چرا بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است؟

چرا بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است
بر اساس مطالعات صورت گرفته در سال‌های اخیر، روز به روز برندهای زیادی به سمت استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر سوق پیدا می‌کنند. bloglovin دریافته است که 63 درصد از بازاریابان میزان بودجه خود برای این نوع از بازاریابی در سال 2017 را افزایش داده‌اند. این افزایش بودجه به این معناست که برندهای بیشتری به ارزش بازاریابی اینفلوئنسر واقف شده‌اند و سعی دارند از مزایای آن بهره‌مند شوند.
اما سوال اینجاست که بازاریابی اینفلوئنسر دقیقا چگونه به برندها کمک می‌کند؟ واضح‌ترین مزیت داشتن طیف گسترده‌ای از دنبال‌کنندگان اینفلوئنسر، این است که آن‌ها می‌توانند صدای برند شما را به گوش جامعه بزرگ‌تری از مخاطبان برسانند. اما علاوه بر این‌ها، دلایلی دیگری نیز وجود دارد که اثبات می‌کنند بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است.

اینفلوئسنرها از طریق داستان‌سرایی درست با مخاطبان هدف شما تعامل می‌کنند.

اینفلوئنسرها قادر هستند تا با نمایش خود واقعی‌شان با طرفداران وارد تعامل شوند. آن‌ها خودشان را از طریق محتوای درست و تعامل گر به مخاطبان عرضه می‌کنند. این نوع محتوا دقیقا همان نوع محتواهایی است که دنبال‌کنندگان این اینفلوئنسرها برای الهام‌گیری به دنبال آن می‌گردند. بر اساس آمار ارائه‌شده توسطTapInfluence، 71.2 درصد از افراد اینفلوئنسر فکر می‌کنند که صداقت و حس شوخ‌طبعی‌شان مهم‌ترین دلایل حفظ تعامل مخاطبان است.
شاید به همین خاطر است که افراد اینفلوئنسر در ایجاد محتوای درست در مورد برندی که در حال ترویجش هستند تا این حد خوب عمل می‌کنند. در تحقیق TapInfluence همچنین مشخص شد که یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های بازاریابی اینفلوئنسر آن است که این نوع بازاریابی به گفتن داستان‌هایی درست و قابل‌اعتماد در مورد برند کمک می‌کند.
درست و قابل‌اعتماد بودن یکی از فاکتورهای بسیار مهمی است که در موقع ترویج محتواهای ساخته شده توسط افراد اینفلوئنسر، باعث حفظ تعامل مخاطبان می‌شود. تبدیل مخاطبی که با برند وارد تعامل دوسویه شده، به مشتری وفادار به‌آسانی صورت می‌گیرد.

اینفلوئنسرها باعث بهبود احساسات نسبت به برند می‌شوند.

برندها در طول تاریخ همیشه به دنبال آن بوده‌اند که قلب‌های مخاطبان و مشتریان خود را به چنگ آورند و وجهه‌ای خوب از برند خود را در ذهن آن‌ها حک کنند. بنابراین شگفتی ندارد که آن‌ها برای ترویج برند خود با افراد اینفلوئنسر وارد یک همکاری می‌شوند؛ زیرا این افراد می‌توانند احساسات افراد نسبت به یک برند خاص را بهبود دهند.
تاثیر این مورد زمانی بیشتر می‌شود که افراد اینفلوئنسری که برای ترویج محصول خود انتخاب می‌کنید، خود قبلا کالای شما را خریداری و استفاده کرده باشند. فرد اینفلوئنسر وقتی می‌تواند احساسات را بیشتر نسبت به یک برند خاص تهییج کند که خود به آن کالا باور داشته باشد. احساسات مثبتی که افراد اینفلوئنسر به سمت برند شما روانه می‌کنند می‌تواند وجهه برندتان را به میزان قابل‌توجهی بهبود دهد.

افراد اینفولئنسر بازگشت سرمایه بیشتری را به همراه می‌آورند.

یکی دیگر از مزیت‌های قابل‌ذکر بازاریابی اینفلوئنسر، بازگشت سرمایه‌ای است که آن‌ها به همراه خود می‌آورند. 54 درصد از بازاریابان موردمطالعه در Bloglovin اعلام کردند که آن‌ها از بازاریابی اینفلوئنسر برای افزایش دنبال‌کنندگان خود در شبکه‌های اجتماعی و بهبود سطح تعامل استفاده می‌کنند. 53 درصد نیز برای فروش بیشتر و 47 درصد هم برای روانه کردن ترافیک به سایت خود به سراغ این نوع از بازاریابی می‌روند.
علاوه بر این موارد، 71 درصد از بازاریابان گفته‌اند که احساس می‌کنند بازاریابی اینفلوئنسر به افزایش سطح آگاهی مخاطبان از برند در شبکه‌های اجتماعی کمک می‌کند. 67 درصد عنوان کردند که بازاریابی اینفلوئنسر در دست‌یابی به طیف بیشتری از مخاطبان هدف‌گذاری شده موثر بوده است. اما این‌ها تنها دلایلی نیستند که شرکت‌ها را به استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر در کمپین‌های خود ترغیب کرده‌اند.
مطالعات صورت گرفته توسط RhythmOne مشخص کرد که بازاریابی اینفلوئنسر می‌تواند بازگشت سرمایه نسبتا خوبی را برای کسب‌وکارها به ارمغان بیاورد. این بازگشت سرمایه در موارد مختلفی خلاصه می‌شود که ازجمله آن می‌توان به اشتراک‌گذاری بیشتر در شبکه‌های اجتماعی و شناخته شدن بهتر برند اشاره کرد.

نتیجه‌گیری
در بالا چندین دلیل برای استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر ذکر شد. البته می‌توان دلایل بی‌شمار زیادی را برای استفاده از این نوع بازاریابی متذکر شد. بازاریابی اینفلوئنسر در چند سال اخیر به سلاح پنهان برخی برندها برای فائق آمدن به چالش‌های بازاریابی پیش‌رو تبدیل شده است. بازاریابی اینفلوئنسر به ابزاری تبدیل شده که برندها بتوانند خود را در مقابل رقبایشان علم کنند، حتی اگر در رده‌های پایین‌تری از آن‌ها قرار داشته باشند. این نوع بازاریابی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با مخاطبان هدف خود تعامل برقرار کنند و بازگشت سرمایه بهتری نیز داشته باشند.

آیا شما تاکنون در مورد بازاریابی اینفلوئنسر چیزی شنیده‌اید؟


رفرنس:daartagency.com
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.