9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید.

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید
در چشم‌انداز به شدت رقابتی بازاریابی ایمیلی، شما باید برای فهمیدن اینکه چه چیزی دریافت‌کنندگان ایمیل را به باز کردن، خواندن و کلیک کردن روی آن‌ها ترغیب می‌کند تست‌های مختلفی انجام دهید.
درحالی‌که محتوای مناسب و طراحی زیبا از جمله اجزای ضروری برای موفقیت ایمیل‌ها هستند، انجام تست‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه خود را در اینباکس مخاطب متمایز کنید. همچنین برای شناسایی کردن مواردی که به تست نیاز دارند باید استراتژی ایمیل مارکتینگ فعلی خود را بازبینی کنید و بدانید که کدام عادت‌ها نیاز به ترکیب شدن یا حذف شدن دارند.
در این مطلب، ما 9 عادت رایجی که اغلب نادیده گرفته می‌شوند را ذکر کرده‌ایم. برای موفقیت بیشتر در زمینه ایمیل مارکتینگ گاهی باید این عادات را کنار بگذارید و عادات جدید را جایگزین آن‌ها کنید.

1- همیشه از یک نام به‌عنوان ارسال‌کننده استفاده می‌کنید.

روش جایگزین: در بخش From ایمیل از عناوین دوستانه استفاده کنید.
مشخص کردن یکسری انتظارات برای دریافت‌کنندگان ایمیل مزیت‌های خاص خودش را دارد، اما به یاد داشته باشید که هرگز نباید خود را محدود کرده و پیام‌هایتان را فقط با نام شرکت یا یکی از اعضای تیم بفرستید. استفاده از نام‌های شخصی یا عنوان‌هایی این چنینی می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای روی نرخ باز شدن ایمیل‌ها داشته باشد. برای مثال، به جای اینکه ایمیل را با نام شرکت ارسال کنید، در بخش نام ارسال‌کننده بنویسید «امیر حسین از آژانس بازاریابی دیجیتال دارت». البته استفاده از این رویکرد جدید نباید به‌گونه‌ای باشد که ایمیل‌های شما جنبه اسپم به خود بگیرند.

2- سابجکت ایمیل بیش‌ازحد تحت‌اللفظی نوشته می‌شود.

روش جایگزین: سابجکت ایمیل را به‌گونه‌ای بنویسید که جلب‌توجه کند.
دریافت‌کنندگان ایمیل‌های شما روزانه تعداد بسیار زیادی ایمیل دریافت می‌کنند و همین کار را برای شما سخت‌تر می‌کند. برای اینکه بتوانید ایمیل‌های خود را از بین انبوه ایمیل‌های اینباکس مخاطب متمایز کنید، باید علاوه بر نام ارسال‌کننده، سابجکت ایمیل را نیز به‌گونه‌ای بنویسید که باعث جلب‌توجه او شود. سابجکت ایمیل تاثیر بسیار زیادی روی نرخ باز کردن ایمیل‌ها دارد.
استفاده از شوخ‌طبعی، اعداد، اموجی، شخصی‌سازی و فضای سفید از جمله روش‌های متمایز کردن سابجکت ایمیل هستند. برای جلب‌توجه افراد وقتی‌که آن‌ها در حال اسکرول کردن هستند باید بدانید که سابجکت‌های شما چگونه در دستگاه‌های آن‌ها به نمایش در می‌آیند.
سابجکت‌ها در عین اینکه باید محتواهای پیام را منعکس کنند و با استایل و ادبیات سازمان همخوانی داشته باشند، باید در نوشتن آن‌ها نهایت خلاقیت به خرج داده شود. در سابجکت‌های خود تغییرات کوچکی را ایجاد کنید و واکنش کاربران نسبت به این تغییرات را بسنجید.

3- متن پیش‌نمایش به صورت اتوماتیک نوشته می‌شود.

روش جایگزین: متن پیش‌نمایش را خودتان بنویسید.
.اگر کلاینت ایمیلی شما از متن پیش‌نمایش پشتیبانی می‌کند، می‌توانید این بخش را برای ایمیل‌های خود بهینه‌سازی کنید. بهینه‌سازی این بخش فرصتی عالی برای جلب‌توجه مخاطب است. گاهی اوقات برخی کلاینت‌های ایمیلی این بخش را به صورت اتوماتیک پر می‌کنند. نوشته شدن اتوماتیک متن پیش نمایش نمی‌تواند به اندازه وقتی‌که خودتان آن را می‌نویسید جلب‌توجه کند.

4- متن ایمیل بیش‌ازحد حرفه‌ای و خسته‌کننده است.

روش جایگزین: یک ادبیات متمایز را توسعه دهید.
ادبیات به کار رفته در محتواهای سازمان می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین نقاط تمایز آن با سایر سازمان‌ها باشد. فرقی نمی‌کند که شما از یک ادبیات طنزگونه استفاده می‌کنید یا استایلی آکادمیک را در پیش گرفته‌اید. یک ادبیات سازمانی خوب به خوانندگان اجازه می‌دهد تا با سازمان شما ارتباط برقرار کنند و این ارتباط در نهایت می‌تواند به فروش بیشتر منجر شود.
کاربر هرگز نباید احساس کند که با یک ربات در حال ارتباط است. همواره باید این حس را در کاربران القا کنید که آن‌ها با یک شخصیت واقعی در حال ارتباط هستند. افزودن چاشنی انسانیت به ادبیات سازمانی تعامل بیشتر را به همراه دارد. ایمیل‌هایتان را به‌گونه‌ای بنویسید که انگار می‌خواهید به دوستتان ایمیل بدهید. با این کار، کاربر احساس می‌کند که یک شخص منحصربه‌فرد است و تمایل او برای تعامل افزایش می‌یابد. وقتی به این جمع‌بندی برسید، محتواهای شما فقط پیام‌های تبلیغاتی و فروش را منتقل نمی‌کنند؛ بلکه ایجاد کننده نوعی از ارتباط هستند.

5- CTAها ساده نوشته می‌شوند.

روش جایگزین: CTAها را خلاقانه بنویسید.
هر بخشی از ایمیل فرصتی برای نمایش خلاقیت و برتری‌های کسب‌وکار شما است و هر کلمه از ایمیل باید با هدف نوشته شود. به خصوص متن‌هایی که از کاربران می‌خواهند کار مشخصی را انجام دهند.
هر ایمیل باید یک CTA یا دکمه اقدام به عمل داشته باشد. در این دکمه که معمولا در پایان ایمیل قرار می‌گیرد، شما از خوانندگان ایمیل درخواست می‌کنید که اقدام خاصی را انجام دهند. در نوشتن CTA باید نهایت خلاقیت را به خرج دهید. هرچقدر خلاق‌تر، احتمال کلیک کردن نیز بیشتر.
امروزه آگاهی کاربران بسیار افزایش یافته و می‌دانند که شما می‌‌خواهید آن‌ها را به سمت انجام عملی خاص سوق دهید. بنابراین واجب است که متن‌هایی که این مهم را از کاربران درخواست می‌کنند را با نهایت خلاقیت بنویسید.

6- ایمیل‌ها را کوتاه می‌نویسید.

روش جایگزین: ایمیل‌های بلند را امتحان کنید.
یکی از عادات و تفکرهای رایج بین بازاریابان ایمیلی این است که ایمیل همیشه باید کوتاه باشد. این تفکر کاملا غلط است. کوتاه بودن ایمیل‌ها هرگز نمی‌تواند ضامن موفقیت و بیشتر باز شدن و خوانده شدن آن‌ها باشد.
گاهی اوقات لازم است که ایمیل‌هایتان را بلند بنویسید و همه چیزهای لازم را به مخاطبان بگویید. از نوشتن ایمیل‌های بلند نترسید. اما نکته مهمی که در نوشتن ایمیل‌های بلند باید مدنظر داشته باشید این است خواندن و به اشتراک‌گذاری این نوع ایمیل‌ها را برای خوانندگان ساده کنید. ایمیل‌های بلند باید به چندین پاراگراف تقسیم شوند و فونت‌ها نیز به‌گونه‌ای باشد که خواندن را ساده کند.

7- فقط روی محتوا متمرکز هستید.

روش جایگزین: روی طراحی ایمیل‌ها و عناصر بصری کار کنید
اگر محتوا را پادشاه می‌دانیم، طراحی را نیز باید ملکه این پادشاه دانست.
اگر بهترین و ناب‌ترین محتواها را هم بنویسید، ولی طراحی ایمیل به‌گونه‌ای باشد که خواندن و به اشتراک‌گذاری را سخت کند، این محتوا هیچ ارزشی برایتان نخواهد داشت. طراحی بصری زیبای ایمیل‌ها کاربران را به اشتراک‌گذاری آن‌ها تشویق می‌کند و با به اشتراک‌گذاری بیشتر، کسب‌وکار شما نیز در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌گیرد.

8- از پرسناها برای حدس زدن استفاده می‌کنید.

روش جایگزین: صمیمیت خود را نشان دهید.
حدس زدن و فرض کردن جزئی از کار بازاریابی است. هیچ بازاریابی نمی‌تواند تمام اعضای جامعه مخاطبان خود را به دقت بشناسد. استفاده از روش‌های تقسیم‌بندی مشتریان و ساخت پرسناها روش‌های خوبی برای ارائه محتواهای مرتبط به مشتریان هستند. اما با توجه به توسعه ابزارهای مختلف، کاربران انتظار دارند که شما اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها به دست آورید.
اگر نتوانید صمیمیت و نزدیکی خود را با کاربران نشان دهید، نمی‌توانید به تعامل با آن‌ها امیدوار باشید. اگر بازاریابان از روش تقسیم‌بندی استفاده نکنند، آن‌ها حداقل از این تاکتیک و چگونگی نفع بردن سازمان از آن آگاهی دارند. درحالی‌که توسعه پرسناها و لیست‌ها برای ارسال پیام‌های شخصی‌سازی‌شده قدمی در مسیر درست است و می‌توانیم از آن برای شخصی‌سازی بیشتر محتواها و نشان دادن نزدیکی و صمیمیت و نزدیکی بیشتر خود با کاربران استفاده کنیم. یک تحقیق را انجام دهید و مشخص کنید که برای افزایش حس صمیمیت بین خود و کاربران می‌توانید چه اطلاعاتی را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

9- بیش‌ازحد در مورد خودتان صحبت می‌کنید.

روش جایگزین: ارزشی را به زندگی کاربران اضافه کنید
بر هم زدن تعادل پیام‌‌های تبلیغاتی آسان است. هدف نهایی فعالیت‌های بازاریابی شما این است که کاربران را از ارزش محصولات و سرویس‌های خود آگاه کنید. اما برای تبدیل شدن به برندی که افراد آن را به شیوه‌ای معنادار به یاد می‌آورند، باید چیزهایی فراتر از آپدیت‌های روزانه و آخرین تخفیف‌ها را به آن‌ها ارائه بدهید.
باید به زندگی هرکدام از کاربرانتان ارزش اضافه کنید. گاهی اوقات پیام‌هایی را به آن‌ها بفرستید که ارتباطی با فعالیت‌های فروش شما ندارد ولی با ارزش‌های هسته سازمان و فرهنگ آن هماهنگ است. با این کار می‌توانید آتش علاقه‌مندی را در ذهن کاربران شعله‌ورتر کنید.
آیا شما آمادگی دارید تا 9 عادت گفته شده در بالا را کنار بگذارید و از روش‌های جایگزین آن‌ها استفاده کنید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.