بازاریابی محتوایی Content Marketing

کلینیک محصول چیست و چه زمانی باید کلینیک محصول اجرا شود

کلینیک محصول چیست و چه زمانی باید کلینیک محصول اجرا شود؟

کلینیک محصول یک متد تحقیقات بازاریابی می باشد که به کمک آن انتظارات مشتری ها در مورد محصولات و خدمات شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و واحدهای مختلف از قبیل واحد تولید ، تحقیق و توسعه ، بازاریابی شرکت تصمیمات خود را در مقاطع مختلف بر اساس این نظرات اتخاذ می نماید.

تبلیغات پنهان یعنی چه روش های انجام تبلیغات پنهان کدامند

تبلیغات پنهان یعنی چه ؟ روش های انجام تبلیغات پنهان کدامند؟

تبلیغات پنهان روشی است برای رقابت، که از سوی مشاوران بازاریابی توصیه می شود.همانطور که می دانید عنصر رقابت در تمامی کسب و کار ها هر روز پر رنگ تر می شود و همانطور که می دانید امروزه شرکت ها تمایل دارند که با استفاده از روش های جدید در معرض دید مشتریان قرار بگیرند، البته آنها بر دو عامل صرفه جویی زمان و هزینه تاکید بسیار دارند، برای رسیدن به همین امر مشاوران بازاریابی از روش تبلیغات پنهان استفاده کرده و به نمایش و معرفی محصولات و خدمات در موقعیت های هوشمندانه مثل فیلم ها، شبکه های خبرگذاری، کتب، بازی های کامپیوتری، نت، پویا نمایی (انیمیشن) و مجله ها می پردازند.

تاثیر اینستاگرام در تبلیغات و بازاریابی

تاثیر اینستاگرام در تبلیغات و بازاریابی

به طور کلی تبلیغات در اینستاگرام یکی از بهترین شیوه های تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی می باشد و این نوع تبلیغات برای کلیه صنایع بسیار مهم و با اهمیت است و سعی کنید که کلیه محصولات تولیدی سازمان خود را در اینستاگرام معرفی نمایید تا هم محصولات و هم برند شما در این رسانه اجتماعی تبلیغاتی معرفی گردد.
اینستاگرام یکی از پر کاربرترین و قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی برای معرفی کالاهای صنایع گوناگون در سراسر دنیا می باشد، البته شایان ذکر است که وسیله مناسبی برای برندسازی بر پایه تبلیغات نیست.

کاربرد رپرتاژ آگهی تبلیغاتی

کاربرد رپرتاژ آگهی تبلیغاتی

رپورتاژ آگهی Advertorial  مطلبی است که ظاهری شبیه به سایر مقالات و مطالب دارند اما در واقع باسفارش قبلی و با هدف تبلیغ برای یک شرکت یا سازمان تجاری تهیه شده اند.

چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم

چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم؟

طراحی کاتالوگها در بسیاری از زمینه ها می تواند به کسب و کار یا حرفه و تخصص شما هویت ببخشد.
بهتر است در طراحی آنها دقت لازم را به خرج دهید. کاتالوگهایی که با رعایت موارد و نکات ظریفی طراحی می شوند می توانند با سرعت بیشتری در ذهن مخاطبان جای بگیرند و قدرت ماندگاری بیشتری نیز دارند. پس بهتر است به برخی نکات و تکنیکهای ریز ولی مهم توجه کنید تا کاتالوگهای جذاب و مفیدی طراحی کنید. در اینجا با برخی از موارد و تکنیکهای مهم در طراحی کاتالوگ آشنا می شویم.

پیش بینی پر کاربردترین ابزار تبلیغاتی در سالهای آینده

پیش بینی پر کاربردترین ابزار تبلیغاتی در سالهای آینده

هر چقدر زمان به جلو حرکت می کند و ابزارهای پیشرفته تر و توسعه یافته تری به بازار وارد می شوند در زمینه بازاریابی نیز تحولاتی رخ می دهد. بازاریابی از جمله زمینه هایی است که بیش از سایر بخشها ، دستخوش تغییرات و تحولات صورت گرفته در تکنولوژی است. تا چند سال پیش ، صاحبان شرکتها به دنبال طراحی سایتها و وب گاههایی بودند که بتوانند فعالیتها ، محصولات و مطالب خود را در آنها قرار دهند و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در حالی که امروزه باید ابزارها و نوع کاربرد خود را به روز رسانی کنیم و متناسب با زمان حرکت کنیم.

به جای تبلیغ محصولتان بر محتوای تبلیغاتی تمرکز داشته باشید

به جای تبلیغ محصولتان، بر محتوای تبلیغاتی تمرکز داشته باشید.

در شعارها و پیامهای تبلیغاتی قدیمی هر چیزی که به چشم می خورد فقط تعریف از کالاست.
دائماً جمله هایی با این محتوا که این محصول بهترین محصول است ، با دیگر محصولات مشابه متفاوت است ، بهترین قیمت و شرایط را برای شما در نظر گرفته ایم و پیامهایی از این دست در متنهای تبلیغاتی مواجه هستیم. خودتان را به جای مخاطبان بگذارید ، آیا پس از مدتی که این پیامها را می شنوید خسته نخواهید شد؟ آیا هنوز چنین پیام تبلیغاتی برای شما جذاب است؟ آیا چنین پیامی می تواند انگیزه کافی برای خرید محصول را در شما افزایش دهد؟ مسلماً این طور نیست

10 ترفند طلایی برای تولید محتوای تأثیرگذار

10 ترفند طلایی برای تولید محتوای تأثیرگذار

امروزه یک مطلب خوب که برای موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی بهینه‌سازی شده، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و حتی تا سال‌ها برای شخص یا کمپانی ایجاد‌کننده‌اش ارزش افزوده ایجاد کند.
نکته‌ای که باید در فرآیند تولید محتوا همیشه مدنظر داشته باشید، این است که “برای مخاطب بنویسید، نه برای موتورهای جستجو”. این نکته‌ایست که حتی خود موتور جستجوی گوگل هم روی آن تاکید دارد، چراکه محتوا در صورتی می‌تواند موجب رشد کسب و کار شود که سه مرحله‌ی دیده شدن، خوانده شدن و به اشتراک‌گذاری توسط مخاطب را طی کند.

4 روش کاربردی شناسایی مخاطب هدف برای کسب و کارتان

4 روش کاربردی شناسایی مخاطب هدف برای کسب و کارتان

مخاطب هدف یعنی کسانی که ممکن است به سرویس یا محصول شما علاقه داشته باشند، اما از کجا بفهمیم که افراد به محصولات یا خدمات ما علاقه دارند یا خیر؟!
در ادامه با چهار روش شناسایی مخاطب هدف آشنا خواهید شد.

7 راه موثر برای خلق بهتر محتوای فروشگاه‌‌های اینترنتی

7 راه موثر برای خلق بهتر محتوای فروشگاه‌‌های اینترنتی

نتیجه‌ی یک تحقیق نشان می‌دهد که هفتاد درصد از مشتریان به جای استقبال از آگهی‌‌های تبلیغاتی خواستار شنیدن داستان موفقیت برند هستند؛ بنابراین تولید یک محتوای خوب در شبکه های اجتماعی و وب سایت در کنار  استفاده از تبلیغات بسیار اثربخش خواهد بود. 
امروزه در فضای رقابتی و شفاف اطلاعاتی راه‌های بسیاری برای فروشگاه‌های آنلاین وجود دارد تا محتوای کاربرپسند را خلق نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا با هفت راه موثر برای ایجاد محتوای جذاب‌تر برای فروشگاه‌ها در فضای آنلاین آشنا شویم.

تقویم محتوا برنامه ریزی موفق بازاریابی دیجیتال

تقویم محتوا، برنامه ریزی موفق بازاریابی دیجیتال

تقویم را نگاه کنید، تصور کنید در اولین شنبه ماه قرار است در حضور تماشاچیان بسیاری سخنرانی کنید. در مورد  مطالبی که می خواهید راجع به آن صحبت کنید بسیار هیجان زده اید و در ذهنتان تمام برنامه ریزی های لارم را برای انجام هر چه بهتر این سخنرانی انجام داده اید. همه چیز عالی بنظر می رسد و اما، فقط یک مشکل وجود دارد:
برای اینکه پیامی را به گوش مخاطبانتان برسانید فقط ایده هایی در ذهنتان پرورش داده اید که برای اجرا کردن آنها هیچ برنامه ریزی نکرده اید و حال آمادگی ندارید!
کمی با خود بیاندیشید! چه دلیلی دارد مردم سخنرانی بدون آمادگی شما را رزرو کنند؟چرا باید وقت و پولشان را برای بداهه گویی های شما صرف کنند؟با این کارتان فقط اعتبار خودتان را ار دست خواهید داد و آنها دیگر به حرفای شما توجه نمی کنند.

شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

این روزها بازاریابی شبکه های اجتماعی با سرعت هر چه تمام تر به یکی از ضروری ترین بخش های استراتژی بازاریابی دیجیتال درآمده است. شبکه های اجتماعی نیز دائما در حال تغییر و تحول هستند و بنظر می رسد برای دستیابی به موفقیت و اجرای بهترین شکل بازاریابی شبکه های اجتماعی ، آشنایی با اصول و قوانین موفقیت در آن ضروری است.
این نکته را بخاطر داشته باشید که همواره پایه های بنای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را محکم بنا کنید.

باورهای درست و غلط در مورد بازاریابی محتوایی

باورهای درست و غلط در مورد بازاریابی محتوایی

این روزها سر که بچرخانیم دست هر شخص یک گوشی همراه می بینیم، بیشتر که دقت می کنیم میبینیم مردم اغلب رساعات روز به وب گردی و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و …  مشغول هستند، حالا که متوجه شدید بیشتر مردم وقتشان را چطوری و کجا می گذرانند، بهتر نیست بدانیم در لابلای این همه مطالب به دنبال چه چیزی هستند؟
جواب ساده است محتوای به درد بخور!
از طرفی این روزها هر جا می رویم محال است لغت بازاریابی محتوا را چندین بار نشنویم! انتقال خوش نواتر صدای برند به مخاطبان، تولید محتوای ناب، اطلاع رسانی از نیازهای واقعی مشتریان و… پاسخ چرایی بازاریابی محتوایی است.
در این مطلب، قصد داریم بطور کاملا شفافی بیان کنیم که این معجون شفافبخش یعنی بازاریابی محتوایی دقیقا چیست؟

8 توصیه از متخصصان برای موفقیت‌ کمپین‌های بازاریابی محتوا

8 توصیه از متخصصان برای موفقیت‌ کمپین‌های بازاریابی محتوا

بسیاری از افراد در ابتدای مسیر راه‌اندازی یک کمپین بازاریابی محتوایی، نمی‌دانند که چگونه و از کجا این فرآیند را آغاز کنند. ما می‌دانیم که این فرآیند آسان نیست و به اختصاص زمان، انرژی و ایده‌هایی ناب برای شروع نیاز دارد. حتما این سخن را به‌وفور شنیده‌اید که آغاز هرکاری مهم‌ترین بخش آن است و در بازاریابی نیز شروع خوب اهمیت بالایی دارد. تمامی استراتژی‌ها و اقدامات شما به مرحله اول بستگی دارد.
اهمیت بازاریابی محتوایی بین کسب‌وکارهای ایرانی این روزها به‌قدری بالا رفته است که فکر نمی‌کنم نیازی به توضیح اضافه داشته باشد.در این مطلب می‌خواهیم 8 توصیه از متخصصان جهانی بازاریابی در زمینه موفقیت کمپین‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. با استفاده از این نوشته شما مطالب بیشتری در مورد بازاریابی، نحوه شروع، روش‌های افزایش اثرگذاری و ساخت کمپینی ماندگار را یاد خواهید گرفت.

5 قدم تا شروع بازاریابی ویدئویی

5 قدم تا شروع بازاریابی ویدئویی

اگر وقتی نام «بازاریابی ویدئویی» به گوشتان می‌رسد ناخودآگاه تمثیلی از یک جنبه ترسناک بازاریابی در ذهنتان تداعی می‌شود، باید بگویم که شما تنها نیستید. در هر دقیقه، حدود 72 ساعت ویدئو روی سرویس یوتیوب آپلود می‌شود و سرویس‌هایی مانند فیس‌بوک، ویمو، دیلی موشن و ویستیا نیز هرکدام مشتریان خاص خود را دارند.
این میزان آپلود ویدئو در بستر اینترنت، نشانگر این است که اهمیت بازاریابی ویدئویی در سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته است؛ بنابراین ساخت ویدئوهایی جذاب که بتوانند تعامل با مخاطبان را افزایش دهند و همچنین برای کسب‌وکار ارزش‌آفرین باشند، به یک ضرورت تبدیل شده است.
در این مطلب شما یاد خواهید گرفت که چگونه به بازاریابی ویدئویی خود ارزش اضافه کنید و از بهترین استراتژی‌ها و ترفندهای این حوزه نیز آگاه خواهید شد.

