به مشاوره در بازاریابی نیاز دارید؟

08

به مشاوره در بازاریابی نیاز دارید؟

به مشاوره در بازاریابی نیاز دارید؟ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بیایید در این مقاله به چند نکته ی مفید در این رابطه بپردازیم.

بازاریابی بخش مهمی از هر کسب و کاری است، و تلاش برای شروع ، می ‌تواند کار سختی باشد. زمانی که ندانید کدام تاکتیک های بازاریابی برای کسب و کار شما بهتر عمل می کنند، این کار سخت تر می شود. اگر به دنبال مشاوره در مورد نحوه ی بازاریابی شرکت خود هستید، در اینجا چند نکته مفید وجود دارد که به شما در شروع کار کمک می کند!

۱. یک استراتژی بازاریابی ایجاد کنید

یک موقعیت خوب برای شروع زمانی که در حال برنامه ریزی فعالیت های بازاریابی هستید، ایجاد یک استراتژی است. شما نمی توانید بدون برنامه ریزی یک کمپین موفق داشته باشید و اولین قدم باید ترسیم اهداف خود برای کسب و کارتان باشد.

با استفاده از این محصول SaaS، شما در مسیر درستی در ایجاد استراتژی مناسب برای کسب و کار خود هستید. هنگامی که بدانید می خواهید با کارها به کجا بروید، ایجاد یک برنامه ی عملیاتی برای رسیدن به آن هدف بسیار آسان تر خواهد بود.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی اولین قدم بزرگ در تعیین قدم های بعدی شماست، اما داشتن یک برنامه ی انعطاف پذیر نیز مهم است. همیشه تغییرات و مسائل غیرمنتظره ای در این راه وجود خواهد داشت، بنابراین مطمئن شوید که با داشتن مقداری انعطاف پذیری در استراتژی کلی خود برای این کار آماده هستید.

۲. پیشنهاد به ارجاع مشتریان جدید

هنگامی که در تلاش برای رشد کسب و کار خود هستید، تمرکز بر روی همه راه هایی که می توانید برای خود بازاریابی کنید، آسان است. یکی از مواردی که بسیاری از مردم در نظر نمی گیرند، ارائه ی انگیزه برای مشتریانی است که به شخص دیگری مراجعه می کنند. به جای اینکه به سادگی بپرسید که آیا کسی را می شناسند که مایل است از آن ها خرید کند و به آن ها یک کد تخفیف بدهید – صادقانه چیز برجسته ای را ارائه دهید.

این یک انگیزه عالی است زیرا می توانید آن را برای هر کمپین بازاریابی که ممکن است اجرا کنید اعمال کنید، و این چیزی است که مشتریان احتمالاً با آن آشنا هستند. بزرگ ترین مزیت این کار این است که به رشد ارگانیک برند شما کمک می ‌کند و می ‌توانید به جای تلاش برای متقاعد کردن مشتریان، زمان بیشتری را صرف تمرکز بر مراحل بعدی در رشد تجارت خود کنید.

۳. از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید

بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از بهترین گزینه ها برای کسب و کارهای کوچکی است که سعی در بازاریابی خود دارند. این یک راه عالی برای دستیابی به مشتریان بالقوه است و به آن ها نگاه عمیقی به آن چه برند شما دارد می دهد.

همچنین متوجه خواهید شد که رسانه های اجتماعی ارتباط با اینفلوئنسرها را آسان می کنند، که این امر می تواند شما را در مسیر دیگری به سمت رشد سوق دهد. اگر کنجکاو هستید که تعامل خود در رسانه های اجتماعی را همزمان افزایش دهید، می توانید از SidesMedia دیدن کنید. هرچه مخاطبان بیشتری در پروفایل شما حضور داشته باشند، شانس کسب سود در کسب و کار شما بیشتر خواهد شد.

استفاده از رسانه های اجتماعی برای اهداف بازاریابی در ابتدا می تواند دشوار باشد، اما ابزار قدرتمندی است که می توانید در اسرع وقت از آن استفاده کنید. برخی از بهترین سایت های رسانه اجتماعی برای تبلیغ کسب و کار شما فیس بوک، توییتر و اینستاگرام هستند.

۴. تجربه کاربری را بهینه کنید

اگر می خواهید مردم محصول شما را بخرند، باید از استفاده از آن لذت ببرند و این به معنای ایجاد یک تجربه کاربری مثبت است. راه های زیادی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، در صورت امکان، سعی کنید آموزش های ویدیویی را برای کسانی که به آن ها نیاز دارند اضافه کنید یا یک بخش پرسش و پاسخ اضافه کنید که در آن مشتریان می توانند سؤال بپرسند. اگر محصول شما با کیفیت باشد، مردم بیشتر آن را توصیه خواهند کرد.

بهینه سازی تجربه کاربری مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، می تواند منجر به افزایش فروش شود. اگر مشتریان شما از استفاده از محصول لذت ببرند، احتمال این که دوباره از شما خرید کنند و برند شما را به دیگران توصیه کنند، بیشتر خواهد شد.

ایجاد یک تجربه کاربری مثبت برای اهداف سئو نیز مفید است. اگر مردم زمان خوبی را در وب سایت شما سپری می کنند، گوگل آن را به عنوان نشانه ای می بیند که وب سایت شما ارزش رتبه بندی را دارد و شما را در رتبه های بالاتر در SERP قرار می دهد.

۵. یک پست وبلاگی درباره آخرین محصول یا خدمات شرکت خود ایجاد کنید

پست های وبلاگ راهی مطمئن برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت و صفحات رسانه های اجتماعی شما هستند. پست‌ های وبلاگ همچنین راه خوبی برای شروع ایجاد محتوای مفید برای افرادی است که ممکن است به آنچه شما ارائه می ‌دهید علاقه مند باشند.

مهم تر از آن، به مشتریان کمک می کند تا ارزش انتخاب برند شما را نسبت به برندهای دیگر بدانند، زیرا خواهند دید که شما چقدر می توانید به تنهایی از طریق وبلاگ نویسی مفید باشید !

بنابراین، مهم است که یک وبلاگ ایجاد کنید و شروع به نوشتن محتوای مفید در مورد شرکت خود در استراتژی بازاریابی خود کنید. اگر به خوبی با پست‌های وبلاگ آشنا نیستید، می‌توانید متخصصان آژانسی را استخدام کنید تا به شما کمک کنند که یک پست خوب ایجاد کنید که به نفع شرکت شما باشد.

۶. اسپانسر یک رویداد در منطقه ی خود مرتبط با صنعتتان باشید

حمایت مالی از رویدادها راهی عالی برای جذب مشتریان بالقوه علاقه مند به آن چه که شما ارائه می دهید ، است. شما می توانید رویدادی مرتبط با صنعت خود انتخاب کنید و با برخی از محصولات یا خدمات خود از آن حمایت کنید. این کار به افراد این شانس را می ‌دهد که از هر چیزی که شما ارائه می ‌دهید تجربه دست اولی داشته باشند، که به آن ها کمک می ‌کند تصمیم بگیرند که آیا می ‌خواهند خرید کنند یا خیر.

همیشه مهم است که در مورد رویدادهایی که در منطقه شما در حال وقوع است تحقیق کنید و ببینید آیا رویدادی وجود دارد که بتوانید از آن حمایت کنید؟ ممکن است چندین مورد وجود داشته باشد، بنابراین همه چیز بستگی به این دارد که چقدر پول می خواهید خرج کنید و از طریق حمایت مالی از رویداد مذکور به دنبال چه نوع بازدید یا آگاهی از برند هستید.

۷. ارائه ی بن و تخفیف به مشتریان موجود

شما همیشه مشتریان را به سمت برندهایی جذب خواهید کرد که چیزی را به صورت رایگان ارائه می دهند. این یک راه عالی برای بازگرداندن آن ها و تشویق آن ها به خرید بیشتر محصولات یا خدمات شما است که به نفع شما به عنوان صاحب کسب و کار است. علاوه بر این، به ایجاد آگاهی از برند کمک می‌ کند، زیرا آن‌ ها به خانواده و دوستان خود می ‌گویند که چه نوع تخفیفی از شما دریافت کرده‌ اند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار، ممکن است فکر کنید که این کار به نفع شرکت شما نخواهد بود زیرا به این معنی است که بخشی از سود را به صورت رایگان از بین ببرید. اگر این کار به درستی انجام شود، قطعاً می تواند فروش بیشتری را به همراه داشته باشد و به راضی نگه داشتن مشتریان فعلی کمک کند. این نتیجه به ویژه اگر آن ها از روز اول با شما همراه بوده اند، صادق است !

کلید موفقیت در بازاریابی، درک نیازهای مشتری است. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید تاکتیک های مورد نیاز برای موفقیت است! از حضور در رسانه‌های اجتماعی و پست‌های وبلاگ گرفته تا ایجاد رویدادها در منطقه شما یا دادن بن و تخفیف، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با دنبال کردن این مراحل ساده بازاریابی موفقی داشته باشید. مشتریان شما از شما تشکر خواهند کرد و کیف پول آنها نیز از شما تشکر خواهد کرد!