اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات – بخش 3 : تنوع بیش از حد

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات بخش 3 تنوع بیش از حد
یکی از ویژگی‌های طبیعت انسان این است که سعی می‌کند «کسی را با چیزی نشان کند» و دیگر اینکه باور دارد «ایده‌های خودش بهتر از دیگران است» اما طبیعت انسان بسیاری از تبلیغات موثر و اثبات شده را تخریب کرده است! 
با «بخش سوم اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات» همراه باشید.

ساختن تبلیغ موثر بسیار مشکل است. به طور متوسط در تمامی مشاغل، تبلیغاتی که با هزینه‌های گزاف ساخته می‌شوند 600 درصد بیش از تبلیغات کم‌هزینه در افزایش فروش موثر هستند. این یک مزیت رقابتی فوق‌العاده است. اگر فکر می‌کنید مدیران به هر قیمتی، تبلیغاتی را که جواب می‌دهد حفظ می‌کنند سخت در اشتباه هستید! مدیر برند یا تیم سازنده‌ی جدید، تحمل تبلیغ قدیمی را ندارند؛ چون مطمئن هستند که بهتر از آن را می‌توانند بسازند. از این رو آن‌چه را که قدیمی‌ست کنار می‌گذارند و تبلیغی جدید می‌سازند، در نتیجه اعضای تیم اصلی که دانش برند، استراتژی مصرف‌کننده و تحقیق را در اختیار دارند به خاطر تعهدی که به تبلیغ دارند تیم جدید را ترک می کنند.

این کار فوق العاده اشتباه است؛ چون تمام هزینه‌هایی که صرف بررسی و تحقیق در ساخت تبلیغ شده، تمام آگاهی‌های شکل گرفته در ذهن مشتری، تمام شناخت برند و تمام حداقل ریسکی که یک تبلیغ موثر ارائه می‌کند، همه از پنجره دور ریخته می‌شوند!
این مساله نه تنها موجب زیان مالی نمی‌شود، از آن جایی که تبلیغات موثر در کوتاه مدت، موجب افزایش فروش و در دراز مدت، موجب ایجاد اعتبار برند می شود و مردم همانند خانه‌ی خود، در مورد برند حس و باور مالکیت می‌سازند، تغییرات مداوم در تبلیغ موجب سردرگمی و نابود کردن مشتریان می‌شود.

شرکت‌هایی که به طور مداوم مدیران برند و آژانس‌های تبلیغاتی را تغییر می‌دهند، مالکیت برند و ارزش‌های تبلیغات را از دست می‌دهند. این تغییرات موجب می‌شود مشتریان نسبت به کمپانی سردرگم شوند:
  • این برند چیست؟
  • این‌ها چه کسانی هستند؟
  • چه چیزی را نشان می‌دهند؟
هیچ‌وقت مشتری خود را سردرگم نکنید!
رفرنس:سایت مدیر
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.