راهنمای کامل طراحی تقویم محتوا برای شبکه‌های اجتماعی

راهنمای کامل طراحی تقویم محتوا برای شبکه‌های اجتماعی

طراحی تقویم محتوا به شما اجازه می‌دهد محتوای برندتان را چندین بار در طول روز در زمان مناسب به دست مخاطبین هدف‌تان برسانید. هر کمپین موفق در شبکه های اجتماعی از یک زیرساخت و برنامه محتوایی قدرتمند از جمله طراحی تقویم محتوا برخوردار است. طراحی تقویم محتوا به فعالیت‌های توزیع محتوا در شبکه‌های اجتماعی شکل می‌بخشد و به شما کمک می‌کند منابع خود را سازماندهی نمایید و از دگر سو، به صورت هوشمندانه زمان‌های خود را مدیریت نمایید و به اهداف کمپین تبلیغاتی خود دست یابید. 
در این مطلب قصد داریم به راهنمای کامل طراحی تقویم محتوا برای شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام (محبوب‌ترین شبکه اجتماعی این روزها) بپردازیم. با ما همراه باشید.

مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید

مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید

تا پنج سال پیش، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در حوزه بازاریابی ، مفهوم تازه‌ای بود. به طوریکه بسیاری از برندهای بزرگ در حوزه مؤسسات آموزشی، رستوران‌ها، هنرمندان خلاق، شرکت‌های مطرح نرم‌افزاری تلاش کردند برای دستیابی به اهداف کسب و کار خود (مانند افزایش سهم آگاهی برند در شبکه های اجتماعی و افزایش conversion)، از پتانسیل بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایند. بنابراین، بسیاری از برندهای بزرگ و جهانی مانند پادشاهان فضای شبکه اجتماعی، به سمت طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی در فضای سوشال روی آورند تا بتوانند مخاطب هدف را به برندشان متصل نمایند. در این مطلب قصد داریم نکاتی را معرفی کنیم تا مانند پادشاهان در شبکه‌های اجتماعی قدم بردارید. با ما همراه باشید.


15 تکنیک داستان‌سرایی برای برندها

15 تکنیک داستان‌سرایی برای برندها

صفحه «درباره ما» در وب‌سایت ازجمله صفحاتی است که بازدید نسبتا زیادی را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما کاربران بعد از بازدید از این صفحه، چه‌کاری را انجام می‌دهند؟ آیا در وب‌سایت می‌مانند؟ به آفرهای شما نگاه می‌کنند؟ برای اطلاعات بیشتر با شما تماس می‌گیرند یا ناپدید می‌شوند؟
یکی از ترفندهایی که بتوانید بازدیدکنندگان را در سایت نگه‌دارید و آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید، این است که سراینده داستان‌هایی قدرتمند باشید. داستان‌هایی که می‌توانند مانند یک رمان یا فیلم سینمایی، توجه بازدیدکننده را به خود جلب کنند.
در این مطلب قرار است 15 تکنیک برتر داستان‌سرایی را با شما به اشتراک بگذاریم که به‌وسیله آن‌ها می‌توانید بازدیدکنندگان را از یک بازدیدکننده صرف به مشتری تبدیل کنید.

بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا مانند اینفلوئنسرهای بزرگ

بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا مانند اینفلوئنسرهای بزرگ

بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا این روزها به یکی از فرمت های محتوایی قدرتمند و بسیار جذاب در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است که توجه بسیاری از برندها، مدیران بازاریابی و اینفلوئنسرها را به خود جلب کرده است. این روزها شاهد ظهور ستارگان درخشانی در شبکه های اجتماعی ویدیویی هستیم که به خوبی از پتانسیل بازاریابی محتوای ویدیویی در سوشال مدیا برای تحقق اهداف خود و کسب ثروت بهره مند می شوند.در این مطلب قصد داریم به شما روش هایی را معرفی کنیم تا بتوانید مانند اینفلوئنسرهای بزرگ شبکه های اجتماعی مانند آپارات یا یوتیوب برندی محبوب و مشهور خلق نمایید.

8 آمار برای کمک به اثبات ارزش بازاریابی محتوایی

8 آمار برای کمک به اثبات ارزش بازاریابی محتوایی

پیدا کردن نمونه‌های موفق بازاریابی برند، به‌خصوص در عصر شبکه‌های اجتماعی، کار چندان سختی نیست. فقط کافی است نگاهی به شرکت‌های بزرگ حوزه‌های مختلف صنعت دنیا داشته باشید تا ببینید که آن‌ها چگونه برند کسب‌وکار خود را ترویج می‌دهند.
اما یک بازاریابی محتوایی که بتواند پشتیبان بازاریابی برند باشد، می‌تواند به‌عنوان یک وزنه مثبت برای فرآیند بازاریابی تلقی شود. از طریق استراتژی بازاریابی محتوایی، برند در مدت کوتاه‌تری در ذهن مخاطب حک می‌شود و برای مدت‌زمان طولانی‌تری نیز به یاد او خواهد ماند.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: