بازاریابی محتوایی Content Marketing

سه موتور جستجوگر مهم برای بازاریابی محتوا

سه موتور جستجوگر مهم برای بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، نقش بسیار مهمی در بازاریابی اینترنتی کسب و کارها دارد. اگر می خواهید بازاریابی محتوایی بهتری انجام دهید، بهتر است به بهینه سازی موتور­های جستجو فکر کنید. 
وقتی ما درباره بهینه سازی موتور های جستجوگر صحبت می کنیم، بیشتر افراد به گوگل فکر می کنند. در حالی که وقتی ما از منظر بازاریابی محتوا به آن نگاه می کنیم، سه موتور جستجوگر می بینیم. محتوا به شکل های گوناگونی ارائه می شوند؛ نوشتار، فایل صوتی، عکس و فیلم. بخاطر همین موضوع لازم است که ما چند موتور جستجو را در نظر گرفته و وب سایت خود را برای این موتورهای جستجو بهینه کنیم.

انتخاب بین بازاریابی محتوا و سئو فنی

انتخاب بین بازاریابی محتوا و سئو فنی

بازاریابی محتوا یا سئو، مسئله ای است که صاحبان سایت های پر بازدید جهت استراتژی کسب و کار اینترنتی خود بر سر آن تصمیم گیری می کنند. در دنیای بازاریابی اینترنتی، به دو قسمت محتوا و سئوی فنی، به عنوان دو بخش کاملا مجزای بازاریابی نگاه می کنیم.
اما این مسئله خیلی هم درست نیست. این دو قسمت، با هم و همراه هم در وبسایت عمل می کنند تا موفقیتی طبیعی را به وجود آورند. دلیل آن این است که برای انجام بازاریابی اینترنتی، دو مجموعه مهارتی کاملا جدا از هم باید به کار گرفته شوند. کسب و کاری که به دنبال استخدام یک سئوکار است، پیدا کردن فردی که در هر دو بخش محتوا و سئوی فنی قوی باشد سخت است. بنابراین کسب و کارها و برندها، ابتدا برای خود مشخص کنند که کدام یکی از این دو مجموعه مهارت، بر دیگری اولویت دارد؟

بازاریابی محتوا با قانون یک درصد

بازاریابی محتوا با قانون یک درصد

برای بازاریابی محتوایی باید سرمایه گذاری کنید و انتظار بازگشت سریع سرمایه را هم نداشته باشید. با اینکه چنین امری برای بازاریابی محتوایی صادق است اما بارها و بارها ثابت شده که بازاریابی محتوایی موثر است.
اما بیایید فرض کنیم اشتیاق شما برای بازاریابی محتوایی در حال از بین رفتن است و دیگر مطمئن نیستید که بازاریابی محتوایی راه به جایی برد! بعلاوه، مدتی است بازاریابی محتوایی انجام می دهید اما آن نتایجی که به دنبالش هستید را نمی بینید.بازاریابی محتوایی نیاز به زمان، تلاش و حوصله زیاد برای یک بازی طولانی دارد، نه یک بازی کوتاه.
چطور می توانید این مشکل را برطرف کنید؟ چطور می توانید به خودتان این اطمینان را بدهید که بازاریابی محتوایی موثر است و برای صدها کسب و کار دیگر اثرگذار بوده است.

محتوا در استراتژی بازاریابی اینترنتی

محتوا در استراتژی بازاریابی اینترنتی

محتوا، کلیدی برای استراتژی بازاریابی اینترنتی است. طبق آمار سایت Hubspot حدود 47% از خریداران قبل از برقراری ارتباط مستقیم با کمپانی، با 3 تا 5 محتوا تعامل دارند. این یعنی چه؟ یعنی محتوا کلید هر استراتژی بازاریابی اینترنتی است. با داشتن روشی واضح برای تمامی ابعاد تولید محتوا، کسب و کار شما در تعامل و تبدیل مشتری های هدایت شونده به خریدار، در موقعیت بسیار قوی تری خواهد بود.در این مقاله می توانید انواع محتوای مورد استفاده در استراتژی بازاریابی اینترنتی را مشاهده کنید. شما می توانید با استفاده از این محتواها، در هر مرحله از پروسه خرید با خریداران ارتباط برقرار کنید.

بازاریابی محتوایی و روابط عمومی دشمن یکدیگر نیستند

بازاریابی محتوایی و روابط عمومی دشمن یکدیگر نیستند!

دو مقوله بازاریابی محتوایی و روابط عمومی در یک عرصه و با اهداف مشترکی در کنار یکدیگر کار می‌کنند، اما برخی‌ها این دو را دشمن یکدیگر می‌پندارند. این دو مشابهت‌های زیادی با هم دارند و هدف نهایی هردوی آن‌ها این است که کسب‌وکار را یک یا چند پله به جلو سوق دهند.
اما وقتی‌که تیم‌های بازاریابی محتوایی و روابط عمومی یاد بگیرند که قدردان یکدیگر باشند و با هم کار کنند، این همکاری مشترک به کسب نتایج قدرتمندی ختم خواهد شد. حاصل این همکاری این است که یک پلتفرم جامع بازاریابی برای برند خلق می‌شود که نه‌تنها نیازهای مشتریان را مرتفع می‌سازد، بلکه تعامل با آن‌ها را حفظ کرده و آن‌ها را به وکیل مدافعان برند تبدیل می‌کند.

5 ترند که آینده بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهند

5 ترند که آینده بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهند.

از ایجاد تا توزیع، فناوری‌های جدید بازاریابان را قادر می‌سازد تا مسیرهای جدیدی را برای جذب مصرف کنندگان ایجاد کنند. برندهای هوشمند به دنبال درک این نکته هستند که مخاطبان چگونه محتوا را مصرف می‌کنند.
اتخاذ تکنیک های جدید، بازاریابان و کسب و کارهایشان را از منحنی پیش خواهد انداخت. در ادامه 5 ترند بازاریابی محتوایی ذکر شده‌اند که به عقیده متخصصان، شرکت‌ها باید در هنگام مشخص کردن استراتژی‌های سال آینده خود، آن‌ها را مدنظر داشته باشند.

هرآنچه که باید در مورد هدف‌گذاری مجدد محتوا بدانید

هرآنچه که باید در مورد هدف‌گذاری مجدد محتوا بدانید.

بازاریابی محتوایی قطعا یکی از بهترین روش‌ها برای ترویج کسب‌وکار است. از طریق این رویکرد از بازاریابی می‌توانید تجربه و تخصص خود را نشان دهید و همچنین بازاریابی محتوایی هزینه چندانی روی دستتان نخواهد گذاشت و توزیع آن نیز آسان است.
اما یکی از چالش‌های اساسی در بازاریابی محتوایی این است که خلق آن زمان می‌برد. به‌خصوص در زمان فعلی که موتور جستجوی گوگل روی منحصربه‌فرد بودن محتواها حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد. اما در این صورت، یک راه‌حل پیش روی شما قرار دارد و آن «هدف‌گذاری مجدد» است.

حساب‌رسی محتوا چیست و چرا به آن نیاز دارید

حساب‌رسی محتوا چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

در بازاریابی B2B، فقط تعداد کمی از فعالیت‌های این حوزه با نتایج فوری همراه هستند. چرخه فروش طولانی به این معنی است که ماه‌ها زمان می‌برد که فعالیت انجام شده توسط شما تاثیر مثبت خودش را روی کسب‌وکار بگذارد. اما خوشبختانه یک تمرین برای کمک به شما وجود دارد و آن حساب‌رسی محتواست.
اما حساب‌رسی محتوا دقیقا چیست؟ به‌صورت خلاصه، این فرآیند عبارت است از ردیابی و سازمان‌دهی تمامی مطالب تولید شده توسط شرکت شما.

6 دلیل عمده شکست بازاریابی محتوایی

6 دلیل عمده شکست بازاریابی محتوایی

نتایج عالی در بازاریابی محتوایی قطعا می‌تواند رخ بدهد و ما بارها و بارها دیده‌ایم که شرکت‌ها و برندهای مختلفی توانسته‌اند در این زمینه موفقیت‌های چشمگیری را به دست آورند. اما بازاریابی محتوایی آن‌قدرها هم که فکر می‌کنید آسان نیست. این فرآیند به آموزش فراوان، هنر متقاعد کردن و شکستن بسیاری از عادات قدیمی بازاریابی نیاز دارد.

5 نکته و ابزار کاربردی برای بازاریابی محتوایی

5 نکته و ابزار کاربردی برای بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی رویکردی است که بیشتر از سایر رویکردهای بازاریابی به ابزارها وابسته است. از بدو شکل‌گیری و توسعه این سبک از بازاریابی به موازات آن ابزارهای گوناگونی نیز توسعه یافته‌اند.در این مطلب می‌خواهیم در کنار گفتن 5 نکته کلیدی برای موفقیت بازاریابی محتوایی، ابزارهای موثر در این حوزه را نیز معرفی کنیم.

5 سوالی که در موقع آنالیز ایده‌های بازاریابی محتوایی باید از خود بپرسید

5 سوالی که در موقع آنالیز ایده‌های بازاریابی محتوایی باید از خود بپرسید.

هرگز سعی نکنید که با صرف‌نظر کردن از یک ایده قبل از اینکه حتی به فکر توسعه آن باشید، محدودیت‌هایی را سر راه خروجی‌های خلاقانه خود قرار دهید. همیشه به‌گونه‌ای کار کنید که بهترین ایده‌ها به سمت شما سرازیر شوند و همچنین مطمئن شوید که حداقل 10 ایده جدید و یا چند ایده در شرف پایان یافتن را در آستین خود آماده دارید. اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که این ایده‌ها را چگونه باید ارزیابی کرد و چگونه باید دانست که آیا این ایده برای کسب‌وکار ما مناسب است یا خیر.

چرا اکنون بازاریابی محتوایی معتبر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد

چرا اکنون بازاریابی محتوایی معتبر بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد؟

شاید بعد از خواندن عنوان از خود پرسیده باشید که بازاریابی محتوایی معتبر به چه معنا است؟ در اینجا منظور ما از معتبر بودن صداقت است. میزان درک و آگاهی مخاطبان این روزها به دلیل گسترش رسانه‌های اجتماعی بیش هر زمان دیگری است و آن‌ها می‌توانند از چند فرسخی تبلیغات گول زننده و نادرست را تشخیص دهند. هنگامی‌که محتوا صادق و شفاف است، انعکاس عمیق و گفتگو را جرقه می‌زند. صداقت در بازاریابی محتوایی یکی از عناصر واضح در برندینگ است، اما روش‌های خوب و بد زیادی برای پرداختن به آن وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه می‌توانید اعتبار خود و ارتباط با مشتری را از طریق محتوا بهبود ببخشید.

4 رویکرد برای موفقیت محتوای محلی

4 رویکرد برای موفقیت محتوای محلی

کسب‌وکارهای کوچک و به‌خصوص کسب‌وکارهایی که در یک محیط جغرافیایی خاص کار می‌کنند و روی مناطق خاصی تمرکز دارند، می‌توانند از محتوای محلی بهره‌برداری زیادی بکنند. این کسب‌وکارها با توسعه یک استراتژی محتوای محلی ضمن هدف قرار دادن افراد می‌توانند فروش و موقعیت برند خود را نیز بهبود دهند.
یک استراتژی محتوای محلی مربوط به همه چیزهایی می‌شود که مشتری محلی به آن‌ها نیاز دارد و داشتن یک استراتژی برای محتوای محلی می‌تواند مرتبط‌ترین و مفیدترین اطلاعات را به خواننده بدهد. افراد اصولا معامله کردن با کسب‌وکارهای محلی را دوست دارند و می‌خواهند از مراکزی خرید کنند که با آن آشنا باشند.

اهمیت کیفیت در برابر کمیت در بازاریابی محتوایی

اهمیت کیفیت در برابر کمیت در بازاریابی محتوایی

وقتی در مورد بازاریابی محتوایی صحبت می‌کنیم، قطعا کیفیت بر کمیت اولویت پیدا می‌کند و دقیقا همین عنصر است که به برند شما شخصیت می‌بخشد.مشتریان شما قطعا لایق بهترین‌ها هستند.در مورد فعالیت‌های روزانه خود و کارهایی که در لیست to-do قرار دارند فکر کنید. فرکانس تعاملات خود با دیگران در محل کار و منزل را مدنظر داشته باشید. در این زمان، چه تعداد از این تعاملات شما به صورت دیجیتالی انجام می‌شوند؟در این مطلب چند ترفند برای ارجحیت دادن کیفیت بر کمیت در بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتال ذکر شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به جذب حداکثری مخاطبان امیدوار باشید. با هم این ترفندها را مرور خواهیم کرد.

بازاریابی محتوایی چگونه باید با استراتژی فروش شما مرتبط شود

بازاریابی محتوایی چگونه باید با استراتژی فروش شما مرتبط شود؟

بازاریابی محتوایی و فروش دو استراتژی بسیار مهم برای موفقیت هستند، اما بسیاری از کارآفرینان و مالکان کسب‌وکارها این دو را جدا از هم می‌پندارند. بازاریابی محتوایی به‌صورت خلاصه یعنی تولید و نشر محتوا برای جذب مخاطب و فروش نیز یعنی معاملات بیشتر.
در اینجا ممکن است متوجه یک رابطه ملموس بین بازاریابی محتوایی و فروش شوید. یعنی بازدیدکنندگانی که از طریق بازاریابی محتوایی به سایت شما می‌آیند می‌توانند به مشتری شما تبدیل شده و از شما خرید کنند. اما اگر می‌خواهید که از این دو عنصر مهم نهایت بهره را ببرید، باید رابطه میانشان را به خوبی بدانید.


6 روش کمتر شناخته شده برای توزیع محتوا

6 روش کمتر شناخته شده برای توزیع محتوا

اولین کاری که بعد از انتشار پست در وبلاگ خود انجام می‌دهید چیست؟ به اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی یا صرف هزینه‌های تبلیغاتی برای افزایش بازدید از آن؟ توزیع محتوا یکی از مراحل بسیار مهم در فرآیند بازاریابی محتوایی است و شاید حتی گاهی اهمیت آن از خود تولید محتوا فراتر می‌رود. اهمیت توزیع محتوا ازاین‌رو است که شما حتی اگر بهترین و بی نقص‌ترین محتواهای وب فارسی را بنویسید، اما کسی از این محتوا بازدید نکند و آن را نخواند، این محتوا هیچ ارزش افزوده‌ای برای کسب‌وکار شما نخواهد داشت.

تبلیغات یا بازاریابی محتوایی؛ کدام یک موثرتر است

تبلیغات یا بازاریابی محتوایی؛ کدام یک موثرتر است؟

دنیای بازاریابی آنلاین یک دنیای غنی و متنوع است و در آن کسب‌وکارها می‌توانند از ده‌ها روش و استراتژی برای جذب افراد و افزایش نرخ تبدیل استفاده کنند. البته با وجود این تنوع، بیشترین استراتژی‌ها را می‌توان در دو نوع اصلی دسته‌بندی کرد: بازاریابی ربایشی و برونگرا.

بازاریابی برونگرا شیوه سنتی‌تر تبلیغات است که در آن از تبلیغات خارجی برای جلب‌توجه کاربران جهت خرید یک محصول استفاده می‌شود. برای مثال، تبلیغات در نتایج جستجو می‌تواند یک کاربر را تشویق کند تا کتابی را مستقیما از صفحه نتایج موتورهای جستجو خریداری کند. اما بازاریابی ربایشی به معنای این است که کاربران را به صورت طبیعی به سایت هدایت کنید. منظور از این روش‌های طبیعی استفاده از روش‌هایی مانند بازاریابی محتوایی و سئو است.

البته استراتژی‌های زیادی وجود دارد که زیرمجموعه هرکدام از دو مورد گفته شده در بالا قرار می‌گیرند. اما بازاریابی محتوایی و تبلیغات دو مورد از جدی‌ترین استراتژی‌هایی هستند که توسط کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال سوال این است که کدام یک از این دو موثرتر است؟ در این مطلب مشخص خواهیم کرد.

چرا برندتان به رپورتاژ آگهی نیاز دارد

چرا برندتان به رپورتاژ آگهی نیاز دارد؟

با رشد و توسعه شبکه‌های اجتماعی و فروش دیجیتالی، بسیاری از افراد رویای کسب رتبه‌های برتر در صفحه نتایج گوگل و رشد ویروسی محتواهای خود را در ذهن می‌پرورانند. در حالی که دست‌یابی به چنین رویایی دور از دسترس نیست، اما چیزی بیشتر از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را می‌طلبد. به نظر می‌رسد که استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی روی موضوعات داغ بازاریابی تاثیر می‌گذارند و توجه کمی به استراتژی‌های بازاریابی امتحان پس داده اعطا می‌شود. در نتیجه، بسیاری از طرح‌های جدید بازاریابی با شکست روبرو می‌شوند.

17 ابزار بازاریابی گوگل برای کسب و کارها

17 ابزار بازاریابی گوگل برای کسب و کارها

بازاریابی اینترنتی از طریق ابزارهای بازاریابی گوگل برای کسب و کارها بسیار موثر بوده و استفاده از آن موجب افزایش بهره وری در کسب و کار اینترنتی می شود. در اینجا قصد داریم به معرفی سرویس های گوگل پرداخته و 17 ابزار بازاریابی گوگل را به شما معرفی نماییم.

بازاریابی محتوایی برای چه کسب‌وکارهایی بهتر جواب می‌دهد

بازاریابی محتوایی برای چه کسب‌وکارهایی بهتر جواب می‌دهد؟

بازاریابی محتوایی به‌عنوان یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی به شمار می‌آید و اصولا همه کسب‌وکارها می‌توانند از آن استفاده کنند. نحوه عملکرد بازاریابی محتوایی نیز ساده است و در آن از محتواهای مفید، جذاب و کاربردی برای جذب طبیعی افراد به سایت و برند استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که مشتریان هر کسب‌وکار به یکسری اطلاعات حداقلی در مورد آن کسب‌وکار نیاز دارند، نیاز به محتوا در همه جا احساس می‌شود. اما برخی کسب‌وکارها می‌توانند بیش از سایرین از مزیت‌های بازاریابی محتوایی منتفع شوند.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: