بازاریابی OMNI – CHANNEL

بازاریابی OMNI CHANNEL

OMNI – CHANNEL یک مدل تجاری چند کاناله برای بهبود تجربه مشتریان است. این رویکرد در بخش های خدمات سلامت ، دولتی ، خدمات مالی ، خرده فروشی و صنایع مخابراتی مانند کانال هایی مانند مکان های فیزیکی ، وب سایت های سوالات متداول ، رسانه های اجتماعی ، چت های وب زنده ، کاربردهای موبایل و ارتباطات مخابراتی دارای کاربرد است.

شرکت هایی که از OMNI – CHANNEL استفاده می کنند این ادعا را دارند که مشتری می تواند ارزش مشابهی را از طریق چندین راه ارتباطی در یک زمان دریافت نماید.

Omnichannel ( همچنین omni-channel) در واقع رویکری چندکاناله به فروش با هدف ایجاد تجربه بدون وقفه برای مشتری از طریق دسکتاپ یا دستگاه تلفن همراه است.

بازاریابی OMNI – CHANNEL

از آنجا که مشتریان بیشتر وقت خود را در دستگاه های تلفن همراه خود سپری می کنند، پیدا کردن راه حل ها چالشی کلیدی است. آمارها نشان می دهند تعداد 2٫1 میلیارد کاربران گوشی های هوشمند در سراسر جهان در سال 2016 به 5/2 میلیارد در سال 2019 خواهد رسید.

مطالعه ContentSquare نشان می دهد که 45٫8% از بازدیدهای وب سایت های خرده فروشی از طریق موبایل صورت می گیرد ، که این میزان در برابر 43٫7 % بازدید دسکتاپ و 10٫5 % بازدید از طریق تبلت قابل توجه است. برای خرده فروشان کالاهای لوکس ، تقریباً دو سوم (65%) ترافیک وب سایت ها از طریق تلفن همراه می باشد.

بازاریابی  OMNI CHANNEL: یک تجربه بی نظیر و پایدار

بازاریابی OMNI – CHANNEL

بازاریابی OMNI – CHANNEL در برابر بازاریابی چندکاناله

کانال چندگانه : اهداف یکسان ، وظایف متفاوت

تیم های ورزشی، مانند هر کسب و کاری، یک هدف دارند – برنده شدن. اما، هرچند هدف آنها یکسان است، بازیکنانی که در این تیم ها شرکت می کنند، به روشهای مختلف به تیم خود کمک می کنند.

هر بازیکن دارای یک وظیفه خاص است که می تواند به شدت متفاوت از سایرین باشد، اما همه به یک هدف مشترک هدایت می شوند.

OMNI – CHANNEL : اهداف یکسان ، وظایف یکسان

بازاریابی Omni-channel از کانال های مختلف برای کار با یک هدف واحد و رویکرد یکسان استفاده می کند. در این بازاریابی همه اعضاء از تمام امکانات برای انجام وظایف یکسان و هدف یکسان بهره می جویند.

چرا باید با رویکرد OMNI – CHANNEL آشنا شد ؟

بزرگترین تجدید نظر در بازاریابی Omni-channel این است که به مشتریان احساس خدمات شخصی تر می دهد. این فرآیند به نیازهای مشتری پاخسی سریعتر می دهد.

انتظارات مشتری از تجربه Omni-channel

  • 98% از آمریکایی ها در روزهای یکسان از یک ابزار دیجیتال به ابزار دیجیتال دیگر می روند.
  • 77% از شرکت های قدرتمند در Omni-channel داده های مشتری را از کانال های متفاوت ذخیره می کنند.
  • 64% از مشتریان انتظار دارند که خدمات مفید ار در زمانهای مورد نیاز دریافت نمایند.

چرا شما به بازاریابی Omni-channel نیاز دارید ؟

هر چند اجرای بازاریابی Omni-channel وقت گیر است، اما غیر ممکن نیست – حتی برای کسب و کارهای کوچک. در حقیقت، این نگرش برای کسب و کارهای کوچک رو به متوسط به عنوان نگرشی برای قدرت گرفتن در بازار می تواند مفید باشد. اجرای بازاریابی Omni-channel در بازارهای محلی به کسب و کارها امکان دسترسی سریع تر به ویژگی های جمعیت شناختی ار می دهد.

در بازاریابی Omni-channel ،  میزان 75% افراد در نتایج جستجو مکان شما را یافته و تعداد بیشتری از این درصد به شما مراجعه می نمایند.

حد فاصل بین فضای دیجیتال و فیزیکی

بازاریابی Omni-channel از رسانه های دیجیتال جدا نیست. با این حال ، هنوز هم تبدیل به بازدید از وب سایت برای خرید یک هدف است. توجه به وب سایت ها و اپلیکیشن ها به معنای نادیده گرفتن موقعیت فیزیکی نیست.

نتیجه  Omni-channel

شرکت هایی که استراتژی Omni-channel را با موفیقت اجرا می کنند، فضای رقابتی بالایی را ایجاد می نمایند. این به دلیل این است که مشتریان احساس می کنند کسب و کار همیشه برای آنها وجود دارد . Omni-channel باعث تقویت وفاداری به برند می گردد.

رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.