3 تصور اشتباه از فروش که می تواند کسب و کارتان را به خطر بیاندازد.

3 تصور اشتباه از فروش که می تواند کسب و کارتان را به خطر بیاندازد
اجازه ندهید تصورات نادرست فروش تلاش های نیروی فروش و اهداف درآمدی کسب و کارتان را به چالش بکشاند. فروش شریان حیاتی هر کسب و کاری است. بدون فروش ، هیچ کسب و کاری قادر به ادامه حیات نخواهد بود. همواره روشهای درست و نادرست در فروش مطرح بوده است.
مهمترین نکته در فروش هر کسب و کاری تفکر برد – برد میان فروشنده و خریدار است. متاسفانه بسیاری از فروشندگان ، تلاش خود را صرف روشهای اشتباه در بستن فروش می نمایند. این فروشندگان دلایل واقعی خرید مشتریان را درک نمی کنند. بسیاری از تاکتیک های فروش قدیمی به شدت 
بر 3 تصور اشتباه از فروش متمرکز هستند. تمرکز بر این 3 تصور اشتباه از فروش می تواند باعث کاهش وفاداری مشتریان و در نتیجه کاهش درآمد کسب و کار شود.

تصور 1 :پایین ترین قیمت همواره بهترین روش فروش است.

این تصور مسلماً ، بزرگترین و مخرب ترین تصور در بین 3 تصور اشتباه از فروش است. اغلب فروشندگان و صاحبان کسب و کار در زمان های مختلف فکر می کنند تخفیفات بسیار خاص بهترین تاکتیک افزایش فروش است. در خیلی از مواقع این تخفیفات باعث کاهش اعتبار و تخریب نام برند است .
البته این موضوع که قیمت مهمترین عامل در معاملات فروش است، انکار ناپذیر است. اما قیمت عامل اصلی فروش نیست.
چرا مشتریان نمی خرند ؟
اینکه چرا مشتریان شما نمی خرند، چون محصول شما گران قیمت است یا اینکه رقبای شما ارزان تر می فروشند؛ به هیچ عنوان دلایل قانع کننده ای نمی باشند. مهم ترین دلیل عدم خرید مشتری عدم اعتقاد وی به ارزش ارائه شده توسط محصول شما است. مشتریان به ندرت تصمیمات خود را صرفاً بر اساس قیمت قرار می دهند.

تصور 2 : هیاهو و سر و صدا در بازار

یکی از تصورات مخرب دیگر که بسیاری از فروشندگان و حتی مدیران بازاریابی در ذهن خود دارند، ایجاد هیاهو و سر و صدا در بازار است. بسیاری از کسب و کارها به جای تمرکز بر ارزش ارائه شده توسط محصول به ایجاد هیاهو در بازار اعتقاد دارند. گاه بسیاری از مشتریان یک برند را تنها به خاطر تبلیغات انبوه آن می شناسند، نه محصولی که ارائه می دهد. فروش قدرتمند نیاز به شناسایی هدفمند نیازهای بازار دارد. زمانی که بدانید بازار هدفتان به دنبال چیست ؛ می توانید این هیاهو و سر و صدا را در راستای فروش بیشتر مدیریت نمایید.

تصور 3 :فروش اورژانسی به مشتری

گاهی اوقات مدیران فروش دچار این اشتباه می شوند، که فروش سریع به مشتری را در دستور کار خود قرار می دهند. اغلب اوقات این تاکتیک فروش به تاکتیکی غیر اخلاقی در فروش منجر می شود. تخفیفات فریب دهنده برای تسریع در فرآیند خرید مشتری مانند اعلام جوایز هیجان انگیز ، اعلام تخصیص در حجم خرید یا خریدهای بعدی می تواند به تنهایی پایان عمر یک برند باشد.

نکته:
به یاد داشته باشید که افزایش فروش و رشد کسب و کار به برنامه ریزی و اجرای درست اصول بازاریابی و فروش بستگی دارد. هیچ تخفیف چشمگیر ، قیمت گذاری بسیار پایین و یا ایجاد همهمه در بازار نمی تواند رشد بلند مدت کسب و کارتان را تضمین نماید.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.