بهترین کمپین های بازاریابی یکپارچه، به گفته بازاریابان

بهترین کمپین های بازاریابی یکپارچه، به گفته بازاریابان

بهترین کمپین های بازاریابی یکپارچه، به گفته بازاریابان

بهترین کمپین های بازاریابی یکپارچه، به گفته بازاریابان 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بازاریابی یکپارچه هر کمپین، بازاریابی است که از کانال های متعدد در اجرا استفاده می کند. برای مثال، ممکن است طعم جدید و محبوب دونات را در یک آگهی تجاری ببینید، سپس از کنار مغازه دونات رد شوید و حتی پوسترهای دونات را ببینید.

بازاریابی یکپارچه هر کمپین، بازاریابی است که از کانال های متعدد در اجرا استفاده می کند. برای مثال، ممکن است طعم جدید و محبوب دونات را در یک آگهی تجاری ببینید، سپس از کنار مغازه دونات رد شوید و حتی پوسترهای دونات را ببینید.

و اگر به محض رسیدن به مقصد، اینستاگرام را ورق بزنید، ممکن است یک GIF در فید خود ببینید که دونات را نشان می دهد.

این سبک بازاریابی برای افزایش آگاهی از برند عالی است. استفاده از منابع متعدد برای ارائه یک کمپین یکسان، مخاطبانی را که با محتوای آن تعامل دارند، متنوع می کند. در این پست، بیایید به چند کمپین بازاریابی یکپارچه اخیر نگاهی بیندازیم که تجربه خوبی را برای مشتریان و پیشروان به طور یکسان ارائه کردند.

 بهترین کمپین های بازاریابی یکپارچه

۱. کانال های هیوندای النترا  Spotify

یک نمونه عالی از یک کمپین بازاریابی یکپارچه از کمپین برنده جایزه هیوندای النترا ۲۰۲۱ می باشد. هیوندای برای افزایش آگاهی از برند در میان جمعیت جوان‌ تر، با Spotify و نوازندگانی در لس‌آنجلس، میامی، و نیویورک همکاری کرد تا راهنمایی را به مشتریان ارائه دهد.

راهنماهای شهری از طریق پادکست های Spotify در دسترس مخاطبان قرار گرفت، جایی که رانندگان می توانستند با گوش دادن به پادکست از جایی به جایی دیگر آن را نیز بشنوند و دنبال کنند. این راهنماها صوتی، تصویری و حتی یک میکروسایت بودند که برنامه های سفر و توضیحات توقف را در خود جای می داد.

به‌عنوان یک مدیر بازاریابی در HubSpot، فکر می‌کنم این یک کمپین عالی است که از کانال‌ های مناسب برای مخاطبان استفاده می ‌کند.

 2. فیلم «فاطمه»

در فیس‌ بوک، و دیگر کانال‌ های رسانه ‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۰، مک‌کینی و پیکچرهاوس با یکدیگر همکاری کردند تا فیلم جدیدی به نام «فاطمه»، درام تاریخی را راه ‌اندازی کنند.

این شرکت ها محتوای اجتماعی را برای الهام بخشیدن، ارتباط و ارتقای مضامین کلیدی فیلم توسعه دادند. این یک کمپین اجتماعی بود که شامل بیش از ۲۰۰ قطعه محتوا بود که به ۱۴ میلیون نفر نیز رسید.

اما یک ماه قبل از اکران فیلم، به دلیل کووید-۱۹ متوقف شدند. برای حفظ علاقه و تعامل مردم، شرکت‌ها «Together In Spirit» را ایجاد کردند، یک زیارت مجازی که مردم را به زیارتگاه فاطمه منتقل می‌کند.

ویدیوهای کمپین بیش از ۲۷ میلیون بازدید داشت. در زمانی که همه در انزوا بودند، هدف از پخش این برنامه ارائه یک پیام امیدوارکننده بود و در این روند، به بهترین رویداد فیس‌بوک در تاریخ سینما تبدیل شد.

 3. کانال های جوایز

HAHA Hulu توییتر، لینکدین، یوتیوب، یکی از کمپین های بازاریابی یکپارچه  هستند. این کلمه Hulu”  مخفف هوشمندانه از”جوایز انیمیشن خنده دار است که من عاشق آن هستم

 در ابتدا، من این تبلیغ را در یک روز معمولی در حین تماشای برنامه دیدم: از آنجا که هیچ نمایش و جایزه ای برای محتوای انیمیشن وجود ندارد، تیم Hulu تصمیم گرفت آن را تغییر دهد و طرفداران را درگیر کند.

طرفداران می توانند در توییتر و وب سایت Hulu به تیم برتر و دریافت جوایز رای دهند. من قدردانی می‌کنم از هر کسی که حساب توییتر دارد و می‌ تواند در رای‌ گیری شرکت کند، صرف نظر از اینکه مشتری Hulu باشد یا خیر.

برخی از دسته بندی ها، در برنامه های تلویزیونی محبوب هستند، مانند آرچر و باب برگرز، بنابراین اکثریت می توانند رای دهند. علاوه بر این، افراد بدون حساب توییتر یا Hulu می توانند فقط با مراجعه به وب سایت رای دهند.

تاکتیک استفاده از یوتیوب برای معرفی کمپین، و همچنین روش ‌های دیگر رای ‌گیری، این کمپین را فرصتی برای Hulu می ‌کند تا مشتریان را خوشحال کند و از رسانه‌ های اجتماعی بازخوردهای بیشتری کسب کند

۴. کانال های “مخاطب” ویکتوریا مونه

اینستاگرام، فیس بوک، بیلبوردها برای تک آهنگ، “Experience”، خواننده ویکتوریا مونه و خالد با Spotify برای یک کمپین انتشار همکاری کردند. این کمپین شامل تاکتیک های بازاریابی آنلاین و حضوری بود.

در کانادا، بیلبوردی در تورنتو نصب شد که انتشار آهنگ Spotify را تبلیغ می کرد. در پاسخ، مونه تصویری را در اینستاگرام منتشر کرد تا با طرفدارانش به اشتراک بگذارد و این تک آهنگ را تبلیغ کند: استفاده از روش‌ های بازاریابی آنلاین و حضوری باعث می ‌شود این کمپین یکپارچه از هر کجا قابل مشاهده باشد.

از بیلبورد در کانادا گرفته تا طرفداران بین المللی فیس بوک و اینستاگرام، انتشار آن در سطح جهانی پیش بینی می شد. در واقع، در یک ماه، این تک آهنگ محبوب ترین آهنگ مونه در سرویس استریم شد.

۵ . ژیلت، “بهترین مردان”

وب سایت، یوتیوب “در سال ۲۰۱۹، ژیلت کمپین خود را با عنوان “بهترین مردان می توانند باشند” راه اندازی کرد.

این کمپین شامل یک ویدیو الهام بخش بود، که مرد را تجلیل می کند.

کارولین فورسی، مدیر بازاریابی HubSpot، می گوید: یک هشتگ، thebestmencanbe، برای تشویق مشارکت کاربران در کانال های اجتماعی بسیار موثر است.

کمپین بازاریابی ژیلت

منبع تصویر: “این کمپین که در پاسخ ب metoo ایجاد شد از مردان خواست تا استانداردهای بالاتری داشته باشند.” در آگهی مربوط به این جنبش، به بینندگان نمونه‌ های فرضی از زندگی واقعی نشان داده می‌ شود که مردانی وارد عمل می ‌شوند تا خودشان باشند و تغییرات مثبتی در جامعه خود ایجاد کنند.

برای افزایش آگاهی از این جنبش، حساب های واقعی مردانی را که از هشتگ ژیلت حمایت می کنند، برجسته می کند. “در حالی که این کمپین با واکنش هایی از سوی ذینفعان و مصرف کنندگان مواجه شد، مانند من فکر می کنم ارزش قیمتش را داشت.

شخصاً من، آگهی را با همه دوستان و خانواده مرد خود به اشتراک گذاشتم. تاکتیک ژیلت در جلب مشارکت مشتریان خود در لحظه و درازمدت موفق بود. بحث ‌هایی مانند بحثی که فورسی با مردان در زندگی ‌اش داشت، در سراسر کشور در حال وقوع بود. این کمپین یکپارچه، که توسط حساب های واقعی تایید شده است، نه تنها موفق، بلکه ارزشمند است.

 REI .6

هسته اصلی تبلیغات آن ها اینستاگرام و بسایتشان است. آنها ملزومات کمپینگ مانند چادر، لباس و ظروف عایق را می فروشند. در سال 2020، REI با چندین گروه در ایالت واشنگتن با هدف حفظ حیات وحش و طبیعت شریک شد و آن را به کمپین مورد علاقه مدیر بازاریابی HubSpot، Clint Fontanella تبدیل کرد. Outdoor Alliance، The Outdoor Industry Association، و پارک های ملی برای کمپین RecreateResponsibly گرد هم آمدند.

هدف از آن آموزش به مردم در مورد نحوه ایمن ماندن در هنگام گردش در فضای باز بود، با پخش کننده اصلی محتوای گرافیکی مشابه تصویر زیر است.

کمپین بازاریابی REI

این تصویر در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است تا آگاهی در مورد رعایت نکاتی در خارج از منزل برای جلوگیری از نگرانی های بهداشتی منتشر شود.

یکی از فالوورها می‌ خواهد نکاتی را در موقعیت ‌های واقعی زندگی به اشتراک بگذارند که توسط اینستاگرام REI به اشتراک گذاشته شده است.

با هشتگ و مشارکت، این کمپین در وب سایت REI نیز تقویت می شود. و پست‌ هایی مانند راه‌ هایی برای ایمن ماندن در سفر ارائه می ‌دهند. این هشتگ توسط The National Park Service، Colorado Parks and Wildlife و جنگل ملی لس آنجلس استفاده شده است و باعث آگاهی مخاطبان زیادی می شود. مشارکت ها و محتوای REI یک پیام آموزشی و یک جزء تعاملی را به اشتراک می گذارند، این کمپین را متنوع و جذاب می کند.

