فاکتورهای رنکینگ گوگل – محتوای داغ

فاکتورهای رنکینگ گوگل محتوای داغ
در مطلب قبل سومین بخش از راهنمای جامع فاکتورهای رنکینگ گوگل را مورد بررسی قرار دادیم. در آن مبحث روی کیفیت محتوا و راهکارهایی که به شما کمک میکند گوگل را قانع کنید محتوایتان با ارزش است، تمرکز کردیم. امروز در ادامه روی بخش دیگری از محتوا یعنی تازگی و طراوت آن متمرکز میشویم.

محتوای داغ

اینکه صفحه وب شما چگونه منتشر شود سیگنالی از رنکینگ به شمار میرود. با این حال جستجوهای متنوع باعث میشود که طراوت و تازگی نیز لازم باشد. گوگل با جستجوی موارد زیر محتوا را از نظر تازگی بررسی میکند:

  • رویدادهای اخیر یا موضوعات داغ : هرچیزی که برای اولین بار در وب قرار گیرد و جستجوگران بخواهند سریعا به اطلاعات آن دست یابند. (مثلا حواشی که برای هنرمندان یا بازیکنان فوتبال رخ میدهد و یا اطلاع از الگوریتمهای جدید گوگل).
  • حوادثی که بصورت متناوب رخ میدهند : این ها مواردی هستند که بطور مکرر و در دوره های مشخص رخ میدهند مانند کنفرانس های سالانه یا انتخابات ریاست جمهوری. خیلی واضح است که شما در سال 96 به دنبال اخبار انتخابات ریاست جمهوری سال 96 هستید نه انتخابات سال 92!
  • به روز رسانی مکرر : این جستجوها برای یافتن اطلاعاتی هست که اغلب در حال تغییر هستند اما بطور منظم رخ نمیدهند. معمولا تغییرات دنیای فناوری یا محصولات در این دسته قرار میگیرند. بطور مثال ارائه مدل گوشی جدیدتر توسط کمپانی ها یا ارائه آپدیتی جدید از الگوریتم گوگل.
گوگل پس از این بررسی ها حوزه نفوذ خبر داغ را بررسی میکند که آیا نویسندگان و بلاگر ها همانند شبکه های اجتماعی، درگیر نوشتن در خصوص موضوع موردنظر شده اند یا خیر. بنابراین اگر مطالب خود را موافق فضای حاکم پیش ببرید یا بطور منظم آنها را بروز رسانی کنید، رتبه خود را ارتقا خواهید داد.

1) داغ بودن با توجه به تاریخ آغاز به کار
یک صفحه وب می تواند بر اساس تاریخ انتشار، خبری داغ لقب گیرد که بالطبع هرچقدر از تاریخ انتشار آن بگذرد از ارزشش کاسته میشود.
2) به روزرسانی مرتب محتوا
گوگل به محتوایی که به صورت مداوم و از راههای گوناگون آپدیت میشوند امتیاز میدهد نه به محتوای جدیدی که بدون تغییر هستند.
3) تغییرات محتوای اصلی صفحه بسیار مهمتر از تغییر دیگر جاها می باشد.
تغییراتی که در بخش اصلی مقالات صورت میگیرد خیلی مهمتر از دیگر نواحی است مانند جاوااسکریپت، نظرات، نقشه و …
4) محتوا اغلب بعد از چه مدت تغییر میکنند.
محتوایی که اغلب تغییر میکنند امتیاز متفاوتی از محتوایی دارند که فقط گاهی اوقات تغییر میکنند.
5) ایجاد صفحه جدید
وبسایتها یا بلاگ هایی که صفحات جدید ایجاد میکنند امتیاز بروز بودن بیشتری از سایت هایی که گاهی اوقات مطلب منتشر میکنند، دریافت میکنند.
6)نرخ رشد لینک جدید ممکن است معیاری از تازگی باشد.
اگر صفحه وبی دیده شود که تعداد زیادی لینک خارجی به او لینک داده اند ، میتواند از نظر گوگل به عنوان نشانه ای از داغ بودن آن صفحه برداشت شود.
7)لینک هایی که از سایت های بروز به سمت شما می آید.
 این لینک ها باعث انتقال طراوت و تازگی به سایت شما می شود.
8)فاکتورهای ترافیک و تعامل ممکن است سیگنالی از تازگی محتوا باشد.
رفتارهای تعاملی استاندارد در نتایج SERP می تواند به عنوان شاخصی از طراوت و تازگی باشد (مانند کلیک زیاد و میزان زمان حضور در صفحه).
9) تغییرات در anchor text هایی که به سایت شما مربوط میشوند باعث میشود که محتوای قدیمی تر بی ارزش شوند.
اگر وبسایت یا صفحه وب خود را بطور ناگهانی یا به تدریج تغییر دهید، نتیجه آن تغییر anchor text های موضوعات مختلفی است که به وبسایت شما اشاره میکنند (هرچند ناخوشایند است اما نتیجه تجربیات چندین ساله بنده است). در صورت رخ دادن این موضوع ممکن است گوگل به این نتیجه برسد که anchor text های قدیمی تر دیگر تازگی ندارند و در نتیجه ارزش لینک های مربوط به آنها را پایین بیاورد.
10)نتایج جدید همیشه بهترین نیستند.
 گاهی موضوعات قدیمی تر که کمتر حالت خبری دارند از رتبه بالاتری برخوردار میشوند (بنا به دلایل دیگری که در مورد تعدادی از آن ها صحبت کرده ایم و در مورد تعدادی دیگر در ادامه این مجموعه صحبت خواهیم نمود).
11) اخبار گوگل
میتوانید اطمینان حاصل کنید که گوگل تازگی محتوای شما را به رسمیت می شناسد و ممکن است فورا شما را به بالاترین نتایج جستجو در بخش خبری خود برساند (یا در اخبار جدید موبایلی) البته لازمه اینکار این است که سایتتان را با موفقیت در بخش خبری گوگل ثبت نام کنید.
رفرنس:نیو سئو
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.