افزایش فروش با بازاریابی دیجیتال

افزایش فروش با بازاریابی دیجیتال

افزایش فروش با بازاریابی دیجیتال

افزایش فروش با بازاریابی دیجیتال 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

شرکت ها در حال همسو کردن بخش های بازاریابی و فروش خود در قالب تیم های بی عیب و نقصی با اهداف مشترک هستند.

توانمندسازی فروش،  چگونه می تواند سرمایه گذاری تان در بازاریابی دیجیتال را تقویت کند؟

مرز میان بازاریابی و فروش دیجیتالی، هر روز بطور فزاینده ای در حال کمرنگ تر شدن است. شرکت های بیشتر و بیشتری در حال همسو کردن بخش های بازاریابی و فروش خود در قالب تیم های بی عیب و نقصی با اهداف مشترک هستند. چرا؟ چون وقتی فروش و بازاریابی با یکدیگر همسو باشند، کارآمدتر شده و نرخ پیروزی در فروش نیز بالاتر می رود. این مقاله توضیح می دهد که توانمندی فروش چگونه می تواند به افزایش ROI بازاریابی تان کمک کرده و قراردادهای بیشتری ببندید.

توانمندسازی فروش چیست؟

توانمندی فروش برای یک تیم با همسویی دقیق، ضروری است. این مولفه، فروش را به دانش، فرآیندها و ابزارهای فروش مجهز کرده تا هر فرصت فروش را به حداکثر برساند. همراه شدن توانمندی فروش با بازاریابی دیجیتال، می تواند بهره وری را بهبود بخشیده، درآمد تولید کند و وفاداری مشتری را افزایش دهد. همانطور که این مقاله توضیح می دهد، توانمندی فروش، می تواند به تجارت ها کمک کند تا از طریق بهبود نرخ پایانی، ایجاد بهره وری و افزایش مقیاس پذیری به بیشترین بازگشت سرمایه از بازاریابی دیجیتال دست یابند.

بهبود نرخ های پایانی

نمایندگان فروش در مراحل مختلف سیکل فروش، به محتوا نیاز دارند. چه یک بلاگ با طول بلند و چه یک بلاگ اینفوگرافیک باشد، باید مطالب صحیح در زمان درست، به دست مشتریان درست برسد. به همین دلیل است که استراتژی محتوا برای توانمندسازی فروش، باید بخشی از استراتزی بازاریابی دیجیتال یک شرکت باشد. مطالعه ای در سال ۲۰۱۹ دریافته که ۳۱. ۸% شرکت کنندگان، دارای یک استراتژی محتوای بجا بوده اند. در سازمان هایی که دارای یک استراتژی کاملا مشخص هستند، نتایج توانمندسازی‌شان، پنج برابر مثبت‌تر از سازمان‌هایی با یک برنامه مبهم‌تر بود.

همچنین این مطالعه دریافت که استراتژی که بصورت ضعیف یا نصفه و نیمه پیاده شده باشد، منجر به نرخ های پایانی کمتر از میانگین مطالعه منجر خواهد شد. در مقابل، پاسخ دهندگانی با یک استراتژی محتوایی بجا، دارای ۲۷.۱% نرخ پیروزی بالاتر و ۱۸.۱% کسب سهمیه بیشتر بودند.

شرکت های فاقد یک برنامه جامع، به سرعت کنترل محتوای خود را از دست داده که منجر به تاثیر منفی بر ارکان اصلی شرکت می شود. خب پس استراتژی محتوای توانمندسازی فروش، به چه شکلی ست؟

از مشتری آغاز شده و از مراحل زیر استفاده می کند:

  1. طراحی شخصیت هایی به عنوان خریدار
  2. تخصیص فرآیند فروش به هر شخصیت
  3. شناسایی اینکه در کجای این فرآیند، به محتوا نیاز است.
  4. تعریف هدف محتوا

محتوا باید برای هر شخصیت خاص و برای هدفی مشخص ایجاد شود. در غیر اینصورت بی تاثیر خواهد بود. فروش و بازاریابی با همکاری یکدیگر، می توانند استراتژی منسجمی ایجاد کنند که نرخ پایانی شرکت را افزایش می دهد.

ایجاد کارایی

بسیاری از شرکت ها از این موضوع خبر ندارند که ناهمسو بودن گروه های بازاریابی و فروششان، چه هزینه ای برای آنها دارد. شرکت ها همیشه در حال تولید محتوای بیشتر هستند، اما از محتوای غلط و بی دقت فعلی آگاهی ندارند. آنها نمی توانند تعاملات محتوایی ضعیف و تکراری و غیرضروری با مشتریان را درک کنند، اما همگی آنها بر ارکان اصلی شرکت تاثیرگذارند.

به عنوان مثال، محتواهای قدیمی که همچنان روی وب می ماند؛ اطلاعت جدیدتر در موتور جستجو ظاهر نمی شوند و محتوای نادرست از طریق چندین کانال تحویل، در دسترس کاربران قرار می گیرد. به جای استمرار در ایجاد محتواهایی با کاربرد نابجا برنامه ای بریزید که با تنظیم بازاریابی دیجیتال، نیازهای توانمندسازی فروش را تامین کند.

