7 ابزار جستجوی کلمات کلیدی

7 ابزار جستجوی کلمات کلیدی

در گذشته، برای پیدا کردن بهترین استراتژی عبارت کلیدی لازم بود ساعت ها وقت گذاشت. اما امروزه با توسعه ی ابزارها سرعت کار نسبت به گذشته بسیار سریع تر و آسان تر شده است. متاسفانه بیشتر این ابزارها برای همه به جز برند های بسیار معتبر و معروف بسیار گران و بیش از میزان بودجه ی آنها است.
برای اینکه همه چیز مقرون به صرفه باشد می توانید از ابزارهای جایگزین که ارزان قیمت یا کاملا رایگان هستند استفاده کنید. در ادامه 7 نمونه از این ابزار ها را معرفی می کنیم.

Ubersuggest

از Ubersuggest هم برای جستجوی محتوا می توان استفاده کرد و هم ابزاریست برای جستجوی کلمات کلیدی. با وارد کردن اصطلاح یا عبارتی کلیدی و انتخاب رسانه مورد نظر (مثل وب، تصاویر، یاهو) و تعیین اولویت زبانی، پلتفرم فهرستی از نتایجی که به موضوع مورد نظر شما مرتبط است به همراه تعداد دفعات جستجو ، CPC  (میزان هزینه به ازای هر کلیک)، و نرخ رقابت را بر حسب درصد به شما می دهد.
به عنوان مثال، جستجو برای “بازاریابی محتوایی” 913 نتیجه که حجم جستجوی 18,100تایی، CPC به ارزش 23.25$ و نرخ رقابتی 0.58 دارد، به دنبال خواهد داشت. در پایین صفحه نیز، شاهد کاهش متغیر ها و چگونگی تغییرات آنها هستیم. به عنوان مثال با جستجوی “تبلیغات وابسته”، تعداد دفعات جستجو برابر با 140، CPC به ارزش 4.70 دلار، و نرخ رقابت 0.36 را شاهد هستیم.
این ابزار احتیاجی به هیچگونه عضویت ندارد و برعکس Keyword Planner (که یک محدوده ای را نشان می دهد)، این ابزار تعداد دفعات واقعی جستجو و میزان رقابت را نشان می دهد.

Google Correlate

همه افراد مطالبی درباره Google Keyword Planner می دانند و احتمالا از آن استفاده می کنند، به این دلیل که این ابزار برای جستجوی گوگل، دقیق ترین ابزار پیشنهاد عبارت کلیدی در وب است. 
با این حال، ممکن است شما درباره Google Correlate چیزی نشنیده باشید. این ابزار، ابزاری مفید و موثر است که مکانیزم کار آن، مرتبط کردن جستجوها با اخبار داغ دنیای وب و دنیای واقعی است. این ابزار الگوهایی را ارائه می دهد که ممکن است شما هیچوقت متوجه وجود آنها نشده باشید و یا حتی این امکان را فراهم می سازد که بر اساس مدت زمان؛ چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، مقایسه کنید. 

Keyword.Guru

یکی از مشهور ترین ابزار ها در تمام موتور های جستجوگر قدرتمند، Keyword.Guru است. Keyword.Guru ابزاری قدرتمند است که به صورت زنده جستجوها را دریافت کرده و این امکان را فراهم می سازد تا بدانید که در لحظه ای که شروع به تایپ کردن می کنید چه پیشنهادهایی وجود دارد. بنابراین شما می توانید ببینید که در هر لحظه مردم چه جستجوهایی انجام می دهند.
هیچگونه معیار مشخصی وجود ندارد اما هر کسی دوست ندارد که با اعداد کار کند. این ابزار نسبت به سایر ابزار های دیگر کمتر فنی است. اما وقتی بخواهید ببینید چه جستجوهایی فارغ از اطلاعات مرتبط، متداول هستند این ابزار به درد شما می خورد. البته این مسئله می تواند حتی برای جستجوکننده های پیشرفته عبارت کلیدی نیز جالب توجه باشد.

