برندسازی دیجیتال : بهترین شیوه ها ، لیست بازبینی و نمونه های مربوط به آن

برندسازی دیجیتال : بهترین شیوه ها ، لیست بازبینی و نمونه های مربوط به آن

برندسازی دیجیتال : بهترین شیوه ها ، لیست بازبینی و نمونه های مربوط به آن

برندسازی دیجیتال : بهترین شیوه ها ، لیست بازبینی و نمونه های مربوط به آن 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

امروزه خاستگاه و منشا اولیه ی اطلاعات تقریباً برای همه چیز ، اینترنت است. مشتریان بالقوه ی شما به حقایقی که از حضور آنلاین شما کشف می کنند ، تکیه می کنند. اگر وب سایت یا صفحه ای در رسانه های اجتماعی ندارید ، مثل این است که شرکت شما وجود ندارد. برندسازی آنلاین ، کسب و کار شما را قادر می سازد تا ارزش محصول را از طریق شبکه ی جهانی وب منتقل کند. این راهکار مشتریان را متوجه این قضیه می کند که شما چه کسی هستید ، چه چیزی را می فروشید و چرا بر رقیب هایتان ارجح هستید.

اجازه دهید چند نمونه ی قابل توجه را در نظر بگیریم. آیا تا به حال نام Dollar Shave Club را شنیده اید؟ این استارت آپ به دلیل یک ویدیوی وایرال یک دقیقه ای که بیش از ۱۲۰۰۰ سفارش را در ۴۸ ساعت پس از انتشار برای شرکت به ارمغان آورده بود ، شهرت خود را به دست آورد. این که چگونه استارتاپی که تیغ ‌های دو قلو می ‌فروخت ، در رقابت با ژیلت ، انحصارگر دنیای تجهیزات اصلاح موفق شد ، خارق العاده است.

راز موفقیت آن ، پیشینه ی بنیانگذار در برندسازی دیجیتال بود. مایکل دوبین ، مدیر عامل Dollar Shave Club، به شرکت‌ ها در ساخت ویدیوهای تبلیغاتی کمک می‌ کرد. استارتاپ او نیز از این قاعده مستثنی نبود. دوبین تصمیم گرفت که روش‌های سنتی فروش را به نفع برند سازی آنلاین کنار بگذارد و این کار هم جواب داد. ویدیوی سرنوشت ساز در عرض سه ماه به حدود ۵ میلیون بازدید رسید ! در نتیجه ، سرمایه‌ گذاری ۴۵۰۰ دلاری در تولید این ویدیو منجر به درآمد ۴ میلیون دلاری در سال اول شد.

برند سازی دیجیتال چیست؟

برند سازی دیجیتال مجموعه اقداماتی است که با هدف ایجاد حضور آنلاین در اینترنت برای جلب توجه مشتریان انجام می شود. هدف برند سازی دیجیتال برقراری ارتباط بین مصرف کنندگان و محصول یا خدمات و حمایت از کسب و کار در ایجاد تناسب بین محصول با بازار است. برند سازی آنلاین بر شناخت شرکت تأثیر می گذارد ، آگاهی از برند را افزایش می دهد و تصویر ذهنی برند را افزایش می دهد. با این حال ، در کنار افزایش فروش ، برند سازی دیجیتال باعث وفاداری بلند مدت مشتریان شما می شود.

مفهوم ” برند سازی دیجیتال” شامل سه جزء است :

• هویت – با کمک پلتفرم های رسانه های اجتماعی و بازاریابی محتوا ساخته می شود.

• رویت پذیری –  از طریق تبلیغات دیجیتال ، نتایج موتور جستجوی مشتریان ، رسانه های اجتماعی ، وب سایت شرکت و سایت های بررسی ایجاد می شود ؛

• اعتبار — از طریق رتبه بندی و بررسی افزایش می یابد.

برند سازی دیجیتال در مقابل بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال اصطلاحی است برای طیف وسیعی از فعالیت های آنلاین با هدف ارتقای خدمات و فروش محصولات در اینترنت. بازاریابی آنلاین به مشتریان اجازه می دهد تا از طریق شبکه های دیجیتالی مانند رسانه های اجتماعی ، وب سایت ها و وبلاگ ها با کسب و کار تعامل داشته باشند. ارزش بازاریابی دیجیتال در فرصتی برای دستیابی به بخش مورد نظر از مخاطبان به دلیل روش های هدف گذاری موثر مانند بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات آنلاین، بازاریابی ایمیلی و غیره است.  

برند سازی دیجیتال یک جنبه ی ضروری از مجموعه فعالیت های بازاریابی دیجیتال است. برند سازی آنلاین بر توسعه ی یک برند ، ایجاد آگاهی از برند و موقعیت ‌یابی متمرکز است. به عبارت دیگر، برند سازی دیجیتال به شرکت ها کمک می کند تا شهرت خود را به صورت آنلاین ایجاد و تقویت کنند.

عبارت “Just do it” و swoosh به طور خودکار با نایک مرتبط می شوند. ما لوگوی مک دونالد را از میلیون ها لوگوی دیگر با حرف M متمایز خواهیم کرد. سیب گاز گرفته همیشه اشاره ای به غول فناوری است. این ها نمونه‌ هایی از استراتژی ‌های برند سازی عالی هستند که نام ، لوگو و شعار شرکت در یک تصویر به یاد ماندنی در ذهن مشتری ادغام می شوند. مصرف کنندگان به سرعت محصولات شرکت را فراموش می کنند ، اما تصویر ذهنی برند برای سال ها قدرتمند باقی خواهد ماند. هنگامی که مشتری به محصول یا خدمات شما نیاز دارد ، نام تجاری آن در حافظه ی او ظاهر می شود.

با توجه به تکنیک های برند سازی دیجیتال ، شرکت نه تنها داستان را بیان می کند ، بلکه جامعه ای پیرامون برند ایجاد می کند. پست های شما وایرال می شوند و شما این فرصت را دارید که با مشتریان تعامل داشته باشید و نظر آن ها را در مورد محصول یا خدمات دریافت کنید. بنابراین ، برند سازی دیجیتال قوی ، مربوط به تعامل با مخاطبان هدف شما است.

استراتژی برند سازی دیجیتال

تبلیغ برند شما در اینترنت قبل از هر چیز با یک استراتژی آغاز می شود. برای ایجاد یک استراتژی برند سازی دیجیتال موفق ، باید آن را با اهداف و دستورالعمل های کسب و کار خود هماهنگ کنید و درک درستی از موقعیت برند ایجاد کنید. در این جا لیستی از سوالاتی است که در این مورد مفید خواهد بود :

 • هدف شما از کسب و کار چیست؟
 • مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟
 • چه چیزی شما را از رقبای عرصه ی خود متمایز می کند؟
 • ویژگی منحصر به فرد کسب و کار شما چیست؟
 • چگونه با مخاطبان ارتباط برقرار خواهید کرد؟
 • از چه راه هایی با مصرف کنندگان تعامل خواهید داشت؟

دانستن این که چه کسی هستید ، نقاط قوت و اهداف شما چیست به ایجاد یک برند معنا دار یا تغییر برند یک تجارت به صورت موفقیت آمیز کمک می کند. برند چیزی فراتر از نام و محصولات یک شرکت است ، بلکه شخصیت کسب و کار شما ست. مانند هر شخصیتی ، برند شما باید ویژگی ها ، ارزش ها و ایده های منحصر به فرد خود را برای به اشتراک گذاشتن با جهان داشته باشد. عناصری که در زیر فهرست کرده‌ایم برای اجرای گام به گام استراتژی برند سازی دیجیتال حیاتی هستند.

لوگو

لوگو چهره ی برند شماست. به همین دلیل است که این نماد باید نشان دهنده ی ماموریت و ارزش های اصلی کسب و کار شما باشد. لوگوی عالی باید خاطره انگیز، مینیمال و چشم گیر باشد تا برای مدت طولانی به روز بماند. همچنین ، باید آن را با در نظر گرفتن مخاطب هدف خود طراحی کنید. تئوری رنگ و لحن صدای کسب و کار شما ویژگی هایی هستند که برای طراحی لوگو بسیار مهم هستند. همچنین باید به یاد داشته باشید که لوگو باید با فرمت های مختلف مطابقت داشته باشد زیرا در وب سایت ها ، رسانه های اجتماعی ، کارت ویزیت و موارد دیگر استفاده می شود.

پیام برند

یک پیام برند موفق ، کارهایی را که شرکت شما انجام می دهد ، آنچه را که می توانید به مشتریان خود بگویید و این که چگونه کسب و کار شما نیازهای آنها را برآورده می کند را منعکس می کند. شما باید نیازهای مصرف کنندگان را تجزیه و تحلیل کنید و راه حل را در یک پیام شفاف ارائه دهید. بسیار مهم است که مخاطب هدف خود را در نظر داشته باشید تا بتوانید لحن صدایی که می توانید استفاده کنید را درک کنید. یک تمرین خوب این است که در مورد پیام های برند رقبا و برندهای موفق در عرصه ی خود تحقیق کنید.

وب سایت اینترنتی

بدون وب سایت ، مشتریان شما نمی توانند اطلاعات لازم در مورد کسب و کار شما را پیدا کنند : شرح محصولات و خدمات ، مخاطبین ، و ساعات کار. اگر مشتریان نتوانند وب سایت یک شرکت را در گوگل پیدا کنند ، آن شرکت می تواند حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از مشتریان خود را از دست بدهد.

وب سایت هایی با گشت وگزار در سطح اینترنت به صورت بصری و طراحی ساده به طور فزاینده ای محبوب هستند. مردم می خواهند با یافتن اطلاعات مناسب در زمان خود صرفه جویی کنند. بنابراین صفحات باید سریع بارگذاری شوند و حاوی متون ، تصاویر و ویدیوهای واضح و مختصر باشند تا برای بازدید کنندگان وب سایت به راحتی قابل درک باشند. تصاویر و رنگ‌ های اصلی باید همان چیزی باشند که برای لوگو استفاده کرده‌اید تا تجربه ی برند ثابتی را به کاربر ارائه دهد.

هنگامی که وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر می شود ، فرصت های بیشتری برای مشتریان به دست می آورید تا محصولات شما را بخرند. هر چه رتبه بالاتر باشد بهتر است. بهینه سازی موتور جستجو در این امر به شما کمک می کند.

سئو

وب سایت شما ابزار بی فایده ای برای کسب و کار شما است، اگر برای موتورهای جستجو بهینه نشده باشد. به همین دلیل باید معماری اطلاعاتی ، ساختار فنی و طراحی وب سایت خود را با در نظر گرفتن اصول سئو توسعه دهید. شما می توانید اکثر آن ها را در دستورالعمل های وب مستر توسط گوگل بیابید.

سایر ویژگی های وب سایت بهینه شده عبارتند از:

 • محتوای جذاب و مفید.
 • طراحی پاسخگو و کاربر محور.
 • گشت و گزار آسان.
 • لینک های داخلی به صفحاتی که بیشترین ارتباط را برای بازدید کنندگان وب سایت شما دارند.
 • متا تگ ها (متا تگ ها توضیحاتی هستند که برای موتورهای جستجو نوشته می شوند ، تا بهتر بتوانند صفحات مختلف سایت را ایندکس کنند ) و کلمات کلیدی.
 • متن جایگزین برای تصاویر.
 • CTA بهینه شده برای تبدیل.

با این حال ، زمانی که به دنبال عملکرد گسترده تر هستید ، ممکن است نیاز به انجام یک ممیزی وب سایت داشته باشید و یک تیم توسعه وب و/ یا یک آژانس دیجیتال متمرکز بر SEO را درگیر کنید تا به شما کمک کند که همه چیز را مطابق با استانداردهای بالای مورد نیاز بسازید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از مهم ترین نکات در استراتژی برند سازی دیجیتال شماست. مزایای این عنصر برند سازی دیجیتال ، افزایش فروش، وفاداری مشتری و صرفه جویی در هزینه است. بازاریابی محتوا توسط برندهای پیشرو مانند GoPro، Spotify، IKEA و دیگران استفاده می شود.

مردم برای به دست آوردن اطلاعاتی تلاش می کنند که مشکلات آن ها را حل کند. شما می توانید با استفاده از وبلاگ ها ، پادکست ها ، ویدئوها ، کتاب های الکترونیکی ، اینفوگرافیک ها و تصاویر بصری محتوا را به روش های مختلف ارائه دهید. محتوای شما باید برای خوانندگان مرتبط ، منحصر به فرد ، قابل اعتماد و ارزشمند باشد. مردم هر روز حجم عظیمی از اطلاعات را از شرکت ها دریافت می کنند ، بنابراین محتوای شما باید برجسته ، مفید، هیجان انگیز و به یاد ماندنی باشد. نظرسنجی ها به شما کمک می کند تا نیازهای فعلی مشتریان خود را درک کنید و یک برنامه محتوا ایجاد کنید.

استراتژی بازاریابی محتوای موثر، نیازمند چندین مرحله است. شما باید اهداف خود را تعیین کنید ، مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید ، بهترین شبکه های محتوا را انتخاب کنید و در مورد انواع محتوا تصمیم بگیرید. سپس به منابع و ابزارهای مورد نیاز خود فکر کنید ، تقویم محتوا را ایجاد کنید. مرحله ی آخر تجزیه و تحلیل نحوه ی عملکرد محتوای شما است. اگر درک پیچیدگی های بازاریابی محتوا ممکن است کمی دشوار باشد ، یک استراتژیست محتوای با تجربه باید بتواند چشم انداز را توسعه دهد و اجرای آن را به سمت جلو هدایت کند.

رسانه های اجتماعی

در دنیای مدرن نمی توان قدرت پلتفرم های رسانه های اجتماعی را دست بالا گرفت. آخرین داده های مربوط به پایان سال ۲۰۲۰ نشان می دهد که حدود ۴.۱۴ میلیارد نفر، ۵۳ درصد از جمعیت جهان، کاربران فعال رسانه های اجتماعی هستند. این بدان معناست که هر کسب‌ وکاری باید اضافه کردن SMM را به ترکیب بازاریابی خود در نظر بگیرد و فرصت‌ هایی را که به آن ‌ها این امکان را می‌دهد تا از طریق شبکه های رسانه‌ های اجتماعی به مخاطبان هدف خود دست یابند ، کاوش کند.

برخی از غول های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و اسنپ چت در حال حاضر به بازارهای مناسبی برای برند های مختلف تبدیل شده اند. شما باید کمپین های بازاریابی خود را بسته به پلتفرم تطبیق دهید. به عنوان مثال ، با فیس بوک ، می توانید محتوای پشت صحنه ی شرکت خود را به مشتریان نشان دهید. توییتر برای دریافت آخرین اخبار و فهمیدن آن چه مردم در مورد برند شما می گویند مفید است. اینستاگرام برای به اشتراک گذاری محتوای بصری ، دسترسی به کاربران تلفن همراه و زیر نظر گرفتن رقبا عالی است.

بازاریابی ایمیلی

اگرچه بازاریابی ایمیلی ممکن است یک عمل منسوخ به نظر برسد ، اما می‌تواند اهداف متعددی از جمله افزایش تعامل ، ایجاد وفاداری و اعتماد ، توسعه ی روابط موجود با مشتریان ، اعلام محصولات جدید ، اطلاع‌ رسانی در مورد اخبار و آخرین به ‌روزرسانی‌ها را دنبال کند.

علاوه بر جنبه های ذکر شده در بال ا، ایمیل ها به دو دلیل ضروری هستند. اول ، آن ها به شرکت اجازه می دهند بدون اتکا به الگوریتم های رسانه های اجتماعی ، دنبال کننده های وفادار ایجاد کند. اگر ۱۰۰۰۰۰ مشترک در فیس بوک دارید ، امیدواریم که ۱٪ هر یک از پست های شما را ببینند. اما اگر تعداد مشترکین درگیر در لیست ایمیل شما به همان میزان باشد ، معمولا حداقل ۱۰ درصد از آن ها هر یک از ایمیل های شما را باز می کنند.

دوم ، شما می توانید تعاملات را با هر یک از آن ها بهتر پیگیری کنید. می‌توانید بدانید که هر کدام روی چه لینک هایی کلیک می‌کنند ، هر کدام چه محصولی را می‌خرند و غیره. با استفاده از این داده‌ ها ، می‌توانید ارتباط خود را با هر مشتری به ‌طور منحصربه ‌فرد شخصی ‌سازی کنید.

شخصی سازی یکی از ویژگی های کلیدی است که باید هنگام ایجاد ایمیل در نظر بگیرید. ساده ترین مثال خطاب مشتری با نام است. همچنین، شما باید مشترکین خود را بر اساس نتایج نظرسنجی ، جمعیت شناسی ، منطقه ی جغرافیایی و غیره تقسیم بندی کنید. هنگام طراحی و ایجاد ایمیل های خود ، از عکس ها ، فیلم ها و متن هایی استفاده کنید که با سبک بصری و لحن صدای برند شما مطابقت دارند.

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین یک راه عالی برای تبلیغ آنلاین برند شما است. متداول ترین روش های تبلیغات آنلاین عبارتند از:

تبلیغات رسانه های اجتماعی. گزینه های تبلیغاتی مختلفی در فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر، یوتیوب، تیک تاک ، پینترست و لینکدین وجود دارد. به عنوان مثال ، فیس بوک اجازه می دهد تا مخاطبان را بر اساس جمعیت ، سن و علایق مورد هدف قرار دهد.

نمایش تبلیغات. این روش تبلیغاتی از تبلیغات بنری ، تبلیغات بینابینی ، تبلیغات ویدیویی و رسانه های غنی مانند صدا ، ویدیو و سایر عناصر تعاملی قابل کلیک قرار داده شده در وب سایت های شخص ثالث استفاده می کند.

تبلیغات موبایلی. تبلیغات موبایلی می‌توانند روی نمایشگر، در برنامه‌ های تلفن همراه یا در کنار نتایج جستجو در گوگل ظاهر شوند. انواع تبلیغات موبایلی شامل فیلم ، تصاویر، تبلیغات دنباله دار و کنوس (هنگامی که شخصی بر روی تبلیغ یک نیوزفید تپ می کند، تبلیغ موبایل همه جانبه و فول اسکرین که سریعا بارگذاری می شوند، را مشاهده می نماید) می باشد.

تبلیغات موتورهای جستجو. این دسته تبلیغات در میان نتایج جستجو در گوگل ، بینگ و سایر ارائه دهندگان جستجوی وب که کمتر محبوب هستند، نمایش داده می شود.

تبلیغات هدفمند. هنگامی که مشتری از وب سایت فروشگاه آنلاین بازدید می کند، می تواند شروع به دیدن تبلیغات در صفحات دیگر کند و با کمک هدفمند سازی مجدد تبلیغات ، برای خرید بازگردد.

تبلیغات محصول در بازارهای آنلاین. یکی دیگر از روش های محبوب، تبلیغات از طریق پلتفرم های بازار است. اگر محصولی را می فروشید که می توان آن را به صورت آنلاین خریداری کرد ، می توانید با کمک تبلیغات در آمازون و Etsy، خریداران بیشتری را جذب کنید.

هنگامی که مشتری با وارد کردن کلمات کلیدی خاص چیزی را در آمازون جستجو می کند ، پست های حمایت شده را که تبلیغات آمازون هستند ، مشاهده می کند. شما می توانید با پرداخت برای کلمات کلیدی مرتبط ، دیده شدن محصولات خود را در نتایج جستجو افزایش دهید. نوع دیگر تبلیغات در آمازون ، تبلیغاتی است که در کنار محصولات در صفحات جداگانه نمایش داده می شود. آگهی‌ های جستجوی سرفصل در بالای فهرست نتایج ظاهر می‌شوند.

تبلیغات Etsy در نتایج جستجو و سایر صفحات نشان داده می شود. تبلیغات در جستجوی Etsy ، صفحات بازار در برنامه و وب سایت، و صفحات دسته نمایش داده می شود. تبلیغات Etsy بر اساس یک مدل هزینه به ازای کلیک است که شما یک بودجه روزانه تعیین می کنید – مقدار پولی که آماده پرداخت برای تبلیغات هستید.

اینفلوئنسر مارکتینگ

در عصر شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا در حال افزایش است. مخاطبان برند شما به نظرات بیان شده توسط وبلاگ نویسان مورد علاقه خود اعتماد دارند. اینفلوئنسر شهرت کسب و کار شما را ایجاد می کند و پیام برند را به مشتریان شما می رساند. می‌توانید از پلتفرم‌های تخصصی مانند Upfluence، Famebit، Tribe Group و دیگران برای یافتن اینفلوئنسرهای مناسب برای برند خود استفاده کنید.

پنج مثال از استراتژی های برندسازی دیجیتال عالی

هر استراتژی برند سازی دیجیتال موفق ، بر اساس دو اصل اصلی جذب مشتریان بسته به نیاز آن ها ، است. یا ” به من کمک کن ” یا ” مرا سرگرم کن “.

علاوه بر این ، نمونه ‌های درخشانی از زندگی واقعی را ارائه خواهیم کرد که نشان می‌دهند چگونه برند ها از اجزای استراتژی برند سازی دیجیتال خود برای افزایش فروش ، دستیابی به مشتریان بیشتر و ایجاد اعتماد استفاده کردند.

BarkBox

BarkBox شرکتی است که خوراکی ها و اسباب بازی ها را به صورت اشتراک ماهانه به صاحبان حیوانات خانگی تحویل می دهد. نکته ی هیجان انگیز در مورد BarkBox این است که رسانه های اجتماعی آن ها حاوی هیچ گونه تبلیغاتی برای محصولاتی که شرکت می فروشد ، نیستند. استراتژی برند سازی دیجیتال آن ها ، مبتنی بر اشتراک ‌گذاری ویدیوهای وایرال با سگ ‌های بامزه است. نتایج این رویکرد باورنکردنی است. BarkBox، ۱.۷ میلیون مشترک در اینستاگرام و ۶۳.۱ هزار دنبال کننده در TikTok دارد. ضمن این که تعداد قابل توجهی از این افراد حتی سگ هم ندارند !

Heineken

Heineken از داستان سرایی برای ایجاد احساسات قوی در بینندگان تبلیغات خود استفاده می کند. یکی از نمونه های خوب کمپین #جهانت را بسط بده ، است. موضوعات اصلی که توسط شرکت کنندگان ویدئو مطرح شد ، فمینیسم ، گرم شدن کره زمین و نابرابری تراجنسیتی ها بود – مسائلی که امروزه نگرانی قابل توجهی برای جامعه به شمار می روند.

به دو غریبه با دیدگاه های کاملاً متفاوت وظایفی داده شد. آن ها همچنین باید به سوالات مصاحبه پاسخ می دادند. مصاحبه شوندگان تا آخرین لحظه از نگرش یکدیگر نسبت به موضوعات مورد بحث اطلاعی نداشتند. وقتی حقیقت فاش شد ، دو گزینه به آن ها ارائه شد – ترک یا بحث در مورد موضوع بحث برانگیز روی یک بطری آبجو.

  کمپین # جهانت را بسط بده ، محبوبیت زیادی پیدا کرد. این ویدیو بیش از ۱۷.۷ میلیون بار دیده شده است. بیش از ۱۳۸۰۰۰ نفر آن را در فیس بوک و بیش از ۲۲۰۰۰ نفر در توییتر به اشتراک گذاشتند.

Airbnb

از آن جایی که مخاطبان اصلی Airbnb افراد بالغ از رنج سنی ۲۷تا ۴۱ هستند ، این شرکت تاکید ویژه ای بر تبلیغات از طریق رسانه های اجتماعی دارد. این برند مشترکین را تشویق می کند تا تصاویر ملک خود را برای اجاره به اشتراک بگذارند. بیشتر عکس‌ های موجود در پروفایل اینستاگرام آن‌ ها توسط کاربران ساخته شده‌اند. بنابراین یکی از ویژگی های محتوای آن ها اصالت است. این شرکت صاحبان املاک را زیر هر تصویر تگ می کند و مردم را تشویق می کند که عکس های خود را به اشتراک بگذارند. همچنین Airbnb باعث ایجاد بحث و تعامل با برند می شود.

جنرال الکتریک

جنرال الکتریک نمونه ای الهام بخش از یک برند با بازاریابی محتوای عالی و استراتژی موفق رسانه های اجتماعی است. این شرکت در زمینه های مختلفی تخصص دارد – از ساخت جاروبرقی گرفته تا موتورهای جت ، لوکوموتیوها و حسگرهای داده های بزرگ. بنابراین ، چالش‌ برانگیزترین کار برای برند تشویق مردم به درک شرکت به‌ عنوان «رهبران فکری در فناوری پیشرفته» به جای «سازندگان لوازم خانگی» بود.

هر روز جنرال الکتریک برای فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر، لینکدین و پینترست محتوا ایجاد می کند. جنرال الکتریک هر ماه یک کمپین تولید شده توسط کاربر در رسانه های اجتماعی ارائه می دهد و آن کمپین ها شامل اینفلوئنسرها می شوند. به عنوان مثال ، شش اینفلوئنسر در محل های تولیدی شرکت قدم زدند و برای کمپین #GEInstaWalk عکس تهیه کردند. نتایج فوق‌العاده بود – ۸ میلیون بازدید از اکانت اینستاگرام و ۳ میلیون بازدید در هر تور بدون تبلیغات پراختی.

این برند همچنین با پلتفرم های در حال ظهور آزمایش می کند. جنرال الکتریک یکی از اولین شرکت هایی بود که درست پس از راه اندازی این پلتفرم محتوا را در Vine به اشتراک گذاشت.

OTBT

OTBT برندی است که کفش های مد زنانه را به فروش می رساند. اگرچه این برند کاملاً نوخاسته است ، اما محبوبیت آن در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است. راز اینفلوئنسر مارکتینگ بخش مهمی از استراتژی برند سازی دیجیتال آن هاست.

از زمان راه اندازی در سال ۲۰۱۷، OTBT بر روی اینفلوئنسرهای کوچک با ۵۰۰۰ فالوور یا کمتر متمرکز شده است. این برند با بیش از ۴۰۰ اینفلوئنسر همکاری کرد و جامعه ی اینستاگرام را با ۳۳.۳ هزار دنبال کننده افزایش داد.

لیست بازبینی برای ایجاد حضور آنلاین شما

برند سازی دیجیتال گامی مهم در جهت توسعه ی یک تجارت موفق و جذب هزاران مشتری از سراسر جهان است. به همین دلیل ، ایجاد یک استراتژی دیجیتالی قوی ضروری است. این استراتژی به شرکت شما کمک می کند تا نه تنها یک پایگاه مشتری بزرگ ایجاد کنید ، بلکه با مصرف کنندگان نیز ارتباط برقرار کنید. در این جا مراحل کلیدی را آورده ایم که باید در استراتژی برند سازی دیجیتال انجام دهید.

۱. چشم انداز و عناصر کلیدی برند خود را توسعه دهید. یک لوگو معنا دار و قابل تشخیص طراحی کنید. طراحی وب سایت شما و رنگ های لوگو نه تنها باید مطابقت داشته باشند و از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر به نظر برسند ، بلکه باید ایده ی اصلی برند شما را نیز منتقل کنند. این فلسفه باید در پیام شفاهی برند نیز منعکس شود. این باید متقاعد کننده ، الهام بخش ، برانگیزاننده و تشویق کننده ی مشتریان به خرید محصولات شما باشد. وب سایت باید دارای گشت و گزار آسان ، مخاطبین ، ساعات کار و سایر اطلاعات ضروری باشد.

۲. محتوای جذابی برای وب سایت و حضور اجتماعی خود ایجاد کنید که نقاط قوت شما را به نمایش بگذارد. محتوای عالی با تعریف مخاطب شروع می شود. محتوا باید اصیل و قابل تامل باشد و راه حل هایی برای مشکلات مشتریان ارائه دهد. محتوای بصری مانند تصاویر و ویدیوها ارتباط با خواننده را بهبود می بخشند. پست‌ های جذاب برای رسانه‌ های اجتماعی ممکن است شامل نگاه‌ های پشت صحنه، محتوای تأثیرگذار، اخبار شرکت، اینفوگرافیک، محتوای تولید شده توسط کاربر، پیش‌نمایش، تیزر محصولات و غیره باشد.

۳. حضور خود را برای مخاطبان هدف تبلیغ کنید ، مطمئن شوید که آن ها شما را می بینند و با شما در ارتباط هستند. تعامل با مخاطب بسیار مهم است. ایمیل های شخصی سازی شده ، تبلیغات هدفمند و شیوه های سئو کلید موفقیت شما هستند. با اینفلوئنسرها از طریق پلتفرم های منحصر به فرد همکاری کنید و یا آن ها را در عضویت برنامه وفاداری خود مشارکت دهید.

رویکردهای مختلف را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام یک برای شما بهتر است. اولین تلاش‌ های شما ممکن است شکست بخورد ، اما این فقط نشانه ی آن است که باید استراتژی را تغییر دهید و دوباره تلاش کنید.