یک تیم فروش و بازاریابی که همسویی خوبی با هم داشته باشیند، به تجارت کمک می کنند تا به توانمندسازی فروش و بازاریابی دیجیتال، به عنوان بخشی از یک فرآیند واحد نگاه کنند. بدین ترتیب می تواند کارآمدتر و مقرون بصرفه تر کار کرد. وقتی محتوای دیجیتال به نحوی هدفمند شود که بازدیدگنندگان آن را مفید، آگاهی دهنده و شخصی شده بیابند، فروش این اطمینان را دارد که خریداران بالقوه را به سمت وب هدایت کند. دیگر نیازی نیست که پرسنل فروش، زمانی را برای ایجاد محتوای خودشان صرف کنند، زیرا نمی توانند به مطالب ارائه شده توسط تیم بازاریابی اعتماد کنند. ما بواسطه همکاری و تشریک مساعی، بازاریابی دیجیتالی، نیازهای فروش در هر نقطه از فرآیند فعالیت مشتری را دقیقا می داند. آنها می توانند محتوای صحیح را با استفاده از بهترین رسانه و فرمت ارائه کرده تا با مشتری ارتباط برقرار کنند. دیگر نیازی نیست به دلیل عدم همسویی با سیکل فروش، مطالب از نو ایجاد شوند. اکنون می تواند محتوا را طوری طراحی کرد که تجربه ای شخصی تر برای مشتری فراهم کند.

ترکیب ابتکارات توانمندی فروش و بازاریابی دیجیتال می تواند:

  • زمان صرف شده توسط نمایندگان فروش برای تولید محتوا را کاهش دهد.
  • نیاز به با تولید محتوای بی فایده را به حداقل برساند.
  • مشتری را زودتر در سیک فروش مشارکت می دهد.

وقتی فروش و بازاریابی، از یک چشم انداز شخصیت و نقشه مشتری کار کنند، تجربه ای بوجود می آورند که مشتری را به دقت در طول مسیر فروش، به پیش می برد. در دسترس قرار دادن اطلاعات و قابل فهم بودن آنها، موجب تعامل مثبت با مشتری شده که زمان نزدیک شدن به آنها را کاهش می دهد. این کارایی ها به شرکت کمک می کنند تا فرآیند فروش مقرون بصرفه تری را محقق ساخته که ROI بازاریابی دیجیتال را به حداکثر می رساند.

افزایش مقیاس بندی

هر تجارتی که می خواهد رشد کند. به نظر می رسد که برخی شرکت ها بدون زحمت رشد می کنند، درحالیکه سایرین برای بالاتر بردن مقیاس عملیات شان، مدام در تلاش و کشمکش هستند. بسیاری از سازمان ها از لحاظ مقیاس بندی شکست می خورند، زیرا قادر به تکرار فرآیندهای خود نیستند. موسسات اقتصادی با سیستم های قوی توانمندسازی فروش، از دانش و فرآیندهای خود برای مقیاس بندی استفاده می کنند، زیرا دارای سیستم های تکرارپذیر هستند.

وقتی زمان مقیاس بندی فرا می رسد، وقت ساده سازی قضیه است. اما ساده سازی عملیات، کار آسانی نیست ؛ساده کردن فرآیندها و حذف محتوای غیرضروری، مستلزم تحلیل های دقیق است. حقیقت این است که رشد تجارت، موجب پیچیدگی می شود و این به معنای جلسات بیشتر، زمان بیشتر برای پردازش و تعامل کمتر با مشتری است. در چنین شرایطی، شرکت ها معمولا به سرعت گرفتار آشفتگی که در ذات رشد کردن وجود دارد، می شوند، مگر اینکه در تلاش شان برای ساده سازی، هوشیار و حساس باشند. همسوسازی فروش و بازاریابی، فرآیند ایجاد و ارائه محتوا را که در کنار استراتژی توانمندسازی فروش عمل می کند،  ساده تر می سازد. همچنین به این معناست که هر چه کارکنان بیشتری برای فروش استخدام شوند، آموزش آنها می تواند براحتی تکرار شود. استخدامی های جدید از همان ابتدا می دانند که کجا می توانند مطالب مورد نیازشان را بیایند و می توانند به سرعت، یک مشتری بالقوه را برای کسب اطلاعات بیشتر، به سمت وبسایت شرکت هدایت کنند. استراتژی تجمیع شده فروش و بازاریابی، به معنای استفاده بهتر از منابع شرکت است. تلاش ها برای بازاریابی دیجیتال، نباید دوباره تکرار شوند، زیرا فقط به هزینه مقیاس بندی اضافه می کنند. در عوض، بازاریابی می تواند بر گسترش بازارهای جدید متمرکز شود. با همکاری هم، فروش با آگاهی از این امر که محتوای مورد نیاز در زمان مناسب در دسترس است، می تواند مقیاس بندی کند. و بازاریابی هم می تواند با آگاهی از این موضوع که در هر نقطه از فرآیند خرید مشتری، به چه محتوایی نیاز است، به جلو حرکت کند.

سرمایه بازاریابی دیجیتال تان را هدر ندهید.

در فضای امروز، خریداران بالقوه، زیر بمباران اطلاعات هستند؛ هرچقدر که داده بیشتر جمع آوری کنند، فرآیند تصمیم گیری نیز دشوارتر می شود. به همین دلیل است که چرا همسوسازی استراتژی های فروش و بازاریابی برای تحویل مقدار درست اطلاعات در زمان صحیح در سیکل مقیاس بندی، برای موفقیت ضروری ست. اگر به دنبال روش هایی برای یکپارچه سازی استراتژی های فروش و بازاریابی خود هستید با ما تماس بگیرید. ما می توانیم با شما کار کنیم تا به یک رویکرد سر به سر نسبت به بازاریابی دیجیتالی برسید که از ابتکارات توانمندسازی فروش نیز سود می برد.

ما تضمین می کنیم که تلاش های بازاریابی دیجیتال شما، بخشی از یک استراتژی وسیع تر برای فراهم کردن ابزارهای توانمندسازی فروش برای نمایندگان فروش باشد.