5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متد بازاریابی آنلاین است.

5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متد بازاریابی آنلاین است
شبکه‌های اجتماعی این روزها در مرکز توجه قرار دارند و این شبکه‌ها حتی نحوه تعامل ما با سایرین را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند. در دنیای امروز، پلتفرم‌هایی این‌چنینی برای هر کسب‌وکار فرصت‌های زیادی برای دیده شدن و رشد را فراهم می‌کنند و کسب‌وکارها بر اساس پتانسیل و استعداد خود می‌توانند از این ظرفیت به وجود آمده نهایت بهره را ببرند.
اما با وجود قدرت غالب شبکه‌های اجتماعی، نباید یکی از قدیمی‌ترین متودهای بازاریابی آنلاین یعنی بازاریابی ایمیلی را از یاد برد. برای بسیاری از کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی هنوز هم موثرترین و بهترین روش ارتباط با مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید محسوب می‌شود. بر اساس آمار، 82 درصد از شرکت‌ها در حال حاضر از بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند. درحالی‌که این درصد برای شبکه‌های اجتماعی به کمتر از 67 درصد تقلیل یافته است. حتی با وجود پلتفرم‌های اجتماعی جدید، اما هنوز باید بازاریابی ایمیلی را پادشاه تجارت الکترونیک دانست.
در این مطلب قصد داریم 5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متود بازاریابی آنلاین است را برای شما ذکر کنیم. اگر هنوز در استفاده از بازاریابی ایمیلی مردد هستید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا به تصمیم‌گیری جامع و بهتری در این زمینه برسید.

1.افراد هنوز هم ایمیل‌های خود را چک می‌کنند.

اولین دلیلی که برای اثبات قدرت بازاریابی ایمیلی می‌توان ذکر کرد یک دلیل ساده است. افراد هنوز هم ایمیل‌های خود را چک می‌کنند. بر اساس آمارها، 91 درصد از مشتریان آمریکایی هر روزه از ایمیل استفاده می‌کنند. درواقع، چک کردن ایمیل‌ها اولین کاری است که بسیاری از افراد در ابتدای روز انجام می‌دهند.
این آمار و ارقام مهر تاییدی بر این مدعاست که ایمیل هنوز هم یکی از بهترین روش‌ها برای ارتباط با افراد است. وقتی شما از یک فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنید، این فروشگاه برای شما ایمیل می‌فرستد. وقتی‌که یک پرداخت آنلاین را انجام می‌دهید، رسید پرداخت از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شود.

2.شبکه‌های اجتماعی با ایمیل قوی‌تر است.

شکی نیست که شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر دنیای تبلیغات و بازاریابی آنلاین را قبضه کرده‎اند، اما قدرت شبکه‌های اجتماعی در کنار بازاریابی ایمیلی معنای دیگری پیدا می‌کند. دلیل این امر می‌تواند این باشد که شبکه‌های اجتماعی و لیست‌های ایمیلی می‌توانند یکدیگر را تغذیه کنند. به این معنی که شما می‌توانید مشترکان ایمیلی خود را از آخرین پست منتشر شده در یکی از حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی باخبر کنید. همچنین می‌توانید مخاطبان خود در شبکه‌های اجتماعی را به مشترکان ایمیلی خود تبدیل کنید.
به همین دلیل است که ما در آژانس بازاریابی دیجیتال دارت به مشتریانمان توصیه می‌کنیم که هم در زمینه لیست‌های ایمیلی و هم در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال داشته باشند. اگر می‌خواهید بین ایمیل و شبکه‌های اجتماعی فقط یکی را انتخاب کنید، پیشنهاد ما این است که به سراغ ایمیل بروید؛ زیرا ایمیل هنوز هم قدرتمند‌ترین روش برای به دست آوردن مخاطبان و رساندن پیام کسب‌وکار است.

3.با ایمیل شما در رادار مخاطب باقی می‌مانید.

اگر مخاطبان نسبت به شما شور و اشتیاق داشته باشند، شبکه‌های اجتماعی بهترین روش برای تعامل با آن‌هاست. اما ازآنجایی‌که برخی از شبکه‌های اجتماعی پست‌ها را فیلتر می‌کنند، در نتیجه مخاطبان شما نمی‌توانند برخی از آخرین پست‌های شما را ببیند. اما ایمیل این‌گونه نیست. هرکسی روزانه یا در بازه‌های زمانی مشخص ایمیل خود را چک می‌کند. هر ایمیلی که شما ارسال می‌کنید، دقیقا جلوی دید گیرنده ظاهر می‌شود و تمام کاری که گیرنده باید انجام دهد این است که ایمیل را باز کند. بدین‌صورت شما همیشه و در همه مکان‌ها در رادار مخاطب باقی خواهید ماند و مخاطبان می‌توانند در هر زمان پیام‌های شما را بخوانند و این خود یعنی یک فرصت فروش بیشتر.

4.مسیر کسب درآمد با ایمیل کوتاه‌تر است.

وقتی‌که شما یک لیست ایمیلی در اختیار دارید، این فرصت برای شما فراهم است تا از مسیر کوتاه‌تری به فروش و درآمد برسید. فرض کنید که مثلا صد هزار نفر عضو لیست ایمیلی شما هستند. اگر شما می‌خواهید درآمد کسب کنید، باید ایمیل‌هایی را به هرکدام از این صد هزار نفر بفرستید. برخی از این افراد قطعا اقدام به خرید خواهند کرد و در نتیجه شما می‌توانید درآمدی را به دست آورید.
درحالی‌که شما می‌توانید همین کار را در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس‌بوک نیز انجام دهید، اما مشکل اینجاست که نتیجه به‌دست‌آمده از شبکه‌های اجتماعی به وسعت بازاریابی ایمیلی نیست. به خاطر فیلترهای این شبکه‌ها، فقط درصد مشخصی از مخاطبان می‌توانند پیام‌های شما را ببینند. به زبان ساده‌تر، نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی از شبکه‌های اجتماعی بسیار بیشتر است.

5.با ایمیل می‌توانید پیام خود را مستقیما به گوش مخاطب برسانید.

یکی از بهترین مزیت‎های بازاریابی ایمیلی، توانایی آن در هدف قرار دادن مشتریان است. مشتریان تمایلات و ترجیحات خود را با نوع ایمیل‌هایی که باز می‌کنند و کلیک کردن روی لینک‌ها، به گوش شما می‌رسانند. با استفاده از این داده‌ها، شما می‌توانید مشترکان ایمیلی خود را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کنید. سپس می‌توانید بر اساس نیاز و ترجیحات این گروه‌ها، ایمیل‌هایی را به آن‌ها بفرستید.
این سبک از ارتباط و هدف قرار دادن مشتریان در هیچ شبکه اجتماعی دیگری میسر نیست. شما هر پیامی را که در فیس‌بوک یا توییتر قرار دهید، به همه طرفداران و دنبال‌کنندگان شما ارسال می‌شود. با ایمیل می‌توانید استراتژیک‌تر باشید و این در نهایت به اثرگذاری بیشتر بازاریابی ایمیلی منجر می‌شود.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.