تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی
تبلیغات محیطی یا Outdoor Advertising، که با نام تبلیغات در فضای باز هم معروف است، تبلیغاتی است که وقتی به مصرف‌کنندگان می‌رسد که بیرون از خانه هستند. انجمن OA امریکا می‌گوید که مصرف‌کنندگان 70 درصد زمان‌شان را کجا صرف می‌کنند.

انواع تبلیغات محیطی

رایج‌ترین انواع این نوع از تبلیغات، بیل‌بورد است. اشکالِ رایج تبلیغات امروزه به سه دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

1. تبلیغات بیلبوردی

بیشتر آدم‌ها با تبلیغات بیلبوردی آشنا هستند، فارغ از این که کجا زندگی یا سفر می‌کنند. بیلبوردها نزدیکِ بزرگراه‌های پر رفت و آمد و همینطور جاده‌های طولانی کم تردد تر در نواحی غیر شهری قرار می‌گیرند. راننده‌ها تقریبا همه‌جا آنها را می‌بینند چون آنها وسیله‌ی کارآمد و مقرون به صرفه‌ی انتقال اطلاعات هستند که این به لحاظ جغرافیایی مهم است- مکانِ نزدیک‌ترین رستوران‌های فست‌فود زنجیره‌ای در مسیر، نزدیک‌ترین هتل، یا اردوگاه در خروجی بعدی.

2. تجهیزات خیابانی

اسم نسبتا بی‌مسمیِ “تجهیزات خیابانی” فقط درمورد نیمکت‌های پارک یا اتوبوس به کار نمی‌رود بلکه علاوه بر این‌ها در ایستگاه‌های مسقف اتوبوس‌ها، دکه‌های روزنامه‌فروشی، و کیوسک‌های تلفن هم کاربرد دارد.

3. عبور و مرور

تبلیغات بر بدنه‌ی اتوبوس‌ها رایج‌ترین شکل از تبلیغات محیطی عبور و مروری هستند، اما در ایستگاه‌های مترو و در بین واگن‌های مترو، در تاکسی‌ها، در امتداد مسیر فرودگاه، و دورتادورِ وسایط نقلیه رواج دارند – که یکی از گرایشات جدیدتر است.

اشکال دیگرِ تبلیغات محیطی

به نظر می‌رسد که تبلیغات هر کجا که مصرف‌کنندگان می‌روند آنها را دنبال می‌کند- در سبدهای خرید سوپرمارکت، در میادینِ ورزشی، و در باشگاه‌های ورزشی. آنها می‌توانند پوسترهای کوچکِ کامپیوتریِ با فناوری بالا-مثلا دیجیتال- یا با فناوری پایین- مثلا شخصی- باشند که خدمات سگ گردانی را پیشنهاد می‌دهند در حالی که به تابلوی اعلانات یک کافی شاپ با سوزن میخی وصل شده‌اند.

تبلیغات محیطی دیجیتال

تبلیغات محیطی دیجیتال، که به علامت‌های دیجیتال هم معروف است، یک نوعِ بخصوص است که از فناوری الکترونیک برای تغییر آن‌چه بر پرده‌ها نمایش داده می‌شود استفاده می‌کند. بیلبوردهای دیجیتال پیام‌هایی را از یک مشت تبلیغات تصویر می‌کند که هر شش تا هشت ثانیه یک بار می‌چرخند. دیگر نشانه‌های دیجیتال ممکن است ساده و بی‌آلایش در یک گذرگاه شهری باشند یا در زمین بازی بسکتبالِ دانشکده.

برای کسب و کارهای کوچک

مهم‌ترین تبلیغات محیطی برای یک کسب و کار آجر و ملاتی، تبلیغات محیطی توکار است: علامت‌های بیرونی. مالکان کسب و کار به دنبال علامت‌های روشن و شفاف هستند که از دور به خوبی پیام را انتقال بدهد. در حالی که می‌بایست تصویر برند شرکت را انتقال دهد، همچنین باید به کسب و کار کمک کند کشف و پیدا شود.
منبع: شاپیفای – shopify
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.