تحقیقات بازاریابی در بازاریابى پارتیزانى

تحقیقات بازاریابی در بازاریابى پارتیزانى
تحقیقات بازاریابی در بازاریابى پارتیزانى یکی از مهمترین نکات در بازاریابی و فروش بویژه بازاریابی پارتیزانی در کسب و کارهای کوچک است.
سازمانهاى پارتیزانى غالباً به مشتریان خود نزدیک مى شوند . با آنان صحبت کنید ، بکوشید نگرانیها و نیازهاى شان را دریابید .

پیشنهادها برای تحقیقات بازاریابی

1.اطلاعات مربوط به تماس با مشتریان و مشتریان احتمالى خود را در هر زمان و هر کجا که مى توانید گردآورى کنید.
به طور مثال ، از مردم بخواهید کارتهاى ویزیت خود را به درون یک جام بیندازید و هر ماه چند کارت را به قید قرعه براى بردن محصول یا خدمتى معین انتخاب کنید .

2.با دیگر کسب و کارهایى که محتمل است مشتریان تان با آنها نیز به کسب و کار بپردازند ، روابط تجارى برقرار کنید.

به طور مثال ، یک تهیه ى غذا براى مجالس و میهمانیها ، ممکن است با یک گل فروش در خصوص مراسم عروسى تجارت کند .
3.بکوشید با ارائه تخفیفها یا جوایز به مشتریان تان براى در اختیار گذاشتن نامهاى مشتریان احتمالى ، از آنان اطلاعات کسب کنید.

4.ردّ درخواستهایى را که براى شما مى آیند بگیرید ، تا ببینید از کجا سرچشمه مى گیرند ، به این ترتیب مى توانید تلاشهاى آتى خود را نشانه روى کنید.

5.در خلال معاملات ، سعى کنید بفهمید که مشتریان چه قدر از محصولات یا خدمات شما رضایت دارند و ببینید که آیا پیشنهادى دارند.

6.از دوستان خود بپرسید که وقتى به محل کار شما براى دیدن تان مى آیند چه برخوردى با آنان مى شود. گاهى ، به محل کار خود تلفن بزنید تا ببینید تلفنى چه برخوردى با شما مى شود .

7.گروههاى کانون غیر رسمى را سازمان دهى کنید.
جایى که 5 یا 6 نفر از مشتریان احتمالى  گردهم مى آیند تا در کنار صرف قهوه یا تنقلات ، درباره ى محصولات و خدمات شما بحث کنند.

8.از یک پیمایش پستى بهره گیرید و یا از دانشجویان به عنوان پرسشگر استفاده کنید.

9.ارزش مشتریان تان را معلوم کنید.
فروش متوسط به ازاى هر مشترى در هر سال و سودتان از آن فروش را برآورد کنید . مطمئن شوید که کارکنان تان ارزش هر یک از مشتریان تان را مى دانند .


منبع : بازاریابی از صفر تا صد
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.