روندهای بازاریابی عملکردی

روندهای بازاریابی عملکردی

روندهای بازاریابی عملکردی

روندهای بازاریابی عملکردی 700 500 علی ناصرحجتی

روندهای بازاریابی عملکردی

۵ مورد از گرایش های بازاریابی عملکردی

آیا می توانید تصور کنید نامه ای برای سال ۲۰۱۹ خود بنویسید، برای سالی که گذشته است تا سعی کنید در آن خودتان را برای روندهای بازاریابی امروزی آماده کند؟ آینده ای که در آن توضیح دهید که نوجوانانی که در مدرسه، رقص‌های ۶۰ ثانیه‌ای را در رسانه‌های اجتماعی  اشتراک می گذارند و به ستاره تبدیل می‌ شوند. یا اینکه فروشگاه‌های خرده‌فروشی بیشتر به تجارت الکترونیک وارد می شوند، و به یکباره طی شرایطی مردم به سمت خریدهای آنلاین می روند.

این چیزی است که در مورد روندهای بازاریابی وجود دارد، و به همین دلیل است که ما بسیار دوست داریم در مورد آنها گزارش تهیه کرده و آن را ارئه دهیم. شما هرگز نمی دانید چه چیزی یا با چه سرعتی تغییر خواهد کرد. تنها در سال ۲۰۲۱، شاهد ظهور چندین روند جدید بودیم که نشان دهنده یک بازار در حال تغییر است که بازاریابان باید با آن سازگار شوند.

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم با جمع‌آوری روندهای بازاریابی عملکردی کلیدی که بیشترین تأثیر بالقوه را بر تجارت شما داشته‌اند، را نشان دهیم تا به‌روز بمانید.

بازاریابی عملکرد چیست؟

بازاریابی عملکرد تا حدودی یک کلمه رایج در صنعت است که به کمپین های بازاریابی اشاره دارد که در آن نتایج کاملاً قابل ردیابی هستند. برخی از اینفلوئنسرها در این فضا از “بازاریابی عملکرد” ​​استفاده می کنند تا به طور خاص به پرداخت در ازای نتایج اشاره کنند. یک مثال خوب از این زمانی است که یک اینفلوئنسر به شما می‌گوید از کد وابسته خود در هنگام پرداخت برای تخفیف استفاده کنید.

 ما تمایل داریم از «بازاریابی عملکرد» به جای «بازاریابی دیجیتال» استفاده کنیم. این تعریف را گسترش می دهد و بر تبلیغات رسانه های اجتماعی، تبلیغات نمایشی، اتوماسیون بازاریابی و بازاریابی تأثیرگذار می شود.

یک بیلبورد ممکن است باعث افزایش فروش شود، اما نمی‌توانیم به طور قطع بگوییم که آیا مشتریان جدید آن بیلبورد را دیده‌اند یا خیر. دنیای دیجیتال در حل این مشکل بهتر است، زیرا می دانیم چند نفر تبلیغ ما را دیده اند و چند نفر روی آن کلیک کرده اند تا به صفحه یا وب سایت بروند.

ترندهای برتر دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۲ کدامند؟

در فضای بازاریابی عملکرد، چندین روند وجود دارد که در سال ۲۰۲۲ توجه شما را جلب می کند. در زیر، برخی از مهم ترین آنها و همچنین مراحل بعدی برای سرمایه گذاری در هر یک را بیان می کنیم.

  1. اینفلوئنسر مارکتینگ و قدرت رقص های تیک تاک

همه ما می دانیم که اینفلوئنسر مارکتینگ در چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته است، اما به طور جدی، آیا متوجه شده اید که این صنعت چقدر رشد کرده است؟ در اینجا چند آمار وجود دارد که ثابت می کند بازاریابی تأثیرگذار تنها چند سال از تبدیل شدن به بخش غیرقابل مذاکره هر استراتژی خوب فاصله دارد.

تخمین زده می‌شود که از ۱.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، اینفلوئنسر مارکتینگ به ۹.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ رسیده باشد. انتظار می‌رود این رقم در سال ۲۰۲۱ به ۱۳.۸ میلیارد دلار برسد.

تقریباً ۶۸ درصد از بازاریابان آمریکایی از شرکت‌هایی با ۱۰۰ کارمند یا بیشتر، در سال ۲۰۲۱ از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده خواهند کرد.

