تکنیک‌های طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام در بازاریابی شبکه های اجتماعی

تکنیک‌های طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام در بازاریابی شبکه های اجتماعی
دیگر زمان آن رسیده که با توجه به استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی که برای کسب و کارتان در نظر گرفته اید، ایده‌های بزرگ تولید محتوا و ایجاد پروفایل کاربری ارزشمند در اینستاگرام را از طریق شبکه‌سازی و افزایش فالوورهای اینستاگرام به واقعیت تبدیل نمایید تا بتوانید از این شبکه اجتماعی ارزشمند کسب درآمد نمایید. در این مطلب به ارائه تکنیک‌های طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

شبکه‌سازی راز موفقیت افزایش فالوورهای اینستاگرام

همانطور که در زندگی یا کسب و کار واقعی شبکه سازی با افراد باعث موفقیت می‌شود. بسیاری از اکانت‌های معروف که فالوورهای زیادی دارند توانسته‌اند با همین روش و با تکنیک « share for a share » یا تبادل فالوور، پرسونا مخاطب هدف مدنظرشان را جذب نمایند. این تکنیک طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام به این صورت است که مدیران اکانت امکان نمایش محتوای پروفایل شما را روی پیج‌های خود می‌دهند. شما باید اکانت‌های معروف در حوزه کاری‌تان را شناسایی کنید و بعد از توافق با مدیر اکانت‌های انتخاب شده، بهترین محتوای خود را همراه با آی دی پروفایل‌تان در پیج آنها قرار دهید و آنها هم مشابه با همین کار را روی پیج شما انجام دهند. در نهایت شاهد ده برابر شدن بازخورد فالوورهای خود خواهید بود. این شیوه، تبلیغات مرسوم در بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

شات اوت ها مشوق های جذاب افزایش فالوورهای اینستاگرام

شات اوت در اینستاگرام به عنوان تکنیک ارزشمند برای افزایش فالوورهای اینستاگرام بوده و یک شیوه تبلیغاتی در اینستاگرام است. در این روش شما از صفحه اینستاگرام کاربری دیگر اسکرین شات می‌گیرید و در صفحه پروفایل‌تان به نمایش می گذارید تا به تعداد وسیعی از مخاطب هدف دسترسی داشته باشید. البته شات اوت می‌تواند صرفا به صورت محتوای تعاملی باشد. در این حالت شما فقط کافیست نام کاربری حساب مدنظر را در کپشن پست خود منشن کنید.
افزایش فالوورهای اینستاگرام به این روش می‌تواند رایگان و پولی باشد. در شات اوت رایگان، به جست و جوی اکانت‌های مشابه با کسب و کارتان باشید که تعداد فالوورهایشان (از نظر کمیت) مشابه با شماست و سپس از طریق دایرکت اینستاگرام پیام همکاری بفرستید. با این روش می‌توانید با تبادل پست، به هدفتان که افزایش فالوورهای اینستاگرام است دست یابید.
اما در شات اوت پولی شما باید به جست و جوی اکانت‌هایی باشید که دارای نرخ محتوای تعاملی بسیار خوب و تعداد فالوورهای بیش از اکانت شما هستند. به طور مثال اکانت Foundr در دو هفته اول راه اندازی حساب خود در اینستاگرام و به منظور افزایش فالوورهای اینستاگرام حدود 100 دلار برای شات اوت‌های پولی صرف نمود. در این روش باید با تعریف یک کال تو اکشن (CTA) ساده، سر راست و صریح از مخاطب هدف بخواهید اکانت شما را در اینستاگرام دنبال کنند. می‌توان گفت:

شات اوت یکی از بهترین استراتژی های افزایش فالوورهای اینستاگرام است.

این روش راز موفقیت اکانت نستی گال (nasty Gal) خرده فروشی لباس، برای افزایش فالوورهای اینستاگرام بوده است. محتوای اینستاگرام این برند در سایر اکانت‌های پر بازدید بازنشر می‌شود و با شات اوت، تصاویر برند توسط بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی‌های معروف نشر می‌شود که سبب افزایش قدرت نفوذ برند و کسب درآمد چندین میلیون دلاری این کسب و کار از طریق اینستاگرام شده است.

برگزاری مسابقات و کمپین‌های اینستاگرامی

یکی از بهترین شیوه‌های افزایش فالوورهای اینستاگرام  و موفقیت اجرای تکنیک هک رشد اینستاگرامی این است که با برگزاری چالش‌ها و مسابقات آنلاین (مانند چالش سطل آب یخ، برگزاری کمپین های UGC و پرسیدن سوال) نرخ تعامل بین برند  و مخاطب هدف را بالا ببرید و فالوورهای پیگیر و واقعی را به چنگ بیاورید. به طور مثال مجله Foundr با برگزاری چالش‌های اینستاگرامی پرسش و پاسخ و تعیین جایزه یک دوره اشتراک کامل مجله، توانست به طور چشمگیری در افزایش فالوورهای اینستاگرام برای برند خود موفق عمل کند. از اینرو باید باید با شیوه های طراحی پست های تعاملی و برنده اینستاگرامی آشنا شوید.

قدرت بازاریابی محتوایی برای افزایش فالوورهای اینستاگرام

نشنال جئوگرافیک با شناخت پتانسیل بازاریابی محتوایی و استفاده از ابزارهای تولید فرمت های محتوای تعاملی به خوبی توانسته عکس‌های بسیار با کیفیت عکاسان جهان را با روایت داستان هر عکس به صورت کپشن‌های طولانی اما خلاقانه و جذاب در اکانت اینستاگرام خود بازنشر دهد تا مرجع اینستاگرامی غنی برای بهترین محتواهای متنی – بصری در حوزه حیات وحش تحت عنوان natGeo باشد.

بازاریابی محتوایی به سبک اینستاگرامی با تلفیق خلاقانه انواع فرمت های محتوایی یکی از بهترین روش‌های افزایش فالوورهای اینستاگرام مبتنی بر استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

هشتگ اختصاصی به عنوان قلاب برند شما برای افزایش فالوورهای اینستاگرام

برند لورنا جین فروشگاه لباس و سایر لوازم زنانه ویژه زنان جوان و ورزشکار، مانند رهبران چریکی استراتژی شبکه‌ های اجتماعی با ارائه هشتگ اختصاصی برند خود با عنوان lornajane به فالوورهای خود اجازه می‌دهد تا پست‌هایشان با محصولات لورنا جین را در شبکه‌های اجتماعی باز نشر دهند.
استفاده از یک هشتگ اختصاصی و مختص برند یکی از شیوه‌های موفق افزایش فالوورهای اینستاگرام مبتنی بر کمپین‌های UGC خواهد بود.
برند لورنا جین با هدف گذاری پرسونای مخاطب زنان فعال جامعه و با ارائه محتوای انگیزشی و نقل قول‌های حماسی از زنان موفق تعامل مثبتی بین مخاطبین هدف و برندش ایجاد کرده است و قصد دارد سبک زندگی سالم را با تولید و عرضه پوشاک زنانه با کیفیت ترویج دهد.
رفرنس:آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.