بستن قرارداد فروش

بستن قرارداد فروش
داشتن اطلاعات درست در مورد مشتریان به شما کمک می کند تا سریعتر معاملات فروش را انجام دهید. استفاده از سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شما در حذف پرونده های کاغذی و تسریع فرآیند فروش کمک به سزایی می نماید. 


چهار نوع اطلاعات کلیدی وجود دارد که به شما در قرار داد فروش کمک می نماید.

  • تعاملات قبلی مشتری
فروش در مورد روابط است. تونایی یادآوری ارتباطات و مکالمات قبلی مشتری واقعاً مفید است، حتی زمانیکه آخرین تماس هفته ها قبل بوده است.با اطلاعات قبلی درست شما می توانید یک مکالمه هدفمند و شخصی سازی شده را با احتمال موفقیت بالاتری داشته باشید. در اینجا سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) می تواند بسیار راهگشا باشد. CRM سرعت عمل و دسترسی به اطلاعات حیاتی برای تسهیل در فرآیند فروش را امکان پذیر می سازد. چرا که یک فروشنده می تواند تنها با فشار یک دکمه تمام اطلاعات مورد نیاز را پیش روی خود داشته باشد.

  • رفتار خرید قبلی
تجزیه و تحلیل روندهای خرید می تواند بسیار مثمر ثمر باشد. بازنگری در فروش های قبلی و چرخه های خرید یک الگوی رفتاری از مشتری را نشان میدهد. با مشخص نمودن الگوها ف شما می توانید پیام فروش مناسب را به فرد مناسب در زمان مناسب منتقل نمایید. همچنین این الگوهای خرید به شما در شناسایی ویژگی های کلیدی مشتریان و تطبیق آنها با مشتریان بالقوه کمک خواهد نمود. سیستم های CRM با به روز نگه داشتن اطلاعات در هر لحظه فروشنده را به عکس العمل فوری قادر می سازند.

  • اطلاعات مشتری
اگر شما در بازاریابی صنعتی (B2B) مشغول به فعالیت هستید بایستی مشاغل مشتریان بالقوه را شناسایی کنید. اطلاعات در مورد شرکت ها را می توان از طریق وب سایت ها ، دایرکتوری های خارجی و گزارش های موجود استخراج نمود. این اطلاعات می توانند حاوی داده های ارزشمندی در مورد تحولات صنعت و برنامه های آینده بازار به شما ارائه دهند.

  • فروش های قبلی
نگاهی به فروش گذشته می تواند بسیار آموزنده باشد. این رویکرد می تواند در پایداری فروش کسب وکار موثر باشد. یادگیری از فروش قبلی به شما در افزایش فروش و سودآوری بالاتر کمک می نماید. سیستم های CRM به شما در بررسی سریع فروش های قبلی و تجزیه و تحلیل آنها کمک فراوان می نماید. طبقه بندی مشتریان و نوع خرید هر مشتری در گذشته می تواند به شما در داشتن فروشی موفق و پایدار کمک نماید.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.