ترکیب هوشمندانه بازاریابی دیجیتال و بازاریابی تلفنی

ترکیب هوشمندانه بازاریابی دیجیتال و بازاریابی تلفنی
در چند سال گذشته، بازاریابان تشویق شده اند که استفاده از ابزار بازاریابی دیجیتال را برای تجدید نظر به مصرف کننده مدرن افزایش دهند. نرخ بالای جذب فناوری و افزایش رسانه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال گام بعدی منطقی در این حوزه بوده است. اما بازاریابی آفلاین (offline marketing) ، از قبیل بازاریابی تلفنی و ایمیل مستقیم در کجا مورد استفاده قرار می گیرد ؟
شما ممکن است تعجب کنید که یاد بگیرید که بازاریابی آفلاین می تواند قدرتمند تر از “سر و صدا” ی آنلاین عمل کرده و محبوبیت  ویژه ایجاد نماید.علت این امر این است که بازاریابی آفلاین با فرکانس کمتری استفاده می شود. بازاریابی تلفنی  Telemarketing یک بار دیگر به یک ابزار قدرتمند تبدیل شده است، به ویژه هنگامی که با بازاریابی دیجیتال همراه باشد.

بر اساس یک مطالعه موردی Ringostat، 79 درصد از مشتریان ثروتمند ترجیح دادند با یک بازاریاب تلفنی از طریق تلفن صحبت کنند، مخصوصا در مواردی که محصولات یا خدمات کمی پیچیده تر باشند.
از آنجا که بازاریابی چنین عامل مهمی در رشد کسب و کار شما است، مهم است که به دقت توجه کنید که چگونه بودجه خود را صرف نمایید. کانال های بازاریابی باید با هزینه و نتایج قابل اندازه گیری سنجیده شوند.

ارتباط بازاریابی تلفنی با بازاریابی دیجیتال

در دنیایی که مردم به تلفن ها و رسانه های اجتماعی چسبیده اند، بازاریابی تلفنی / تله مارکینگ همچنان نتایج جالبی را ارائه می دهد. در حالی که دسترسی به این نتایج از طریق رسانه های اجتماعی و بازاریابی موتورهای جستجو سخت تر می باشد.

با وجود اینکه بسیاری از شرکت ها وعده داده اند که نتایج حیرت انگیزی را به بار آروند و حتی کسب و کارهای بیشتری را در چشم انداز رقابتی در عصر دیجیتال درگیر نمایند، بازاریابی دیجیتال همچنان یکه تاز است. کسب و کار شما باید به صورت آنلاین دیده و شنیده شود، اما هنگامی که به تلفن همراه می رود، تماس با مخاطب شخصی است.
بازاریابی تلفنی اجازه می دهد تا فرد به فرد اقدام به تکثیر پیام تان نمایید. از سوی دیگر، نمی توان قدرت بی بدیل بازاریابی دیجیتال را انکار کرد. تبلیغات آنلاین بر خلاف هزینه تبلیغات سنتی، یک خرده فروشی را به مخاطب مورد نظر مرتبط می سازد.

بازاریابی تلفنی: یک راهبرد موثر برای  B2B و B2C

تلاش های تلفنی هوشمند همچنان به تولید نتایج، هم برای کسب و کار مرتبط با مصرف کننده و هم برای کسب و کار مرتبط با کسب و کار ادامه می دهد. بازاریابی تلفنی مدرن مبتنی بر داده است. پس از جمع آوری داده ها به کمک اینترنت لیستی از مخاطبان بازار تهیه می گردد. مخاطبین به دقت تقسیم می شوند تا اطمینان حاصل شود که تماس ها کاملاً مرتبط هستند و به این ترتیب احتمال موفقیت بازاریابی تلفنی بیشتری می شود.
با این حال، بازاریابان موفق می دانند که راز موفقیت، ترکیب هوشمندانه بازاریابی دیجیتال و بازاریابی تلفنی است. در حالی که بازاریابی دیجیتال نقش موثر در برندسازی ایفا می نماید بازاریابی تلفنی به کشف بازار و ایجاد سهم بازار بالاتر کمک می کند.

استراتژی هم افزایی : بازاریابی تلفنی + بازاریابی دیجیتال

با تأثیر گسترده رسانه های اجتماعی، پرداخت به ازای هر کلیک و ارسال ایمیل، انتظار می رود که یک هدفگیری حرفه ای در بازار اتفاق بیفتد. با این حال، کسب و کار ها همچنان به دنبال جایگاه های ویژه در بازار هستند که به می توانند سودآوری قابل ملاحظه به همراه داشته باشند.
بازاریابی تلفنی علاوه بر ایجاد سودآوری سفیری برای ایجاد اشتهار در برندسازی خواهد بود. بازاریابی تلفنی مکملی ایده آل برای تلاش های بازاریابی دیجیتال است. در عصر کسب و کار دیجیتال، مصرف کننده مدرن هنوز هم می خواهد که با ارتباطی درست به اطمینان دست یابد و مطمئن شود که با یک فرد حقیقی در ارتباط است تا یک تاکتیک دیجیتال.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.