اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات – بخش 2 : تغییرناپذیری

اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات بخش 2 تغییرناپذیری
بسیاری از بودجه‌های تبلیغاتی بر اساس بودجه‌ی سالیانه، سال مالی گذشته، مشکلات کنونی و فرصت‌های بازار تعیین می‌شوند. معمولا شرکت‌ها درصد معینی از فروش را به تبلیغات اختصاص می‌دهند. 

با «بخش دوم اشتباهات مهلک بازاریابی و تبلیغات» همراه باشید.

مشکل این کار این است که تغییرات بازار برای افزایش یا کاهش هزینه در نظر گرفته نمی‌شود. این کار موجب می‌شود نه تنها مشکلات نادیده گرفته شوند بلکه فرصت‌ها هم از دست بروند.
برای نمونه اگر رقیب اصلی هزینه‌ی تبلیغاتش را کم یا محصول بهتری معرفی کرد، عاقلانه است که شما هم استراتژی هزینه‌های تبلیغاتی را متعادل کنید. وقتی که تغییر رفتار مشتری و کاهش فروش را احساس کردید؛ دیگر هر اقدامی دیر شده است. تبلیغ‌کننده‌های حرفه‌ای همواره انعطاف‌پذیری را حفظ می‌کنند!

بزرگترین اشکال اختصاص دادن بودجه‌ی ثابت، از دست دادن فرصت‌هاست. اگر رقیب لغزید، بیرون رفت یا اشتباهی کرد که به اعتبارش آسیب رساند یا به هر دلیلی رضایت مشتریانش کم شد، فرصتی برای شماست تا با مشتریان او ارتباط برقرار کنید.
اگر اتفاق غیر منتظره‌ای افتاد که تقاضای محصول شما بالا رفت، بی درنگ از این فرصت استفاده کنید. برای نمونه اگر فروشنده‌ی لاستیک یخ‌شکن هستید و زمان بارش برف باشد، باید خیلی بی‌تجربه باشید تا از این فرصت استفاده نکنید. آگهی‌دهنده‌های باتجربه همیشه برای چنین رخدادهایی بودجه‌ای کنار می‌گذارند.

اگر پس از رکود اقتصادی، رونق اقتصادی رخ داد که همیشه همین طور است، آنگاه چه می‌کنید؟ بودجه‌ی تبلیغاتی به علت فروش پایین پارسال کم است و در شرایط بهبود اقتصادی و افزایش فروش در موقعیتی نیستید که از مزایای این شرایط استفاده کنید.

در بازاریابی عوامل متعددی بر فروش تاثیر می‌گذارند؛ تکیه بر گذشته برای پیش‌بینی آینده غیر ممکن است. استراتژی انعطاف‌پذیری و ذهنی فرصت‌طلب داشته باشید تا به موفقیت برسید.
رفرنس:سایت مدیر


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.