تاکتیک های بازاریابی محلی

تاکتیک های بازاریابی محلی
آمار نشان می دهد که اکثر افرادی که از طریق تلفن همراه خود در اینترنت جستجو می کنند، به دنبال محلی هستند. بر اساس یک مطالعه به اشتراک گذاشته شده از Search Engine Land ، 50 درصد افراد به فروشگاه یا کسب و کاری که جستجو کرده اند، در یک روز مشخص ، مراجعه کرده اند. همچنین، 60 درصد افراد از اطلاعات جستجو شده در تبلیغات محلی آنلاین و وب سایت های کسب و کارها استفاده کرده اند.

نکته:
تاکید بر تلاش برای دستیابی به مشتریان، بویژه مشتریان وفادار در مناطق محلی کسب و کارها، در بطن بازاریابی محلی قرار دارد. بازاریابی محلی به طور خاص در اطراف خدمات محلی ، فروشگاه های فیزیکی و یا رستوران ها متمرکز هستند.

تاکتیک های سنتی بازاریابی محلی

قبل ظهور اینترنت، بسیاری از شرکت های کوچک ، برخی از تاکتیک های بسیار استاندارد بازاریابی را برای جذب مردم بکار می گرفتند. آنها معمولاً لیست پستی افراد را در هنگام پرداخت  جمع آوری می کردند. هر زمانی که فروش ویژه ای وجود داشت یا تولد مشتری بود، آنها برای وی پیامی پست می کردند. این مشابه شیوه فعلی ارسال ایمیل است.

تاکتیک های بازاریابی دیجیتال در بازاریابی محلی

مشتریان اغلب مکان یا شماره تماس یک کسب و کار را در نقشه گوگل تلفن همراه خود جستجو می کنند. آنها همچنین مسیرهای رانندگی ، وب سایت و سایر موارد را نیز از این طریق پیدا می کنند. این روند کسب و کارهای محلی را به ثبت اطلاعات در گوگل و رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک مجبور می کند. در بازاریابی محلی الزاامی به داشتن یک وب سایت نیست ، بلکه می توان با استفاده از یک وبلاگ ، یا مصاحبه با یک مجله اینترنتی محلی نیز اقدام به کارهای مشابه نمود.

بخش بندی بازارهای ویژه در بازاریابی محلی

بازاریابی محلی الزاماً به معنای تمرکز بر افراد در محل بازار نیست. معمولاً صاحبان کسب و کار دارای ایده های خاصی برای مشتریان خود هستند. یک استخر محلی ممکن است جمعیتی از گروهی خاص را پذیرا باشد، که فاصله مکانی بسیاری با محل آن دارند. نمی توان گفت که مکان جغرافیایی از بازار نسبت به محلی دیگر امتیاز بسیار ویژه ای دارد. اما باید توجه داشت که حداقل در طرح بازاریابی جمعیت مشتریان و مناطق موجود شناسایی و بخش بندی شوند. این کار برای کسب و کار فرصت طبقه بندی بازار و ارائه تبلیغات متناسب با هر بازار را فراهم می آورد. لزومی ندارد که شما به تمام بازار یک طرح تخفیف ویژه یا یک قیمت یکسان ارائه دهید.

ابزارهای چند منظوره در بازاریابی

در نهایت باید به یاد داشته باشید استفاده از ابزار چند منظوره بازاریابی، برای دستیابی به بازار هدف بسیار حیاتی است. هنوز هم در عصر دیجیتال، تبلیغات رادیویی، تلویزیونی و حتی چاپی جایگاه خود را دارند. این امر بویژه برای بازاریابی محلی بسیار صادق است. گفته می شود که صاحبان کسب و کار های محلی همواره بایستی روشهای مختلف تبلیغاتی را آزمایش کنند و به تجربه متوجه شوند که کدام یک بازده بالاتری برای ایشان دارد.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.