3 دلیلی که کسب و کارهای B2B نباید شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیرند.

3 دلیلی که کسب و کارهای B2B نباید شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیرند

اگر شما مالک یک کسب و کار B2B هستید، ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که شبکه‌های اجتماعی به هیچ عنوان برای شما کارساز نیستند. از دیدگاه B2B، فکر کردن به شبکه‌های اجتماعی ممکن است مفهومی انتزاعی باشد. آیا یک شرکت بیمه می‌تواند برای مخاطبان فیس‌بوک جذابیتی داشته باشد؟ آیا کسب و کار من که در زمینه ساخت تجهیزات پزشکی فعال است می‌تواند نظر کاربران توییتر را جلب کند؟ پاسخ مثبت است. 

استفاده از یک استراتژی خوب، تعیین نشانگرهای عملکرد کلیدی (KPI) از همان ابتدا و استمرار در تولید محتوا می‌تواند بازگشت سرمایه عظیمی را برای کسب و کارهای B2B به همراه داشته باشد. در ادامه 3 دلیلی که کسب و کارهای B2B نباید شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیرند را برای شما ذکر خواهیم کرد. امیدوارم که این دلایل شما را به استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای رشد و ترقی کسب و کار تشویق کند.

احساسات مشتریان خود را درک کنید.

یکی از اولین چیزهایی که وقتی با یک مدیر B2B صحبت می‌کنید، می‌شنوید این است که این بازار کاملا یک بازار منطقی است. یعنی تصمیم‌گیری‌های آن عملی و براساس تعداد، جریان پول نقد و پیش‌بینی درآمد است. این گفته صرفا درست نیست. زیرا در موقع انتخاب یک سرویس دهنده، احساسات نقشی کلیدی را بازی می‌کند. نتیجه این انتخاب می‌تواند روی شغل، حیطه کاری و پایداری کلی آن‌ها تاثیرگذار باشد.
هیچکس نمی‌خواهد یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریانی را خریداری کند که یک فاجعه تمام عیار است و ضررهای بزرگی را متوجه کسب و کار می‌کند. این احساسات باید با یک رویکرد انسانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد و رسانه های اجتماعی به ما توانایی ارتباط نزدیکی با خریدار را می‌دهند.

تهاجمی برخورد نکنید.

این فرآیند در در فروش B2B کمی بیشتر طول می‌کشد و حتی ممکن است ماه‌ها و یا سال‌ها به طول بیانجامد. در طول این چرخه، شرکت B2B تمام تلاش خود را می‌کند تا ارتباط خود با مشتری را تحکیم کند و از طریق دسته‌بندی لیدها و استراتژی‌های بازاریابی مجدد، مرتبط‌ترین‌ها را به مشتری ارائه دهد.
شما نمی‌خواهید که با ایمیل‌های زیاد یا تماس‌ها باعث رنج مشتریان خود شوید. شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای شما فراهم کرده‌اند تا بدون اینکه مشتریانتان را اذیت کنید، دائما با آن‌ها در ارتباط باشید. اگر شما یک استراتژی محتوایی خوب داشته باشید، آن‌ها حتما محتواهای شما را می‌بینند و شما را به یاد خواهند داشت.

تفکر رهبری خود را ترویج دهید.

حتما می‌دانید که تفکر رهبری تا چه حد برای کسب و کارهای B2B مهم است. تفکر رهبری در این کسب و کارها باعث ایجاد اعتماد و افزایش آگاهی در میان مشتریان بالقوه می‌شود و احتمالا روی تصمیم‌گیری خرید آن‌ها نیز اثرگذار خواهد بود. هرچند که تفکر رهبری اساسا از طریق محتواهای خوب ایجاد می‌شود، اما یک فاکتور مهم دیگر نیز در اینجا وجود دارد که باید به آن توجه کنید و آن توزیع است.

واقعا محتوایی که هیچ‌کس آن را نخواند چه ارزشی دارد؟ برای برای محتواهای خود یک استراتژی جامع توزیع تهیه کنید تا بتوانید اثرگذاری آن‌ها را به حداکثر برسانید. شبکه‌های اجتماعی بهترین روش برای توزیع محتوا به مخاطبان هدف محسوب می‌شوند.
رفرنس :آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.