سئو و بهینه سازی سایت SEO

هفت نکته سئو برای سایت های نوپا

هفت نکته سئو برای سایت های نوپا

همه ما یک سری نکات و اصول اولیه در مورد بهینه سازی سایت می دانیم و متوجه هستیم که تا چه اندازه اهمیت تولید محتوا در مبحث سئو، کلیدی است. همیشه باید در نظر داشته باشید که کاربران، مهم ترین رکن در روند موفقیت وب سایت محسوب می شوند. پس برای رضایتمندی مخاطب، از انتشار محتوای بی کیفیت پرهیز نمایید و از تبلیغات و کلمات کلیدی بیش از اندازه استفاده نکنید.

9 پیش بینی مهم سئو سایت

9 پیش بینی مهم سئو سایت

شما در این مقاله آموزش سئو با زنجیره ای از پیش بینی های محتمل در مورد آینده سئو سایت آشنا خواهید شد. زمانی که صحبت از سئو سایت می کنیم تمامی تجریبات گذشته را باید به یاد بیاوریم، زیرا بسیار گران بها هستند. تمامی تجربیات اعم از سئو موبایل، استفاده از ابزارها و… در زمانیکه از سئو سایت صحبت می کنیم باید در نظر گرفته شوند.
در این مقاله با مطرح کردن 9 پیش بینی سئو سایت شما را با رویکردهای جدید گوگل آشنا خواهم کرد.

5 تکنیک ساخت بک لینک واقعی و موثر

5 تکنیک ساخت بک لینک واقعی و موثر

Guest Blog ها یا همان پست مهمان یکی از محبوب ترین استراتژی های ساخت لینک در دنیا می باشند. حتی بسیاری از وبمستران نیز، Guest Blogging را بهترین منبع ساخت لینک می دانند.
امروزه داشتن یک پروفایل لینک متنوع (پروفایلی که به سایر شبکه های اجتماعی و سایت های مجاز لینک دهی می نماید) برای حفظ رتبه بندی در موتورهای جستجو بسیار ضروری است.
آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که چگونه کسب و کارهای تجاری در این حوزه کار می کنند؟ و یا چگونه می توان بدون استفاده از وبلاگ ها لینک خود را منتشر کرد؟

آموزش سئو با بررسی اشارات بدون لینک

آموزش سئو با بررسی اشارات بدون لینک

همانطور که می دانید از همان روزهای اول، گوگل از لینک ها برای تشخیص اعتبار و ارتباط صفحات وب استفاده کرده و همواره تاثیر لینک سازی در سئو سایت واضح و مبرهن بوده است. هرچه یک صفحه لینک های بیشتری از صفحات محبوب دیگر داشته باشد، گوگل به آن صفحه اهمیت بیشتری خواهد داد.لینک سازی به وسیله سئوکارانی که هرکاری برای بدست آوردن یا خرید بک لینک، به منظور بهبود رنک خود می کردند، به یک استراتژی تبدیل شد.
در این مقاله، نگاهی دقیق به دگرگونی های لینک سازی طبیعی توسط اشارات بدون لینک می اندازیم و توضیح می دهیم که چگونه باید استراتژی مناسبی به منظور استفاده از این روش، اتخاذ کنیم. 

نکات کلیدی الگوریتم RankBrain در سئو سایت

نکات کلیدی الگوریتم RankBrain در سئو سایت

در این مطلب، می خواهیم نکات کلیدی الگوریتم RankBrain را از دیدگاه سئو سایت را بررسی و آنالیز نماییم.

آموزش سئو سایت برای کسب و کارهای بین المللی

آموزش سئو سایت برای کسب و کارهای بین المللی

اینترنت باعث شده است که مرزهای جغرافیایی از بین برود و شرکت ها و کسب و کارهای مختلف به فکر جذب مشتری از سراسر جهان و ارائه خدمات به آن ها باشند. می دانیم که بعضی از کسب و کارهای اینترنتی در ایران قابلیت تبدیل شدن به یک کسب و کار بین المللی را دارند. مانند دیجی کالا که یک کسب و کار اینترنتی موفق در ایران است و ممکن است در آینده ای نزدیک به فکر جذب مشتری از سایر کشورها نیز بیافتد.
به همین منظور در این مطلب قصد داریم به نکات مهم سئو سایت برای کسب و کارهای بین المللی ببپردازیم.

آموزش سئو محلی برای کسب وکارهای کوچک

آموزش سئو محلی برای کسب وکارهای کوچک

آیا تا به حال از گوگل برای پیدا کردن محصولات و خدمات و یا مکان هایی که در نزدیکی شما قرار دارند استفاده کرده اید؟ برای مثال عبارت هایی مثل “سوشی”، “جوشکار” یا “آزمایشگاه پزشکی” را جستجو کرده اید؟ اگر کسب و کار شما یک آدرس فیزیکی دارد برای مثال فروشگاهی در یکی از خیابان های شهر، به منظور جذب مشتریان جدید حتما باید استفاده از سئوی محلی را در دستور کار قرار دهید.

