بازاریابی محتوایی Content Marketing

4 اشتباه بزرگی که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی در مورد سئو مرتکب می‌شوند

4 اشتباه بزرگی که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی در مورد سئو مرتکب می‌شوند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو احتمالا یکی از حوزه‌های بازاریابی آنلاین است که سوءتفاهم‌های زیادی در مورد آن وجود دارد.
از کلمات کلیدی گرفته تا الگوریتم‌ها، فهم سئو می‌تواند یک کار زمان‌بر و البته پیچیده برای بازاریابان باشد. کدام کلمه کلیدی عملکرد بهتری دارد؟ از چه تعداد لینک باید استفاده کرد؟ اگر میانه‌ای با سئو ندارید و به‌عنوان یک بازاریاب فعالیت می‌کنید، ممکن است سوالات بسیار زیادی در این زمینه در ذهنتان شکل گرفته باشد. 

7 راهکار برای بازاریابی کسب و کارهایی مانند دندان پزشکی

7 راهکار برای بازاریابی کسب و کارهایی مانند دندان پزشکی

در این مطلب قصد داریم تا شما را با 7 راهکار بازاریابی (در بستر دیجیتال مارکتینگ) آشناکنیم. این روش‌ها برای کسب و کارهایی نظیر دندان پزشکی‌ها و مراکز زیبایی بسیار کاربردی می‌باشند.اگر شما هم مشتریانی از این دست دارید، بهترین راهکارهایی که می‌توانید برای بازاریابی کسب و کارشان در دنیای دیجیتال به آن‌ها ارائه دهید، پس با 7 راهکار برای بازاریابی کسب و کارهایی مانند دندان پزشکی همراه باشید!

انواع محتوا جهت جذب کاربر بیشتر و تاثیر آن در سئو

انواع محتوا جهت جذب کاربر بیشتر و تاثیر آن در سئو

13 نوع محتوا برای جذب کاربران بیشتر در این مطلب آورده شده است. امروزه یکی از عوامل مهم در برندینگ داشتن انواع محتوا در وب سایت است.

تکنیک های فروش در بازاریابی

تکنیک های فروش در بازاریابی

دنیای امروز دنیای تحولات سریع و گسترده در تمام ابعاد است. حال وهوای امروز تجارت نشان از جهانی شدن آن دارد فرایندی که منجربه حضور و رقابت تنگاتنگ ظرفیت های مختلف تجاری شده است.آنچه به یقین می توان گفت این است که چنانچه کشوری به هر علت نتواند به این موج شتابان فراگیر بپیوندد در آینده ای نچندان دور، در صحنه ی رقابت های بین المللی به حاسیه رانده می شود و بسیاری از فرصت های کسب و کار را به سود دیگران از دست می دهد.

10 درس کوتاه در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing

10 درس کوتاه در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing

در اینجا 10 درس مفید در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing کنار هم جمع شده‌اند.

بهترین روش های انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب برای محتوای سایت

بهترین روش های انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب برای محتوای سایت

انتخاب کلمه کلیدی مناسب در دو مرحله صورت میگیرد مرحله اول قبل از تولید مقاله است. در این مرحله با بررسی کلمات کلیدی مرتبط با کالای خود تعیین میکنیم که کدام کلمات بیشترین ترافیک و کمترین رقیب را دارند.
میدانیم که گوگل به ارتباط میان واژه جستجو شده توسط کاربر و محتوای سایت اهمیت زیادی میدهد و این موضوع اصلی ترین عامل رتبه بندی در گوگل است.


آموزش استفاده از گوگل ترندز Google Trends در سئو سایت

آموزش استفاده از گوگل ترندز (Google Trends) در سئو سایت

گوگل ترندز که در سال 2006 راه اندازی شد، به بازاریابین کمک می کند تا بینشی نسبت به چگونگی جستجوی کاربران در محبوب ترین موتور جستجوی دنیا یعنی گوگل داشته باشند. گوگل ترندز در گذشته یک منبع اطلاعاتی ثابت بود و صرفا در تاریخ های نامشخصی با داده های جدید به روزر سانی می شد. اما در طول گذر زمان قدرت این سرویس افزایش یافته و در مسیر امیدبخشی قرار گرفته است.


محتوای آموزشی؛ عنصری کلیدی اما کمتر شناخته شده در بازاریابی محتوایی

محتوای آموزشی؛ عنصری کلیدی اما کمتر شناخته شده در بازاریابی محتوایی

در هنگام توسعه یک استراتژی بازاریابی محتوایی موارد زیادی وجود دارد که باید مدنظر قرار بگیرد که از جمله یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع محتوای مورد استفاده است. محتوای آموزشی از جمله انواعی از محتوا است که می‌تواند در بازاریابی محتوایی کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. افراد امروزه برای پیدا کردن راه‌حلی برای مشکلات خود به اولین جایی مراجعه می‌کنند اینترنت است. بنابراین اگر شما بتوانید با تولید محتوای آموزشی مناسب به این نیاز پاسخ دهید قطعا توجه کاربران را به سمت خود جلب خواهید کرد.

برترین تکنیک های بازاریابی برای حفظ مشتری

برترین تکنیک های بازاریابی برای حفظ مشتری

در دنیای امروز که مصرف‌کنندگان بسیار باهوش و خوره‌ی فناوری هستند، مشتریان انتظار توجه ویژه دارند، نه چیزی که به انبوه مشتریان عرضه شود. به همین دلیل روش‌های بازاریابی گذشته، حتی آنها که عمرشان کمتر از 5 سال است، دیگر پاسخگو نیستند. کلید بازاریابی موفق، درگیر کردن مشتری با کسب‌وکار، محصول یا خدمات‌ است و این با فروختن محصول به آنها متفاوت است.

بازاریابی موتورهای جستجو در تعطیلات

بازاریابی موتورهای جستجو در تعطیلات

بازاریابی اینترنتی با موتورهای جستجو یا بازاریابی موتورهای جستجو (Search Engine Marketing)، پروسه به دست آوردن ترافیک و بازدید از سوی موتورهای جستجو، به دو روش پولی و غیرپولی است. حال چگونه می توانیم در تعطیلات، به رشد بازاریابی جستجویی سایت خود ادامه دهیم؟ کسب و کارها اغلب در زمان تعطیلات یا قبل از آن رشد خوبی دارند، اما اغلب اوقات شرکت های بازاریابی پس از سال جدید قدرت خود را از دست می دهند. کاهش دادن تلاش های همیشگی پس از یک فصل پر مشغله، کار ساده ایست. اما اگر شما فرد باهوشی باشید، در ماه های ابتدایی سال جدید به کار و تلاش های خود ادامه خواهید داد.

4 گام برای نوشتن محتوایی که موجب بهبود نرخ تبدیل می شود

4 گام برای نوشتن محتوایی که موجب بهبود نرخ تبدیل می شود.

آیا محتوای شما به اندازه کافی ترغیب کننده است که مخاطب را به یک مخاطب وفادار و یا یک خریدار تبدیل کند؟ راه های مناسبی برای بالا بردن نرخ تبدیل و بهره وری سایت وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

7 نکته تولید محتوا برای تجارت های کوچک

7 نکته تولید محتوا برای تجارت های کوچک

از زمان شروع تجارت های الکترونیکی معمولا شرکت های کوچک نسبت به پذیرش تکنیک های بازاریابی و تولید محتوا کندتر بوده است در صورتی که تجارت های گسترده تر برای نتیجه گیری سریع تر تکنیک های جدید را به راحتی می پذیرفتند. امروزه با توجه به اهمیت و گسترش سئو و بحث بهینه سازی سایت، نیاز است تا هر فرد در زمینه ی فعالیت تجاری خویش دانش خود را برای بازاریابی محتوا ارتقا دهد، چرا که در غیر این صورت قادر به رقابت با سایرین نخواهد بود.
در ادامه به هفت نکته برای ایجاد محتوای مناسب اشاره می کنیم.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

همواره این سوال مهم وجود دارد که حال که می خواهیم روی سئوی سایت خود فعالیت نماییم، چه کلمات کلیدی مناسبی را باید انتخاب کرده و با تولید محتوا در آن راستا، جایگاه سایت خود را در موتورهای جستجو و مهمترین آنان، گوگل بالا ببریم.

چگونه شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم

چگونه شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم؟

هر بار که یک شبکه اجتماعی جدید وارد بازار می‌شود و به محبوبیت می‌رسد، بسیاری از کارشناسان و فعالین بازاریابی این حس را دارند که اگر به سراغ استفاده از این پلتفرم جدید نروند، فرصت ارزشمندی را از دست می‌دهند. اما در واقعیت این چنین نیست. به‌عنوان یک مالک کسب‌وکار یا کارشناس بازاریابی باید بدانید که تنها فعالیت در پلتفرم‌هایی که کاربرانتان در آن فعال هستند می‌تواند برایتان نتیجه‌بخش باشد و اساسا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی که جامعه کاربران شما حضوری در آن ندارد فقط هدر دادن وقت و سرمایه است.
باید تلاش‌های خود را روی پلتفرم‌هایی متمرکز کنید که می‌دانید کاربرانتان در آن فعال هستند و همچنین این پلتفرم باید با نیازهای کسب‌وکار شما هم‌سو باشد. سوالی که اکنون مطرح می‌شود این است که چگونه باید شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم؟

هدف شما از تبلیغات در اینستاگرام چیست

هدف شما از تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

رشد کاربران اینستاگرام در بازار جهانی و همچین ایران، نشان دهنده میزان محبوبیت این رسانه نیز هست. یکی از پیشنهادهای مناسب به عنوان یکی از کانال های ارتباطی کمپین، اینستاگرام است. تولید محتوای مناسب، یکی از مهم ترین المان هایی است که می تواند مخاطب هدف را جذب نموده و منجر به آشنایی و تعامل بیشتر وی با کسب و کار شود.

محاسبه اثربخشی تبلیغات CPC

محاسبه اثربخشی تبلیغات CPC

در سامانه های موسوم به CPC به معنای "پرداخت هزینه تنها به شرط ورود و کلیک و نه صرفا دیدن شدن"، تنها بابت نتایج واقعی هزینه پرداخت می کنید و بر خلاف سایر روش های تبلیغاتی، هزینه چندانی بایت نتایج کاملا موثر پرداخت نمی کنید. با توچه به محدودیت بودجه های تبلیغاتی استفاده از این شیوه تبلیغاتی در کمپین ها می تواند موثر باشد.

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

نسل هزاره به افرادی گفته می‌شود که بین سال‌های 1977 تا 2000 میلادی متولد شده‌اند و به‌نوعی با تکنولوژی و فناوری‌های روز عجین هستند. ایران کشوری جوان است و درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را نسل هزاره تشکیل می‌دهد. علاوه بر اینکه این نسل معمولا قدرت خرید بالایی دارد، آن‌ها می‌توانند روی تصمیم‌گیری به خرید نسل‌های پیش از خود، به خصوص والدین، تاثیر بگذارد. افرادی که در دسته‌بندی نسل هزاره قرار می‌گیرند معمولا وفاداری بیشتری نسبت به برندها دارند و برندی که بتواند این طیف را جذب کند می‌تواند مطمئن باشد که مشتریانی وفادار را جذب کرده است.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: