کار شما مرتبط هستند را شناسایی کنید و ببینید در کدام شبکه های اجتماعی فعال هستند. در قدم بعدی با قرار دادن آیکون های مربوط به این شبکه های اجتماعی در صفحات فرود یا لندینگ پیج های وب سایت آنها را تشویق کنید تا شما را فالو کنند. برای جذب مخاطب می‌توانید گزینه‌ی تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را هم روی میز داشته باشید.

در حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی که یکی از بخش های مهم بازاریابی دیجیتال می باشد ، شما می توانید از راه های متفاوتی با مخاطب ارتباط برقرار کنید از جمله: 
  • تولید پست های مخاطب پسند
  •  پرسیدن سوال
  •  پاسخ دادن به نظرات کاربران
  • و…

نشریات مورد علاقه مخاطبانتان را بشناسید.

مشتریان هدفتان قطعا به نشریات، روزنامه‌ها، وبسایت‌ها، وبلاگ‌ها و مجلات خاصی علاقه دارند. با اتخاذ یک استراتژی روابط عمومی صحیح می‌توانید کسب و کارتان را در این نشریات معرفی کنید و شانس‌تان را برای دیده شدن توسط مخاطب هدف افزایش دهید. طبیعتا دیده شدن توسط مخاطب هدف در رسانه باعث افزایش آگاهی از برند و جذب مخاطب می‌شود.

با شناسایی نشریاتی که مخاطبانتان به آن ها علاقه دارند شروع کنید و خبرنگارانشان را بشناسید. در این صورت می توانید یک داستان از کسب و کارتان را ارسال کنید و یا از آنها بخواهید با شما مصاحبه‌ای داشته باشند. داستانی که برای رسانه ارسال می‌کنید باید با موضوع آن رسانه مرتبط باشد.

سئو را بهبود ببخشید.

امروزه بسیاری از افراد قبل از هرکاری، محصول یا سرویسی که می خواهند از آن استفاده کنند را در موتورهای جستجو مانند گوگل جستجو می‌کنند. به همین دلیل لازم است وبسایتتان را در رتبه‌های بالای جستجوی گوگل نمایش دهید تا توسط مشتریان دیده شود.

می‌توانید سئو را با استفاده از فرآیند‌هایی مانند تولید محتوا، انتخاب کلمات کلیدی مناسب، ایجاد بک لینک و به اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی بهبود ببخشید.

از فرصت سخنرانی‌های عمومی بهره بگیرید.

یکی از بهترین روش‌ها برای دیده شدن توسط مخاطبان این است که در رویدادها و کنفرانس هایی که آن ها حضور دارند سخنرانی کنید. بعد از پایان هم می‌توانید در مورد برند‌تان ایجاد آگاهی کنید و یا حتی در پشت صحنه با مشتریان و مخاطبان هم کلام شوید.

برای شناسایی مخاطب هدف فقط کافی است چهار روش گفته شده در بالا را در استراتژی روابط عمومی خود بگنجانید. در پایان اگر شما روش دیگری را برای شناسایی مخاطب هدف سراغ دارید آن را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.
رفرنس:آژانس دارت
 
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.