اینفلوئنسر و سایر محتوای پولی ۲۰ درصد از بودجه تبلیغات دیجیتال متخصصان بازاریابی و آژانس های ایالات متحده را در سال ۲۰۲۱ تشکیل می دهند.

اینفلوئنسرها دیگر فقط به محصولات B2C یا DTC تعلق ندارند. هر صنعت B2B دارای کارشناسانی در این زمینه است که در کنفرانس ها صحبت می کنند، مقالاتی را منتشر می کنند و برندهای خود را به صورت آنلاین ایجاد می کنند.

با جستجوی تأثیرگذاران در صنعت خود و شناسایی کسانی که فکر می کنید سفیران خوبی برای برند شما هستند آشنا شوید، زمینه این روند را فراهم کنید. مراقب بودجه خود باشید و اینفلوئنسرها را نیز فراموش نکنید. در حالی که در پشت صحنه برای ایجاد قراردادهای تأثیرگذار، کارکنان، کانال‌های ارتباطی و سایر جزئیات کار می‌کنید، قبل از رسیدن به پرس و جو در مورد مشارکت، شروع به تعامل با محتوای آنها و ایجاد رابطه کنید.

  • رشد DTC

وقت آن رسیده که واسطه را کنار بگذاریم. اگر فروش مستقیم به مصرف کننده قبل از همه گیری کووید-۱۹ زیاد بود، اکنون بسیار زیادتر است. برندها به این ایده رسیده اند که ارسال مستقیم محصولات به مشتریان به جای فروش از طریق توزیع کننده، می تواند ارتباطات شخصی تری با مصرف کنندگان ایجاد کند و تمایل به اجتناب از فروشگاه های خرده فروشی بزرگ را برآورده کند.

در عوض، شرکت هایی مانند Casper، Warby Parker و Stitch Fix  و بسیاری از شرکت‌های DTC، مانند Blue Apron یا Dollar Shave Club، حتی مدل‌های مبتنی بر اشتراک را عرضه می‌کنند که در آن محصولات به‌طور منظم درب منزل تحویل داده می شوند. همچنین این روند می تواند به شما کنترل بیشتری بر برندتان بدهد. در حالی که نمی توانید نحوه نمایش محصول خود را در سراسر کشور کنترل کنید، می توانید ظاهر و ظاهر صفحه فروش آمازون یا وب سایت خود را کنترل کنید.

اگر از توزیع کنندگان شخص ثالث خسته شده اید، تنها نیستید. بسیاری از شرکت ها از اینترنت برای صرفه جویی در هزینه، تقویت برند خود و افزایش رضایت مشتری استفاده می کنند.

مانند بازاریابی تأثیرگذار، تنظیم یک استراتژی DTC چیزی نیست که شما تصمیم بگیرید برای یک روز برای آن وقت بگذارید، و آن را اجرا کنید. اولین گام این است که کانال های فروش فعلی و شبکه توزیع کننده شرکت خود را در نظر بگیرید و با منابعی که در اختیار دارید، برنامه ای برای انجام DTC ترسیم کنید. چه کانال هایی را می توانید تغییر کاربری دهید؟ از چه مشارکت هایی می توانید به نفع خود استفاده کنید؟

هنگامی که برنامه‌ای را با توافق همه سهامداران کلیدی در شرکت خود دارید، آزمایش‌هایی را برای  اثربخشی DTC در سازمان خود اجرا کنید. اگر از همه طرف چراغ سبز دریافت می کنید، وقت آن است که کانال فروش جدید خود را عمومی کنید.

  • تبلیغات و پادکست

 سی و هفت درصد از آمریکایی ها ماهانه به پادکست گوش می دهند که معادل بیش از ۱۰۰ میلیون مصرف کننده آمریکایی است. آن‌ها به تمام محدوده‌های سنی می‌رسند، زیرا ۴۹ درصد از همه آمریکایی‌ها، ۱۲ تا ۳۴ سال، حداقل به یک پادکست در ماه گوش می‌دهند و تقریباً یک چهارم از مصرف‌کنندگان بالای ۵۵ سال در ایالات متحده ماهانه به پادکست گوش می‌دهند.

به کسانی که هر هفته ۱۰.۵ ساعت پادکست گوش می‌دهند، «شنوندگان فوق‌العاده» می‌گویند و نشان داده شده است که نسبت به شنوندگان معمولی بیشتر پذیرای تبلیغات هستند. همچنین زمانی که میزبان پادکست مبحث فروش را می‌خواند، بیشتر به تبلیغ توجه می‌کنند.

