افزایش نرخ تبدیل و شخصیت نسل های مختلف

افزایش نرخ تبدیل و شخصیت نسل های مختلف

افزایش نرخ تبدیل و شخصیت نسل های مختلف

افزایش نرخ تبدیل و شخصیت نسل های مختلف 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

افزایش نرخ تبدیل و شخصیت نسل های مختلف

ما به عنوان بازاریاب دیجیتال زمان زیادی را صرف تمرکز بر روی برداشت ها، کلیک ها و نرخ تبدیل می کنیم. کدام کمپین، تبلیغ یا محتوا نرخ تبدیل بالاتری دارد؟ شاخص های فوق مربوط به عملکرد است اما اگر یک قدم به عقب برگردیم، عواملی مانند تجربه مشتری و شخصیت برند نیز بر نرخ تبدیل تأثیر دارند. ما در بازاریابی و تبلیغات وظیفه داریم مواردی بیشتری را در نظر بگیریم. تأکید روزافزونی بر اعتماد و اتصال به ارزشهای مصرف کننده وجود دارد.

افزایش نرخ تبدیل و شخصیت نسل های مختلف

ما به عنوان بازاریاب دیجیتال زمان زیادی را صرف تمرکز بر روی برداشت ها، کلیک ها و نرخ تبدیل می کنیم. کدام کمپین، تبلیغ یا محتوا نرخ تبدیل بالاتری دارد؟

شاخص های فوق مربوط به عملکرد است اما اگر یک قدم به عقب برگردیم، عواملی مانند تجربه مشتری و شخصیت برند نیز بر نرخ تبدیل تأثیر دارند.

ما در بازاریابی و تبلیغات وظیفه داریم مواردی بیشتری را در نظر بگیریم. تأکید روزافزونی بر اعتماد و اتصال به ارزشهای مصرف کننده وجود دارد.

چرا اعتماد؟ چرا ارزشها؟

به زبان ساده، اتصال ارزش های تجاری به ارزش های مصرفی باعث ایجاد اعتماد می شود. و هرچه اعتماد به نام تجاری افزایش می یابد ، ابراز علاقه هر مشتری به نام تجاری نیز افزایش می یابد.

انعکاس اعتماد و ارتباط با ارزش های مصرف کننده به روشی اصیل راهی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند که مارک تجاری را برای “شخصی مثل آنها” ساخته اند.

سه مؤلفه اصلی در این بحث ارزشمندی اعتماد وجود دارد:

لازم به توضیح است سنین نسل های مختلف در این مقاله بشرخ زیر می باشد.

  • نسل Baby Booners بین ۵۶ تا ۷۴ سال
  • نسل  X بین۴۰ تا ۵۵ سال
  • نسل Millennials بین ۲۴ تا ۳۹ سال
  • نسل Z بین ۰ تا ۲۳ سال
  • فقط ۳۰ درصد از تبلیغ کنندگان فکر می کنند موضع گیری اجتماعی یا سیاسی باعث تقویت روابط آنها با مشتریان می شود.
  • ۸۰ درصد از مردم معتقدند که مارکها باید در حل مشکلات اجتماعی نقش داشته باشند.

بله، ارزشهای نسلی مهم است و متناسب سازی پیام برند شما به گونه ای که در بین مخاطبان مختلف طنین انداز شود بیش از هر زمان دیگری مهم است.

نگرش های نسلی متفاوت است و این مهم است که شما به عنوان برندی که قصد ایجاد ارتباط با این مخاطبان را دارید، به ارزش و نگرش نسل ها توجه کنید.

اگر جمعیت اینترنت را در نظر بگیریم و به دنبال درک موفقیت نسل باشیم ، می توانیم ببینیم که اکثر کاربران اینترنت Millennials هستند و پس از آنها Gen X و سپس Gen Z و سپس Baby Boomers قرار دارند.

نسل Z و Millennials هر دو ارزش دانش و کنجکاوی را در اولویت قرار می دهند ، در حالی که نسل های X ، Boomers و Pre-Boomers همه از نظر خانواده ، صداقت ، اصالت ، روابط و سخت کوشی مشترک هستند.

هنگامی که شما آن را با ۸۰٪ از شرکت کنندگان که می خواهند مارک ها مشکلات اجتماعی را حل کنند ، ترکیب کنید ، شاهد هستیم که نشان می دهد مصرف کنندگان مایلند در پاسخ به ارزشهای آنها با یک مارک درگیر شوند یا از آن جدا شوند. مشاغل باید موضع بگیرند و نشان دهند که برای چه چیزی ایستاده اند.

در مطالعه ای که توسط یکی از مؤسسات بازاریابی آمریکا (Sale Force) انجام شد، نشان داد که Gen Z اهمیت بالایی در مواجهه با ارزش ها و در نتیجه در پروژه های بازاریابی دارند. این ثابت می کند که نسل های جوان ما به سمت نیروی کار حرکت می کنند ، آنها با تغییر ذهنیت در حال رشد به سمت ارزش ها حرکت کرده و نیاز به کلمات کلیدی مبتنی بر ارزش ها را در کمپین های تبلیغاتی بالا می برد.

ارزش نسل ها و کمپین ها

با افزایش رقابت بازاریابی به صورت آنلاین ، نیاز به ارتباط با مخاطبان اهمیت بیشتری پیدا می کند. طبق تحقیقات eMarketer ، “انتظار می رود تا سال ۲۰۲۳ دیجیتال مارکتینگ تقریباً دو سوم هزینه تبلیغات را تشکیل دهد. بنابراین گرچه ایجاد معنی و هدف مشترک با مشتریان بسیار مهم است ، اما انجام این کار در کانال های دیجیتال بسیار مهمتر است. “

مارک ها باید در نظر بگیرند که ارزشهای نسلی چگونه به یک چرخه تحقیق و فروش کمک می کنند و ارزشهای نام تجاری و شرکت شما با مصرف کنندگان چگونه همسو است.

هیچ گروه مخاطبانی ۱۰۰٪ ارزش اشتراکی نخواهد داشت ، بنابراین مهم است که به چگونگی تدوین استراتژی بازاریابی که با بسیاری از نگرش ها سازگار باشد، فکر کنیم. هر نسلی در تولید قدرت از نسل قبل خود پیشی می گیرد و فناوری به رشد این روند کمک کرده است. Gen X آخرین نسلی خواهد بود که با تجربه دست اولی از جهان بدون اینترنت یا تلفن های هوشمند زندگی می کند و Gen Z اولین کسی است که بدون اعتماد مدرن ما به وب و دستگاه های تلفن همراه ، هرگز جهان را نمی شناسد.

گرچه آگاهی از ارزشهای نسلی به طور کلی مهم است، اما اصالت در همه جوامع یک ارزش مشترک است.

استفاده از ارزشهای نسلی برای استراتژی بازاریابی خود

در اینجا برخی اقدامات اصلی برای اطمینان از رویکرد معتبر و مبتنی بر ارزش در استراتژی بازاریابی شما آورده شده است:

–   طرح و چشم انداز تجاری خود را ارزیابی کنید.

چشم انداز تجاری را در وب سایت خود عمومی کنید. یک گام به عقب برگردید تا ویژن تجاری خود و چگونگی ارتباط ارزش برند با ارزش مصرف کننده و حقیقت مصرف کننده را مرور کنید.

–   پیام رسانی را با مخاطب مورد نظر همسو کنید.

اگر در تلاش برای درک ارزش های نام تجاری خود و چگونگی ترجمه آن و انتقال به مصرف کننده هستید ، مطمئن شوید که پیام خود را در کانال صحیح ارسال می کنید و آیا با مخاطبان شما همسو است؟

–   به عنوان بخشی از استراتژی خود ، به جمعیت مخاطبان متصل شوید.

چگونه می خواهید مخاطبان خود را تقسیم بندی کرده و مجدداً در کمپین ها شرکت کنید؟

از هدف و پیشنهاد استفاده کنید. تمام سنین ، ابتدا جنسیت را در نظر بگیرید و سپس بهینه سازی بر اساس نسل ها را با گرفتن بازخورد از مخاطبان شروع کنید.