الگوریتم Fred و 5 مرحله مهم برای مقابله با آن

الگوریتم Fred و 5 مرحله مهم برای مقابله با آن
جدیدترین الگوریتم گوگل که با نام Fred شناخته می شود، در درجه اول وبسایت های دارای محتوا و بک لینک های بدون کیفیت را هدف قرار داده است.به همین دلیل این دو فاکتور سئو که اغلب وبسایت ها به کیفیت آن ها اهمیت چندانی نمی دهند و فقط به تعدادی که می سازند توجه می کنند، باعث متضرر شدن وبسایت ها شده اند.
گوگل وجود الگوریتم Fred را تایید کرده است اما مطابق معمول اطلاعات دقیقی را در مورد آن منتشر نکرده است. 
آن ها فقط به همین توضیح کوتاه اکتفا کرده اند که: “Fred تنها وبسایت هایی را هدف می گیرد که به دستورالعمل های وبمستر تولز توجه نکرده اند.”

اما تحقیقاتی که توسط متخصصان سئو در StatCounter انجام شده است، نشان می دهد که وبسایت های دارای محتوای کوتاه یا بدون کیفیت که شامل بک لینک های غیر طبیعی هستند، بیشترین آسیب را از این بروزرسانی دیده اند.
اگر شما هم نسبت به الگوریتم Fred نگران هستید، می توانید با انجام این 5 مرحله ابتدا تشخیص دهید که Fred بر روی سایت شما تاثیر گذاشته است یا نه و بعد از آن ترافیک و رنکینگ از دست رفته سایت را دوباره به دست بیاورید:

1: در ابتدا نگاهی به گوگل آنالیتیک سایت خود بیاندازید. بررسی کنید که آیا بین تاریخ 5 تا 20 مارچ ترافیک سایت شما کاهش پیدا کرده است یا خیر. بعد از آن نیز باید تعیین کنید که آیا در کلمات کلیدی با از دست دادن رنکینگ مواجه شده اید یا نه. اگر پاسخ تان به هر دو سوال منفی است، باید به شما تبریک گفت، زیرا الگوریتم Fred شما را تنبیه نکرده است. اما اگر جوابتان به هر یک از سوالات مثبت است به ادامه مقاله توجه کنید.

2: بعد از آن محتوای سایت خود را به دو دسته با کیفیت بالا و بروز شده و بدون کیفیت و قدیمی تقسیم بندی کنید.

3: کلمات کلیدی که سایت شما در آن ها دچار افت ترافیک شده و رنکینگ خود را از دست داده اند را با محتوای بدون کیفیت و قدیمی مطابقت دهید.

4: محتویات قرار گرفته در دسته بدون کیفیت و قدیمی را بروزرسانی کنید. بروز رسانی محتوا می تواند شامل نوشتن دوباره محتوا، اضافه کردن مطالب جدید به محتوا و بروزرسانی تصاویر محتوا باشد. ابتدا محتویاتی را به روز کنید که قبل از بروزرسانی Fred بیشترین ترافیک را برای سایت به ارمغان می آوردند.(مرحله شماره 3 به شما در تشخیص کمک می کند.)

5: از ابزارهای بک لینک اسپم یا تجزیه و تحلیل بک لینک برای پیدا کردن و حذف هر گونه بک لینک غیر طبیعی و سوال برانگیز استفاده کنید. بعد از حذف بک لینک های غیر طبیعی، اطمینان حاصل کنید که بقیه بک لینک ها (از نوع follow و nofollow و تمامی anchor text ها) طبیعی و نسبتا معقولانه هستند، زیرا گوگل از تمام این موارد برای تشخیص میزان ارزشمند بودن بک لینک ها استفاده می کند.

بروزرسانی Fred سایت هایی که محتوای آن ها با استفاده بیش از حد کلمات کلیدی برای موتور جستجو بهینه شده اند را جریمه می کند. علاوه بر آن صفحات دارای تبلیغات بسیار زیاد و دارای محتوای کوتاه و بی ارزش نیز جریمه خواهند شد. بنابراین محتوای سایت را به صورت طبیعی بنویسید و میزان خوانایی آن را برای کاربران بالاتر ببرید، بعد از آن نیز صفحاتی که صرفا تبلیغاتی هستند را حذف یا ویرایش کنید و میزان تبلیغات را به حداقل برسانید (در واقع نباید هیچ صفحه صرفا تبلیغاتی در سایت شما وجود داشته باشد).
اما عامل دوم که بک لینک های با کیفیت پایین می باشد. اگر برای بدست آوردن بک لینک از روش پرداخت به بک لینک دهنده های عمومی استفاده کرده اید، مطمئن باشید که Fred به زودی سایت شما را با جریمه سنگینی مواجه خواهد کرد.

متاسفانه اکثر وبسایت ها دارای تعداد زیادی محتوای بروز نشده، بدون کیفیت و قدیمی هستند. همچنین ممکن است آن ها دارای بک لینک های بدون کیفیت و بی ارزش باشند. بنابراین تا زمانی که محتوا از نظر کیفیت و ارزش بهبود پیدا نکند و بک لینک ها نیز بدون ارزش و کیفیت باشند، مطمئن باشید که Fred دست از سر سایت شما بر نمی دارد و آن را جریمه خواهد کرد. در واقع به دلیل تاثیرگذاری این دو فاکتور سئو است که سایت دچار افت در ترافیک می شود و رنکینگ خود را از دست می دهد.

در این مقاله واکنش های موثر در برابر الگوریتم Fred را به شما آموزش دادیم. اما باید این نکته را به خاطر بسپارید که بهترین راه کار برای در امان ماندن از الگوریتم های مختلف سئو مراجعه به راهنمای گوگل وبمستر تولز و انجام فرآیند سئو سایت به صورت طبیعی و بدون هرگونه روش فریب کارانه است، تا بتوانید علاوه بر حفظ سایت خود از هرگونه چالش احتمالی در برابر الگوریتم های سئو گوگل، ترافیک سایت را افزایش دهید و با بهبود رتبه سایت در گوگل مواجه شوید.
رفرنس:نیو سئو
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.