بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

نسل هزاره

نسل هزاره به افرادی گفته می‌شود که بین سال‌های 1977 تا 2000 میلادی متولد شده‌اند و به‌نوعی با تکنولوژی و فناوری‌های روز عجین هستند. ایران کشوری جوان است و درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را نسل هزاره تشکیل می‌دهد. علاوه بر اینکه این نسل معمولا قدرت خرید بالایی دارد، آن‌ها می‌توانند روی تصمیم‌گیری به خرید نسل‌های پیش از خود، به خصوص والدین، تاثیر بگذارد. افرادی که در دسته‌بندی نسل هزاره قرار می‌گیرند معمولا وفاداری بیشتری نسبت به برندها دارند و برندی که بتواند این طیف را جذب کند می‌تواند مطمئن باشد که مشتریانی وفادار را جذب کرده است.
اما برقراری ارتباط و تعامل با این نسل به همین سادگی‌ها هم که فکر می‌کنید نیست و این نسل با توجه به در دسترس بودن فناوری و شبکه‌های اجتماعی، آگاهی بسیار بالایی دارد و نمی‌توانید با آگهی‌های دروغین اعتماد آن‌ها را جلب کنید. در این پست قصد داریم روش‌های تعامل و جذب افراد نسل هزاره با استفاده از ابزار بازاریابی محتوایی را بازگو کنیم. اگر مالک یک کسب‌وکار هستید و می‌خواهید جمعیت جوان کشور را به‌سوی خود جذب کنید، این مطلب را از دست ندهید.

کمک، تعامل و سرگرم کردن
شیوه‌های سنتی تبلیغات مانند رادیو، تلویزیون، روزنامه‌ها و مجلات نمونه‌ای از تبلیغات فشاری هستند. این نوع از تبلیغات معمولا باعث ایجاد یک رنجش در ذهن  هزاره‌ها می‌شود و عشق واقعی برند را در ذهن آن‌ها جا نمی‌اندازد. زمانی که لازم است به مصرف‌کنندگان دسترسی داشته باشید، باید به سراغ محتوا بروید.

نیازهای نسل هزاره را درک کنید: برای اینکه بتوانید پاسخ درستی به هزاره‌ها بدهید، ابتدا باید نیازهای این نسل را خوبی درک کنید و بفهمید که آن‌ها واقعا چه می‌خواهند. از طریق تحقیقات مبتنی بر داده‌های معتبر و ایجاد یک نقشه، مسیر درک نیازهای این نسل هموارتر می‎شود. یک استراتژی خوب باید نیازهای منحصربه‌فرد هر مشتری را درک کند و برای وادار کردن او به انجام عملی خاص، با او وارد تعامل شود.

پرسنا بسازید: برای هرکدام از مشتریان خود بر اساس نیازها، اهداف و الگوهای رفتاری یک پرسنا تهیه کنید. پرسنا در دسته‌بندی مشتریان و تقسیم کارها کمک می‌کند.

فرصت‌های جدید به دست آورید: از ابزارها، سرویس‌ها و رویکردهای جدید استفاده کنید تا پیام خود را در جلوی دید قرار دهید. البته در رساندن پیام نباید افراط کرد زیرا که این کار باعث رانده شدن افراد از شما می‌شود.

هزاره‌ها سرگرمی را دوست دارند: نسل هزاره نسلی است که سرگرمی را بسیار دوست دارد و همواره در پی یافتن روش‌های جدید برای سرگرم شدن است. محتواهایی که برای این نسل تولید می‌کنید باید به اندازه کافی سرگرم‌کننده باشند تا بتوانند آن‌ها را جذب کنند. حتی می‌توانید از فناوری‌های واقعیت افزوده و مجازی نیز استفاده کنید.

ایجاد چابکی در بازاریابی محتوایی

اگر انتظار دارید که برندتان از بازاریابی پالس‌های مثبتی دریافت کند، باید عنصر چابکی را به عنوان یک چاشنی به سوپ بازاریابی محتوایی بی‌افزایید. به جای اینکه موضوعات محتوایی خود را به صورت رندوم انتخاب کنید، به سراغ بازخوردهای مشتریان و داده‌ها بروید و ببینید که مشتریان از شما چه می‌خواهند. اینجا دقیقا همان‌جایی است که محتوای چابک پا به میدان می‌گذارد. محتواهای چابک محتواهایی هستند که بر اساس نیازهای مخاطبان شکل گرفته‌اند و در نتیجه می‌توانند اثرگذاری و ماندگاری بیشتری داشته باشند و همچنین احتمال شکستشان نیز کمتر است. بگذارید ما به شما یک ایده بدهیم. مثلا می‌توانید سوالات پرسیده شده توسط کاربرانتان را جمع‌آوری کنید و در قالب یک پست وبلاگی به آن‌ها پاسخ بدهید.
با تکیه بر قدرت محتوای چابک می‌توانید هر خبر و رویدادی را به فرصتی برای برقراری ارتباط و باز کردن سر صحبت تبدیل کنید.
استراتژی محتوایی تهیه شده باید عملی، مقیاس‌پذیر و قابل دست‌یابی باشد.
برای تولید محتوای چابک باید داده‌های مشتریان، محصول و داده‌های اجتماعی را با یکدیگر ترکیب کنید.
هدف نهایی تولید محتوای چابک باید تولید محتوایی باشد که افراد تمایل به خواندن و اشتراک گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی دارند.

