راه کار های ایجاد اعتماد و بدست آوردن مشتری های جدید و ثابت بیشتر

راه کار های ایجاد اعتماد و بدست آوردن مشتری های جدید و ثابت بیشتر.

راه کار های ایجاد اعتماد و بدست آوردن مشتری های جدید و ثابت بیشتر

راه کار های ایجاد اعتماد و بدست آوردن مشتری های جدید و ثابت بیشتر 1400 1000 دکتر علی ناصرحجتی

هر رابطه ای که ارزش داشتن را دارد ، چه شخصی و چه حرفه ای، بر پایه ی اعتماد متقابل بنا شده است. همسرتان ، بهترین دوست دوران کودکی شما ، خانمی که از او خدمات بیمه را دریافت می کنید ، یا حتی فروشنده ی آخرین خانه ‌ای که در آن زندگی می‌کنید ، همه ی این روابط نیاز مشترکی به اعتماد دارند.

اعتماد در جامعه زندگی سالمندان چقدر مهم است؟

در یک کلام خیلی زیاد . هشتاد و یک درصد از مصرف کنندگان امروز می گویند که باید قبل از خرید به یک شرکت اعتماد کنند. ۶۶٪ دیگر می گویند که شفافیت یکی از جذاب ترین ویژگی های یک برند است. مردم می خواهند کسب و کار را با سازمان های قابل اعتماد و صادقانه انجام دهند. آن ها را سرزنش می کنید؟

 (جامعه زندگی سالمندان یک اصطلاح کلی برای انواع مختلف مراقبت و مسکن برای سالمندان، ۵۵ سال و بالاتر است. این جوامع را می توان برای هر نوع سبک زندگی و سطح مراقبت های پزشکی از جمله زندگی مستقل، زندگی کمکی، جوامع بازنشستگی و امکانات مراقبت از حافظه طراحی کرد. جامعه عالی زندگی سالمندان برای عزیزان شما به نیازها و ترجیحات خاص آنها بستگی دارد.)

ایجاد اعتماد برای جامعه زندگی سالمندان بسیار مهم است زیرا تأثیر همه ‌گیری COVID-19 همچنان در حال گسترش است. تقریباً نیمی از نسل انفجار زاد و ولد (فردی که در دوره زمانی به دنیا آمده است که در آن دوره، بچه های زیادی به دنیا آمده اند مثلا در ایران بین سال های ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۳ اگر فردی به دنیا آمده باشد می تواند این اسم را به خود بدهد ، چون در آن دوره زمانی در ایران بچه های زیادی به دنیا آمدند و جمعیت ایران افزایش شدیدی داشت. اما در دیکشنری لانگمن سال های ۱۹۴۶ الی ۱۹۶۴ را سال های مربوط به این عبارت معرفی کرده است) به توانایی جامعه زندگی سالمندان برای ایمن نگه داشتن مشتریان از تهدید هایی مانند COVID-19.3 شک دارند و با توجه به نیاز روزافزون به تقویت ‌کننده‌ های واکسن برای دور نگه‌ داشتن انواع سویه جدید، نظر آن ها به زودی تغییر نخواهد کرد.

بنابراین چگونه می‌توانید با تأثیر منفی یک بیماری همه‌ گیر جهانی بر ادراک مردم مبارزه کنید؟ چگونه اعتماد سالمندان را در پی این فاجعه جلب می کنید؟ شما می توانید با تبدیل اعتماد سازی به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی خود ، صداقت ، منابع و شفقت خود را برای مشتریان خود نشان دهید.

برترین سیگنال های اعتماد ورودی برای سالمندان

یکی از راه ‌های ایجاد یکپارچگی ، سرمایه ‌گذاری در سیگنال‌ های اعتماد است – به ‌ویژه سیگنال ‌های اعتماد ورودی. سیگنال های اعتماد ورودی عواملی هستند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم صداقت شما را از طریق شبکه های بازاریابی ورودی ثابت می کنند.

