Anchor Text چیست و چقدر قدرت دارد؟

Anchor Text چیست و چقدر قدرت دارد

Anchor معنی لنگر را میدهد، در اصطلاح Anchor Text عبارت از متنی (نامی) میباشد که پیوندی به آن لینک میشود. در واقع انکرتکست کلمه ای است که توسط آن کلمه به صفحه مقصدی در اینترنت لینک داده شده است. این پارامتر یکی از پارامترهایی است که موتورهای جستجو برای آن اهمیت بالایی در نظر می گیرند و یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل است.

 

Anchor Text در بهینه سازی سایت چقدر نقش دارد؟

Anchor Text نقش عمده در بهینه سازی سایت  به اساس کلمات کلیدی دارد؛ یعنی رتبه صفحات سایت شما در گوگل بر اساس میزان لینک های ورودی و متن کلماتی که به آن صفحات لینک شده اند رتبه بندی می شوند و متن این کلمات تاثیر مناسبی در رتبه بندی صفحات مختلف داد.

تا چقدر از  Anchor Text استفاده کنیم؟

استفاده بیش از حد و غیره طبیعی از Anchor Text سبب میشود سایت شما Penalize شود و سایت شما با کلماتی که بعنوان Anchor Text انتخاب کرده اید اصلا در گوگل دیده نشوید! در بسیاری از مواقع دریافت لینک های زیاد بر اساس یک کلمه کلیدی، باعث محو شدن سایت از نتایج گوگل می شود و در برخی مواقع دیگر افت رتبه پیدا خواهند کرد. به همین جهت نحوه استفاده از متن لینک ها و همچنین استفاده طبیعی از آنها اهمیت بالایی دارد. افرادی که تجربه کافی در این زمینه نداشته باشند، ممکن است رتبه های سایت را در کلمات کلیدی که در انکرتکست وجود دارد نابود کنند.

دقت داشته باشید همه چیز باید طبیعی پیش برود!

Anchor Text چقدر قدرت دارد؟

قدرت Anchor Text آنقدر زیاد است که حتی میتواند یک سایتی که اصلا به چیزی ارتباط ندارد در گوگل نمایش دهد! مثلا یک سایت دانلود رایگان نرم افزار را با کلمه مرغ در صفحه اول گوگل دیده شود!
برای مثال میتوانید به عکس زیر دقت کنید، (برخی از وبمستران از نارنجی، خبرآنلاین، فارنت و … مطلب کپی میکنند و این سایتها را به نام “منبع” لینک میکنند به همین دلیل در صفحه اول گوگل با کلمه منبع دیده میشوند) و یا به لینک Click Here مراجعه کنید، و یا واژه های “اینجا”، “کلیک کنید” و … را در گوگل جستجو کنید و نتایج را مشاهده کنید.

منبع

این اتفاق به این دلیل رخ داده است که به این وب سایت ها با عبارت منبع لینک داده شده است و با وجود اینکه در این سایت ها هیچ استفاده ای از کلمه منبع نشده است، اما در صفحه اول گوگل قراردارند زیرا با کلمه منبع به آنها لینک داده شده است.

رفرنس:سئو24


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.