۷.    Melt Cosmetics, “She’s in Parties”

 نام یک پالت سایه چشم از شرکت Melt Cosmetics است. ربکا ریزرباتو، نویسنده کارکنان، می‌گوید: “پالت بنفش باعث ایجاد هشتگی به همین نام در اینستاگرام شد. در مجموعه، بخشی از پست‌ های اینستاگرام با این هشتگ اختصاص داده شده است.” این کمپین الهام بخش یک تم بنفش بود که حساب های فیس بوک و اینستاگرام این شرکت را در بر گرفت.

همراه با این محتوای رسانه های اجتماعی، اینفلوئنسرهایی که پالت برای آنها ارسال شد شروع به آپلود نظرات خود در یوتیوب کردند. برای این برند انواع تاکتیک های اجتماعی استفاده شد. وقتی می ‌دانید مخاطبانتان وقت خود را در کجا می‌ گذرانند، مانند تیم  Melt، می ‌توانید با یک استراتژی متنوع به آنها دسترسی پیدا کنید.

۸.  Brew Dr. Kombucha

فورسی می گوید: «در ماه مه 2020، Brew Dr. Kombucha کامبوچای امضاشده خود را با نسخه محدود رنگارنگ و رنگین کمانی برای ماه غرور منتشر کرد.

“این بسته بندی دارای شماره Trevor است که مستقیماً روی آن چاپ شده است، این شرکت با The Trevor Project همکاری می کند و از طریق درآمد حاصل از کامبوچا نسخه محدود از سازمان را حمایت می کند.”

همراه با بسته بندی نسخه محدود، این شرکت یک صفحه  اختصاصی برای LoveWins ایجاد کرد و از آن با هشتگ LoveWins در کانال های اجتماعی خود پشتیبانی کرد.

” فورسی ادامه می دهد: “در نهایت، من این کمپین را به عنوان یکی از کمپین های ادغام شده مورد علاقه خود در سال ۲۰۲۰ انتخاب کردم. این برند یک جنبش اجتماعی را انتخاب کرد که برای آنها مهم بود، پراید، و آن را با این کمپین یکپارچه جشن گرفت. این تاکتیک آگاهی را به یک هدف اجتماعی می رساند.

 9. کانال های نیویورک تایمز، “حقیقت سخت است”

در اوایل سال ۲۰۱۸، روزنامه نیویورک تایمز با مشکل مواجه بود. با کاهش اشتراک ‌ها و کاهش اعتماد مردم به اخبار، تیمی که در پشت این نشریه معروف قرار داشت باید چگونگی ایجاد اعتماد گسترده را بیابد. اینجاست که “حقیقت سخت است” وارد شد،  این کمپینی بود که برای ارائه شفافیت طراحی شده بود. آلیسیا کالینز، مدیر ارشد برند می‌گوید: «من فکر می‌کنم بهترین تبلیغات نه تنها شما را وادار می‌ کند که توجه کنید، بلکه بیننده را تشویق می‌ کند تا دست به اقدام بزند و بعد از این واقعیت اطلاعات بیشتری کسب کند.

کمپین «حقیقت سخت است» نیویورک تایمز این کار را انجام می ‌دهد. داستانی واضح و تاثیرگذار را بیان می‌کند و ارزش و اهمیت روزنامه‌ نگاری را نشان می ‌دهد.»

پس از ادای احترام به روزنامه نگاری در اسکار ۲۰۱۸، این کمپین آغاز شد. تایمز یک فیلم مینیمالیستی پخش کرد تا وضوح کاغذ روزنامه را به نمایش بگذارد و بینندگان را به چالش کشید تا در مورد معنای حقیقت برای آنها فکر کنند.

بحران پناهندگان، بیماری، و جنگ را ارائه داد و در مرحله دوم عمیقاً به انتقال آنچه روزنامه نگاران برای ارائه دقیق ترین پوشش تحمل می کنند، می پردازد.

و با یک کمپین رسانه ای پولی در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام، همه این محتوا برای دیدن جهانیان پخش کرد

این کمپین بیشترین تعداد اشتراک جدید خود را از زمان شروع پرداخت دیوار برای تایمز به ارمغان آورد و ثبت نام‌ها را تا ۱۰۰% افزایش داد و این کمپین یکپارچه را به یک پیروزی تبدیل کرد.

با کمپین های بازاریابی یکپارچه شروع کنید کمپین های بازاریابی یکپارچه می توانند به افزایش آگاهی از برند، و خوشحالی مشتریان شما کمک کنند. مشارکت مخاطب را تشویق می کنند و امیدواریم شهرت برند شما را بهبود بخشند.

تنها راه برای ایجاد یک کمپین بازاریابی یکپارچه، داشتن یک الگوی طرح بازاریابی است که به شما کمک می کند کانال ها، بودجه و استراتژی مناسب را برای کمپین خود شناسایی کنید.