معنی آن چیست؟ خب ، وقتی مشتری ها با دارایی های مختلف بازاریابی ورودی شما درگیر می شوند ، به طور مداوم محتوایی نشان داده می شود که موثق بودن شما را تقویت می کند. این ها علائم اعتماد هستند. هرچه مشتری های شما ، پیام شما را قابل اعتماد تر احساس کنند، احتمال تبدیل آن ها بیشتر است.

در این جا چند راه وجود دارد که می توانید سیگنال های اعتماد ورودی را در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود بگنجانید تا روابط بهتری ایجاد کنید و مشتری های بیشتری را جذب کنید.

۱. ابزارهای گوگل

گوگل استاندارد طلایی برای اعتماد مصرف کننده است. بیش از ۶۷ درصد از آمریکایی ها معتقدند که گوگل قابل اعتماد است ، که این اعتماد به طور قابل توجهی بالاتر از سایر پلتفرم های مشابه است. این ابزارها عبارتند از :

  • نمایه کسب ‌و کار: نمایه کسب ‌و کار که قبلاً به عنوان « گوگل برای کسب ‌و کار من » شناخته می ‌شد ، راهی عالی برای جذب مشتریان بیشتر است. مطالعات نشان می دهد که ۶۴ درصد از مصرف کنندگان از نمایه کسب و کار گوگل برای دریافت اطلاعات تماس کسب و کارها استفاده می کنند. ادعا و حفظ نمایه تجاری شما سئوی شما را افزایش می دهد.
  • نقشه گوگل:  بیشتر مشاغل ، از جمله جامعه زندگی سالمندان ، در نقشه گوگل فهرست شده‌ اند. وقتی کاربران یک منطقه جغرافیایی خاص را مرور می کنند ، اغلب از فهرست های نقشه به عنوان منبعی برای یافتن اطلاعات تماس استفاده می کنند ، بنابراین مطمئن شوید که فهرست شما به روز است. مطالعات نشان می دهد که مصرف کنندگان ۲۶ درصد از مشاغل ایالات متحده را از طریق نماهای نقشه گوگل کشف می کنند.
  • پنل دانش: پنل های دانش ، تصویری از اطلاعات ضروری را در بالای صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل ارائه می دهند. اگر چه بیشتر در تحقیق درباره موضوعات یا رویدادها مفید است ، اما انجمن‌ هایی مانند شما می‌توانند پنل های دانش مرتبط را نیز از کنند درخواست کنند.
  • پاسخ های ویژه: پاسخ های ویژه شبیه به پنل دانش هستند ، معمولاً به سؤال خاصی که توسط کاربر پرسیده می شود پاسخ می دهند. مثلا این سوال ، ” آیا جامعه زندگی سالمندان نزدیک من وجود دارد؟ ” . پاسخ های ویژه شامل محتوای ویدیویی نیز می‌شوند ، و در صورت وجود، سیگنال اعتماد قوی‌ تری هستند.

۲. بررسی ها و توصیفات

از هر ده نفر ۹ نفر قبل از تصمیم گیری برای خرید به بررسی ها نگاه می کنند. در این جا چند سایت وجود دارد که باید حتماً روی جمع آوری نظرات کار کنید :

  • بررسی های گوگل:  تا کنون محبوب ترین پلتفرم برای بررسی های تجاری ، بررسی های گوگل بوده است. از هر پنج مصرف‌ کننده، سه مشتری قبل از تصمیم‌ گیری درباره خرید ، با نظرات گوگل مشورت می‌کنند.
  • فیس بوک: فیس بوک یکی دیگر از مکان های عالی برای ارائه نظرات شما است. حدود ۵۴ درصد از مصرف کنندگان قبل از خرید، نظرات فیس بوک را بررسی می کنند!
  • سایت‌های بررسی زندگی سالمندان: وب‌ سایت‌ هایی که به ‌طور خاص برای بررسی و توصیفات درباره جوامع سالمندان طراحی شده‌ اند. نمایه خود را مطالبه کنید و مطمئن شوید که اطلاعات خود را به روز نگه می دارید.

اکنون به چیزی بپردازیم که همیشه سخت به نظر می رسد – واداشتن مردم به ارسال نظرات. یک راه عالی برای شروع گفتگو در مورد توصیفات ، این است که هر زمان که یکی از مشتری ها یا خانواده آن ها از انجمن ی شما تعریف و تمجید می کنند، آن ها را به ثبت نظرات تشویق کنید. لینک هایی به سایت‌ های بررسی ترجیحی خود را در امضای ایمیل، وب ‌سایت و خبرنامه‌های ماهانه خود بگنجانید تا بررسی ‌ها را آسان ‌تر کنید. و فراموش نکنید که از رسانه های اجتماعی برای یادآوری به فالوورهای خود برای ارسال نظرات نیز استفاده کنید.

نکته کلیدی در اینجا ثبات است. درخواست های بازبینی را بخشی از روال خود قرار دهید و اینگونه آن ها چنین درخواست سختی را احساس نخواهند کرد. روند را ساده نگه دارید! در صورت امکان لینک های مستقیم ارائه دهید تا شانس کلیک و بررسی مشتری ها افزایش یابد.

پاسخ دادن شما به نظرات ، چه مثبت و چه منفی، به همان اندازه مهم است که در وهله اول درخواست آن ها را داشته باشید. مطالعات نشان می ‌دهد که کسب ‌و کارهایی که به نظرات پاسخ نمی‌دهند حدود ۹ درصد کمتر از شرکت‌ هایی که پاسخ می‌دهند درآمد کسب می‌کنند. کسب ‌و کارهایی که حداقل ۲۵ درصد مواقع پاسخ می‌دهند تا ۳۵ درصد درآمد بیشتری دارند.

۳. وبلاگ نویسی

وبلاگ ها علاوه بر بهبود سئو برای کلمات کلیدی مورد نظر سالمندان، یک ابزار قدرتمند بازاریابی ورودی هستند که پتانسیل ایجاد اعتماد زیادی را در بین مشتری ها و خانواده هایشان دارند.

مقالات وبلاگ موثر ، توصیه های مفید یا اطلاعات مفیدی را در مورد موضوعاتی ارائه می دهند که بازار هدف شما به آن علاقه مند هستند. در این مقالات ، در مورد فعالیت هایی بنویسید که برای مشتری های شما جالب است یا به سوالات متداول آن ها پاسخ می دهد.

فقط وبلاگ های خوش نوشته به عنوان سیگنال اعتماد موثر عمل می کنند. تقریباً از هر چهار نفر یک نفر می‌گویند که نوشتن  با کیفیت پایین اعتبار وبلاگ را از بین می ‌برد. وقت خود را صرف کنید و کار را در اولویت قرار دهید تا مقالات شما با موفقیت اعتماد ایجاد کند.

اما فقط برای وب سایت خود مقاله ننویسید. ارسال مهمان ، راهی عالی برای ایجاد اقتدار و اعتبار جامعه سالمندان شما است. Senior.com، AARP، Third Age، و حتی Suddenly Senior همگی سایت های محبوبی برای سالمندان هستند که ممکن است از یک پست حمایت شده جالب و جذاب از شما استقبال شود.

۴. رسانه های اجتماعی

یک ایجاد کننده ی اعتماد ورودی پیشرو، رسانه های اجتماعی هستند. ما در زمانی زندگی می‌کنیم که مشتری های جدید شما و خانواده‌هایشان نه تنها از شما انتظار دارند که در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید، بلکه فعالانه با جامعه ی خود در آن رسانه ارتباط برقرار کنید.

برای جوامع سالخورده ، محبوب ترین پلت فرم رسانه اجتماعی فیس بوک است. آمریکایی‌های بالای ۶۵ سال جمعیتی با سریع‌ ترین رشد در فیس ‌بوک را تشکیل می‌دهند. حساب ‌های رسانه‌ های اجتماعی خود را به دقت زیر نظر داشته باشید. مشتریانی که در صفحات شما در تعامل هستند ، انتظار زمان پاسخگویی سریع و درجه بالایی از تعامل را دارند. متأسفانه، نمی‌توانید به سادگی برای پست ‌ها برنامه ‌ریزی کنید . درعوض ، می توانید تلاشی ثابت و حساب شده برای استفاده ی حداکثری از دارایی های رسانه های اجتماعی خود انجام دهید.

محتوای خود را به روز نگه دارید و انواع پست هایی را که از طریق رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارید تغییر دهید. برای کمک به مشتری های احتمالی خود و خانواده‌هایشان در شناخت جامعه ی شما، محتوایی مانند دعوت ‌نامه‌ های رویداد، سؤالات نظرسنجی، پست ‌های اخیر وبلاگ ‌ها، نمایه‌ های کارمندان ، و به‌ ویژه محتوای ویدیویی مانند تورهای مجازی را ایجاد کنید.

کاربران تقریباً ۳۰ درصد مواقع روی پست‌های ویدیویی کلیک می‌کنند. مطمئن شوید که ویدیوهای شما دو تا پنج دقیقه طول می‌کشند و شامل کپشن هایی با ده کلمه یا کمتر می‌شوند تا تعداد کلیک ‌ها به حداکثر برسد.

۵. رسانه های سنتی

رسانه های سنتی قدرتمند هستند و وقتی پوشش خبری کسب می کنید، اعتماد قابل توجهی نیز به دست می آورید. پوشش خبری با نوشتن بیانیه های مطبوعاتی برای به اشتراک گذاشتن اخبار و رویدادها شروع می شود. پیشرفت در مورد افزودنی جدید؟ میزبانی یک رویداد خیریه؟ یک جانباز جنگ جهانی دوم ۱۰۰ ساله می شود؟ مطبوعاتی مثبت و با ارزش در مورد اتفاقات جامعه خود بنویسید و آن ها را به طور منظم ارسال کنید.

پس از ارسال بیانیه مطبوعاتی ، برای تشویق پوشش خبری و ارائه تور و مصاحبه زنده با رسانه های محلی تماس بگیرید. اکثر ایستگاه های تلویزیونی محلی پذیرای این نوع تبلیغات هستند، مگر اینکه در یک بازار رسانه ای بزرگ باشید.

وقتی قسمت شما پخش شد، آن را به اشتراک بگذارید ! کلیپ های رسانه ای را در وب سایت ، خبرنامه و صفحات رسانه های اجتماعی خود قرار دهید. البته ، تامین پوشش تنها نیمی از نبرد است. برای اینکه محتوای شما به عنوان یک سیگنال اعتماد عمل کند، باید تا حد امکان افراد بیشتری پست های شما را ببینند.

۶. مشارکت جامعه

میزبانی و شرکت در رویدادهای اجتماعی از چند جهت مفید است. اما ما نگران اعتماد هستیم. مشارکت شما در رویدادهای اجتماعی نه تنها نشان می‌دهد که مشتریان جدید به شما اهمیت می ‌دهند ، بلکه همچنین نشان می‌دهند که شما لایق اعتماد آن ها هستید. مشارکت در جامعه ی محلی خود برای ایجاد اعتماد ضروری است ، چه میزبان رویداد خود باشید و چه با یک شریک محلی.

درگیر کردن جامعه به اشکال مختلفی انجام می شود. به عنوان مثال ، می‌توانید از یک تیم محلی حمایت مالی کنید ، غرفه ‌ای در نمایشگاه شهرستان برپا کنید ، در یک نمایشگاه سالمندان شرکت کنید یا یک جشنواره فصلی را میزبانی کنید تا مردم محلی با اعضای جامعه خود از آن لذت ببرند. انواع رویدادهایی که به آن ها ملحق می‌شوید ، حمایت مالی یا میزبانی می ‌کنید باید مختص جامعه ی شما باشد زیرا پیامی درباره ی ارزش شما و مشتری هایتان ارسال می ‌کنند.