بازاریابی محتوایی Content Marketing

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا گام چهارم تبدیل مشتری به هوادار

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا (گام چهارم – تبدیل مشتری به هوادار)

با «گام چهارم بازاریابی درونگرا، تبدیل مشتری به هوادار» همراه ما باشید.

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا گام سوم تبدیل مشتری احتمالی به مشتری

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا (گام سوم – تبدیل مشتری احتمالی به مشتری)

پس از این که توانستید مخاطبان را وارد وب‌سایت خود کنید و با ترفندهای بازاریابی درونگرا، آن‌ها را به مشتری احتمالی تبدیل کنید، نوبت آن است تا به قسمت شیرین داستان نزدیک‌تر شویم! تبدیل مشتریان احتمالی به خریداران نهایی!
3 روش را برای اینکه بتوانیم با استفاده از دیجیتال مارکتینگ، مشتریان احتمالی را به مشتریان قطعی و خریدار نهایی تبدیل کنیم، در این بخش معرفی می‌کنیم.

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا گام دوم تبدیل مخاطب به مشتری احتمالی

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا (گام دوم – تبدیل مخاطب به مشتری احتمالی)

وقتی که توانستیم مخاطبان‌مان را جلب کنیم (که چگونگی آن را در گام اول بازاریابی درونگرا: جذب مخاطب توضیح دادیم)، گام دوم بازاریابی درونگرا (Inbound Marketing) این است که بتوانیم این مخاطبان را به مشتریان احتمالی تبدیل کنیم. این کار را با جمع‌آوری اطلاعات لازم از مخاطبان به دست خواهیم آورد. حداقل چیزی که می‌توانید داشته باشید، آدرس ایمیل آن‌هاست.

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا گام اول جذب مخاطب

4 گام اصلی بازاریابی درونگرا (گام اول – جذب مخاطب)

برای اجرای بازاریابی درونگرا، 4 گام اصلی را باید برداریم که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 10 خلاف جریان آب شنا نکنید

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 10: خلاف جریان آب شنا نکنید!

رفتار کردن آگهی دهنده‌ها همانند ماهی قزل‌آلا، موجب عدم موفقیت آنها می‌شود، چون همواره سعی می‌کنند در خلاف جهت آب حرکت کنند که مستلزم صرف مقدار زیادی وقت و انرژی‌ست. حتی بسیاری از قزل‌آلاها بدون هیچ حادثه‌ای در مسیر از بین می‌روند؛ مانند بسیاری از آگهی‌دهنده‌ها که پول قابل توجهی را در بازاریابی خود هزینه می‌کنند تا دیدگاه خود را به مشتری تحمیل کنند.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 9 هم مرتبط و هم خاص باشید

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 9: هم مرتبط و هم خاص باشید!

هدف شما به عنوان یک آگهی‌دهنده یا شرکت این است که چنان تفاوت مهمی ایجاد کنید که موجب شود مشتری شما را به رقبای دیگر ترجیح دهد. یعنی چیزی که انتظارش را دارد.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 8 یک آگهی یک ایده

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 8: یک آگهی، یک ایده

برای یک شخص عادی کمتر از نیم ثانیه طول می‌کشد تا تصمیم بگیرد به آگهی شما توجه کند یا نکند؛ یعنی اینکه، جذاب‌ترین موضوع را به گونه‌ای به کار ببرید تا اولین چیزی باشد که دیده یا شنیده می‌شود. با اصل هشتم بازاریابی همراه باشید.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 7 وقتی دیگران این ور می‌روند شما آن ور بروید

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 7: وقتی دیگران این ور می‌روند شما آن ور بروید.

مغز انسان به گونه‌ای طراحی شده که به چیزهای جدید و متفاوت توجه کند. برای اینکه مطمئن شوید آگهی شما در انبوه آگهی‌ها دیده می‌شود، باید متفاوت باشد. این کار جرات می‌خواهد و مستلزم داشتن نگرشی متفاوت است. برای اینکه مطمئن شوید آگهی شما با هر شرایط و با هر رسانه‌ای (تبلیغات تلویزیونی، چاپی، وب‌سایت، بروشور و…) دیده می‌شود از تحلیل زیگزاگی استفاده کنید. با اصل هفتم بازاریابی همراه باشید.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل 6 تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل 6: تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی

امروزه بازاریابی بسیار پیچیده شده است. بازار به هزاران گروه کوچک تقسیم می‌شود و ممکن است رقبایتان از کشورهایی دیگر یا صنایعی کاملا بی‌ربط باشند! رسانه‌ها همه جا هستند از موبایل گرفته تا دیوارهای دستشویی عمومی!
یک راه ساده برای پرداختن به همه این پیچیدگی‌ها وجود دارد. ما آن را «تئوری الاکلنگ باری کالن در مورد رفتارهای انسانی» می‌نامیم. می‌توانید از این تئوری برای ساده کردن تصمیمات پیچیده‌ی بازاریابی استفاده کنید.

