4 روش برای افزایش مخاطبان اینستاگرام در سال 2019

4 روش برای افزایش مخاطبان اینستاگرام در سال 2019
اینستاگرام الگوریتم‌های هوشمندی را در اختیار کارآفرینان قرار داده است، اما همین الگوریتم‌ها در اختیار کاربران عادی نیز قرار دارند. به لطف میزبانی از برندهای خلاق و کسب و کارهایی که برای به چنگ آوردن مشتریان شما له له می‌زنند، امروزه قانع کردن افراد به دنبال کردن یک صفحه کاری مشکل شده است.اما نگران نباشید. هنوز هم روش‌های خلاقانه و معتبری وجود دارد که با آن‌ها می‌توانید دنبال کنندگان حساب کاربری اینستاگرام خود را افزایش دهید. در ادامه 4 استراتژی موثر برای کسب مخاطب در اینستاگرام و تعامل بیشتر را با هم مطالعه می‌کنیم.

1- زیبایی شناسی در اینستاگرام را جدی بگیرید.

امروزه حساب کاربری اینستاگرام فقط محلی برای به اشتراک گذاری محتوا نیست و آن در واقع سایت شما، کارت ویزیت شما و پنجره مجازی فروشگاه‌تان نیز هست. شما فقط چند ثانیه وقت در اختیار دارید تا توجه مخاطبان این شبکه اجتماعی را به خود جلب کرده و آن‌ها را تحریک کنید که دکمه Follow را بفشارند. یکی از بهترین و کاربردی‌ترین استراتژی‌ها این است که محتواهایی که در اینستاگرام ارائه می‌دهید، منطبق بر اصول زیبایی شناسی باشند و بتوانند با زیبایی خود، توجه مخاطب را جلب کنند.
برای مثال، کسب و کارهای فروش آنلاین لباس می‌توانند به خوبی از این استراتژی استفاده کنند. هیچ چیز نمی‌توانند مانند عکس‌هایی باکیفیت از لباس‌هایی زیبا، توجه مخاطبان را به خود جلب کند. انسان موجودی است که از طریق دیدن تحریک می‌شود و شما می‌توانید از این جنبه طبیعت انسان به نفع کسب و کار خود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید هویت بصری برند خود را تغییر دهید، در ابتدا لازم است که در مورد شخصیت و هویت برندتان فکر کنید و سپس با خود بی‌اندیشید که چگونه می‌توان این دو عنصر را از طریق پروفایل اینستاگرام به مخاطبان منتقل کرد.

2- از قابلیت IGTV استفاده کنید.

با بازدید روزانه 400 میلیونی از استوری‌های اینستاگرام و عرضه قابلیت جدیدی به نام IGTV، جای هیچ شکی باقی نمی‌ماند که محتواهای ویدئویی به سرعت در حال تسخیر اینستاگرام هستند. وقتی که توانستید بهترین نوع محتوا برای مخاطبان خود را شناسایی کنید، سپس شاهد خواهید بود که نرخ بازدید از محتوا و تعداد فالورها سیر صعودی به خود خواهد گرفت.

چگونه بفهمیم کدام نوع محتوای ویدئویی برای مخاطبان هدف مناسب است؟ اولین کاری که باید انجام بدهید این است که بهترین تم محتوایی را برای مخاطبان خود بیابید. ببینید که کدام تصاویر و استوری‌ها بالاترین نرخ تعامل را داشته‌اند. تصویر محصول یا محتوای تولید شده توسط کاربر چیست؟ بهترین پست‌هایتان که عملکرد خوبی داشته‌اند را الگو قرار دهید. اگر مشاهده کردید که کاربران از استیکرهای سوالی در استوری استقبال می‌کنند، یک ویدئوی زنده برگزار کنید یا با انتشار یک ویدئو در IGTV به همه سوالات پرسیده شده پاسخ دهید.

به آنالیزهای اینستاگرام توجه ویژه داشته باشید: یکی از معیارهای مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، نرخ جذب مخاطب در IGTV است. از این طریق می‌توانید ببینید که در کدام نقطه، بازدیدکنندگان اقدام به قطع ویدئو کرده‌اند و چه تعداد نیز ویدئو را تا آخر دیده‌اند. هرچقدر ویدئوهای بیشتری پست کنید، به تدریج متوجه می‌شوید که طول مناسب ویدئو برای مخاطبان چقدر است.

3- کمپین‌های خود را برای مخاطبانی با بیشترین نرخ تعامل مناسب سازی کنید.

برای رشد حضور در اینستاگرام، سعی کنید کمپین‌های خود را روی جذب فالورهای کیفی متمرکز کنید. بازار هدف، نیازهای مخاطبان و نحوه سرویس‌دهی بهتر به آن‌ها از طریق اینستاگرام چیزهایی هستند که باید روی آن‌ها تمرکز داشته باشید. برای ایجاد یک تمایز، این تغییرات را در استراتژی اینستاگرام خود اعمال کنید:

  • اگر لازم شد، چند اکانت اینستاگرام بسازید تا مخاطبان مختلف را پوشش دهید: آیا برند شما به مخاطبان یا موقعیت‌های مکانی مختلف سرویس ارائه می‌کند؟ در این صورت، ممکن است بخواهید برای تمرکز بیشتر روی مخاطبان هدف و سرویس دهی بهتر، چند اکانت اینستاگرام جدا از اکانت اصلی بسازید. برای مثال، اگر مالک یک کسب و کار فروش لباس هستید، می‌توانید برای فروش لباس‌های زنانه و مردانه دو اکانت جدا از هم بسازید. به این صورت، می‌توانید تمرکز بهتری روی هر دو مخاطب زن و مرد داشته باشید.
  • با میکرو اینفلوئنسرها همکاری کنید: اگر به سطح تعامل اینفلوئنسرها با مخاطبان خود دقت ویژه‌ای داشته باشید، همکاری با این افراد می‌تواند مزیت‌های زیادی برای برند شما داشته باشد. این به این معنا است که بهتر است روی میکرو اینفلوئنسرها سرمایه‌گذاری کنید. این طیف از افراد معمولا تعامل بهتری با مخاطبان خود دارند. تعداد فالورهای میکرو اینفلوئنسرها قطعا از اینفلوئنسرهای بزرگ کمتر است (آن‌ها حتی ممکن است کمتر از 10 هزار فالور داشته باشند) اما نرخ تعامل بهتر گنجی است که شما به دنبال آن هستید و نقشه این گنج را فقط میکرو اینفلوئنسرها می‌دانند. از طریق همکاری با این افراد می‌توانید دنبال کنندگانی را بیابید که به لطف اعتمادی که به میکرو اینفلوئنسر دارند، به شما نیز اعتماد می‌کنند.

4- از فیلترهای واقعیت افزوده استفاده کنید.

فیلترهای واقعیت افزوده یک ترند جدید در اینستاگرام است که می‌تواند در آینده تفاوت‌های بزرگی را رقم بزند. یکی از کاربردهای این فیلترها این است که می‌توانید با آن‌ها محصولات خود را به مخاطبان نمایش دهید و یک محتوای تعاملی خلق کنید. البته فیلترهای واقعیت افزوده هنوز آن‌چنان که باید فراگیر نشده‌اند ولی با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه فناوری‌های مرتبط با آن، قطعا در سال‌های آینده بیشتر از کاربردهای آن در اینستاگرام خواهیم شنید.

به عنوان یک متخصص شبکه‌های اجتماعی، باید همواره چشمان خود را برای شناسایی ترندهای جدید باز نگه دارید. هرچند که رقابت در شبکه‌های اجتماعی این روزها سخت‌تر از گذشته پیگیری می‌شود، اما این فضا به قدری بزرگ هست که موفقیت دیگران، راه موفقیت شما را سد نکند. با گنجاندن ترندها و تکنیک‌های جدید در استراتژی سال 2019 خود، می‌توانید به جذب دنبال کنندگان کیفی بیشتر امیدوار باشید.
منبع:daartagency
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.