7 نکته برای استفاده از پاپ آپ بدون تاثیر منفی بر سئو

7 نکته برای استفاده از پاپ آپ بدون تاثیر منفی بر سئو

تاثیر پاپ آپ در سئو سایت برای وبسمترها اهمیت زیادی دارد چرا که آنها همواره با این سوال مواجه هستند که بالاخره از پاپ آپ ها استفاده کنیم یا خیر؟ البته بسیاری از متخصصان سئو هم درگیر مسئله ارتباط پاپ آپ و سئو شده اند؛ خصوصا از زمانی که گوگل کار تنزل ارزش آگهی های پاپ آپ تهاجمی و همچنین سایر اشکال تبلیغات بینابینی (Interstitial Ads) که به تجربه کاربری موبایل صدمه می زنند را از ژانویه 2017 آغاز کرد، این مساله تبدیل به دغدغه بسیاری از افراد شده است.

آینده جستجوی بصری و تاثیر آن بر سئو سایت

آینده جستجوی بصری و تاثیر آن بر سئو سایت

مغز انسان به گونه ای تکامل یافته است که بلافاصله تصاویر را تشخیص دهد.تشخیص تصویر یک توانایی ذاتی است که با استفاده از هزاران عصب، نرون و سیناپس محقق می شود. ما می توانیم با نگاه به یک تصویر، در 13 میلی ثانیه یا کمتر، تشخیص دهیم که این تصویر چیست.اما ساخت تکنولوژی که بتواند تصاویر را به سرعت و کیفیت انسان تشخیص دهد، پروژه خیلی عظیمی است.
در این مقاله به بحث درباره آینده جستجوی بصری و تاثیر آن بر روی شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو خواهیم پرداخت.

10 ترفند سئو جهت افزایش رتبه سایت در گوگل

10 ترفند سئو جهت افزایش رتبه سایت در گوگل

در گذشته درباره برخی ترفندهای سئو سایت برای قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل صحبت کرده ایم، اما این روزها دنیای جستجوهای معمولی و جستجوهای پولی کاملا دگرگون شده است.
در سال 2013 برای کسب رتبه ای بسیار خوب و قرار گرفتن در نتایج ابتدایی جستجو کافی بود تحقیقات مناسبی در زمینه انتخاب عبارت کلیدی ویژه انجام دهید، اطمینان حاصل کنید وب سایت شما دارای ساختار خوب و واضحی است و همچنین بک لینک های بسیار معتبری دریافت کرده است. به این ترتیب سایت شما نهایتا رتبه ای بسیار خوب به دست می آورد.

7 نکته سئو فنی برای افزایش رنک سایت

7 نکته سئو فنی برای افزایش رنک سایت

سئو فنی در کل پروسه سئو سایت، بسیار با اهمیت است. اگر با سئوی فنی خود مشکلی دارید، احتمال آن وجود دارد که تلاش ها و تکنیک های شما برای سئو، نتایج خوبی به دنبال نداشته باشد.
در سئو فنی، محتوای باکیفیت و داشتن لینک های مرتبط و با چگالی بالا اهمیت پیدا می کند.

آموزش استفاده از متا تگ ها در سئو سایت

آموزش استفاده از متا تگ ها در سئو سایت

آموزش سئو سایت با استفاده از متا تگ ها برای تمامی سئو کاران و صاحبان وب سایت ها ضروری است. این مطلب مقدمه ای جامع با موضوع آموزش استفاده از متا تگ می باشد که وبمستران در زمان ایجاد یا بهینه سازی وب سایت احتمالا نیازمند آنها خواهند بود.

نکات مهم تگ meta description در سئو

نکات مهم تگ meta description در سئو

متا تگ توضیحات یکی از مهم ترین متا تگ های سئو می باشد. نحوه نوشتن توضیحات متا (meta description) به صورت کاملا بهینه، امری بسیار مهم در مباحث آموزش سئو می باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

11 نکته بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

11 نکته بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو سایت می تواند با توجه به این که بازدیدکنندگان از شما چه می خواهند، ترافیک سایت شما را افزایش دهد. سئو می تواند به شما کمک کند محتوایی تولید کنید که خوانندگان از آن لذت ببرند و در عین حال صفحات شما را بهینه کنند و تا جای ممکن آن را به صفحه ای کاربردی تبدیل کنند.

