تبلیغات برای فروش دارای چه استاندارد هایی است؟

تبلیغات برای فروش دارای چه استاندارد هایی است
تبلیغات برای فروش موضوع این مقاله است. قبل از اینکه شروع به تبلیغ کالا و خدمات خود نمایید لازم است دستورالعمل مشخصی برای این کار داشته باشید.در غیر این صورت ممکن است هزینه و خسارت زیادی را متحمل شوید. 
بنابراین ، قبل از شروع طرح ریزی برای تبلیغات برای فروش موارد زیر را رعایت کنید.

 تعریف کالا و خدمات

اولین گام این است که شما کالا و خدمات خود را به درستی بشناسید ؛ هم جنبه های مثبت و هم منفی آن را بدانید. ذهنیت مشتریان ، مخاطبان و عموم مردم در رابطه با کالا و شرکت خود را بدانید. در خصوص شرکتهایی که کالا و خدماتی مشابه شما عرضه می کنند اطلاعات لازم و کافی را کسب کنید ؛ بدانید آنها از روشهایی برای معرفی و تبلیغات کالای خود استفاده می کنند. اگر این اطلاعات را به درستی جمع آوری کنید بهتر می توانید به معرفی کالای خود بپردازید.

تعهدات خود در قبال مشتریان را بدانید.

هر کالا و خدماتی باید جوابگوی تقاضاها و نیازهای مشتریان باشد ؛ بنابراین ، در هر پیام رسانی تبلیغی باید بتوانید یکی از نیازها و مشوقهای مشتریان را پیدا کرده و به آن تأکید و توجه داشته باشید. سعی کنید یک برنامه بازاریابی مخصوص خود را داشته باشید. تأکید بر مرغوبیت کالا و پیام رسانی به اندازه مناسب ، تنها راه های یافتن مشتریان نیستند.

شناخت مشتریان و سلایق آنها

باید گروه های سنی مختلف که جزو مشتریان شما هستند و سلیقه های آنها را به درستی بشناسید و بدانید که برای برقراری ارتباط و تبلیغ کالای خود در خصوص این گروه ها از چه شبکه ها و کانالهای ارتباطی باید استفاده کرد.
برای شناخت بهتر مشتریان خود باید به سن ، میزان تحصیل ، مجرد یا متأهل بودن ، طبقه اجتماعی و اقتصادی و مواردی از این دست توجه نمایید.

 هدفتان را بشناسید.

قبل از اینکه دستورالعمل خاصی را جهت تبلیغات کالای خود طراحی کنید ، هدف خود را به درستی بشناسید. باید بتوانید نظر افراد را به سمت استفاده کردن از محصول خود تغییر بدهید. باید بتوانید حسن شهرت محصولاتان را افزایش دهید. به دنبال پیدا کردن مشتریان تازه باشید. تعریف جدیدی برای کالای خود داشته باشید و میزان تقاضا را برای آن در بازار بالا ببرید. پس از بررسی بازار  و مشتریان خود ، تعریف بهتری از هدفهایتان و کالایتان به دست خواهید آورد.

هزینه آگهی های تبلیغاتی

شما باید بدانید که تا چه میزان می توانید بابت آگهی های تبلیغاتی کالای خود سرمایه گذاری و هزینه کنید. داشتن سرمایه اندک به معنای عملکرد ضعیف تر و نتایج اندک نیست. پژوهشها ثابت کرده اند که با سرمایه کم نیز می توان با برند های مشهور و بزرگ رقابت کرد.

برای در نظر گرفتن هزینه تبلیغات مناسب برای کالایتان می توانید از راهکارهایی که در زیر می آیند استفاده نمایید:
الف: اگر شرکت شما محدود و کوچک است ، بهتر است که تا می توانید برای تبلیغات هزینه کنید.
ب: سعی کنید به روشهای کاری و تبلیغی بقیه همکاران و حریفان خود توجه داشته باشید و از آنها استفاده کنید.
ج: از میزان درآمدی که دارید چند درصدی را برای آگهی های تبلیغاتی متناسب با کالا و خدمات خود کنار بگذارید. به عنوان مثال هزینه تبلیغات در بخش خدماتی مانند خیاطی و طراحی لباس و از این دست باید بیشتر از بخش کالاهای مصرفی باشد.
د: هنگام سرمایه گذاری در بخش تبلیغات به اهداف خود از فروش محصولاتتان توجه کنید.

هر چقدر در زمینه انتخاب وسیله تبلیغاتی مبتکر باشید بهتر است. هر وسیله یا شبکه ای جنبه های مثبت و منفی دارد:

  •  روزنامه : بهترین وسیله برای تبلغات است زیرا شما می توانید در آن خصوصیات کالا و خدمات خود را با سایر کالاها به صورت تطبیق و قیاس معرفی نمایید.
  •  رسانه های عمومی تر مانند تلویزیون: وسیله ای قابل اعتماد برای آگهی کردن است که عموم مردم در گروه های مختلف از آن استفاده می کنند.
  •  نشریات : نسبت به تلویزیون و روزنامه محدودتر است و برای آگهی های منطقه ای بهتر است.
  • بنرها : از طریق بنرها می توانید محصولات خود را به صورت مستمر در معرض دید همگان قرار دهید.
  • رادیو : از آنجا که فقط از طریق صدا می توان با مخاطبان ارتباط برقرار کرد ، بنابراین ، می توان با ایجاد تصورات در ذهن شنوندگان به تبلیغ کالای خود پرداخت که تأثیر سریعتری دارد.
تجربیات نشان داده است که بهتر است که از چندین وسیله ارتباطی همزمان استفاده شود.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.