Soovle

ویژگی مشترک موتور های جستجوگر مانند گوگل، بینگ، یاهو، آمازون، ویکی پدیا و یوتیوب چیست؟ Soovle همه ی این موتور های جستجوگر را طوری پوشش می دهد که باعث می شود دیدگاه خوبی از اتفاقاتی که در کانال های مختلف می افتد داشته باشیم.
امکان جستجوی محتوای ویدئویی در یوتیوب، مقاله های آموزشی در ویکی پدیا و اطلاعات فروش در آمازون خصوصا برای نگاهی کلی به وضعیت کنونی جستجو در وب مفید است. Soovle عددی را برای هیچ یک از کلمات کلیدی تولید نمی کند، اما این فرصت را برای شما ایجاد می کند تا به سرعت از علایق مخاطب خود در میان صدها کانال با خبر شوید.
همانند Keyword.Guru ، Soovle هم این کار را در یک صفحه انجام داده و مدام در حال به روز سانی جستجو های زنده است.

Bulk Keyword Suggest Tool

Bulk Keyword Suggest Tool این امکان را برای شما فراهم می کند تا در میان نتایج پیشنهاد خودکار بینگ، آمازون و یوتیوب جستجو کنید. این ابزار توسط سئوچت (SEOchat) ساخته شده است و از شرایط درونی استفاده کرده تا دایره ی گسترده تری از عبارات برای استفاده کاربران بسازد.
این ابزار به سادگی قابل استفاده است، راحت خوانده می شود و برای جستجو بسیار سریع است. شما می تواند دو یا سه bulk suggest را نصب کنید و با هم مقایسه کنید، سپس براساس نوع کلیک خود، نتایج خود یا فقط نتایجی که بسیار خاص و ویژه هستند را به اشتراک بگذارید.

و اما ابزار های رایگان (freemium) :

Serpstat
Serpstat یک ابزار پیشرفته و تاثیرگذار در زمینه هک است. این ابزار نسخه هایی را که از 19 دلار در هر ماه شروع می شود خریداری کرده و این فرصت را به شما می دهد تا در تجارت خود رشد کنید. با این حال، نسخه ای رایگان نیز وجود دارد که با تکرارهای مختلف گوگل بر اساس نوع کشور کار می کند.
Serpstat میزان سختی عبارات کلیدی را برای هر جستجو محاسبه کرده و “عناصر خاص” (که هدف جستجو را به اطلاع ما می رساند) و دامنه های شبکه های اجتماعی که برای هر عبارت رنک گرفتند را نشان می دهد و فیلترهایی پیشرفته در جهت جستجویی بهتر برای هر عبارت کلیدی پیشنهاد می کند. همچنین این ابزار از معدود ابزارهایی است که در Yandex کار می کند.
نمودارهایی که با نوارهای میله ای ساده نمایش داده می شوند، کار را طوری ساده می کنند که با یک نگاه قابل فهم باشد. 

WordStream
WordStream یک مدل فریمیوم دارد و ابزار کامل آن حدود 260 دلار در هر ماه با یک گزینه ی تخفیف برای پرداخت سالانه همراه است. با این حال، این ابزار یک نسخه ی رایگان و محدود نیز دارد که من دوست دارم از آن استفاده کنم چون این امکان را می دهد تا صنعت خود را در صورت تمایل مشخص کنیم.

اگر عبارت کلیدی شما بسیار کلی بوده و در زمینه های غیرمرتبط می تواند اعمال شود، موضوع مذکور باعث می شود تا کار شما کمی آسان تر شود. همچنین می توانید براساس کشورتان مشخص کنید که این کار زمانی که نمی خواهید به طور خودکار آمریکاییان را مخاطب قرار دهد بسیار مفید است ( زیرا که خیلی از ابزار ها این کار را انجام می دهد چون بزرگترین بازار گوگل دست آمریکاست).
رفرنس:سایت نیو سئو
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.