برند سازی دیجیتال چیست؟

برند سازی دیجیتال چیست؟

برند سازی دیجیتال چیست؟

برند سازی دیجیتال چیست؟ 1400 1000 علی ناصرحجتی

آنچه که مشتریان در مورد ما می گویند بسیار مهمتر از آنچه که ما در مورد خودمان می گوییم است. تلاش های برند سازی دیجیتال ما در مورد این است که ما کی هستیم و چه ارزشی را برای مشتریان ، شرکا و اعضا و مصرف کننده گان آینده نگر فراهم می نماییم

آنچه که مشتریان در مورد ما می گویند بسیار مهمتر از آنچه که ما در مورد خودمان می گوییم است.  تلاش های برند سازی دیجیتال ما  در مورد این است که ما کی هستیم و چه ارزشی را برای مشتریان ، شرکا و اعضا و مصرف کننده گان آینده نگر فراهم می نماییم

تعداد متوسطی از مردم ممکن است باور داشته باشند که برند سازی دیجیتال روی آرم تجاری ما یا طراحی وب سایت ما تمرکز دارد و اینکه چگونه به ادراک مصرف کننده در مورد برند ما اثر می گذارد.

اما بسیار پیچیده تر است.

در دنیای به هم پیوسته با نقاط تماس آنلاین بسیار ( مانند وب سایت ها یا برنامه ها، نتایج موتور جستجو، مرور های آنلاین یا بحث های شبکه اجتماعی) بیشتر تصمیم ها بعد از تجربه کردن برند شما در دنیای دیجیتال گرفته می شود.

بیایید با آن روبرو شویم. بدست آوردن مشتریان جدید بصورت فزاینده ای با مقدار محتوا ، اطلاعات و گزینه های در دسترس برای مخاطب هدف شما مشکل است. اکنون، شما باید درک کنید که  رویکرد سنتی برای بازاریابی  کافی نیست.

شما نیاز دارید که بدانید که چگونه برند دیجیتال شما روی راستی آزمایی مخاطب شما برای  خرید محصولات و خدمات ، پیوستن به سازمان شما یا شریک و پشتیبان شدن اثر می گذارد.

به همین خاطر است که چرا برند سازی دیجیتال برای کسب و کار شما مهم است. به خواندن ادامه دهید و شما خواهید فهمید که چگونه این مفاهیم برای شما موثر است

مخاطب شما با تبلیغات و پیام های بازاریابی بمباران می شود که از توانایی شما برای پرورش ارتباط ویژه جلوگیری می کند. همین مهارت یا تجربه در سراسر اینترنت پیشنهاد می گردد اما چه چیزی شما را از رقبا جدا می کند داستان شما است و اینکه چگونه در فضای دیجیتالی ارائه می گردد.

برندسازی دیجیتال در مورد تثبیت داستان برند شما و حضور آن در فضای دیجیتالی است. برندسازی دیجیتال کلیدی است برای تثبیت کردن ارتباط معنا دار با مخاطب هدف شما. در مورد استفاده از پیشنهاد منحصر به فرد شما برای اینکه تمایزی بین شما و پیشنهادات شما با رقبا ایجاد شود.اکنون بیایید هر جزء را به اصطلاحات بازاریابی آشنا تفکیک نماییم

هویت دیجیتالی شما

برند سازی دیجیتال باید از اندیشه های سنتی ما در مورد برندسازی متفاوت باشد. یک برند نمی تواند فقط به ما بگوید که چه چیزی را بیان می کند و سپس از ما انتظار داشته باشد که آن را باور کنیم. یک برند لازم دارد که با ارزش هایش زندگی کند و از طریق برند سازی دیجیتال با آنها ارتباط برقرار نماید.

دو ابزار قدرتمند برای ساختن هویت دیجیتالی شما بازاریابی محتوا و شبکه اجتماعی است.

بازاریابی محتوا

وقتی در مورد تربیت شما پرسیده می شود، چه چیزی شما را برمی انگیزد، یا چگونه شما به اهداف خاص رسیده اید، شما ممکن است داستانی برای خودتان پیدا کنید. داستانی راجع به چالش هایی که روبرو شدید و موانعی که بر آنها غلبه کردید. مهمتر آنکه چگونه این چالش ها بر ارائه شما و یا محصولات و خدماتی که توسعه دادید اثر گذاشت.

در اصل این هویت شما است.

درک اینکه چگونه چالش هایی که با آن مواجه شدید مربوط است به خواسته ها و نیازهای مخاطب هدف شما مهم است. بازاریابی محتوا بهترین وسیله برای فراهم کردن محتوای مربوطه که مناسب برای مراحل مختلف خرید کردن مشتری است که این را بیان می کند که چگونه از طریق یک مجموعه راهبردی از محتوا، محصول و خدمات شما یک راه حل می باشد.مهم است که ذکر کنیم، فراهم کردن ارزش فراتر از آنچه شما پیشنهاد می دهید بهترین راه برای شروع ساختن هویت شماست. تقویت کردن ارزش پیشنهاد شما یا چرا شما بهتر از رقبای خود هستید بهترین راه برای ادامه تعامل با مخاطبین هدف می باشد.

اکنون ، بیایید ببینیم که چگونه شبکه اجتماعی برای ساختن هویت دیجیتالی شما بکار می رود.

شبکه اجتماعی

تعاملات شبکه اجتماعی شما صدای برند شما را منتقل می کند. از وضعیت به روز شده تا طریقی که شما به نظرات پاسخ می دهید همگی صدای برند شما را منتقل می کند.فعالیت شبکه اجتماعی شما نشان دهنده آگاهی زیاد سازنده است و می تواند هویت شما را شکل دهد.

اگر شما مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید، با گوش دادن به اجتماع شروع کنید تا به شما کمک کند که از هویت دیجیتال خود آگاه شوید.  مخاطب چت کننده را برای راهنمایی هویت برند خود بررسی نمایید. شما نمی توانید هویت برند خود را بر پایه آنچه مخاطبین شما می خواهند تغییر دهید. شما نیاز دارید که طریقی که با آن با مخاطبین خود صحبت می کنید را تغییر دهید و هویت شما بوسیله سوابق شکل می گیرد.

یکبار که شما هویت خود را تثبیت کردید نوبت به تمرکز روی قابل مشاهده بودن شما می رسد.

قابلیت مشاهده برند شما

نقاط تماس یا تعامل

جزء دوم از برند دیجیتال قابلیت مشاهده برند است.  در نظر بگیرید اینها همه نقاط تعامل هستند که مخاطب هدف شما در معرض برند در یک فضای دیجیتالی قرار می گیرد. این شامل وب سایت شما، نتایج جستجوی آنلاین شبکه های اجتماعی و سایت های بررسی اجمالی محصول و خدمات است. طبیعتا اولویت و منابع بالای نقاط تعاملی کنترل شده مانند وب سایت شما قرار می گیرند اما موثرترین نقاط تعاملی نقاطی هستند که کنترل نشده هستند مانند رتبه بندی شما و سایت های بررسی اجمالی محصول و خدمات شما .

تبلیغات دیجیتالی

تبلیغات دیجیتالی همچنین مربوط به قابلیت مشاهده شما  می باشد و یک نقطه تعاملی کنترل شده است. با داشتن پویش تبلیغاتی دیجیتال قوی شما می توانید پویش های هدف گذاری شده سطح بالایی را ایجاد نمایید.

بهینه سازی موتور جستجو

بخش حیاتی قابل مشاهده بودن شما نتایج موتور جستجوی مخاطب شماست. قرار گرفتن در بالاترین سطح موتورهای جستجو نه فقط به شما کمک می کند که قابلیت مشاهده خود را افزایش دهید بلکه این را می رساند که شما آگاه از احتیاجات مخاطب هدف خود هستید و رفتار جستجوی آنها را درک می کنید.

نتایج موتور جستجو همچنین اعتبار را می سازد همانطور که خیلی از مصرف کنندگان بر آن باور دارند اگر برندی در اولین جایگاه نتایج موتور جستجو نشان داده شود باید خیلی معتبر باشد.

اعتبار شما

شما می توانید سالیانی را صرف ساختن اعتبار خود نمایید اما این اعتبار می تواند در عرض ثانیه از بین رود. مهم است که به صورت فعالانه حلقه بازخورد با مخاطبین هدف خود بسازید که از اعتبار شما حفاظت نماید. یک برند دیجیتالی که بصورت مناسب تثبیت شده است می تواند تمام نقاط تعامل و تماس را برای گردآوری بازخورد ها استفاده نماید که به نوبه باعث تقویت اعتبار خواهد شد.

تعاملات اجتماعی همچنین به اعتبار شما مربوط می شود. وقتی از تعاملات اجتماعی برای برندسازی دیجیتال استفاده می کنیم باید تمام سوابق کاربر را درنظر بگیریم و روی شفافیت و صداقت تمرکز نماییم. اگر شما به طرفداران خود توجه دارید و بی چون و چرا به آنها پاسخ می دهید، شما بصورت طبیعی اعتبار خود را افزایش داده اید.

مزایای برندسازی دیجیتال برای حرفه ای ها

به عنوان حرفه ای، درک تفاوت بین برندسازی دیجیتال و برندسازی شخصی برای برندسازی دیجیتالی شما حیاتی است.

برندسازی دیجیتال برند سازی شخصی نمی باشد. نیروی حرکت برای برند سازی شخصی شناخته شده است در حالی که برای برند سازی دیجیتال ، نیروی حرکت تغییرات می باشد.

در پایین شما یک فهرست از اینکه چگونه برند سازی دیجیتال روی انواع گوناگون صنایع و شغل ها اثر می گذارد پیدا خواهید کرد.

نویسنده ها: برند سازی دیجیتال به شما کمک خواهد کرد که یک نماینده ادبی که به دنبال مهارت جدید می باشد پیدا نمایید. این نماینده به برند دیجیتالی شما نگاه خواهد کرد تا ببیند که چه تعداد کتاب شما ممکن است بفروشید.

وکلا- به عنوان یک وکیل با یک برند دیجیتالی بزرگ شما قادر خواهید بود که مشتریان و راهنمایان بیشتری بدست آورید که حضور دیجیتالی شما مشتریانی را به دنبال دارد که به دنبال وکلا در کسب و کار شما هستند.

آژانس های مشاوره املاک

اگر شما آژانس مشاوره املاک هستید، شما راهنمای بیشتری بدست خواهید آورید نظرات بیشتری کسب خواهید کرد با مالکین جدید یا مردمی که سعی می کنند املاک سرمایه گذاری را بخرند کار خواهید کرد.

مشاوران- اگر شما در رشته خود متخصص هستید و یک برند دیجیتالی ندارید، شما متخصص نیستید ( حداقل به دیدی بیشتر مصرف کنندگان).مردم با برند شما تعامل خواهند داشت چه برند شما تثبیت شده باشد چه تثبیت نشده باشد. برند دیجیتال خود را کنترل نمایید و تعامل داشتن با شما را برای مردم آسان نمایید و اعتبار بیشتری بدست آورید.

کشیش ها و رهبران معنوی

اگر شما کشیش هستید و می خواهید جماعت بیشتری بسازید یا طرفداران بیشتر، برند دیجیتال شما به شما کمک خواهد کرد که این جماعت را رشد دهید.

مقامات دولتی- ما همگی اهمیت بستر دیجیتالی و نقشی که در انتخابات اخیر بازی می کند را می دانیم. اگر شما این برند دیجیتال بدون زرق و برق را دارید بسیار مشکل خواهد بود که کمک مالی جمع کنید یا برای انتخابات شک و هیجان ایجاد کنید که شما سعی در توسعه آن دارید.

مدیران کسب و کار- به عنوان یک مدیر کسب و کار، بهتر است که خود را از دیگر مدیران جدا کنید. از برند دیجیتال خود استفاده کنید تا ارزشی را که شما می خواهد برای سازمان ایجاد کنید نمایش دهید.

بازیگران- به عنوان یک بازیگر، شما می توانید برند دیجیتال خود را استفاده کنید که تماشاچیان بیشتری را جذب نمایید یا نظرات بیشتری را برای محصول داشته باشید اگر شما می خواهید بستر آنلاین خود را بسازید که از رقبا جلو بیفتید شما باید این برند دیجیتالی را بسازید.

هر شخص دیگر- اکنون در نهایت، اگر شما در کسب و کار ارائه یک محصول یا خدمت هستید، برند دیجیتال شما به مخاطبین هدف از طریق فرایند تصمیم گیریشان راهنمایی خواهد کرد.

مهم نیست که چه چیزی صنعت و برندسازی دیجیتال شغل شما به موقعیت منحصر به فرد شما اعمال می نماید. شما می خواهید که مطمئن باشید شما درک بهتری از اینکه چگونه برند سازی دیجیتال روی شما و کسب و کار شما اثر می گذارد دارید و چگونه شما آن را استفاده می کنید تا بازار مهارت خود را ایجاد نمایید.

مزایای برند سازی دیجیتال برای سازمان ها

به عنوان یک سازمان، برند سازی دیجیتال شما را جلوتر از این تفکر جاری قرار می دهد.

دانستن اینکه چگونه تکنولوژی امروز با هم جمع می شود تا سوابق و تجربیات قابل توجه برای مشتریان، راهنمایان، بیماران و مصرف کنندگان را توسعه دهد اولین مرحله از ساختن یک برند دیجیتال قدرتمند است. همکاری کردن این تکنولوژی ها برای ساختن ارتباط با مخاطب هدف شما برای اجرای برند دیجیتالی شما حیاتی است.

بخاطر اینکه ، مصرف کننده امروز از بسترهای دیجیتال استفاده می کند ( جستجوی آنلاین، شبکه اجتماعی، برنامه های موبایل) که به تصمیمات خرید کردن آنها کمک کند ، تثبیت برند دیجیتالی باعث افزایش مالکیت مشتری شناسایی پتانسیل مصرف کنندگان برای محصولات و خدمات کسب و کار و مصرف محتوای ایجاد شده و آگاهی برند می شود.

یک مثال خوبی که همه ما تجربه کرده ایم خریدن ماشین است. در طول این فرآیند شما می توانید تعداد زیادی تحقیق انجام دهید  که یک تصمیم آگاهانه قبل از صحبت کردن با نمایندگی ماشین داشته باشید. وقتی شما تصمیم می گیرید که به ساختمان نمایندگی وارد شوید شما مطلع تر هستید و ادراک شما از برند شما را در این فرآیند راهنمایی می کند.

این دلیلی است که چرا برند سازی دیجیتال برای کسب و کار اینقدر مهم است. مشتریان قبل از آنکه از کسب و کار شما حمایت نمایند بسیار درباره برند مطلع می شوند.  مطمئن باشید شما روی تقویت حضور برند دیجیتالتان تمرکز کرده اید بنابراین مشتری شما برای تعامل با شما بسیار راحت است.

برای شرکت ها

امروزه مصرف کنندگان از شرکت ها انتظار دارند که شفافیت بیشتری داشته باشند- واقعا آن را تقاضا دارند. هنگامی که شرکت ها روی ساختن برند دیجیتالی قدرتمند تمرکز می کنند، آنها درک عمیق تری  از اینکه چگونه مصرف کنندگان با برندشان در فضای دیجیتالی تعامل دارند بدست می آورند. این درک و فهم فقط روی بازاریابی آن اثر نمی گذارد بلکه روی عملیات کسب و کار نیز اثر می گذارد.

برای غیر انتفاهی ها

به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی ، برند دیجیتالی شما برای منابع مالی، برای کمک های مالی و افزایش آگاهی حیاتی است.  یک راهی که کمک کننده های مالی تلاش های شما را ارزیابی کنند بررسی اجمالی تلاش های دیجیتالی شماست. یک برند دیجیتالی غیر انتفاعی بزرگ نوآوری ، صلاحیت و تیزفهمی را منتقل می نماید.

برای کسب و کارهای کوچک :

به عنوان کسب و کار کوچک، بیشتر برند دیجیتال شما برپایه تلاش های مالک یا مدیر عامل شما خواهد بود. یک برند دیجیتال قوی به شما کمک می کند که تمایز بگذارید با کسب و کار شما و اینکه شما چرا منحصر به فرد هستید را منتقل نمایید. در یک فضای بازاری شلوغ ، شما باید هر چیزی که می توانید انجام دهید که کسب و کار شما در بهترین موقعیت برای برنده شده قرار گیرد .

بیشتر کسب و کارهای کوچک بوجه مالی بازاریابی برای رقابت با ۱۰۰ شرکت بزرگ را ندارند. تمرکز روی کانالهای دیجیتال بصورت قابل ملاحظه ای ارزان تر از کانالهای بازاریابی سنتی است. در نتیجه ، نیازهای بزرگتری برای کسب و کارهای کوچک وجود دارد برای تثبیت یک برند دیجیتالی قوی تر که آنها می توانند بصورت موثر به مشتریان بیشتر دستیابی پیدا کنند.

شکست برند سازی دیجیتال

برند ها بصورت افزاینده ای سعی در نشان دادن شخصیت بیشتر در ارتباطات بازاریابی دارند. بعضی این کار را به خوبی انجام می دهند در حالیکه بعضی ها نمی توانند.

برندی که شخصیتی را منتقل نماید که انسانی تر باشد اعتماد و اعتبارش را تقویت کرده است. در بازاریابی سنتی ، شخصیت برند با مصرف کنندگان شکل می گیرد. در فضای دیجیتال، شخصیت از طریق تعاملات، گفتگوها، حضور و بسترهای خاص صورت می گیرد. به یاد داشته باشید، فقط نشان دادن و شرکت کردن در مکالمات این بیان را درون خودش دارد.

چگونه مدیریت کردن برند  استدلالات فراوانی به دنبال دارد. اگر پویش های برند سازی کاهش یافته است شما ممکن است نیاز داشته باشید که فرهنگ شرکت خود را بررسی نمایید.

برند سازی دیجیتال می تواند پلی بین اهداف کسب و کار شما و آنچه که مخاطب هدف شما برای تعامل با آن می خواهد ایجاد می کند.

اگر مصرف کننده شما بخواهد شما را پیدا نماید و یا مراجع شما را بررسی نماید، برند دیجیتال شما باید بسرعت این ملاحظات را در نظر داشته باشد.

نظرات نهایی

مهم نیست اگر شما فردی به دنبال سود از شرکت خود یا یک سازمان به دنبال مخاطبین خود باشید، برند سازی دیجیتال باید در اولویت باشد. برندسازی دیجیتال هویت، قابلیت مشاهده و اعتبار کسب و کار در بین مصرف کنندگان که به دنبال کشف ، تعامل با کسب و کار بصورت آنلاین هستند می باشد.

بخاطر اینکه ، مصرف کننده امروز از بسترهای دیجیتال استفاده می کند ( جستجوی آنلاین، شبکه اجتماعی، برنامه های موبایل) که به تصمیمات خرید کردن آنها کمک کند ، تثبیت برند دیجیتالی باعث افزایش مالکیت مشتری شناسایی پتانسیل مصرف کنندگان برای محصولات و خدمات کسب و کار و مصرف محتوای ایجاد شده و آگاهی برند می شود.

به عنوان مالکان کسب و کار، بازاریاب ها و یا مردمی که به دنبال کسب مشتری هستند ، ما همه باید روی ساختن یک برند دیجیتالی قوی تمرکز کنیم زیرا در پایان روز کسب و کار ما بستگی به آن پیدا می کند.