دیجیتال سازی و رشد کسب و کار

دیجیتال سازی و رشد کسب و کار

دیجیتال سازی و رشد کسب و کار

دیجیتال سازی و رشد کسب و کار 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

دیجیتال سازی و رشد کسب و کار

دوران فروش مستقیم به سر رسیده است بلکه دوران فروش غیرمستقیم در پیش است، خود را آماده کنید.

نقش دیجیتال سازی در رشد کسب و کار چیست؟

دیجیتال سازی  بدین معنی است که شما از فناوری های دیجیتال برای تغییر یک مدل تجاری و فراهم کردن درآمدها و فرصتهای خلق ارزش جدید استفاده می کنید. دیجیتال سازی می تواند از طریق انجام دادن امور با هزینه کمتر، سرعت بیشتر و بهینه تر در مقایسه با رقبا به شما یک مزیت رقابتی اعطا کند.

استفاده از راه حل های دیجیتال در جهان کسب و کارتان، به شما فضای رقابتی داده و یک برنامه مناسب دیجیتالی می تواند در بازآفرینی فرایندها، بهبود کیفیت و ارتقای انسجام به شما کمک کند.

دلایل بسیاری وجود دراد که چرا شرکتها چنین تغییراتی اعمال می کنند:

  1. کاهش هزینه ها
  2. تعامل با خریدار
  3. پوست اندازی
  4. کسب اهداف و آرمان ها
  5. همسان یا جلو بودن از رقبا

مزایای دیجیتال سازی

راه حل های دیجیتال می توانند سرویس های اطلاعاتی کشورها، اقتصاد و بسترهای آنها را ساده سازی کنند.

دیجیتال سازی برای شهروندان وعده بهبود بسیاری از توسعه های لازم الاجرا در بخش خدمات عمومی( دولتی، بانکی، اعتباری) و سایر خدمات مالی یا مشاوره ای را می دهد. راه حل ها و سرویس های دیجیتال می توانند معاملات و تسویه حساب ها را در سطح جهان تسهیل کنند.

با امور غیرقانونی همچون پولشویی یا اختلاس مقابله کنند.

بسترهای دیجیتال، خریدار و فروشنده را به شکل مستقیم به همدیگر متصل کرده و واسطه ها را حذف می کنند.

بسترهای دیجیتال باعث انگیزه دهی به جوانان می شوند.

۳ اصولی که از یک کسب و کار موفق دیجیتال حمایت می کنند:

۱. بینش بازار

بینش بازاری در ترکیب با تکنولوژی های مدرن، به آگاهی سنتی از بازار یا کسب و کارها یک بعد(وجه) دیجیتالی می دهد.

۲. تیم رهبری یکپارچه

ترکیب فناوری و بینش از همان آغاز منجر به راهنمایی رهبران تجاری و مهندسین تکنولوژیک برای عطف توجه به نیازهای مصرف کننده می شود.

به محض اینکه چنین بسترهایی در هر کسب و کاری فراهم شد، این نیازهای مصرف کننده با مورد رصد قرار گرفته و در تمام طول دوران کسب و کار مورد توجه قرار گیرند. یک هم فهمی بهتر در درون تیم، به طور اتوماتیک باعث جلب مشتری می شود. برای ارضای نیازهای مصرف کننده، تیم داخلی قادر به تحلیل ملزومات و همچنین توانایی های خودشان شوند.

۳. یک یا بیش از یک بستر فناوری

از لحاظ تکنولوژیک، کسب و کارهای آنلاین شامل یک یا بیش از یک بستر نرم افزاری هستند که از بهترین تکنولوژی های موجود برای برطرف کردن نیازهای افراد شرکت استفاده می کند. اصل نهایی که یک مولفه اساسی در رابطه با کسب و کار دیجیتال و موفقیت آن است، بستر کاری اش است. چنین تکنولوژی هایی، کسب و کارها را قادر می سازند تا به سمت اهدافشان پیش بروند، بینش هایشان را محکم سازند و اهدافشان را محقق کنند.

نقش بخش فناوری اطلاعات

برای به دست آوردن تمام چیزهایی که فرایند دیجیتال سازی وعده آن را می دهد، باید در رابطه با شیوه همکاری افراد درون سازمان تغییراتی حاصل کرد. یکی از اصلی ترین کارکردهایی که باید خود را بازآفرینی کند، بخش فناوری اطلاعات است.

فناوری اطلاعات تنها شامل فنون یدی مربوط به بحث شبکه یا توسعه نرم افزاری و … نیستند، بلکه ترکیب این فنون با سایر حوزه ها از جمله طراحی، بازاریابی و فروش است. از این رو روزهای انزوای متخصصین فناوری اطلاعات از دیگر بخشهای جهان تجاری باید به پایان برسد! دیجیتال سازی کسب و کار شما تنها با همراهی اعضای خبره در زمینه فناوری اطلاعات تحقق می یابد.

بخش اطلاعات اقتصادی مجله اکونومیست به حمایت SAP برای فهم اینکه مدیران تجاری چه انتظاری از بخش فناوری اطلاعات دارند، از ۸۱۲ نفر فرد اجرایی در حوزه های IT ( فناوری اطلاعات) و غیر IT تحقیق به عمل آورده است. در این بخش می توانید بخشی از یافته های کلیدی را مشاهده کنید.

امروزه تکنولوژی تنها یک کمک کننده در امر کسب و کار به حساب نمی آید، بلکه روح اصلی و تنها امدادرسان تمام کسب و کارها است. به کارگیری بهینه تکنولوژی ها منجر به یک موقعیت یابی بهتر در بازاهای آنلاین می شود. کسب و کارهای دیجیتال تا آنجا که به فناوریهای تجاری مربوط است، به شرکتها و افراد، مسیرهای جدیدی برای ارتباط، همکاری، اجرای امور تجاری و پل زدن میان مردم ارائه می دهد. سازمانی که از تکنولوژیهای امروزی استفاده می کند، تصمیم گیرندگان خود را قادر می سازد تا هر گونه اطلاعات مورد نیاز در هر زمانی، از هر کجا و از هر سیستمی که بخواهند را به دست آورند.

انقلاب دیجیتال با تکنولوژی ها رقم می خورد. تکنولوژی هایی از جمله اینترنت، موبایل، پردازش رایانه ای، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، نانوتکنولوژی، روباتیک و تجزیه و تحلیل داده ها، همه ابزارهایی هستند که می توانیم برای اجرای وظایف از آنها سود جوییم. نوآوری مداوم، تطبیق یافتن، بهبود راه حل ها و حل مسائل بیستر، یک کسب و کار دیجیتالی برایمان به ارمغان می آورد.

در نتیجه تکنولوژی و انقلاب دیجیتالی می توانند مدل های سنتی را برهم زده و فوایدی را برای عموم انسانها از جهات بسیاری به همراه داشته باشند. برای مثال اتخاذ یک بستر که فروشندگان و خریداران را در سراسر جهان به هم متصل می کند.

دیجیتال سازی منجر به جهانی سازی می شود.