یک پادکست راه اندازی کنید! در مورد پادکست خود به عنوان ابزاری برای حضور پررنگ و رهبری فکری خود فکر کنید. در شبکه های آنها در مورد موضوعات جالب و به موقع مصاحبه کنید. موضوعات پادکست را از قبل برنامه ریزی کنید و سعی کنید حداقل یک موضوع در ماه به طور مداوم ایجاد کنید. هرچه بیشتر با آن همراه شوید، بهتر خواهد بود.

  • استفاده از قدرت Core Web Vitals

بزرگترین به‌روزرسانی Google در سال ۲۰۲۱، معیارهای «Core Web Vitals» است که برای کمی کردن و اندازه‌گیری بهتر تجربه کاربر از یک صفحه وب طراحی شده است. نمونه هایی از آنها به شرح زیر است:

  • بزرگترین رنگ پر محتوا (LCP)
  • تغییر چیدمان تجمعی (CLS)
  • تاخیر ورودی اول (FID)

برای یک بازاریاب معمولی، این معیارها ممکن است سخت به نظر برسند، اما برای یک توسعه دهنده موفق، کاملاً منطقی هستند. آنها با هم سرعت، ثبات و زمان بارگذاری یک صفحه وب را اندازه گیری می کنند.

صفحاتی که با تصاویر بزرگ یا یک سرور ضعیف و کند سنگین شده است، اکنون در رقابت برای ورود به صفحه اول گوگل می باشند که در نهایت به خود آسیب می‌زند. در عوض، صفحات ساده تر با زمان بارگذاری سریع و از نظر تئوری، تجربه کاربری بهتر در اولویت قرار می گیرند.

وب سایت خود را بررسی کنید و صفحاتی را جستجو کنید که الزامات Google را برآورده نمی کنند. سپس آنها را برای بهبود تجربه کاربری به روز کنید.

  • در ارتباط با حریم خصوصی با iOS 14 آشنا شوید

اپل با اعلام تغییراتی در به‌روزرسانی آوریل ۲۰۲۱، دنیای بازاریابی عملکرد را تکان داد که بر نحوه دریافت و پردازش رویدادهای تبدیل از طریق ابزارهایی مانند فیس‌بوک پیکسل تأثیر گذاشت. این به کاربران امکان انتخاب آگاهانه در اولویت های اشتراک گذاری داده های شخصی خود را می داد.

بدون دسترسی به آن داده ها، تبلیغات هدفمند بسیار کمتر موثر می شوند.

به نظر می‌رسید که iOS 14 برای شما جالب باشد درست زمانی که ما بازاریابان دچار احساس امنیت کاذب شده بودیم که حریم خصوصی داده ها به اوج خود رسیده بود. اکنون مشخص است که این احساس امنیت چقدر نادرست بود. حریم خصوصی داده‌ها به جایی نمی‌رسد و برندها باید بین حفظ اعتماد مصرف‌کننده و احترام به درخواست‌های پیشروی کنند.

این زمان بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در کانال های بازاریابی عملکردی جدید است که به دسترسی به داده ها نیاز ندارند. در لیست اتوماسیون بازاریابی خود، روش های جدید را آزمایش کنید. به بازاریابی تأثیرگذار یا تبلیغات پادکست قدیمی خوب فکر کنید و پیشرفت کنید.

برای حفظ اثربخشی تبلیغات هدفمند، بازاریابان باید به اصول اولیه ایجاد روابط و جلب اعتماد مشتری برگردند.

استراتژی بازاریابی خود را به روز کنید:

اینها تنها تعدادی از بسیاری از روندهای بازاریابی عملکردی هستند که در حال حاضر در بازار در جریان هستند، اما آنها روندهایی هستند که می توانند تأثیر عمیقی بر تجارت شما داشته باشند. شرکت‌هایی که آماده اجرای استراتژی‌های در حال رشد سریع مانند بازاریابی تأثیرگذار، و تبلیغات پادکست نیستند، در معرض کمتر دیده شدن هستند.

هیچ یک از این استراتژی‌ها را نمی‌توان یک شبه اجرا کرد، بنابراین بهتر است راهبردی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید می‌تواند بیشترین کار را برای کسب و کار شما انجام دهد و از آنجا شروع کنید. چه سرعت سایت خود را به‌روزرسانی کنید، چه پادکست‌هایی را جستجو کنید که با مخاطبان هدف خود هماهنگ هستند، برای شما آرزوی موفقیت داریم. رو به جلو بروید!