آموزش سئو محتوای تولید شده توسط کاربر

آموزش سئو محتوای تولید شده توسط کاربر

سئو سایت و محتوای تولید شده توسط کاربر (user-generated content)، رابطه پیچیده ای دارند. از طرفی، تولید محتوا توسط کاربر می تواند به موتورهای جستجو اطلاعات بیشتری ارائه دهد، رنک و رتبه شما را برای عبارت های کلیدی دم بلند افزایش دهد و افراد را به فعالیت هایی دعوت کند که موجب به دست آوردن لینک و دیگر سیگنال های مثبت بیرون سایت می شود. از طرفی دیگر، محتوایی که کاربر تولید می کند می تواند بی کیفیت، اضافه و اسپم باشد. می تواند چگالی شما را کاهش دهد و گاهی اوقات حتی می تواند باعث شود گوگل به صورت شخصی با شما برخورد کند.

3 ابزار تست سرعت سایت

3 ابزار تست سرعت سایت

سرعت بارگذاری وب سایت مهم است چرا که سایت های سریعتر، از بهینه سازی سایت (SEO) بهتری برخوردارند و می توانند بازدید و تبدیل بیشتری داشته باشند. هرچه افراد بیشتری سایت شما را بازدید کنند، فروش، ثبت نام یا ترافیک بیشتری خواهید داشت. این یک مسابقه برنده برنده است.تست سرعت بارگذاری سایت، جهت بهبود سئو سایت شما ضروری می باشد. در این مقاله توضیح میدهیم چطور از 3 ابزار رایگان استفاده کنیم تا سرعت صفحه را ارزیابی کرده و سایت خود را به یک ماشین قوی و سریع تبدیل کنیم.

بهترین افزونه های سئو برای وردپرس

بهترین افزونه های سئو برای وردپرس

همانطور که شما می دانید، وردپرس به دلیل انعطاف پذیر بودن، سهولت استفاده، سرعت بالا، سبکی و همچنین کاربرپسند بودن، بهترین سیستم مدیریت محتوا است و بیشتر سایت های اینترنتی بر پایه وردپرس ساخته شده اند.
برای اینکه بتوانیم مدیریت در وردپرس را ساده تر و بهتر انجام دهیم، می توانیم از افزونه های وردپرس کمک بگیریم. اما باید توجه داشت که نباید از هر افزونه ای برای وردپرس استفاده کرد. به دلیل اینکه بعضی از این افزونه ها می توانند مشکلاتی را برای وردپرس به وجود بیاورند و بهینه سازی سایت را با مشکل مواجه کنند. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم بهترین افزونه های وردپرس را در زمینه سئو سایت به شما معرفی کنیم.

معرفی ابزار گوگل برای بازاریابی محتوا

معرفی ابزار گوگل برای بازاریابی محتوا

همه شما خوب می دانید که چقدر در مقالات آموزش سئو تاکید کرده ایم که مهمترین اصل و پایه برای انجام سئو سایت، تولید محتوا است. به واقع سلاح اصلی شما برای اینکه از نظر گوگل جزء برترینها شناخته شوید، محتوا است.
بازاریابی محتوا با تولید محتوای منحصر به فرد گره خورده است. اما باید به یاد داشته باشید که محتوای تولیدی شما باید بهینه شده باشد و اصول سئو در آن رعایت شده باشد. به همین منظور در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین ابزار گوگل برای بازاریابی محتوا بپردازیم.

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی

احتمالا تعدادی از شما  تصمیم گرفته اید که یک وب سایت جدید فروشگاهی و یا … برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. اما نمی دانید که باید از کجا شروع کنید و چه نکاتی را باید در طراحی سایت فروشگاهی رعایت کنید تا بتوانید سایتی مدرن، قدرتمند و کاربرپسند داشته باشید. به همین منظور تصمیم گرفتیم مقاله ای تهیه کنم و در آن اصولی را که باید در مراحل طراحی سایت به آنها توجه کنید را برای شما ذکر کنیم. 

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ

آموزش ثبت مکان در گوگل مپ

ثبت مکان در گوگل مپ می تواند به کاربران اینترنتی در پیدا کردن محل کسب و کار و اطلاعاتی از قبیل شماره تماس، وب سایت، روزهای فعالیت و ساعت فعالیت کمک کند. همچنین ثبت یک مکان در گوگل مپ در سئو سایت محلی بسیار تاثیر گذار است و به شما کمک می کند که از گوگل کسب اعتبار بیشتری داشته باشید و در نهایت در رتبه بهتری قرار بگیرید. چندین روش ثبت مکان در گوگل مپ وجود دارد و ما قصد داریم نحوه ثبت مکان در گوگل مپ با استفاده از google map maker  را به شما آموزش دهم.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: