استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱

استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال 2021

استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱

استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ 700 500 دکتر علی ناصرحجتی

نباید از شما خطایی سر بزند؛ در دنیای مدرن تجارت، سهم عظیمی از بازاریابی شما قرار است بصورت دیجیتال باشد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال شما برای سال ۲۰۲۱ چیست؟

مشتریان برای یافتن بهترین قیمت به سمت بازارهای آنلاین هجوم آورده اند و این در حالی است که کسب و کار­ها برای پاسخگویی به نیازهای آنها در حال مهاجرت به سمت بازارهای آنلاین هستند. اگر به رشد کسب و کار خود امیدوار هستید باید توانایی دستیابی به بازار این گروه از مشتری­ ها را داشته باشید. مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که این چشم­ انداز دائما درحال تغییر، می­تواند غافلگیرکننده باشد. البته مشکلات زمانی که شروع به راه اندازی یک کسب و کار می­ کنید وجود دارد و زمانیکه بازاریابی دیجیتال را نیز به آن اضافه می­کنید بیشتر هم می­شود.

وحشت زده نشوید! در اینجا چند گام وجود دارد که در سال ۲۰۲۱ کار را برای شما بسیار آسانتر می­کند:

پروفایل خریداران خود را توسعه دهید.

این نخستین گام برای ایجاد هر نوع استراتژی بازاریابی دیجیتال است. شما باید درباره کسانی که برای آنها بازاریابی می­کنید اطلاعات بدست آورید. بهترین استراتژی­ ها حول و حوش یک پروفایل با جزئیات کافی از خریدار ساخته می­شوند. این پروفایل نشان­ دهنده مشتری ایده­ آل شماست. مشتری ایده­ آل خود را تصور کنید، با کفش­ های او راه بروید و سپس از جزئیات پروفایل آنها یادداشت بردارید. پروفایل خریداران شما باید دربرگیرنده جزئیاتی باشد، مانند:

سن

حتی اگر احساس می­کنید که سن خریدار چندان اهمیتی ندارد، اما پیشنهاد ما این است که یک محدوده سنی را در نظر بگیرید. بدین ترتیب قادر خواهید بود تا تصویری از یک مشتری ایده­ آل را در ذهن خود تداعی نمایید.

موقعیت جغرافیایی

ابزارهای تجزیه و تحلیل تحت وب مانند گوگل آنالیتیک روشی عالی برای شناسایی موقعیت جغرافیایی ترافیک وبسایت شما به شمار می­رود. در اکثر موارد، همین مخاطبان شما هستند که بازار هدف شما را تشکیل می­دهند. SEO ( Search Engine Optimization ) مبتنی بر موقعیت جغرافیایی بسیار مثمر ثمر است.

میزان درآمد

پیش از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که این سوال را هیچگاه بطور مستقیم از خریدار نپرسید. بر اساس موقعیت و جایگاه کسب و کار خود باید بتوانید سطح درآمدی افرادی را که به کسب و کار شما علاقمند هستند بیابید.

عنوان شغلی

شما می­توانید این مورد را از اطلاعات پایه حال حاضرمشتریان خود بدست آورید. ممکن است مشاغل ارتباطی با کسب و کار شما نداشته باشد. پیشنهاد ما این است که تعدادی نظرسنجی و پرسش نامه برای شبکه اجتماعی تان طراحی کنید. همچنین می­توانید طی یک پست سوالی مطرح کنید و پاسخ آن را در کامنت­ها بخواهید.

اهدافتان را شناسایی کنید.

اهداف بازاریابی شما می­بایست با اهداف کسب و کار شما همخوانی داشته باشد. بنابراین، اگر هدف کسب و کار شما افزایش ۲۰% سطح درآمد شماست، پس هدف بازاریابی شما باید بر روی ارتقای نسل پیشگام آنلاین به میزان ۵۰% باشد. هدف شما هرچه که باشد، بخاطر بسپارید که باید از فرمول اسمارت ( SMART ) تبعیت کند. بر اساس فرمول اسمارت یک هدف باید:

  • ویژه
  • قابل اندازه­ گیری
  • قابل دستیابی
  • واقعی
  • به موقع

باشد. ویژه و قابل اندازه­ گیری بودن احتمالا مهمترین بخش ­های یک هدف هستند. اهداف گنگ و مبهم عملی نخواهند شد.

اگر توجه کرده باشید در مثال بالا از یک عدد واقعی استفاده کردیم. اینکه بگوییم «می­خواهم نسل پیشگام آنلاین خود را تا میزان ۵۰% ارتقا دهم» خیلی بهتر است تا اینکه فقط بگوییم «می­خواهم نسل پیشگام آنلاین خود را ارتقا دهم».

اهداف همچنین می­بایست قابل اندازه­ گیری باشند. در غیر اینصورت، برای شما مشخص نخواهد شد که آیا به آنها دست یافته ­اید یا خیر.

کانال­های بازاریابی دیجیتال خود را انتخاب کنید.

زمانی که مخاطب هدف خود را مشخص کردید و اهداف اسمارت را طراحی نمودید، زمان آن رسیده تا کانال­های بازاریابی را انتخاب کنید که برای ارتقای کسب و کار خود بکار گرفته خواهد شد.

اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به سه گروهی که از بین آنها باید انتخاب خود را انجام دهید:

رسانه با مالکیت شخصی

 اینها کانال­ هایی هستند که کسب و کار شما صاحب آنهاست. نمونه آن پروفایل­ های رسانه اجتماعی، بلاگ­ ها، تصاویر، لوگوها و وب سایت ­ها هستند. هنگام شروع کسب و کار همواره باید از اینکه این موارد با اهداف بازاریابی تان همخوانی داشته باشد اطمینان حاصل کنید.

رسانه اکتسابی

رسانه اکتسابی آن چیزی است که کسب و کار شما پس از ارائه و در معرض دید قرار گرفتن بدست می­ آورد. نمونه ­های آن تبلیغات دهان به دهان و نیز تجربه مشتری است. یکی از اهداف شما باید این باشد که هرچه بیشتر از طریق بررسی ­هایی که مشتریان تان انجام می­دهند و همچنین داشتن افرادی که محتوای شما را از طریق رسانه­ های اجتماعی به اشتراک می­گذارند دیده شوید.

رسانه­ های پولی

رسانه پولی به هر نوع از اشکال تبلیغات گفته می­شود که برای آن هزینه می­کنید. در اغلب کمپین­ ها، شما از رسانه پولی خود برای هدایت کردن مشتریان به سمت رسانه شخصی تان استفاده می­کنید.

تمامی ابزار و لوازم بازاریابی خود را جمع کرده و در یک صفحه گسترده (مثلا اکسل) سازماندهی کنید و از این طریق قادر به ردیابی آن خواهید بود.

تجربه دیجیتال مشتریان را شخصی­ سازی کنید.

در بازاریابی، شخصی ­سازی یک برگ برنده است طوریکه به عنوان مثال ایمیل­ های شخصی ­سازی شده ۲۶% بیشتر از شانس اینکه باز شوند برخوردار خواهند بود. مشکلی که وجود دارد این است که برای عملی شدن این موضوع روش ­های متعددی وجود دارد. به عقیده برخی کارشناسان شخصی­ سازی پیچیده ­تر از آن چیزی که در واقعیت است به نظر می­رسد. آنچه که اهمیت دارد این است که اطلاعات درست را در زمان صحیح جمع ­آوری نمایید. ادامه فرایند بسیار آسان خواهد بود. حقیقت این است که بسیاری از بازاریاب­ ها از مزایای بسیار تأثیرگذار شخصی ­سازی غافل می­شوند چرا که آن­ها پیشاپیش شروع به جمع ­آوری ایمیل­ ها کرده ­اند اما همه اطلاعات مورد نیاز جمع­ آوری نشده است.

با این حال، برای شروع هیچگاه دیر نیست.

  • برنامه ­ای بریزید و تمام تیم کاری خود را با استراتژی جدیدتان آشنا کنید.
  • از اینکه فیلدهای درست در فرم­ های اشتراک شما قرار دارند اطمینان حاصل کنید.
  • لیست­ های خود را تقسیم ­بندی کنید (از نظر موقعیت جغرافیایی، جنس، سن، عنوان شغلی، اندازه شرکت، داده­های معاملاتی و غیره بررسی کنید)
  • شروع به ارسال ایمیل با محتوای شخصی ­سازی شده نمایید.

از ربات ­های چت برای مشارکت گرفتن از مخاطب خود استفاده کنید.

دنیای بازاریابی در یک حالت جریان ثابت و مداوم قرار دارد. امروزه، با ربات­های چت آشنا هستیم که از محبوبیت بالایی برخوردار شده ­اند. در جاییکه شرکت­ ها برای پشتیبانی مشتری و بقا مبارزه می­کنند، با روش­هایی جدید و خلاقانه­ ای آشنا می­شویم که با خود اتوماسیون را برای زندگی فراهم می­آورند.

دلایل مختلفی برای استفاده از ربات­های چت به عنوان قسمتی از استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می­شود:

بهینه­ سازی تلفن همراه

همانطور که در خاطر ما باقی مانده است ربات­های چت برای نخستین بار برای تلفن همراه طراحی شدند بنابراین نیازی نیست نگران نحوه سازگار کردن آنها برای استفاده در تلفن­های همراه باشید.

بازاریابی مداوم به کمک رسانه ­های اجتماعی

از طریق بکارگیری ربات­های چت در پلتفرم ­های رسانه ­های اجتماعی تان، قادر خواهید بود تمام کمپین­ های رسانه ­های اجتماعی مختلف خود را بطور مداوم بروز نگه دارید.

آپدیت­ های فوری

ربات­های چت هنوز مراحل ابتدایی توسعه خود را سپری می­کنند بنابراین شما شاهد بهبود دائمی آنها طی چند سال آینده خواهید بود. این به این معنی است که می­توانید انتظار آنالیز بی ­درنگ و همچنین آپدیت­ های سریع را داشته باشید. یکی از مهمترین فواید بازاریابی دیجیتال این است که زمانیکه شما یک کمپین را توسعه دادید، قادر خواهید بود تا قسمت بزرگی از آن را بصورت خودکار درآورید. اگر فرایند خودکارسازی را انجام ندهید، بدین ترتیب چندین مرحله از رقابت عقب خواهید افتاد.

در پایان، توسعه یک استراتژی باعث می­شود تا شما در مسیر رقابت پیشرو باشید. آیا می­دانستید که ۴۶ درصد از کسب و کارها استراتژی مشخصی برای بازاریابی دیجیتال ندارند؟

زیاد به آمار و ارقام توجه نکنید. در عوض به دنبال داستان موفقیت خود باشید. بدون داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال در سال ۲۰۲۱ نمی­توانید انتظار رشد و دستیابی به مراحل بعدی را در سر بپرورانید.