4 روش برای تولید محتوای چابک

خوب بخوانید: تنها کسی می‌تواند خوب بنویسد که خوب خوانده باشد. همیشه خود را در جریان آخرین اخبار و ترندهای روز قرار دهید و خود را با آخرین پیشرفت‌ها هماهنگ کنید. اگر خوب بخوانید، می‌توانید از لا به لای همین مطالب خوانده شده ایده‌های محتوایی نابی را استخراج کنید.

سوال بپرسید و داده جمع‌آوری کنید: کاربرانی که به سایت شما مراجعه می‌کنند و یا از محصولاتتان استفاده می‌کنند آماده‌اند تا نقایص و مشکلات را به گوش شما برسانند. از این فرصت استفاده کنید و با برقراری ارتباط مستقیم از طریق ایمیل، تماس تلفنی یا تهیه فرم‌ها این شانس را در اختیار آن‌ها قرار بدهید تا مشکلات را به شما منتقل کنند. همچنین می‌توانید به سراغ ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس نیز بروید و دید جامع‌تری نسبت به مسائل کسب کنید. به یاد داشته باشید که هر کسب‌وکاری مشتریان منحصربه‌فرد خود را دارد و باید محتوایی تولید کنید به خوبی به نیازهای مشتریان فعلی و احتمالی پاسخ می‌دهد.

یک تقویم محتوایی بسازید: هیچ ماموریتی بدون یک برنامه‌ریزی صحیح موفق نمی‌شود. بازاریابی محتوایی یک فعالیت جاری و روان است و به برنامه‌ریزی نیاز دارد و این برنامه‌ریزی با آماده‌کردن موضوعات محتواها آغاز می‌شود. با تهیه یک تقویم محتوایی می‌توانید فرآیندهای تولید محتوا از ایده تا تولید و توزیع را سازماندهی کنید.

محتواها را مجددا هدف‌گذاری کنید: از افرادی که وظیفه تولید محتوا را بر عهده دارند بخواهید که برای هدف‌گذاری مجدد محتواها ایده بدهند. با هدف‌گذاری مجدد محتوا می‌توانید راه‌های جدیدی برای کسب ترافیک باز کنید و بدون نیاز به صرف وقت و هزینه، پیام برند خود را گسترش دهید. به عنوان نمونه می‌توانید یک وبینار پرطرفدار را در قالب مجموعه‌ای از پست‌های وبلاگی ارائه دهید یا حتی یک پست وبلاگی را به اینفوگرافیک تبدیل کنید. این کار باعث ایجاد تنوع در محتواها می‌شود و افراد تمایل بیشتری برای خواندن و به اشترک گذاشتن پیدا می‌کنند.

سایت خود را برای دستگاه‌های موبایل بهینه‌سازی کنید:نسل هزاره نسلی است که از موبایل و تبلت خود جدا نمی‌شود و معمولا ترجیح می‌دهد تا محتواها را در نمایشگر دستگاه همراه خود مطالعه کند. بنابراین بهینه‌سازی سایت برای دستگاه‌های موبایل در اینجا اهمیت پیدا می‌کند. همچنین لندینگ پیج‌های ایجاد شده نیز باید کاملا با نمایشگرهای مختلف تطابق داشته باشند.


اگر می‌خواهید استراتژی بازاریابی محتوایی خود را با دستگاه‌های موبایل سازگار کنید نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

1.محتوایی را تهیه کنید که چشمان خوانندگان موبایلی را اذیت نکند. برای مثال، پاراگراف‌ها باید کوتاه باشند و همچنین از لیست استفاده شود. باید حواس‌پرتی‌ها را به حداقل برسانید.
2.ازآنجایی‌که استقبال بیشتری از محتواهای بلند می‌شوید، سعی کنید محتواهایی که تولید می‌کنید تا حد امکان بلند باشند. به علاوه مطمئن شوید که محتوا به صورتی یکسان در دستگاه‌های مختلف نمایش داده می‌شود.
3.یک تست سازگاری با موبایل از سایت خود انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که صفحات سایت در دستگاه‌های موبایل به خوبی نمایش داده می‌شوند. از طریق این سرویس می‌توانید این تست را انجام دهید.
4.الگوهای رفتاری کاربران موبایل خود را بفهمید و دریابید که آن‌ها موقع بازدید از سایت از چه بخش‌های دیدن می‌کنند.
5.از فونت‌هایی استفاده کنید که خواندنشان ساده باشد و سریعا نکات را به خواننده منتقل کنند.
6.معتبر بودن را هرگز فراموش نکنید:نسل هزاره برای محتوایی ارزش قائل است که معتبر باشد. مشتریان بالقوه باید از محتوایی که شما تهیه می‌کنید چیزهایی را یاد بگیرند. بنابراین هرگز سعی نکنید با استناد به آمارهای نامعتبر و گفته‌های ناصحیح، مخاطبانتان را برنجانید. با این نسل باید با زبان خودشان صحبت کرد. برای این کار می‌توانید تعدادی از افراد نسل هزاره را به عنوان تولیدکننده محتوا استخدام کنید. این افراد نیازهای هم‌سالان و هم نوعان خود را بهتر درک می‌کنند و محتواهای تولیدی آن‌ها می‌تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد.
منبع: آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.