اصول پایه ای در بازاریابی اصل5 حقایق هیجانی حقایق ناپیدایی هستند

اصول پایه ای در بازاریابی – اصل5: حقایق هیجانی، حقایق ناپیدایی هستند!

بیشتر مردم قادر نیستند آگاهانه انگیزه‌های درونی رفتارشان را به درستی بیان کنند. واقعا فکر می‌کنید علتی که مردم اتومبیل لوکس گران قیمت می‌خرند به خاطر این است که «خوب طراحی شده»؟ یا فکر می‌کنید به خاطر این است که می‌تواند دیگران را تحت تاثیر ثروت و توانایی‌شان قرار دهند؟ 

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل4 وقتی خال دل حکم سر را می‌برد

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل4: وقتی خال دل، حکم سر را می‌برد.

یکی از خیال‌پردازی‌های رایج یک شرکت اقتصادی و آکادمیک این است که فکر می‌کنند مردم معقولانه رفتار می‌کنند! اما تحقیقات همواره نشان داده که رفتار انسانی بیش از آنکه منطقی باشد، احساسی‌ست و نمی‌توان انتظار داشت که همیشه عقلشان بر دلشان حاکم باشد.

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل3 همه چیز را یکی و هم‌راستا کنید

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل3: همه چیز را یکی و هم‌راستا کنید.

مشتریان، یکدستی را دوست دارند. دوست دارند به قولی که دیروز دادید امروز و فردا هم وفادار باشید. دوست دارند برای چیزی که امروز شاخص هستید در آینده هم باشید. به دنبال برندهایی هستند که به چیزی که ارائه می‌کنند اعتماد داشته باشند.
از این رو باید همه چیز را یکی کنید. محصول، قیمت، تبلیغ و موقعیت‌ها، وعده‌های بازاریابی، تحویل محصول و خدمات را یکپارچه کنید. پیامی را که از طریق رسانه‌ها و اشخاص مختلف ارسال می‌کنید، یکپارچه و در یک راستا بسازید (انواع پیام‌های تبلیغاتی را ببینید). نوع افرادی که استخدام می‌کنید، موقعیت‌سازی، برندسازی و پیام‌دهی را یکی کنید.

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل 2 بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل 2: بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند!

اگر مشتریان بخواهند کفش قرمز بخرند و شما به دلیل اینکه انبارتان پر از کفش سفید است سعی می‌کنید به آن‌ها کفش سفید بفروشید، به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. هنوز هم شرکت‌هایی هستند که پیام و محصولات‌شان را به مشتریان تحمیل می‌کنند.چرا؟

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل 1 بازاریابی در مورد احتمالات است نه پیش‌بینی‌ها

اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل 1: بازاریابی در مورد احتمالات است نه پیش‌بینی‌ها

رفتار انسان نسبی‌ست نه مطلق. همیشه نمی‌توانید از انسان انتظار داشته باشید کاری را که می‌خواهید انجام دهد. چون انسان‌ها آزاد هستند، در موقعیت‌های متفاوت رفتارهای مختلفی دارند و موقعیت‌ها هم به طور غیر منتظره‌ای تغییر می‌کنند. حتی کسانی هستند که انگیزه‌ی آن‌ها در زندگی مقاومت در برابر حاکمیت است و از انتظارات گروه خارج می شوند.

10 راهکار برای گسترش برنامه‌ی بازاریابی

10 راهکار برای گسترش برنامه‌ی بازاریابی

پیشتر درباره‌ی برنامه‌ی بازاریابی صحبت کرده بودیم. در این جا قصد داریم تا 10 راهکار برای گسترش برنامه‌‌ی بازاریابی شما ارائه دهیم که شامل برخی از نکاتی‌ست که معمولا به چشم نمی‌آیند، اما تاثیرشان در روند کلی فرایند بازاریابی استارت‌آپ یا کسب و کار شما قابل توجه است.

5 تصور غلط در مورد بازاریابی محتوایی که می‌تواند نرخ تبدیل را کاهش دهد

5 تصور غلط در مورد بازاریابی محتوایی که می‌تواند نرخ تبدیل را کاهش دهد.

هر برند برای فعالیت‌های خود، اعم از نوشتن پست‌های وبلاگی، تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و… به یک استراتژی بازاریابی محتوایی نیاز دارد. اما علی رغم اهمیت بسیار زیاد تهیه این استراتژی، بازاریابان زیادی را دیده‌ایم که برای گرفتن نتیجه از کمپین‌های خود با مشکل مواجه هستند.

نشانه‌ هایی که می‌گوید باید با آژانس سئو خود قطع همکاری کنید

نشانه‌ هایی که می‌گوید باید با آژانس سئو خود قطع همکاری کنید.

سالیانه مالکان بسیاری از کسب‌وکارها در جهان، فعالیت‌های بهینه‌سازی خود را به آژانس‌های سئو واگذار می‌کنند که هم در این زمینه از تخصص بالاتری برخوردار هستند و هم هزینه کمتری را روی دست مالک کسب‌وکار می‌گذارند.
اما مانند هر شراکتی در کسب‌وکار و یا استخدام، این رابطه ممکن است آن چندان که وعده داده شده بود برای طرفین مزیت نداشته باشد. اگر احساس کنید که نتایج به دست آمده با هزینه صرف شده تطابقی ندارد و یا اگر به هر دلیلی به این نتیجه رسیدید که یک پای این همکاری می‌لنگد، باید به دنبال نشانه‌هایی باشید که به شما می‌گویند باید با آژانس سئو طرف قرارداد خود قطع همکاری کنید. در این مطلب ما قصد داریم این نشانه‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. تا پایان با ما همراه باشید.

با 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی آشنا شوید

با 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی آشنا شوید.

بازاریابی در واقع پیشرانه کسب و کار شما به سمت رشد و موفقیت است و اگر به بازاریابی به عنوان یک سیستم نگاه کنید و آن را به صورتی یک اتوماسیون در بیاورید، می‌بینید که پرداختن به آن وقت بسیار کمتری ر از شما می‌گیرد و البته تاثیرگذاری آن نیز افزایش می‌یابد.
نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها امروزه می‌تواند وظیفه مدیریت و هماهنگی فعالیت‌های سنگین و حجیم بازاریابی را بر عهده بگیرند. اگر فقط بخشی از زمان خود را به طراحی یک سیستم اختصاص دهید، این سیستم در تمام طول عمر کسب و کار در کنار شما خواهد بود و برای شما کار خواهد کرد. در ادامه 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی ذکر شده است :

مدل خوشه ‌ای تولید محتوا CONTENT CLUSTERS

مدل خوشه ‌ای تولید محتوا (CONTENT CLUSTERS)

تولید محتوا و بازاریابی محتوایی از جمله اقداماتی هستند که یک کسب‌وکار در طول دوره حیات خود باید حتما به سراغ آن‌ها برود؛ زیرا که برای رشد و به دست آوردن مشتریان جدید، در پیش گرفتن این رویکردها یک توفیق اجباری است. در این  مطلب می‌خواهیم در مورد مدلی از تولید محتوا به نام «تولید محتوای خوشه‌ای» صحبت کنیم. مدل خوشه‌ ای تولید محتوا در واقع یک ساختار مدل‌سازی موضوعی است که محتواهای مرتبط در اطراف یک موضوع تحت عنوان «هسته» تولید می‌شوند.
سازماندهی محتواها از این طریق به موتورهای جستجویی مانند گوگل کمک می‌کند تا ارتباط بین صفحات را درک کرده و در مورد یک موضوع خاص برایتان اتوریتی ایجاد نماید. استفاده از این رویکرد مزیت‌های دیگری نیز دارد. مزیت‌هایی از جمله بیشتر دیده شدن در صفحه نتایج موتورهای جستجو و بازگشت سرمایه بهتر از فعالیت‌های بازاریابی محتوایی.

9 مهارت بازاریابی محتوا

9 مهارت بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا (Content Marketing) نوعی بازاریابی اینترنتی است که از طریق آن می توانید افراد را جذب کسب و کار خود کرده و آنها را به مشتریان سودآوری تبدیل کنید. اما آیا شما مواردی که برای موفقیت در دنیای مدرن بازاریابی امروز لازم است، را در دست دارید؟
با تغییر چشم انداز بازاریابی، نیازها و انتظارات پیرامون بازاریابی محتوایی نیز تغییر می کند. حتی اگر بهترین نویسندگان را هم به کار بگیرید، باز هم باید راهی برای ارتقاء مهارت های بازاریابی خود پیدا کنید. البته اگر می خواهید متفاوت باشید! برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: