6 تاکتیک سئو که شرکت‌های حقوقی باید از آن‌ها استفاده کنند.

6 تاکتیک سئو که شرکت‌های حقوقی باید از آن‌ها استفاده کنند
اینترنت توانسته رقابت میان کسب و کارها را به سطح جدیدی ارتقا دهد و شرکت‌های حقوقی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به لطف موتورهای جستجویی مانند گوگل و سایت‌های نقد و بررسی آنلاین، مطالعه و نقد رقبای شما برای مشتریان بالقوه‌تان از هر زمان دیگری ساده‌تر شده است. این روزها حتی اگر شخصی کسب و کار شما را به دیگری معرفی کند، آن شخص به صورت چشم بسته از شما خرید نمی‌کند و ترجیح می‌دهد تا کیفیت و قیمت شما را با رقبایتان مقایسه کند و سپس تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرد.نتایج جستجو می‌توانند نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان واجد شرایط ایفا کنند و اگر سازمان شما نتواند رتبه مناسبی در صفحه نتایج موتورهای جستجو به دست آورد، تعداد بسیار زیادی از مشتریان بالقوه و ارزشمند ممکن است از همین طریق به تور رقبای شما بی‌افتند. هیچ کسب و کاری قطعا دوست ندارد شاهد چنین سناریویی باشد و با طراحی و اجرای یک استراتژی آگاهانه سئو، وقوع چنین چیزی غیر محتمل خواهد بود.

در این مطلب قصد داریم شش استراتژی سئوی ارگانیک که به شرکت‌های حقوقی کمک می‌کنند تا رتبه‌های بهتری در گوگل به دست آورند را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر شما یک وکیل هستید یا مدیریت سئو یک شرکت حقوقی را برعهده دارید، حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

1- کلمات کلیدی تخصصی را هدف قرار دهید.

هدف قرار دادن کلمات کلیدی تخصصی یک استراتژی مناسب جهت ظاهر شدن در نتایج جستجو برای عبارت‌های خاصی است که توسط مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلمه « تخصصی» در اینجا به برخی استراتژی‌های متفاوت کلمات کلیدی اشاره دارد. استراتژی‌هایی مانند:

  • کلمات کلیدی موقعیت مکانی محور را هدف قرار دهید: جستجوهای «نزدیک من»  و سایر جستجوهای موقعیت محور می‌توانند منبعی عالی برای روانه کردن ترافیک به سایت شما باشند. همچنین فراموش نکنید که امروزه تعداد عظیمی از کاربران از دستگاه‌های موبایل برای جستجو استفاده می‌کنند و تمایلشان بر این است که با کسانی کار کنند که در نزدیک‌ترین موقعیت مکانی نسبت به آن‌ها قرار دارند. کلمه کلیدی مانند «وکالت در تهران» نمونه‌‌ای از این عبارت‌ها است.
  • کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری خود را هدف قرار دهید: این روزها افراد وقتی به دنبال وکیل می‌گردند فقط عبارت «وکیل» را در گوگل سرچ نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند تا از عبارت‌های دقیق‌تری مانند «وکیل طلاق» یا «وکیل خصوصی» استفاده کنند. مطمئن شوید که کلمات کلیدی متمرکز روی تخصصتان را هدف قرار می‌دهید.
  • کلمات کلیدی هدفمند را هدف قرار دهید: کلمات کلیدی هدفمند به عبارت‌هایی گفته می‌شود که کاربران آن‌ها را در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند تا هرچه سریع‌تر به شخص یا کسب و کار مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. برای مثال، از جمله عبارت‌های هدفمند کلیدی می‌توان به «بهترین وکیل تهران» اشاره کرد. با هدف قرار دادن این کلمات کلیدی، می‌توانید گروهی از مشتریان بالقوه که آمادگی همکاری با شما را دارند را شناسایی کنید و هرچه سریع‌تر با آن‌ها وارد همکاری شوید.

2- از محتوا برای رشد سئو استفاده کنید.

استفاده از محتواهای باکیفیت می‌تواند اعتبار شما را تقویت کرده، باعث ایجاد ارتباط با مشتریان شود و همچنین سئو را نیز رشد دهد. محتواهای بهینه‌سازی شده که تخصص شما را در حوزه‌ قضایی و حقوقی نشان می‌دهند می‌توانند رتبه‌های خوبی در نتایج جستجو بگیرند و شما از طریق آن‌ها بتوانید با مشتریان بالقوه بیشتری ارتباط بگیرید.
پست‌های وبلاگی و صفحات FAQ فرصت‌هایی عالی نه تنها برای بهره بردن از کلمات کلیدی سوال محور هستند، بلکه می‌توانند به شما کمک کنند تا مشتریانی که به دنبال یک سوال خاص در زمینه حقوقی می‌گردند را نیز جذب کنید. حوزه حقوقی یک حوزه بسیار گسترده است و افراد قطعا در مورد موضوعات مختلف آن با سوالات زیادی مواجه می‌شوند.

یک عبارت جنرال مانند «وکیل خانوادگی چیست؟» ممکن است خیلی یک جستجوی هدفمند نباشد. اما اگر محتوای شما پاسخی مستقیم به این سوال بدهد، این شانس برایتان وجود دارد که در بخش featured snippet نتایج جستجو ظاهر شوید. اگر مثلا در محتوایتان بتوانید به سوالی مانند «ویژگی‌های یک وکیل خانوادگی خوب» پاسخ دهید، می‌توانید محتوایتان را برای ارتباط با مشتریانی که در تمام مراحل فانل خرید/فروش قرار دارند مناسب‌سازی کنید.محتواهایی که بتوانند به این سوالات رایج پاسخ دهند این شانس را دارند که برای کلمات کلیدی بلند نیز رتبه بگیرند؛ کلماتی که شاید شما نخواسته‌اید آن‌ها را در صفحات سایت اصلی خود بگنجانید.

3- دسته‌بندی مخصوص خود را در GOOGLE MY BUSINESS انتخاب کنید.

تنظیم صفحه Google My Business به شما امکان می‌دهد تا شرکت خود را به عنوان یک کسب و کار محلی به ثبت برسانید و شانس خود برای ظاهر شدن در نتایج جستجوهای محلی را تقویت کنید.اما موقع انتخاب لیست در Google My Business، بسیاری یکی از شرکت‌های حقوقی یک اشتباه بزرگ انجام می‌دهند و آن اشتباه در انتخاب دسته‌بندی است.

هنگام مشخص کردن دسته‌بندی، بسیاری از افراد به سراغ عبارت‌های جنرال مانند «وکیل» یا «شرکت حقوقی» می‌روند. اما کار درست این است که تخصص خود در حوزه حقوقی را شناسایی کرده و یک دسته بندی متناسب با آن را انتخاب کنید. مانند وکیل خانوادگی، وکیل املاک، وکیل خصوصی و مواردی از این دست. با تعیین دسته‌بندی مناسب برای شرکت، می‌‌توانید نام خود را در نتایج جستجوهای محلی ظاهر کنید و همچنین شانستان برای جذب مشتریان بالقوه نیز افزایش می‌یابد.

4- لینک بیلدینگ را هدف قرار دهید.

کسب لینک از سایت‌های پر ترافیک و با اتوریتی بالا می‌تواند تاثیر فوق العاده زیادی روی رتبه شما در نتایج جستجو داشته باشد. ساخت بک لینک از سایت‌های اتوریتی دار یک استراتژی امتحان پس داده سئو است و می‌تواند نه تنها منبعی عالی از روانه کردن ترافیک به سایت باشد، بلکه به گوگل نیز می‌گوید که سایت شما یک سایت معتبر و قابل اطمینان است. در نتیجه ساخت بک لینک‌های باکیفیت می‌توانید شاهد بهبود رتبه خود در نتایج موتورهای جستجو باشید.

بازاریابی محتوایی یک استراتژی خوب برای جذب لینک به سایت است، به خصوص اگر بتوانید محتوایی اورجینال و با کیفیت را ایجاد کنید. وبلاگ‌نویسی و پست میهمان نیز می‌تواند راهگشا باشد؛ زیرا از طریق آن شما می‌توانید محتواهای خود را در یک سایت پر بازدید و معتبر منتشر کرده، به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید و ترافیک زیادی را به سایت خود بیاورید. شما همچنین می‌توانید اعتبار خود را تا جایی بالا ببرید که سایر افراد در محتواهای خود از شما به عنوان یک متخصص یاد کنند و به شما لینک بدهند.

5- برای متمایز کردن خود از SCHEMA MARKUP استفاده کنید.

استفاده از Schema Markup به شما اجازه می‌دهد تا snippet‌های غنی از اطلاعات را در اختیار گوگل قرار دهید که شانس نمایش بیشتری در صفحه نتایج دارند. ظاهر شدن این چنینی در صفحه جستجو روشی خوب برای متمایز شدن است؛ همچنین از این طریق اطلاعات مفیدی در مورد کار شما هم در اختیار مشتریان بالقوه قرار می‌گیرد.

برخی آپشن‌های Schema Markup برای شرکت‌های حقوقی عبارت‌اند از:
  • نشانه‌گذاری سرویس‌های قانونی: این نوع Schema شرکت‌های حقوقی را به عنوان ارائه دهنده سرویس‌های قانونی معرفی می‌کند.
  • نشانه‌گذاری نقد و بررسی: با این Schema می‌توان نقدها و نظرات کاربران را نمایش داد.
  • نشانه گذاری نام، آدرس و شماره تلفن: از این طریق اطلاعات تماس شما نمود بیشتری در صفحه پیدا می‌کنند و موتورهای جستجو نیز می‌توانند به راحتی آن‌ها را شناسایی کنند.
اجرایی کردن Schema Markup شاید کمی سخت باشد، اما برای سهولت در کار می‌توانید از سرویس‌های آنلاین برای تولید Schema Markup هم استفاده کنید. همچنین شرکت‌های حقوقی که سایتشان روی سرویس وردپرس ساخته شده است می‌توانند از پلاگین‌های مختلف موجود هم استفاده کنند.

6- نقد و بررسی‌های بیشتری دریافت کنید.

نقد و بررسی‌ها می‌توانند در نتایج جستجو کفه ترازو را به نفع شما سنگین‌تر کنند. نقدها نه تنها روی کاربرانی که نام شما را در صفحه جستجو می‌بینند اثرگذار هستند، بلکه می‌توانند به شما کمک کنند تا رتبه‌های بهتری نیز به دست آورید. براساس تحقیقی که مرکز Moz در سال 2018 انجام داد، نقد و بررسی یکی از ده فاکتور موثر روی رتبه‌بندی یک سایت در Google My Business است.
شما چه استراتژی‌هایی را برای بهبود رتبه سایت یک شرکت حقوقی در نتایج گوگل پیشنهاد می‌کنید؟ منتظر شنیدن تجربیات شما در این زمینه هستیم.
منبع:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.