حقوق و پورسانت تیم فروش

حقوق و پورسانت تیم فروش
یکی از مهم ترین نکات در مدیریت تیم فروش ، حقوق و پورسانت تیم فروش است. بسیاری از صاحبان کسب و کار از عدم توانایی در جذب و یا نگه داشت تیم فروش خود صحبت می کنند. حقوق و پورسانت تیم فروش یک پارامتر بسیار موثر در افزایش کارایی و انگیزه تیم فروش به شمار می آید.

استفاده از حقوق رقابتی

برای کمک به جذب و نگهداری فروشندگان خوب ، از حقوق رقابتی استفاده نمایید.
  • هدف اصلی دستیابی به توافقی برد – برد در استخدام نیروی فروش است.
  • ساختار پرداخت های کم و با هزینه پایین اغلب برای شرکت های جوان مناسب است. زیرا این کار به کاهش هزینه های ثابت کمک فراوان می نماید.
  • از پرداخت های اساسی برای انعکاس اهمیت فعالیت های تیم فروش استفاده نمایید. مثلا برای حفظ و نگه داری مشتری امتیاز ویژه برای نیروی فروش خود قائل گردید.
  • در صورتیکه تلاش های فروشندگان فردی تاثیر کمی در عملکرد تیم فروش دارد، سعی نمایید مبالغ اساسی بالاتر را ( البته به صورت هدفمند) به نیروی فروش ارائه دهید.
  • اگر بسته پرداختی حقوق نیروی فروش شما شامل پرداخت هایی مرتبط با عملکرد وی می باشد، بایستی نیروی فروش خود را در این رابطه کاملاً توجیه نمایید.
  • سایر مزایای را نیز برای فروشندگان با عملکرد عالی در نظر بگیرید.
  • در نظر داشته باشید که پرداخت های بالا برای فروش های بالا می تواند منجر به ایجاد تعارض سازمانی برای مناطق با فروش پایین گردد.

پرداخت های تشویقی فروش

ساختار پرداخت های تشویقی منعکس کننده اهداف کسب و کار شما است.
برای مثال اگر هدف شما افزایش تعداد فروش های با حاشیه سود بالا است ، نبایستی از پورسانت فروش بر اساس حجم فروش استفاده نمایید.
استفاده از ساختارهای پرداختی تشویقی برای منعکس نمودن چالش های محیط فروش
نرخ پورسانت بایستی با قیمت فروش و میزان تلاش مورد نیاز برای فروش ارتباط مستقیم داشته باشد. اگر فروش محصولی به خودی خود بالا است نیازی به پورسانت های بالا نیست.

نکته:
دقت داشته باشید گاهی اوقات با اشتباه در محاسبه پورسانت فروش به راحتی سهم بازار خود را از دست می دهید. محاسبه پورسانت فروش کاری کاملاً حرفه ای و تخصصی است.
ارائه پاداش های هفتگی یا ماهانه برای فروشندگانی که در بازارهای رقابتی یا کالاهای رقابتی کار می کنند.
انواع مشاغل فروش کسب وکارتان را به صورت سالیانه بررسی و بازنگری نمایید.
رفرنس: سایت Marketing Iran Talent
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.