بهترین مطالعات انجام شده در زمینه ارتباطات و بازاریابی یکپارچه

بهترین مطالعات انجام شده در زمینه ارتباطات و بازاریابی یکپارچه

بهترین مطالعات انجام شده در زمینه ارتباطات و بازاریابی یکپارچه

بهترین مطالعات انجام شده در زمینه ارتباطات و بازاریابی یکپارچه 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

بهترین مطالعات انجام شده در زمینه ارتباطات و بازاریابی یکپارچه

این نوع از بازاریابی، تجربه ای از بازاریابی یکپارچه و ثابت را برای مشتریان فراهم می کند تا با یک برند یا شرکت تعامل داشته باشند. ارتباطات بازاریابی یکپارچه (IMC) هماهنگی و ادغام همه ابزارها، راه ها و منابع ارتباطات بازاریابی در یک شرکت در یک برنامه یکپارچه است که برای به حداکثر رساندن تأثیر بر مشتریان و سایر ذینفعان طراحی شده است. این برنامه، تجارت و  بازار، و ارتباطات داخلی یک شرکت را پوشش می دهد. برایتان بازاریابی یکپارچه و ارتباطات بازاریابی یکپارچه (IMC) را به عنوان مفاهیم توضیح دادیم. در این مجموعه، هدف ما تقویت بیشتر درک شما از بازاریابی یکپارچه و IMC با ارزیابی مطالعات موردی شرکت‌هایی است که رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه را اتخاذ کرده‌اند.

در اینجا مطالعات بر روی مواردی از برندها و شرکت‌های مختلف که رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه را نشان می‌دهند، آورده شده است.

مایکروسافت

شرکت مایکروسافت یک شرکت فناوری آمریکایی است. این شرکت توسعه، تولید، مجوز، پشتیبانی و فروش نرم افزارهای کامپیوتری، لوازم الکترونیکی مصرفی، رایانه های شخصی و خدمات مرتبط را می دهد. ماموریت آنها “توانمندسازی هر فرد و هر سازمانی در این سیاره برای دستیابی به اهداف بیشتر است.”

کانال های ارتباطی یکپارچه بازاریابی مایکروسافت عبارتند از:

چاپ و رسانه: بخش مهمی از استراتژی بازاریابی مایکروسافت است. مایکروسافت بیش از ۱.۵ میلیارد دلار فقط برای چاپ و رسانه هزینه می کند.

یکی از کمپین‌های تبلیغاتی چاپی مبتکرانه آن، برای نرم‌افزار آفیس ۳۶۵ مایکروسافت، تبلیغی با قابلیت WiFi در مجله فوربز است.

یک نوع ساختار با باتری قرار داده شد و به مدت ۱۵ روز به مشترکین خود وای فای رایگان داد. این ترفند تضمین ‌کرد که خوانندگان مجبور بودند مجله را همیشه در اختیار خود داشته باشند و این روش باعث شد تا آگهی‌های متعددی در معرض دید خواننده قرار بگیرند.

در حال حاضر، مایکروسافت در حال تغییر از روش های پیشین به رسانه های اجتماعی و سایر سیستم عامل های آنلاین است.رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه مایکروسافت:

مایکروسافت به طور مداوم چندین پروژه هوش مصنوعی (AI) را در دست گرفته و هوش مصنوعی را در سبد محصولات خود قرار داده است. مایکروسافت برای تبلیغ پیشنهادات هوش مصنوعی خود با کارلسبرگ همکاری کرد تا از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به فرآیند تولید طعم های جدید آبجو استفاده کند. این شرکت این پروژه را با استفاده از رویکرد بازاریابی یکپارچه با استفاده از کانال های متعدد به بازار عرضه کرده است.

توییتر:

 ارتقا ویدیو ها در فیسبوک و یوتیوب

انتشارات مطبوعاتی در روزنامه های معروف مانند فایننشال تایمز.

مطالعه مواردی از ارتباطات بازاریابی یکپارچه شماره ۲ – امارات

امارات در سال ۱۹۸۵ با دو هواپیمای اجاره ای شروع به کار کرد و از آن زمان دیگر هرگز به گذشته نگاه نکرده است. این شرکت هواپیمایی در حال حاضر با ۲۶۵ هواپیما به بیش از ۱۵۵ مقصد پرواز می کند. رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه امارات:

رسانه های پیشین:

آگهی‌های بازرگانی و چاپی امارات در رسانه‌های مهم، محصولات جدید، مسیرهای پرواز و هواپیماهای این شرکت هواپیمایی را برجسته نمود.

حمایت از رویدادها:

این شرکت هواپیمایی به طور فعال از مجموعه ای از رویدادهای ورزشی مانند فوتبال، اسب دوانی و تنیس حمایت مالی می کند. علاوه بر آن، با باشگاه های فوتبال بزرگی مانند آرسنال قرارداد حمایت مالی امضا کرده است. حضور آن در کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز سطح بالایی از دید را در سراسر آسیا تضمین کرده است.

رسانه متعلق به این شرکت برای دسترسی به مشتریان خود دو مجله برای پروازهای خود منتشر می کند. یک سیستم سرگرمی در پروازها به ایرلاین اجازه می دهد آخرین پیشنهادات، شرکا و خدمات خود را به اطلاع عموم برساند. علاوه بر این، وب سایت رسمی برای اقلام فروشی در این شرکت، مشتریان را قادر می سازد تا کالاهای مارک دار را خریداری کنند.

این شرکت هواپیمایی در حال اتخاذ یک استراتژی زیست محیطی پایدار برای حفاظت از منابع طبیعی و کاهش آلودگی هوا است. یک قدم جلوتر بودن و اطمینان از به روز بودن ناوگان آنها با جدیدترین و کم مصرف ترین هواپیماها کار آن ها می باشد. امارات از انواع ابزارهای ارتباطی بازاریابی به روشی یکپارچه برای ارائه یک پیام یکپارچه استفاده می کند.

کیفیت بالای خدماتش:

امارات کیفیت عالی خدمات خطوط هوایی خود را به عنوان یک موضوع اساسی برای تمام فعالیت های بازاریابی خود به تصویر می کشد.

کانال های ارتباطی یکپارچه بازاریابی امارات:

تبلیغات تلویزیونی، چاپ تبلیغات، حمایت های مالی، بنیادهای خیریه، تبلیغات داخل هواپیما، بازاریابی اینترنتی، تبلیغات تجاری و …

ابزارهای ارتباطی فوق به امارات کمک کرده است تا برای تعداد زیادی از مسافران در سراسر جهان جذابیت داشته باشد و حس مثبتی را در سراسر جهان ایجاد کند. در اینجا نمونه ای از یکی از ارتباطات بازاریابی یکپارچه آنها از طریق رسانه های چاپی آورده شده است

کمپین تلویزیونی سلام فردا امارات

مطالعه مواردی از ارتباطات بازاریابی یکپارچه شماره ۳ – ولز فارگو

ولز فارگو یک غول خدمات مالی و سومین بانک بزرگ جهان است. با وجود کلاهبرداری، این شرکت به تلاش های بازاریابی یکپارچه و تغییر نام تجاری روی آورد تا اعتماد مشتریان و ذینفعان خود را جلب کند.

آخرین کمپین بازاریابی یکپارچه این بانک “This is Wells Fargo” نام دارد.

رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه ولز فارگو:

تبلیغات با مضمون توسعه برج کنترل، ویژگی ای است که دسترسی ایمن و متمرکز به اطلاعات حسابشان را برای مشتریان فراهم می کند.

تبلیغ دیگری شامل سلامت مالی است که توصیه های مالی را برای نسل جدید ارائه می دهند. این تبلیغات با توییت هایی مانند موارد زیر تکمیل می شود که نکات امنیتی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

این شرکت شرح جامعی از کمپین «This is Wells Fargo» را از طریق یک آگهی چاپی ۲ صفحه‌ای در وال استریت ژورنال ارائه کرد.

ولز فارگو کانال های ارتباطی بازاریابی یکپارچه فوق را ترکیب کرد تا یک کمپین جامع ایجاد کند که با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبانش روبرو شد. همه ارتباطات بازاریابی، تلاقی افراد و فناوری را برجسته می کند، که برای تغییر تجربه مشتری ولز فارگو حیاتی است.

کانال های ارتباطی بازاریابی یکپارچه ولز فارگو

  • چاپ
  • پخش
  • خط
  • سیار

مطالعه مواردی از ارتباطات بازاریابی یکپارچه شماره ۴ – تاکو بل

تاکو بل یکی از رستوران های زنجیره ای بزرگ است! از جمله برندها و چند مارک دیگر که زیر نظر آن قرار دارند KFC و Pizza Hut هستند.

این زنجیره فست فود الهام گرفته از غذاهای مکزیکی، با بیش از ۶۶۵۰ رستوران زنجیره ای و حلقه ها با حدود ۴۶ میلیون مشتری در هفته فعالیت می کند.

تاکو بل، سودآورترین زنجیره فستفود بوده است. آن‌ها کمپین‌های تبلیغاتی عالی مانند کمپین «Yo Quiero Taco Bell» داشتند که در آن با نگرشی که به نماد فرهنگ پاپ تبدیل شد،نمایش داده شد. این تبلیغات بالاترین آگاهی تبلیغاتی را برای این زنجیره ایجاد کرد و تاکو بل را به عنوان مکانی عالی برای غذا خوردن قرار داد. با این حال، رویکرد بازاریابی تاکو بل پس از رکود تغییر کرد. در سال ۲۰۱۱ تاکو بل در حال پشت سر گذاشتن رکود ۳ ساله خود بود که بازاریابان تاکو بل تصمیم گرفتند اوضاع را تغییر دهند.

DraftFCB،  آژانس تبلیغاتی Taco Bell یک کمپین بازاریابی یکپارچه را طراحی کرد تا یک تجربه چند فرهنگی از غذا را معرفی کند.

رویکرد ارتباطات بازاریابی یکپارچه تاکو بل:

تاکو بل شعار کمپین جدیدی را با نام «Live Más» اسپانیایی به معنای «بیشتر») راه‌اندازی کرد تا نام تجاری را برای مشتریان جوان و بین فرهنگی جذاب و مرتبط کند.

این شرکت محصولات جدید و منوی لوکس را برای نفوذ به بازار مشتریان آگاه به سلامت عرضه کرد. و برای راه اندازی DLT های معروف با (Doritos Locos Tacos) با Doritos همکاری کرد.

غوغایی که توسط تلاش یکپارچه بازاریابی ایجاد شد، DLTها را مسئول تقریباً یک چهارم فروش تاکو کرد. آنها در نتیجه افزایش ۸ درصدی در فروش را ثبت کردند.

فعالیت های ارتباطات بازاریابی یکپارچه تاکو بل شامل موارد زیر است:

تبلیغاتی مبتنی بر ویدیوی یوتیوب از مشتری که ۹۰۰ مایل رانندگی کرده تا DLT ها را امتحان کند. مونتاژی از پست های اینستاگرام که در آن مشتریان برای اولین بار DLT ها را امتحان می کردند.

اینفلوئنسرها دعوت شد تا DLT ها را امتحان کنند که انگیزه آنها برای انتشار اخبار در مورد DLT ها از طریق کانال های رسانه های اجتماعی آنها بود.

این شرکت یک تبلیغ ۶۰ ثانیه‌ای را با موضوع Live Mas راه‌اندازی کرد که در آن تعدادی از سالمندان به‌طور مخفیانه از خانه سالمندان خود برای مهمانی بیرون می‌رفتند. پس از یک شب طولانی از تعقیب‌های دیوانه‌وار، آن‌ها قبل از بازگشت در تاکو بل بهشب خود را به پایان می رسانند. این تبلیغ در شبکه های اجتماعی بسیار مورد توجه قرار گرفت. اپلیکیشن سفارش و خرید و پرداخت موبایلی برای تاکو بل راه اندازی شد.

تاکو بل پلتفرم هایی مانند Periscope را برای راه اندازی استریم زنده یک محصول جدید آزمایش کرد تا توجه نسل Z را به خود جلب کند. Taco Bell اکنون بورسیه Taco Bell Live Mas را آغاز کرده است که از مبتکران، خالقان و رویاپردازانی که می خواهند در جهان تغییر ایجاد کنند، حمایت می کند.

کانال های ارتباطی بازاریابی یکپارچه تاکو بل:

  • رسانه های اجتماعی
  • تلویزیون
  • تبلیغات در رویدادهای برجسته
  • اینفلوئنسر مارکتینگ

تاکو بل فیدهای رسانه‌های اجتماعی خود را بررسی کرد تا محتوای تولید شده توسط کاربران را که در  تلویزیون پخش می‌کردند پیدا کند. این به طور یکپارچه دو کانال را که تا آن زمان تصور می شد ناسازگار هستند، ادغام کرد. نتیجه:

از کمپین های فوق، می توان نتیجه گرفت که کانال های سنتی و دیجیتال برای نقاط قوت نسبی خود مانند اهرمی هستند. در چند موقعیت، کانال های دیجیتال و سنتی نیز برای تکمیل یکدیگر، استفاده می شوند. بازاریابی جهانی محصول و قیمت، مکان و تبلیغات مهمترین موارد هستند. یک طرح ارتباط بازاریابی یکپارچه که توسط شرکت‌های فوق اجرا می‌شود، تمام اجزای فوق از آمیخته بازاریابی را در یک برنامه به خوبی مرتب می‌کند.